Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Od czerwca 2016 roku lotnisko - zarówno hala odlotów jak i przylotów - jest zamknięte w godzinach 24:00 - 4:30. Nie ma obecnie możliwości spędzenia nocy na tym lotnisku.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 40 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 12 Kwi 2010 01:25 

Rejestracja: 29 Mar 2010
Posty: 53
Spal ktos z Was na lotnisku Rzym Ciampino? Wybieram sie do Rzymu i zastanawiam sie nad spaniem na lotnisku Ciampino tak, by zaoszczedzic jeden nocleg... Jak z bezpieczenstwem? terminal otwarty 24h? Na sleepingairpots.net informacje baaaaardzo ubogie...
Mam tez -awaryjnie- na oku jakis hostelik w okolicach dworca Termini, tak, ze mam dogodny dojazd rano na lotnisko. Jednak, wolalbym lotnisko ;)


Ostatnio edytowany przez krasnal 12 Lis 2016 16:46, edytowano w sumie 2 razy
wiki + tytuł
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Kefalinii od 2462 PLN. Wyloty z 4 miast + tydzień z wyżywieniem w 4* hotelu Wczasy na Kefalinii od 2462 PLN. Wyloty z 4 miast + tydzień z wyżywieniem w 4* hotelu
Zbiór lotów nad Morze Adriatyckie: Chorwacja, Włochy i Albania z 4 miast od 134 PLN Zbiór lotów nad Morze Adriatyckie: Chorwacja, Włochy i Albania z 4 miast od 134 PLN
 Temat postu: Re: Rzym Ciampino
#2 PostWysłany: 12 Kwi 2010 03:57 

Rejestracja: 25 Sty 2010
Posty: 25
Spałem tam dwa miesiące temu, terminal z wylotami jest zamykany o 24.00 - ale przyloty są otwarte cały czas.
Nie ma tam wielu przytulnych miejsc do spania, ale nie ma też z tym żadnych problemów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 29 Sty 2012 22:30 

Rejestracja: 24 Gru 2011
Posty: 54
Czy na lotnisku da sie w jakis sposob przenocowac? jakies rady dobrych ludzi:)?


Ostatnio edytowany przez Washington, 10 Kwi 2014 22:02, edytowano w sumie 1 raz
porządki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 30 Sty 2012 00:13 

Rejestracja: 20 Paź 2011
Posty: 1306
Teoretycznie tak, tj. mimo bardzo fajnego terminala odlotów jest on zamykany na noc tj. chyba od 0 do 4 w nocy, dostępny jest tylko terminal przylotów z BARDZO małą ilością siedzeń (jak by dali te kilka więcej na pewno by im to strasznie uszczupliło budżet...), nie zbyt czysto, blisko automatycznych drzwi (ciągnące zimno, palacze), dająca po oczach lampa, ludzie którzy nie załapali się na te kilka siedzeń śpią na podłodze a amatorów low-costowych podróży dużo (w końcu główna baza Ryanaira w Rzymie). W dodatku głośno bo do 2. w nocy przylatują samoloty.
Jeżeli chcesz nocować w Ciampino przygotuj się na te warunki, a siedzenie "zarezerwuj" sobie w miarę wcześnie, by nie musieć spać na podłodze.
Powodzenia 8-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 30 Sty 2012 00:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2011
Posty: 546
niebieski
Da się w terminalu przylotów (raczej na podłodze), warto wcześniej zająć sobie dobre miejsce. Terminal odlotów zamykany na czas sprzątania od północy do wczesnego ranka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 30 Sty 2012 21:51 

Rejestracja: 15 Wrz 2010
Posty: 136
proponuję, żeby ten temat przenieść do odpowiedniego działu, czyli "spanie na lotniskach". Tak, żeby łatwiej było znaleźć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym Ciampino
#7 PostWysłany: 19 Mar 2012 01:46 

Rejestracja: 18 Mar 2012
Posty: 5
Planuję właśnie spędzić jedną noc na tym lotnisku i mam nadzieję, że miejsce się znajdzie- więc dzięki za info:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 14 Sty 2013 19:18 

Rejestracja: 03 Wrz 2010
Posty: 156
Tragedii ze spaniem na hali przylotów nie ma jak się jest zaopatrzonym w stopery i śpiwór. Ja miałem śpiwór i przywleczony z centrum karton w roli karimaty, wyspałem się lepiej niż w Bergamo gdzie hałas jest większy a rano przeganiają leżakujących.
W miejscu w którym spałem zauważyłem taką oto wiadomość:
Image[/url]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 14 Sty 2013 21:51 

Rejestracja: 20 Paź 2011
Posty: 1306
Potwierdzam. Da się wytrzymać ale trzeba się przygotować na... średnie warunki. A miejsce zaklepać wcześniej najlepiej na siedzeniu.
Po godzinie 4, można się przenieść do hali odlotów gdzie już są ludzkie warunki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Lotnisko Rzym Ciampino
#10 PostWysłany: 14 Sty 2013 23:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Cze 2012
Posty: 618
Loty: 136
Kilometry: 204 655
srebrny
wojtano napisał(a):
W miejscu w którym spałem zauważyłem taką oto wiadomość:
Image


Heh, też spałem w tym samym miejscu ;)

Niestety terminal mało przyjemny do spania. Krzesełek raptem 6 sztuk, a na podłodze jeśli ktoś nie jest przygotowany (śpiwór, karimata) jest bardzo zimno. Główny nalot "spaczy" jest tuż przed północą (ostatnie autobusy?) więc lepiej być nawet przed 23:00...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Nocka na Ciampino
#11 PostWysłany: 11 Paź 2014 01:16 

Rejestracja: 27 Cze 2013
Posty: 15
Witam. Planuje przenocować na lotnisku Ciampino gdyż przylot mam o dopiero o 22 30. Pytanie jak tam wyglada sytuacja? wi-fi chyba nie ma bo na flumincino na stronce pokazuje a tam nie? i to z tego co widze male lotnisko takze na kissing roomy czy cos podobnego nie ma co liczyc pewno?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Nocka na Ciampino
#12 PostWysłany: 11 Paź 2014 01:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Gru 2013
Posty: 157
http://www.sleepinginairports.net/europ ... ampino.htm


Sent from my iPad using Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Nocka na Ciampino
#13 PostWysłany: 11 Paź 2014 09:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Cze 2012
Posty: 618
Loty: 136
Kilometry: 204 655
srebrny
W nocy jest otwarty tylko fragment z przylotami, miejsca jest mało, ale o 22:30 jeszcze powinno być ok (po północy czasem trzeba się ustawić na środku pomieszczenia) ;) Wi-Fi chyba nie ma. Jesienią i zimą może być chłodno, bo to jest tylko jedno pomieszczenie z dużym wyjściem, śpiwór i karimata wysoce wskazana (pojedyncze krzesła)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Nocka na Ciampino
#14 PostWysłany: 11 Paź 2014 10:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Cze 2013
Posty: 165
Loty: 7
Kilometry: 27 489
Hej, nocowałem tam w zeszłym roku:
Hala odlotów jest zamykana między 00:00 a 4:30 rano (luty 2013 - ale podobno nic się nie zmieniło)
Po przylocie sugeruje od razu zająć dobre miejsce w hali przylotów gdzieś pod ścianą - całe pomieszczenie jest dość niewielkie a ławeczki stają tylko dwie. Śpiwór się przyda bo faktycznie nie jest gorąco ale daleko od drzwi wcale nie wiało jakoś mocno chłodem. My akurat nie mieliśmy karimat tylko kartonowe pudełka z supermarketu i też było całkiem wygodnie :D

Podsumowując - Nocować się da, jednak warto mieć ze sobą coś na czym się położysz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Nocka na Ciampino
#15 PostWysłany: 11 Paź 2014 13:10 

Rejestracja: 27 Cze 2013
Posty: 15
dzięki za pomoc :) Odlot mam o 7 30 także chyba dwie nocki tam spędze bo troche ryzykowanie rano jechać jak przeglądam komunikacje. A swoja drogą lotnisko to najlepsze miejsce do nocowania? bo z tego co widzę na styk bym zdązył na ostatni autobus do rzymu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Nocka na Ciampino
#16 PostWysłany: 11 Paź 2014 15:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Cze 2013
Posty: 165
Loty: 7
Kilometry: 27 489
Za darmo nocleg i ja się wyspałem, w lutym nocowało kilkanaście osób i było całkiem bezpiecznie. Nikt o nic nie pytał i się nie czepiał. Ale po 5 rano zaczyna się robić ruch i już nie jest tak fajnie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Nocka na Ciampino
#17 PostWysłany: 11 Paź 2014 16:57 

Rejestracja: 27 Cze 2013
Posty: 15
ok dzieki, tak tez zrobie. Ostatnie pytanie pod tym linkiem http://www.atral-lazio.com/en/ciampino/anagnina
znalazlem rozklad atrala i jest tam napisane working days i holidays. Bym chciał jechac ostatnim autobusem z Anagniny o 23:10 bedzie to sobota. Pytanie o co chodzi z tym podzialem na okres wakacyjny i pracujacy czy pon-pt lub sobota ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Nocka na Ciampino
#18 PostWysłany: 11 Paź 2014 17:11 

Rejestracja: 15 Wrz 2011
Posty: 541
Loty: 58
Kilometry: 98 553
working days - dni robocze, zwykle od pn do sob (jeśli sobota nie jest wydzielona osobno)
holidays - niedziele i święta
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Nocka na Ciampino
#19 PostWysłany: 13 Paź 2014 20:18 

Rejestracja: 27 Cze 2013
Posty: 15
dzieki, do Ostii na bilecie za 16,5 3 dniowy dojade bez dodatkowych opłat koleja? ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Nocka na Ciampino
#20 PostWysłany: 13 Paź 2014 20:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Cze 2012
Posty: 618
Loty: 136
Kilometry: 204 655
srebrny
Dojedziesz na bilecie miejskim kolejka która startuje na Porta San Paolo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 40 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group