Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 440 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#361 PostWysłany: 10 Kwi 2019 21:47 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8995
@totti można, co do kolejności, najlepiej rano jednego dnia Koloseum, a rano drugiego dnia MW :) (o ile to możliwe) - w obu przypadkach tłumy ludzi skutecznie zniechęcają do chwili zadumy nad zabytkami :/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na Malcie za 1549 PLN. Loty z Katowic + 4 noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop na Malcie za 1549 PLN. Loty z Katowic + 4 noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
Loty na Kubę w dobrej cenie: Hawana z dużym bagażem z Krakowa od 2471 PLN Loty na Kubę w dobrej cenie: Hawana z dużym bagażem z Krakowa od 2471 PLN
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#362 PostWysłany: 10 Kwi 2019 21:59 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 359
niebieski
Dzięki!
Tak, oczywiście jutro rano muzeum watykańskie, a następnego koloseum i forum romanum/palatyn. Zastanawiałem się tylko jaka kolejność najlepsza co do tej potrójnej atrakcji


Ostatnio edytowany przez marcino123, 11 Kwi 2019 07:20, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#363 PostWysłany: 10 Kwi 2019 23:58 

Rejestracja: 05 Mar 2014
Posty: 464
niebieski
cekace napisał(a):
Jak zdecydujecie się na Muzea Watykańskie płatne (poza pierwszą niedzielą miesiąca), to wcześniej nie stójcie w olbrzymiej kolejce do Bazyliki św Piotra (grób Jana Pawła II - drugi w lewej nawie Bazyliki) tylko jak będziecie zwiedzać Muzea Watykańskie to z kaplicy Sykstyńskiej nie kierujcie się jak wszyscy na lewo do wyjścia tylko pewnym krokiem udajcie się do wyjścia po prawej stronie. Wyjście po prawej stronie z kaplicy Sykstyńskiej pozwoli Wam przejść bezpośrednio do Bazyliki Św Piotra bez konieczności stania w olbrzymiej kolejce.


Jak będę z plecakiem, to chyba nie da rady, bo jak po niego wrócić?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#364 PostWysłany: 11 Kwi 2019 07:16 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 359
niebieski
Nieduży plecak można mieć ze sobą podczas zwiedzania?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#365 PostWysłany: 11 Kwi 2019 07:21 

Rejestracja: 05 Mar 2014
Posty: 464
niebieski
"Nieduży" to pojęcie względne. Ja będę miał max wielkości Ryanair'owego małego bagażu


Tapatalkowane
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#366 PostWysłany: 11 Kwi 2019 07:44 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 359
niebieski
Taki właśnie mam na myśli - 45x30x15
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#367 PostWysłany: 11 Kwi 2019 07:50 

Rejestracja: 05 Mar 2014
Posty: 464
niebieski
Raczej 40 cm x 20 cm x 25 cm. Myślę, że to za dużo na wejście do muzeum, stąd pytanie, czy da się później po niego wrócić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#368 PostWysłany: 11 Kwi 2019 08:08 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8995
Zwykły plecak Apernaz 20 (wielkości małego podręcznego FR) z Decathlonu nie było problemów 4 razy. W razie czego, na dziedzińcu po wejściu jest źródło wody pitnej, więc w razie czego butelkę warto mieć ze sobą ;)
Ja bym najpierw zrobił chyba MW, Koloseum + Palatyn to jednak sporo chodzenia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#369 PostWysłany: 12 Kwi 2019 11:18 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 359
niebieski
Jestem właśnie na Forum Romanum i przy kupowaniu biletów arbitralnie kasjer wyznaczył mi godzinę wizyty w Koloseum (dając mi jedna godzinę na forum romanum i palatyn). Żadne dyskusje nic nie zmieniły.

Orientujecie się czy spóźnienie do Koloseum wchodzi w grę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#370 PostWysłany: 12 Kwi 2019 12:03 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8995
U mnie to było 30 minut różnicy, to akurat na kawę poszedłem na stację metra i do kolejki Koloseum ;) Nie powinno być problemów, ale szkoda na Forum i Palatyn tylko godzinkę mieć :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#371 PostWysłany: 23 Kwi 2019 17:25 

Rejestracja: 16 Paź 2018
Posty: 54
MacGyver napisał(a):
@mkuldane@o2.pl
Coś kręcisz z tym biletem łączonym na bilet Forum Romanum+Palatyn i Koloseum. to również można sprawdzić, że wzgórze i Forum jest traktowane jako jedno miejsce i bilet jest ważny dwa dni czyli spokojnie Koloseum byś mógł zaliczyć następnego dnia.

Nic nie kręcę. Może babka robiła mnie w konia? Powiedziała, że jak kupuję bilet tu (czyli na Palatynie) to nie mam wyboru i mam brać wejście do Colloseum na ten sam dzień. A jak chcę do Colloseum następnego dnia, to muszę kupić bilet tam. Serio.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#372 PostWysłany: 23 Kwi 2019 17:35 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8995
Potwierdzam, też nie mogłem kupić wejścia na Koloseum na następny dzień przy Palatynie

Wysłane przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#373 PostWysłany: 06 Lip 2019 14:55 

Rejestracja: 20 Wrz 2018
Posty: 20
Loty: 6
Kilometry: 6 793
Mam pytanie a jak to bedzie z wejsciem na te godziny itp do Kolosem, Forum i Palatyn jak mam Rome Pass ? I czy majac Rome Pass moge wejsc przez Palatyn ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#374 PostWysłany: 13 Sie 2019 18:15 

Rejestracja: 13 Sie 2019
Posty: 1
Hej, we wrześniu planuję wyjazd do Rzymu i stąd moje pytanie - jak to jest z tymi zniżkami do Koloseum i innych obiektów? Często czytam, że ulgi są dla uczniów/studentów w wieku 18-25 lat, ale na żadnej oficjalnej stronie atrakcji nie trafiłam na wymóg bycia studentem. Np. cytat z Koloseum " Reduced € 2,00 EU members between 18 and 25 years old". Z racji nie-studiowania połowy z naszej dwójki, jest to dosyć istotne ;) Z góry dziękuję za odpowiedź :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#375 PostWysłany: 13 Sie 2019 18:37 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8995
Z tego co pamiętam to wymóg wyłączenie wiekowy, trzeba mieć dokument potwierdzający wiek

Wysłane przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
Freszka uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#376 PostWysłany: 09 Wrz 2019 08:08 

Rejestracja: 20 Sie 2016
Posty: 88
Loty: 1
Kilometry: 562
Co do zakupu ze zniżką biletu do Koloseum to obowiązuje zniżka tylko poniżej 18 roku życia. Dla seniorów (65+) takiej zniżki nie ma.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#377 PostWysłany: 08 Paź 2019 23:09 

Rejestracja: 19 Paź 2011
Posty: 71
Po lekturze wątku, a kilkadziesiąt godzin przed wylotem do Rzymu nasunęło mi się kilka pytań, na które nie znalazłam tutaj odpowiedzi.

1. Na czym dokładnie polega kontrola na placu św. Piotra? Czy bez problemu wejdę np. z workiem na plecach? Czego nie można wnosić (jedzenie, picie?)?
2. Czy istnieje jakaś możliwość zwiedzania muzeów z polskim przewodnikiem w grupie, albo czy ewentualnie istnieje jakiś sposób, żeby podpiąć się pod polską grupę za odpłatą? Jeśli nie przewodnik to może polecacie jakieś przewodniki papierowe/audio, dzięki którym będę mogła lepiej zapoznać się z historią i dziełami znajdującymi się w muzeach?
3. Chciałabym zakupić jakieś pamiątki z Rzymu, podejrzewam, że kramów z dewocjonaliami znajdę tam sporo, co warto kupić? Orientuje się ktoś może jaki jest koszt np. różańców?
4. Czy poza audiencjami w środy i niedzielnym aniołem pańskim można w jakiś sposób zobaczyć papieża?
5. Hotel mamy 10 min od placu św. Piotra, czy lepiej pojawić się tam o 7 rano, zobaczyć bazylikę i udać się do muzeum, czy może lepiej rozbić sobie to na 2 dni i muzea zostawić na popołudniu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#378 PostWysłany: 09 Paź 2019 00:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 4010
Loty: 457
Kilometry: 671 186
platynowy
1. Dość podobna do kontroli na lotniskach. Woda przechodzi, nie przechodzą szklane opakowania. Jedzenie bez problemu.
2. Może być sytuacja, że spotkasz polską wycieczkę - nikt ci nie każde się zmywać jak się podłączysz do słuchania. Poza tym Rzym to UE i telefon działa jak w Polsce - najprościej po prostu wpisać w Google nazwę atrakcji gdzie jesteś i chociażby przeczytać co mówi o tym Wikipedia.
3. W okolicach Placu Św. Piotra masz zatrzęsienie kramów z prostymi dewocjonaliami - różance z (podobno) drzewa różanego (a raczej z Chin) są po 1 EUR i 10 sztuk za bodajże 8-9 EUR.
5. Nie wypowiem się o zwiedzaniu Muzeów Watykańskich bo nie byłem ale najlepiej być jak najwcześniej, bo wtedy są najmniejsze kolejki dp kontroli.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#379 PostWysłany: 09 Paź 2019 05:44 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8995
Możesz z muzeów wejść od razu do Bazyliki bez ponownego stania do kontroli, zastanów czy tego w tej kolejności nie zrobić ;) wejścia z Bazyliki do Muzeum nie ma, te drugie jest kawał drogi od placu

Wysłane przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#380 PostWysłany: 09 Paź 2019 06:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Maj 2018
Posty: 189
Loty: 51
Kilometry: 82 228
Freszka napisał(a):
Hej, we wrześniu planuję wyjazd do Rzymu i stąd moje pytanie - jak to jest z tymi zniżkami do Koloseum i innych obiektów? Często czytam, że ulgi są dla uczniów/studentów w wieku 18-25 lat, ale na żadnej oficjalnej stronie atrakcji nie trafiłam na wymóg bycia studentem. Np. cytat z Koloseum " Reduced € 2,00 EU members between 18 and 25 years old". Z racji nie-studiowania połowy z naszej dwójki, jest to dosyć istotne ;) Z góry dziękuję za odpowiedź :)


Mogę akurat w tej kwesti się wypowiedzieć, bo testowałem na własnej skórze. Dla studentów jest zniżka w muzeach watykańskich oraz koleusem do 25 roku życia, trzeba okazać legitymacje studencką, wystarczy polska nie musi być międzynarodowa. Brat, który ma 18 lat pokazywał tylko dowód lub paszport, w celu potwierdzenia wieku.
_________________
Instagram: https://www.instagram.com/lousylucky/?hl=pl

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 440 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group