Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 125 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 25 Sty 2017 23:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
W dwa dni można zobaczyć już parę rzeczy i poczuć trochę klimat miasta. Zdaje się że na najbliższy weekend to się kilku klubowiczów wybiera :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Pacyfa lubi ten post.
 
      
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
#42 PostWysłany: 29 Sty 2017 16:11 

Higflyer napisał(a):
Na krótki wyjazd jest dobra trasa koleżanki @kredki
"Z Via del Corso, owszem, to może być dobry pomysł, idąc od Piazza del Popolo będziesz mijał kolejno Ara Pacis (i mauzoleum Augusta) po prawej, Schody Hiszpańskie (Via dei Condotti) po lewej, dalej Montecitorio (Parlament) po prawej, Piazza di Pietra (budynek Giełdy ze starożytnymi kolumnami na fasadzie, zwykle ładnie oświetlony), Fontanna Di Trevi mniej więcej na tej samej wysokości, ale po lewej, później możesz iść prosto do Piazza Venezia, a stamtąd do Koloseum. Lub z Piazza di Pietra podejść do Pantheonu, a później przejść na Piazza Navona (Fontanna czterech rzek) i kontynuować w stronę Watykanu."
Już na początku trasy można bezpłatnie podziwiać dzieła: Rafaela, Caravaggia i Pinturicchia http://www.niebieskaplaneta.pl/index.php/19-rzym.

Trasę zwiedzania zaczynamy przy stacji metra Flaminio, a kończymy przy metrze Colosseo. Szybki łatwy dojazd.
Góra
 PM off  
      
#43 PostWysłany: 08 Lut 2017 01:33 

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 8
Dwa tygodnie temu byłam w Rzymie i na Watykanie czekaliśmy godzinę na bramkach bezpieczeństwa do wejścia na Bazylikę i podobnie było na wejście na Muzea Watykańskie, więc w swoich planach trzeba uwzględnić czas oczekiwania. Myślę że na sam Watykan trzeba poświęcić przynajmniej cały dzień.
Na Koloseum też lepiej wybrać się z samego rana bo potem robią się kolejki na bramkach bezpieczeństwa.
Ja zdecydowanie najbardziej polecam Forum Romanum, schody hiszpańskie i Fontanne di Trevi (wieczorem).

-- 08 Lut 2017 01:33 --

Dwa tygodnie temu byłam w Rzymie i na Watykanie czekaliśmy godzinę na bramkach bezpieczeństwa do wejścia na Bazylikę i podobnie było na wejście na Muzea Watykańskie, więc w swoich planach trzeba uwzględnić czas oczekiwania. Myślę że na sam Watykan trzeba poświęcić przynajmniej cały dzień.
Na Koloseum też lepiej wybrać się z samego rana bo potem robią się kolejki na bramkach bezpieczeństwa.
Ja zdecydowanie najbardziej polecam Forum Romanum, schody hiszpańskie i Fontanne di Trevi (wieczorem).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 08 Lut 2017 09:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 836
Loty: 204
Kilometry: 285 320
niebieski
@‌k12355‌ Są dwa "albo". Albo trzeba wkalkulowywać te kolejki w ogólny czas zwiedzania, a może to być zdecydowanie dłużej niż godzina do Bazyliki i godzina do Muzeów Watykańskich. Albo zrobić sobie wcześniej rezerwację internetową na konkretną godzinę do Muzeów Watykańskich (wejście osobną kolejką, bez potrzeby długiego stania) i potem wejść do Bazyliki nie od strony Placu Św. Piotra, a od strony tylnego wyjścia z Muzeów Watykańskich ;) Mimo wszystko uważam, że na Watykan warto poświęcić cały 1 dzień ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Cicha_Woda lubi ten post.
 
      
#45 PostWysłany: 02 Lis 2017 02:48 

Rejestracja: 25 Wrz 2015
Posty: 175
Loty: 164
Kilometry: 274 594
Praktyczne informacje, wykorzystam w grudniu, dziękuje wszystkim za wpisy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 13 Lis 2017 19:28 

Rejestracja: 08 Lis 2016
Posty: 11
Loty: 34
Kilometry: 54 674
Polecam wejście na forum romanum które na mapce zaznaczyła Cicha_Woda rano około 11,00 stało do kasy w kolejce może 5 osób, można kupić bilet łączony z coloseum.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 31 Gru 2017 19:32 

Rejestracja: 31 Gru 2017
Posty: 3
Przed zwiedzaniem Koloseum radzę sprawdzić godziny otwarcia. W marcu br ostania grupa była wpuszczana o 16.00. Dowiedziałem się tego o 16.15 jak sam chciałem zwiedzić... :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 31 Gru 2017 20:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lut 2015
Posty: 566
Loty: 19
Kilometry: 49 323
niebieski
Kup sobie Roma Pass, kolejki do koloseum i innych muzeów masz z głowy (osobne uprzywilejowane wejścia), do tego bezpłatne przejazdy komunikacją i zniżki na wejścówki do wielu innych muzeów
http://www.romapass.it/
_________________
Jak mawiał Kosio "Kto podróżuje ten dwa razy żyje"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 23 Lut 2018 16:13 

Rejestracja: 23 Lut 2018
Posty: 6
Mam pytanie odnośnie zwiedzania Koloseum. Otóż, wybieram się na wiosnę do Rzymu już kolejny raz i chciałem ominąć atrakcje, które już widziałem, na rzecz tych, które do tej pory miałem okazję zwiedzić jedynie powierzchownie. Znalazłem informację, że niedawno otworzono część Koloseum, która przez długi czas nie była dostępna: https://wyprawymarzen.pl/wiadomosc/otworzyli-zamknieta-dotad-czesc-koloseum-wrazenia-niesamowite/. Stąd moje pytanie, czy ktoś już to widział? Warto zmieniać swoje plany, żeby zobaczyć najwyższą częśc?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 24 Lut 2018 10:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 836
Loty: 204
Kilometry: 285 320
niebieski
@Miko3o5 Nie byłem, ale wydaje mi się, że jeśli widziałeś Koloseum wewnątrz, to kolejne udostępnione piętro niewiele tu zmienia.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 24 Lut 2018 10:35 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Tak tylko przy okazji...czy ktoś był w Rzymie na via Polonia? :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 26 Lut 2018 17:58 

Rejestracja: 23 Lut 2018
Posty: 6
Pacyfa napisał(a):
@Miko3o5 Nie byłem, ale wydaje mi się, że jeśli widziałeś Koloseum wewnątrz, to kolejne udostępnione piętro niewiele tu zmienia.

Dziękuję za odpowiedź. Tak myślałem, że nie będzie to nic spektakularnego, ale miałem nadzieję, że ktoś może już widział. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 09 Kwi 2018 14:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2018
Posty: 58
Miko3o5
Oczywiście, zawsze to rzecz gustu i upodobań, ale wg mnie Koloseum wrażenie robi przede wszystkim z zewnątrz. Jest kilka miejsc, gdzie można sobie przycupnąć na murku, odpocząć, zrobić sporo fajnych fotek (np. już po wejściu do Forum Romanum).
_________________
***
Wskazówki podróżnicze, relacje z wypraw - często podane koszty
Citybrejki, wypady w góry, wyprawy rowerowe

https://jadziemlecim.wordpress.com/


Ostatnio edytowany przez Zeus, 09 Kwi 2018 14:54, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 04 Maj 2018 12:26 

Rejestracja: 13 Mar 2016
Posty: 82
Hej.

Chciałbym się poradzić jak zaplanować i co zwiedzić w Rzymie Rzymu aby to wszystko miało ręce i nogi.Mój
Mój rozkład wygląda tak:

Dzień pierwszy:
w Rzymie w centrum będę od rana 08.05.2018, z tym tylko, że ok. 13-14 będę musiał zameldować się w hotelu przy Via Napoleone III , Stazione Termini
Co byście polecili do zwiedzenia w tym czasie do tej 13 godziny? oraz co warto by było zaplanować od powiedzmy tej 15.00 do późnego wieczoru?

Dzień drugi:
Szukam pomysłów na atrakcje od samego rana do tak 17.00 wieczorem.
Na 20:00 na Stadio Olimpico wybieram się mecz pucharu Włoch.

Dzień trzeci:
Wymeldowanie w hotelu mam do godziny 7.00 i od tego czasu do popołudnia mam czas wolny, z tym, że muszę na spokojnie dojechać na lotnisko Fiumicino, ponieważ o 20:00 mam wylot do Berlina. Również mile widziane pomysły na atrakcje.

Przez cały pobyt zamierzam poruszać się komunikacją miejską.
Jako, że będzie to mój pierwszy wypad do Rzymu to interesują mnie najbardziej popularne atrakcje historyczne i warte zobaczenia.

Bardzo liczę, proszę o pomysły i rady.

Pozdrawiam serdecznie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 04 Maj 2018 13:23 

Rejestracja: 26 Paź 2016
Posty: 114
Loty: 52
Kilometry: 76 773
A nie możesz w hotelu zostawić rano bagaży a zameldować się wieczorem? Powrót w środku dnia rozwali trochę plan. Jeżeli się nie da to najbliżej jest Koloseum. Reszta dnia Foro Romano i Palatyn. Bilet łączony ważny dwa dni. Z komunikacji miejskiej to korzystaliśmy tylko jadąc metrem do Watykanu, mieszkając w tej samej okolicy co ty, ale mieliśmy więcej dni. I to może być opcja na drugi dzień zaczynając od Watykanu, Zamku Świętego Anioła, później przez centrum z Panteonem, Placem Weneckim i okolic. Na trzeci dzień albo Schody Hiszpańskie i okolice albo Zatybrze z dzielnicą żydowską i widoczek z Terrazza del Gianicolo i/lub z Fontana dell'Acqua Paola.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#56 PostWysłany: 04 Maj 2018 13:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Paź 2011
Posty: 435
srebrny
Popieram przedmówcę :)
1. Może da się uzgodnić w hotelu wcześniejsze przybycie, albo chociaż zostawienie bagaży w przechowalni, podobnie w ostatni dzień przechowanie bagażu po wymeldowaniu? I tak pewnie będziecie jechać na lotnisko z okolic Termini, szkoda cały dzień nosić nawet "podręczny" plecak. To trochę wiąże się z punktem drugim ;)
2. Chodźcie :) Najważniejsze atrakcje są spokojnie do ogarnięcia spacerem.
_________________
Image

Naprawdę pisze się razem. Naprawdę!
Zresztą zresztą też.
Góra
 Profil Relacje PM off
Adam88x lubi ten post.
Adam88x uważa post za pomocny.
 
      
#57 PostWysłany: 04 Maj 2018 13:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lut 2015
Posty: 566
Loty: 19
Kilometry: 49 323
niebieski
Jeśli nie da rady z bagażem pozostawionym w hotelu to na pierwsze popołudnie proponuję Bazylikę Św. Piotra i okolice palcu, razem z zamkiem Świętego Anioła. potem już hotel. Na drugi dzień Koloseum, Palotyn, Forum Romanum, Circus maximus. kupcie koniecznie Roma Pass wtedy przejazdy są free i wstępy do muzeów albo free albo zniżka.
_________________
Jak mawiał Kosio "Kto podróżuje ten dwa razy żyje"
Góra
 Profil Relacje PM off
Adam88x lubi ten post.
Adam88x uważa post za pomocny.
 
      
#58 PostWysłany: 04 Maj 2018 21:08 

Rejestracja: 13 Mar 2016
Posty: 82
Dryblas, Stasiek_T, _ralf, dziękuję Wam bardzo za zainteresowanie tematem i wszelkie porady.

Pomysł z zostawieniem bagaży jest oczywiście dobry lecz nie wiem czy będzie wykonalny.
Wezmę to pod uwagę, może zjawię się tam wcześniej i zapytam.
Podobają mi się Wasze propozycje.
Zapytam jeszcze ile czasu trzeba liczyć na zwiedzenie samego Koloseum?

Zainteresował też mnie temat "Roma Pass", Jak sprawdziłem to są dwie wersje na 48h i 72h.
Nie rozumiem tylko jednego, jest tam napisane, że np. przy opcji na 48h, jest wejście do jednego muzeum, a przy opcji 72h.
Jak dobrze odczytuję z strony http://www.romapass.it/en/the-cards/
Muzeum oznacza jedną opcje z podanych tutaj:
http://www.romapass.it/en/museums/
Czyli mając karte na jedno muzeum mogę wejść za darmo do np. Colosseo, Foro Romano & Palatino - Colosseo (Anfiteatro Flavio) -czyli tych trzech atrakcji? Jak bym chciał w inne miejsca z tej listy to już na tą kartę nie wejdę? Ponadto karta daje darmowe przejazdy busami, tramwajami oraz metrem na terenie całego Rzymu?
Chciałbym zwidzieć rzeczywiście te atrakcje, które tu zostały przez Was zaproponowane + klika swoich typów, czyli:
Koloseum, Palotyn, Forum Romanum, Circus maximu, Watykan, Zamek Świętego Anioła, Panteonem, Plac Wenecki, Schody Hiszpańskie, The Capitol of Rome,Fontanna di Trevi, Piazza del popolo, Piazza del navona, Piazza di spagna, Kaplica Sykstyńska.
Nie wiem już sam czy jest to oby wykonalne.
I jaki rodzaj biletów Pass Rome wybrać, 48h, czy 72h. Czy będzie to wykonalne?
Tak czy inaczej, drugi dzień chyba poświecę na Watykan i okolice.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 04 Maj 2018 21:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lut 2015
Posty: 566
Loty: 19
Kilometry: 49 323
niebieski
Ja miałem Roma Pas na 72 h ale to było z 6-7 lat temu mieliśmy darmowa komunikacje w czasie ważności karty i wstęp do 3 muzeów gratis na pozostałe była zniżka, mogło się coś pozmieniać. Co ważne Roma Pass pozwala na ominięcie kolejki głownie do koloseum bo da karnetów sa często osobne wejścia w muzeach. (wejście do koloseum bramka Roma Pas 5 minut a w szczycie sezonu potrafi trwać to 1-2 h). W mojej opinii samo koloseum to około 1,5h ale zależny jak dokładnie zwiedzasz :D . Co do kaplicy Sykstyńskiej to sprawdźcie wcześniej bo są dni ze od rana są zamknięte i kolejki też spore.
_________________
Jak mawiał Kosio "Kto podróżuje ten dwa razy żyje"
Góra
 Profil Relacje PM off
Adam88x lubi ten post.
Adam88x uważa post za pomocny.
 
      
#60 PostWysłany: 04 Maj 2018 22:18 

Rejestracja: 26 Paź 2016
Posty: 114
Loty: 52
Kilometry: 76 773
Możesz to sprawdzić na stronie hotelu czy ma przechowalnie bagażu.
Moim zdaniem masz niewiele czasu żeby jeszcze zaglądać do wielu muzeów, spodziewaj się sporych kolejek.

Koloseum to chyba 1h zależnie czy chcesz tylko przebiec dookoła czy na spokojnie z audio-przewodnikiem.
Forum Romanum i Palatinum to spory obszar i można tam spędzić kilka godzin albo przebiec tylko najważniejszym traktem.
Tempo zależy od ciebie, ja poświęciłem na te dwie atrakcje cały dzień na spokojnie z przerwą na pizze w pobliskiej restauracji.
Góra
 Profil Relacje PM off
Adam88x lubi ten post.
Adam88x uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 125 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group