Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 79 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 14 Sty 2013 22:19 

Rejestracja: 15 Maj 2011
Posty: 67
Będąc w starym Rzymie wszystko jest praktycznie na wyciągnięcie ręki, ale skoro wybraliście obwodnicę Rzymu to pozostaje wam kupić 3 dniowy zwykły bilet(ten roma pass daje niewielki zysk, ale skalkulujcie co chcecie zobaczyć). Mieszkacie blisko katakumb, z tego co pamiętam 218 dojeżdżał do San Giovanni Metro, a dalej metrem się poruszacie.
_________________
Tajlandia - Indie - Nepal - Wietnam - Chiny - Kambodża & Wenezuela
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive za 2190 PLN. Wylot z Warszawy Urlop w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive za 2190 PLN. Wylot z Warszawy
United Airlines: bezpośrednie loty do Nowego Jorku z Berlina za 1576 PLN. Dużo terminów United Airlines: bezpośrednie loty do Nowego Jorku z Berlina za 1576 PLN. Dużo terminów
#22 PostWysłany: 17 Sty 2013 22:09 

Rejestracja: 07 Maj 2012
Posty: 22
Loty: 44
Kilometry: 48 742
TRISTAN napisał(a):
a jak z najtańszym dojazdem z lotniska lub morza do Rzymu?


Morze - Linia „Ferrovia ROMA-LIDO” początek podróży z Rzymu - "Roma Porta San Paolo" stacja kolejki przylegając do stacji metra B "Piramida". Dojedziesz tą bardzo popularną trasą kolejki/pociągu do Ostii (końcowa stacja to "Cristoforo Colombo"), a co najważniejsze możesz ją na zwykłym bilecie miejskim za 1,5 euro :D

Lotnisko - Fiumicino (to nad morzem) - hmm szybko i wygodnie za 4 euro w jedną stronę do stacji kolejowej Termini w centrum Rzymu autobusem sieci TERRAVISION plac parkingowy przed Terminalem 3 - tutaj masz rozkład http://www.terravision.eu/rome_fiumicino.html albo autobusami COTRAL do stacja metra A CORNELIA lub stacji metra B ROMA MAGLIANA za 2-3 euro (7 kupując u kierowcy) ew autobusami tej samej firmy też za ok 5 euro (7 u kierowcy) do Termini lub Tiburtina (przystanek TERRAVISION jak i COTRAL masz na tej mapce) - http://maps.google.it/maps/ms?ie=UTF8&h ... 3c33b&z=11 bilety COTRAL możesz kupić w sklepie TABACCAIO FERRETTI (Terminal 3).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 23 Paź 2013 23:17 

Rejestracja: 28 Sie 2013
Posty: 1
Chyba nigdzie nie znalazłam odpowiedzi na to pytanie. Wiecie może, czy jeśli kupię bilet jednorazowy po 1,5 euro to będę mogła się przesiąść na inną linię? Nie wiem co do końca oznacza "jeden przejazd metrem". Nie mówię tu o sytuacji, kiedy jadę jedną linią, wychodzę w ogóle z metra, chodzę sobie po Rzymie i za 30 minut znowu idę na metro, tylko o sytuacji, kiedy przesiadam się na inną linię w ramach jednego przejazdu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 23 Paź 2013 23:24 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
wazka napisał(a):
Wiecie może, czy jeśli kupię bilet jednorazowy po 1,5 euro to będę mogła się przesiąść na inną linię?


Tak, póki nie wyjdziesz z metra na powierzchnię (poza linię kołowrotków), możesz się w ciągu 100 min. przesiadać pomiędzy liniami metra A i B.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 24 Paź 2013 00:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Maj 2012
Posty: 181
Loty: 16
Kilometry: 18 007
Zbanowany
Czyli tak właściwie możesz przesiaść się na Termini, bo to jedyne miejsce, gdzie jest opcja zmiany linii bez opuszczania metra.
Jak ktoś chce zwiedzić coś więcej niż tylko to co w centrum to konieczne jest nabycie dobowego. Lateran, Termy Karakali, Św. Paweł za Murami; chodzenie tam na piechotę traci sens.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 06 Sty 2014 14:07 

Rejestracja: 27 Gru 2010
Posty: 27
czy jadąc do Ostii nad morze tym pociągiem podmiejskim moge jechać na bilecie całodobowym ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 06 Sty 2014 15:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Cze 2012
Posty: 618
Loty: 136
Kilometry: 204 655
srebrny
Możesz, przynajmniej ja jechałem :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 09 Sty 2014 17:17 

Rejestracja: 07 Mar 2013
Posty: 21
lukket napisał(a):
Bilet trzydniowy na komunikację miejską - 16,50 €. Jest też coś takiego jak Roma Pass, kosztuje 30 €, i oprócz darmowej komunikacji daje darmowy wstęp do dwóch wybranych zabytków (np. Koloseum). Roma Pass przydaje się do zwiedzania Koloseum w sezonie, bo mając ją omija się długaśną kolejkę po bilety, ale w styczniu wam chyba kolejki nie grożą.

Rzym da się zwiedzać na piechotę, ale wbrew pozorom odległości nie są aż takie małe, ja raczej zazwyczaj kupuję bilety jedno lub trzydniowe.



w lipcu (tłum turystów) o wiele większa kolejka dla tych z kartą roma pass paradoksalnie :P to oni czekali :D
więc radzę się zastanowić...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 12 Sty 2014 16:38 

Rejestracja: 19 Lis 2011
Posty: 146
Wróciliśmy 06.01.14. Wg. mnie Rzym jest bardzo dobrze skomunikowany, metro + kolej naziemna + autobusy i praktycznie wszędzie się zajedzie. Uważać na kieszonkowców w metrze, szczególnie o karnacji rumuńskiej. Ścisłe centrum nie jest wielkie, spokojnie da radę przejść pieszo z Watykanu do Bazyliki na Lateranie, czy z Piazza del Popolo do Zakonu Kawalerów Maltańskich (Rzym przez dziurkę od klucza). Nie warto się spieszyć, bo co 2 budynek związany jest z historią miasta, bardzo urokliwe są małe placyki, fontanny poukrywane gdzieś w zaułkach. Bardzo klimatyczne Zatybrze i rejon Piazza Navona. Wystarczy zejść z utartych szlaków i ilość turystów spada diametralnie.
Bilety na metro do kupienia w kioskach (tylko te jednorazowe) oraz w automatach na każdej stacji metra.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 12 Sty 2014 18:51 

Rejestracja: 04 Sty 2014
Posty: 5
TRISTAN napisał(a):
a mam prośbę czy może mi ktoś napisać jak najtaniej mogę dojechać z lotniska do Rzymu najlepiej komunikacją
wiem ze cały temat jest o tym ale jest dużo nie na temat a początek stary i może nie aktualny. i jak ktoś może podać cenę.
bezpośrednio z lotniska lub gdzieś z okolic morza bo tam się udajemy po przylocie.


Najszybciej z Fiumicino do Termini jeździ pociąg Leonardo Expres, ale kosztuje 11 czy 12 euro. To wersja najdroższa i najszybsza (ok. pół godziny). Taniej jest pociągiem wolniejszym, ale takim który nie zajeżdża na Termini, kosztuje chyba 4 -5 euro, ale trzeba wysiąść wcześniej i wskoczyć do metra (jeden przejazd chyba dalej 1 euro). Shuttlebus z lotniska na Termini to ok. 10 euro (ponad godzinę jazdy)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 12 Sty 2014 19:36 

Rejestracja: 23 Gru 2012
Posty: 299
Loty: 225
Kilometry: 284 723
niebieski
wowka napisał(a):
TRISTAN napisał(a):
a mam prośbę czy może mi ktoś napisać jak najtaniej mogę dojechać z lotniska do Rzymu najlepiej komunikacją
wiem ze cały temat jest o tym ale jest dużo nie na temat a początek stary i może nie aktualny. i jak ktoś może podać cenę.
bezpośrednio z lotniska lub gdzieś z okolic morza bo tam się udajemy po przylocie.


Najszybciej z Fiumicino do Termini jeździ pociąg Leonardo Expres, ale kosztuje 11 czy 12 euro. To wersja najdroższa i najszybsza (ok. pół godziny). Taniej jest pociągiem wolniejszym, ale takim który nie zajeżdża na Termini, kosztuje chyba 4 -5 euro, ale trzeba wysiąść wcześniej i wskoczyć do metra (jeden przejazd chyba dalej 1 euro). Shuttlebus z lotniska na Termini to ok. 10 euro (ponad godzinę jazdy)


chyba dawno w Rzymie nie byles bo przedstawiasz ceny conajmniej z przed 4 lat

Leonardo Ex 14 euro
Kolejka podmiejska 8 euro
Bilet na metro 1.50 euro
autobus 8 euro

ceny one way
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
JIK lubi ten post.
 
      
#32 PostWysłany: 14 Sty 2014 09:46 

Rejestracja: 22 Maj 2013
Posty: 105
A ja mam zapytanie czy ktoś ma aktualne ceny biletów na metro w rzymie, nie tylko jedno dniowe, rownież kilku dniowe z tego co pamietam były chyba też 5 dniowe.
Góra
 Profil Relacje PM off
Davide Kov lubi ten post.
 
      
#33 PostWysłany: 14 Sty 2014 11:47 

Rejestracja: 12 Kwi 2010
Posty: 681
niebieski
A na stronie rzymskiego metra szukał?

Wysyłane z mojego LT18i za pomocą Tapatalk 2
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 14 Sty 2014 14:07 

Rejestracja: 20 Sty 2012
Posty: 256
A ja mam takie pytanie. Wyczytałem że wstep do panstwowych muzeuw w Rzymie (Colloseum itp.) jest darmowy dla obywateli UE powyżej 65 roku życia. Jaki dokument jest potrzebny aby zaswiadczyc te 65 lat? Wystarczy nasz dowód czy tez potrzebny jest paszport?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 14 Sty 2014 14:43 

Rejestracja: 27 Wrz 2013
Posty: 24
Ja również lecę z zoną na majówkę do Rzymu ( wylot po Kanonizacji) i uważam, że zakup biletu passRoma jest jak najbardziej wskazany. Dla pieszych Jasiów wędrowniczków polecam krem na obtarcia Protect Cream :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 14 Sty 2014 14:45 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
Maciek25 napisał(a):
A ja mam takie pytanie. Wyczytałem że wstep do panstwowych muzeuw w Rzymie (Colloseum itp.) jest darmowy dla obywateli UE powyżej 65 roku życia. Jaki dokument jest potrzebny aby zaswiadczyc te 65 lat? Wystarczy nasz dowód czy tez potrzebny jest paszport?


trzeba przedstawić dokument, który potwierdzi, że się jest z UE i że się ma powyżej 65 lat, czyli dowód wystarczy :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 14 Sty 2014 14:47 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
lichu napisał(a):
A ja mam zapytanie czy ktoś ma aktualne ceny biletów na metro w rzymie, nie tylko jedno dniowe, rownież kilku dniowe z tego co pamietam były chyba też 5 dniowe.


http://www.atac.roma.it/page.asp?p=14
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 06 Maj 2014 22:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Mar 2014
Posty: 60
lichu napisał(a):
A ja mam zapytanie czy ktoś ma aktualne ceny biletów na metro w rzymie, nie tylko jedno dniowe, rownież kilku dniowe z tego co pamietam były chyba też 5 dniowe.

Tu znajdzesz ceny: http://informacjerzym.blogspot.it/2014/ ... zymie.html

Maciej.S napisał(a):
Ja również lecę z zoną na majówkę do Rzymu ( wylot po Kanonizacji) i uważam, że zakup biletu passRoma jest jak najbardziej wskazany. Dla pieszych Jasiów wędrowniczków polecam krem na obtarcia Protect Cream :)

Oprócz kremu dobre buty z twardą podeszwą :-)
A tak całkiem poważnie "centro storico" naprawdę warto zwiedzać pieszo. I polecam zejść z utartych szlaków, zaglądać w zakamarki a odkryjecie wiele ciekawych miejsc. Wieczne Miasto to miejsce gdzie każdy najmniejszy kamyczek ma swoją historię, wiele z nich nie usłyszy się nawet od przewodników (szczególnie tych standardowych, którzy odprowadzają podstawowymi szlakami turystycznymi). A Rzym kryje swoje prawdziwe skarby właśnie w tych "zakamarkach".
Pozdrawiam i do zobaczenia w Rzymie ;-)

Maciek25 napisał(a):
A ja mam takie pytanie. Wyczytałem że wstep do panstwowych muzeuw w Rzymie (Colloseum itp.) jest darmowy dla obywateli UE powyżej 65 roku życia. Jaki dokument jest potrzebny aby zaswiadczyc te 65 lat? Wystarczy nasz dowód czy tez potrzebny jest paszport?

Dowód osobisty jest dokumentem wystarczającym :-)
Pozdrawiam


Ostatnio edytowany przez mashacra, 20 Kwi 2019 07:48, edytowano w sumie 1 raz
łącznie postów
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 06 Maj 2014 23:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sty 2014
Posty: 200
Loty: 124
Kilometry: 226 762
niebieski
Ja również zwiedzałam Rzym na piechotę, jedynie ostatniego dnia zakupiliśmy bilety całodniowe na metro- koszt 6e (chyba już ze zniżką studencką). Wtedy dojechaliśmy do św. Pawła za Murami, później na drugi koniec, Plac del Popolo, później jeszcze m. in. EUR. Warto pamiętać, że metro jest naprawdę oblegane, nam bardziej opłacało się przejść dwa przystanki, niż czekać na miejsce do wepchnięcia się w wagon.
_________________
http://podroz-usmiechu.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 07 Maj 2014 08:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Mar 2014
Posty: 60
anulkax7 napisał(a):
Ja również zwiedzałam Rzym na piechotę, jedynie ostatniego dnia zakupiliśmy bilety całodniowe na metro- koszt 6e (chyba już ze zniżką studencką). Wtedy dojechaliśmy do św. Pawła za Murami, później na drugi koniec, Plac del Popolo, później jeszcze m. in. EUR. Warto pamiętać, że metro jest naprawdę oblegane, nam bardziej opłacało się przejść dwa przystanki, niż czekać na miejsce do wepchnięcia się w wagon.

W Rzymie nie obowiązują żadne zniżki na bilety. 6 euro to cena biletu normalnego całodziennego.
Metro faktycznie jest oblegane ale w szczególnych godzinach tzw. godzinach szczytu czyli rano: 7.30 - 9.00 i po poludniu 16.30 - 19.30.
W pozostałe godziny raczej nie powinno być aż tak tragicznie :-)
Pozdrawiam :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 79 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group