Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 24 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 09 Wrz 2015 15:54 

Rejestracja: 26 Kwi 2013
Posty: 843
niebieski
Zastanawiamy się nad weekendowym wyjazdem w grudniu. Czy będąc tam od sobotniego poranka do niedzielnego wieczoru zimą można poczuć klimat tego miasta? Druga opcja to Barcelona. Proszę o sugestie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
City break w Puli za 503 PLN. Loty (piątek-niedziela) z Katowic i noclegi w centrum City break w Puli za 503 PLN. Loty (piątek-niedziela) z Katowic i noclegi w centrum
Urlop na wyspie Kos: all inclusive w 4* hotelu od 1907 PLN. Wyloty z 4 miast Urlop na wyspie Kos: all inclusive w 4* hotelu od 1907 PLN. Wyloty z 4 miast
#2 PostWysłany: 09 Wrz 2015 16:08 

Rejestracja: 02 Maj 2012
Posty: 152
Loty: 87
Kilometry: 133 780
Moim zdaniem zawsze warto jak nie ma mozliwosci na dluzej.

Jak dla mnie w Barcelonie jest jeszcze wiecej do zobaczenia niz w Rzymie wiec ja wybralabym Rzym. Ale wiadomo inni moga sie nie zgodzic:)

Tak samo moim zdaniem w Rzymie jest wiecej rzeczy w srodku wiec moze to i lepiej w grudniu, jak pogoda troche gorsza.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 09 Wrz 2015 16:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Cze 2013
Posty: 286
niebieski
Podstawowe rzeczy da radę zobaczyć. Podstawowe tj. św. Piotr, zamek Anioła, Koloseum (raczej odradzam środek), muzea watykańskie.

Rzym jest bardzo fajnym, ale brudnym miastem. W przejazdach autobusami przygotujcie się na praktycznie zerową informację.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 09 Wrz 2015 16:15 

Rejestracja: 26 Kwi 2013
Posty: 843
niebieski
A jak z pogodą? Szykować się na deszcz?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 09 Wrz 2015 16:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Cze 2013
Posty: 286
niebieski
Raczej powinno być bezdeszczowo. Co najwyżej pochmurnie. Temperatura 10-15 stopni. W razie czego na każdym kroku pojawią się ciemnoskórzy handlarze oferujący parasolki. Jak będzie zapadać zmrok to zmienią asortyment na statywy ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 09 Wrz 2015 19:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4477
srebrny
Weekend w Wiecznym Mieście? Kompletnie nie warto. Szkoda zachodu... i takie tam.
Sorry, nie mogłem się powstrzymać. ... .
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 09 Wrz 2015 19:15 

Rejestracja: 26 Kwi 2013
Posty: 843
niebieski
Nie w tym rzecz, że nie warto tylko...może odczekać aż będzie możliwość wyjazdu choćby na dzień dłużej, aby potem nie marudzić, że tego i tamtego nie zobaczyliśmy. Z doświadczenia wiem, że w te same miejsca udaje nam wrócić niezbyt często.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 09 Wrz 2015 19:18 

Rejestracja: 11 Mar 2013
Posty: 694
Loty: 2
Kilometry: 3 738
Obstawiam Barcelonę. Sam tam byłem na 48h, 2 noce, wszystko zależy od własnej inicjatywy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 09 Wrz 2015 19:23 

Rejestracja: 10 Maj 2014
Posty: 1745
Loty: 108
Kilometry: 175 682
niebieski
Ja byłam w Barcelonie 6h podczas stopu na rejsie wycieczkowcem :P
Oczywiście o zwiedzaniu każdej atrakcji nie było mowy ale coś tam zobaczyłam, jakieś zdanie sobie wyrobiłam i na pewno chcę tam wrócić :) może być na weekend ;)
_________________
http://ineedatrip.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 09 Wrz 2015 19:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2013
Posty: 1845
Loty: 76
Kilometry: 125 391
niebieski
Byłem w tym roku na trzydniówkach i w Rzymie (na przełomie lutego i marca) i w Barcelonie (na przełomie stycznia i lutego). Zdecydowanie warto nawet na dwa dni.
_________________
Image
MOJE RELACJE Z PODRÓŻY
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 09 Wrz 2015 19:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 975
niebieski
A jaka jest alternatywa? Tzn. jeżeli nie Rzym lub Barcelona to co?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 09 Wrz 2015 19:47 

Rejestracja: 26 Kwi 2013
Posty: 843
niebieski
Spokojny weekend w domu lub na wsi ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#13 PostWysłany: 09 Wrz 2015 19:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 975
niebieski
To jedź do Rzymu ;) Spokojny weekend zrobisz sobie tydzień po. I dwa tygodnie po. I trzy :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
dyzio1 lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 09 Wrz 2015 19:51 

Rzym w 6 godzin:

Metrem szybko dojedziesz do centrum np. do Piazza del Popolo i idąc wzdłuż Via Corso (która jest główną ulicą historycznego centrum Rzymu) masz piękną wycieczkę:

Jak Kredka napisała: " idąc od Piazza del Popolo będziesz mijał kolejno Ara Pacis (i mauzoleum Augusta) po prawej, Schody Hiszpańskie (Via dei Condotti) po lewej, dalej Montecitorio (Parlament) po prawej, Piazza di Pietra (budynek Giełdy ze starożytnymi kolumnami na fasadzie, zwykle ładnie oświetlony), Fontanna Di Trevi mniej więcej na tej samej wysokości, ale po lewej, później możesz iść prosto do Piazza Venezia, a stamtąd do Koloseum. Lub z Piazza di Pietra podejść do Pantheonu, a później przejść na Piazza Navona (Fontanna czterech rzek) i kontynuować w stronę Watykanu."
Góra
 PM off
dyzio1 uważa post za pomocny.
 
      
#15 PostWysłany: 09 Wrz 2015 19:53 

Rejestracja: 31 Paź 2012
Posty: 194
Na grudzien polecam Rzym. Byłem w początku grudnia 2 razy i raz w listopadzie. Pogoda wspaniała 19C i słonko .
Wieczorem pzelotne opady ale wtedy rzymskie uliczki podobają mi sie najbardziej. Światło odbija się od mokrej kostki i daje szczególny nastrój . Do tego świąteczne dekoracje i szał zakupów /rzymian/.





Wysłane z mojego MSP4505 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
dyzio1 lubi ten post.
 
      
#16 PostWysłany: 09 Wrz 2015 20:16 

Rejestracja: 31 Paź 2012
Posty: 194
Zwiedzanie dzielę na dwie cześci. Jeden dzień Rzym starożytny; Koloseum, Forum Romanum, Via Imperiale, Kapitol, Kolumna Trajana. Do tego Mauzoleum Wiktora Emanuela ll i bazylikę na Laeranie, jak starczy sił i czasu, usta prawdy i wieczorem zatybrze.
Drugi dzień Muzea Watykańskie, o 12 papież i potem bazylika. Z Watykanu do zamku Anioła i przez Tybr na Piazza Navona, Panteon i fontanna Di Trevi. Jak sie da to jeszcze Pazza Del Popol i plac hiszpański.





Wysłane z mojego MSP4505 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
dyzio1 uważa post za pomocny.
 
      
#17 PostWysłany: 09 Wrz 2015 20:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Cze 2013
Posty: 286
niebieski
W przypadku muzeów watykańskich najlepiej kupić bilet przez internet. Omija się kolejkę. Swojego czasu oszczędziłem sobie przyjemności stania w 300 metrowej kolejce (dla biletów internetowych jest osobna, kilkuosobowa). Trudno jednak jest mi powiedzieć jak kolejki wyglądają zimą.
Góra
 Profil Relacje PM off
dyzio1 uważa post za pomocny.
 
      
#18 PostWysłany: 09 Wrz 2015 21:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lis 2014
Posty: 315
Loty: 146
Kilometry: 347 466
Zawsze warto gdzies sie wybrac-chocby i na 1 dzien ;) Ja tez bym sie sklaniala co do uderzania na Rzym. Bylam w tym roku pod koniec lipca i nie bylo w ogole kolejki do muzeow watykanskich, ale jak bylam 4 lata temu to stalismy 20 minut (wtedy bylismy w kwietniu). Tak czy siak wszelkie bilety warto kupowac przez neta, bo w razie czego nie trzeba stac z reszta ludzi w kolejce do kasy. Mi osobiscie sie podobalo wewnatrz koloseum, wyglada cudnie zwlaszcza kiedy slonce chyli sie ku zachodowi :) Nie wiem jak bardzo zalezy Ci na Watykanie, ja na Twoim miejscu bym sobie odpuscila i zamiast tego zobaczyla jak najwiecej w Rzymie. My z kolezanka w 2 dni oblecialysmy (oczywiscie posilkowalysmy sie tez metrem ;)) najwazniejsze miejsca w Rzymie i nawet nie latalysmy z jezykami na wierzchu, byl czas by posiedziec tu i owdzie na kawce czy obiadku oraz wchonac troche atmosferki ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
dyzio1 lubi ten post.
 
      
#19 PostWysłany: 10 Wrz 2015 08:29 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
m72 napisał(a):
Raczej powinno być bezdeszczowo. Co najwyżej pochmurnie. Temperatura 10-15 stopni. W razie czego na każdym kroku pojawią się ciemnoskórzy handlarze oferujący parasolki. Jak będzie zapadać zmrok to zmienią asortyment na statywy ;)

Albo zagzmi albo nie zagzmi. Dysc ino popada albo i nie. Huy wi :lol:

http://www.ilmeteo.it/portale/archivio-meteo/Roma - można wpisać wartości do excela i wyciągnąć średnią ;)

Dyzio, odpuść muzea, wystawy i inne kolejkowe sprawy i po prostu naciesz się Rzymem. Ja nawet 4h nie żałuję na szybką pizzę, choć dla mnie akurat Rzym jest nisko we włoskiej hierarchii :) Na pewno warto, podobnie z resztą jak i Barcelonę. Sam wybierz gdzie chcesz i co chcesz robić i leć. Z mojego linka powyżej wyciągniesz też dane pogodowe Barcelony ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 10 Wrz 2015 11:52 

Rejestracja: 02 Maj 2012
Posty: 152
Loty: 87
Kilometry: 133 780
jawach napisał(a):
Zwiedzanie dzielę na dwie cześci. Jeden dzień Rzym starożytny; Koloseum, Forum Romanum, Via Imperiale, Kapitol, Kolumna Trajana. Do tego Mauzoleum Wiktora Emanuela ll i bazylikę na Laeranie, jak starczy sił i czasu, usta prawdy i wieczorem zatybrze.
Drugi dzień Muzea Watykańskie, o 12 papież i potem bazylika. Z Watykanu do zamku Anioła i przez Tybr na Piazza Navona, Panteon i fontanna Di Trevi. Jak sie da to jeszcze Pazza Del Popol i plac hiszpański.

Ja uwazam ze ten plan jest najlepszy. Tylko ze ja odpuscialabym sobie muzea i galerie a zamiast tego weszla do Koloseum i wiecej pospacerowala. Pogoda powinna byc ok, ale z deszczem nigdy tam nie wiadomo.

Ja bylam dwa razy w Rzymie (listopad i styczen, w listopadzie lalo ale bylo tez fajnie, a w styczniu bylo 17 stopni i slonko :)), raz bylam w Barcelonie. Ale po Barcelonie mam wiekszy niedostyt niz za kazdym razem po Rzymie. Dlatego wlasnie odradzam Barce bo tam zdecydowanie na dluzej :)

W rzymie bylam 3 i 4 dni. Nie uzywalam autobusow glownie nogi i metro. Mialam 3 dniowy turystyczny bilet w cenie ktorego bylo Koloseum, Forum Romanum i Zamek Aniola. Jednak mnie zamek rozczarowal. Lepiej z wierzchu niz w srodku. Ale to moja opinia.

A i jak dla mnie Rzym swietnie wyglada noca :)
Góra
 Profil Relacje PM off
dyzio1 lubi ten post.
dyzio1 uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 24 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group