Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 302 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 16  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Rzym
#161 PostWysłany: 20 Wrz 2015 13:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Idzik napisał(a):
Carlo Manto/ Via della Lungaretta
a tak moge spytac orientacyjnie jak tam z kosztami? byłem dawno już w Rzymie (menu dnia- koło fontanny di trevi)- 7e/os ale to 2lata temu.
jakie te przystepne ceny? :) jeśli pamiętacie...


Na stronie TA w galerii zdjęć znajdziesz też zdjęcia menu:
http://pl.tripadvisor.com/Restaurant_Re ... Lazio.html
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na Malcie za 1549 PLN. Loty z Katowic + 4 noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop na Malcie za 1549 PLN. Loty z Katowic + 4 noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
Loty na Kubę w dobrej cenie: Hawana z dużym bagażem z Krakowa od 2471 PLN Loty na Kubę w dobrej cenie: Hawana z dużym bagażem z Krakowa od 2471 PLN
 Temat postu: Re: Rzym
#162 PostWysłany: 01 Gru 2015 00:07 

Rejestracja: 06 Lis 2015
Posty: 711
cztery nasze odkrycia:

1. dla tych których nogi poniosą przez Palatyn do Ust Prawdy, z dala od zgiełku głównych ulic
Anima Mundi Roma
Via del Velabro 1
http://www.animamundiroma.it
http://pl.tripadvisor.com/Restaurant_Re ... Lazio.html
bardzo przyjemny klimat i przystępne ceny, świetna kuchnia włoska

2. dla tych którzy chcą poczuć typowo włoskie trattoria, schodząc z Watykanu w kierunku Campo da Fiori, tuż obok Santa Maria in Vallicella
Trattoria Da Luigi
Piazza Sforza Cesarini 23
http://www.trattoriadaluigi.com
http://pl.tripadvisor.com/Restaurant_Re ... Lazio.html

3. dla smakoszy włoskiej kawy z masywnych ekspresów, niedaleko dworca i trochę od Placu Republiki , vis-a-vis gmachu włoskiego MSW
Morganti Cafe
Piazza del Viminale
http://pl.tripadvisor.com/LocationPhoto ... Lazio.html

4. a kilka kroków dalej można niedrogo zjeść dobrą włoską pizzę z pieca opalanego drewnem i posmakować włoskich specjałów w drodze do Santa Maria Maggiore
L'Angolo di Napoli
Via Agostino Depretis 77/a
http://www.langolodinapoli.it
http://pl.tripadvisor.com/Restaurant_Re ... Lazio.html

Proszę nie sugerować się zdjęciami na stronach, rzeczywistość często mocno od nich odbiega, a większość jest kiepska technicznie.
We wszystkich miejscach na jedzenie trzeba chwilę poczekać bo leci "z pieca", natomiast patrząc na komentarze i nasze doświadczenia, z obsługą jest różnie - do jednego będą się uśmiechać, a inny klient poczuje się zaniedbany i przeźroczysty jak powietrze ;) Już chyba taki mają zmienny temperament i nie warto się nad tym zastanawiać. Co ważne, jedzenie nas nie zawiodło :)


Ostatnio edytowany przez baja, 01 Gru 2015 01:33, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
Cicha_Woda uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Rzym
#163 PostWysłany: 01 Gru 2015 00:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 1843
Loty: 266
Kilometry: 487 169
niebieski
Nie przeglądałem całego tematu, ale chciałbym tylko polecić, niestety nie z własnego doświadczenia, Rzym dopiero na Sylwestra, ale Zibi Boniek ( prezes PZPN, a także w praktyce mieszkaniec Rzymu) poleca jako najlepsza pizze w Rzyme - pizzerie Le Pariolina na viale dei Parioli. Ja na pewno, jeśli bedzie okazja sprawdze ją podczas najbliższego pobytu w Rzymie, jeśli ktoś bedzie wczesnie i bedzie miał ochote coś tam spróbować, to zachęcam do podzielenia się odczucia.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym
#164 PostWysłany: 15 Gru 2015 22:17 

Rejestracja: 18 Wrz 2015
Posty: 906
Loty: 54
Kilometry: 71 690
niebieski
Mogę potwierdzić wcześniejsze opinie o Carlo Menta - warto, jedzenie smaczne i wystarczająco dużo (mogłoby być trochę cieplejsze), ceny naprawdę dobre, niespełna 30 euro za dwie osoby z winem i espresso. A dobrą rekomendacją może być to, że mimo braku naganiacza (których w okolicy możemy spotkać co krok) i tak mają prawie pełne obłożenie.

Na lody - polecam lodziarnio-ciastkarnię Ornelli na Via Merulana 232
http://pl.tripadvisor.com/Restaurant_Re ... Lazio.html

Na tej samej ulicy - doskonała pizza na kawałki Pizza E Sfizzi
http://pl.tripadvisor.com/Restaurant_Re ... Lazio.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym
#165 PostWysłany: 22 Gru 2015 13:34 

Rejestracja: 22 Sie 2014
Posty: 236
Carlo Menta to chyba najbardziej budżetowa opcja, ale bardzo szybka i smaczna. Chciałbym kiedyś zobaczyć, jak wygląda i funkcjonuje ich kuchnia przy takim obłożeniu lokalu ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym
#166 PostWysłany: 22 Gru 2015 14:45 

Rejestracja: 18 Wrz 2015
Posty: 906
Loty: 54
Kilometry: 71 690
niebieski
Nie, nie chciałbyś :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym
#167 PostWysłany: 22 Gru 2015 15:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 1065
Loty: 469
Kilometry: 475 167
niebieski
Ja polecam fantastyczną restauracje 5 min spacerem od Koloseum. Jadają tu głównie miejscowi i czasem zbłąkani turyści. Ciężko cokolwiek wyróżnić ponieważ wszystko jest fantastyczne ale jak będziecie w okolicy musicie spróbować ich Penne all'arrabbiata.

Pizzeria Luzzi
Via di S. Giovanni in Laterano, 88
00184 Roma
Góra
 Profil Relacje PM off
cekace lubi ten post.
Cicha_Woda uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Rzym
#168 PostWysłany: 17 Lut 2016 00:31 

Rejestracja: 09 Wrz 2014
Posty: 93
Loty: 19
Kilometry: 32 461
Po 6-dniowym pobycie w Rzymie jestem w stanie co nie co powiedzieć na temat jedzenia w stolicy Włoch.
Najpierw odniosę się do miejsc polecanych na tutaj w temacie.

1) Carlo Menta - Via della Lungaretta, 101; Faktycznie jest to pod względem budżetowym bardzo fajna opcja. Ceny, jakie tam występują nie spotkaliśmy w żadnym innym miejscu w Rzymie, w którym można by usiąść i zjeść na spokoju posiłek. Pizze od 2 do 6 euro, makarony 5-7 euro, kawa 2 euro, butelka wina w granicach 12 euro, tiramisu i inne desery 3 euro. Co do jakości jedzenia wszystko było smaczne, pizza nawet bardzo, carbonara całkiem dobra, tiramusu również. Za zestaw pizza funghi, dwa makarony, tiramusu zapłaciliśmy 20 euro z coperto. O popularności tego miejsca świadczą tłumy odwiedzających Włochów i turystów.

2) Galateria Old Bridge, Viale dei Bastioni di Michelangelo, 5: Fantastyczne miejsce, lody wyśmienite, cena w zależności od wielkości porcji od 2 do 4 euro, można dowolnie wybierać smaki, które są od klasycznych owocowych do wielu innych kombinowanych jak nutella, oreo, cookies itd. Swój oddział mają także na Zatybrzu na Via Della Scala, 70. Bardzo mili sprzedający i trzeba nieraz nastawić się na kilkuminutowe oczekiwanie w kolejce.

3) Dolce Maniera Cornetteria, Via Barletta, 27: Świetne miejsce, troszkę z boku, po wyjściu z metra Ottaviano udajemy się w przeciwnym kierunku niż do placu św. Piotra i idąc ulicą via Barletta kawiarnio-cukiernia znajduje się po lewej stronie, zejście w dół. Bardzo przystępne ceny i pyszne rogaliki z białą czekoladą. Tylko jeden stolik wewnątrz. Rogaliki w cenach od 60 centów. Kawa espresso/machiatto - 60 centów, cappuccino - 80 centów, chyba najtańsza kawa jaką widział w Rzymie.

Z miejsc wypatrzonych gdzie indziej i odkrytych samodzielnie:

4) Pastificio, Via della Croce, 8: w budżetowym wyjeździe sprawdzi się znakomicie. Czynne od godziny 13:00, najlepiej udać się tam po prostu w porze obiadowej. Świetne miejsce do zaliczenia będąc w okolicach Plazza Spagna, przy którym znajduje się ta makaroniarnia. Sprzedawane są codziennie dwa rodzaje świeżo przyrządzonych makaronów. Porcje są bardzo duże w bardzo niskiej cenie (4 euro), pakowane na wynos lub do zjedzenia na miejscu. Wiele osób spotkać można na Placu Hiszpańskim zajadających się właśnie tymi makaronami.

5) Pinsere, Via Flavia, 98: bardzo dobra, bardzo włoska pizza w okolicach Piazza Republica. Są to mniejsze, ale sprzedawane w całości pizze z bogatymi składnikami. Ceny 4-5 euro. Z pewnością warto spróbować.

6) Caffe Greco, Via dei Condotti, 86: Chyba najbardziej znana kawiarnia w Rzymie. Znajduje się w ścisłym centrum na chyba najdroższej ulicy Rzymu. Ceny kawy są wyższe, ale są miejsca w Rzymie, gdzie są one jeszcze wyższe. Oczywiście mowa tutaj o cenach kawy przy barze, kiedy wypijamy ją na stojąco "tak jak Włosi". W tym wypadku zapłacimy przykładowo za espresso 2 e, cappuccino 2.5 e, prawdziwą czekoladę 5 e. W przypadku, gdy zdecydujemy się zająć miejsce przy stoliku zapłacimy zdecydowanie więcej. Polecam, także z uwagi na fakt, że Caffe Greco to już w Rzymie miejsce historyczne, z 250-letnią tradycją.

7) Pompi, Via della Croce, 82: Znane miejsce w Rzymie, funkcjonuje kilka punktów, w którym zjemy bardzo dobre tiramisu w smaku klasycznym, także m.in. o smaku pistacjowym, truskawkowym, bananowym. Dostaniemy pyszny deser w pudełeczku z ukrytą w środku łyżeczką w cenie 4 euro. Nam bardzo smakowało, jednak nie jest to typowe domowe tiramisu o czym świadczy fakt, że nie jest przygotowywane na świeżo, zaś jest już gotowe, niemniej warto spróbować.

8) Sant'Eustachio Il Caffè, Piazza di Sant'Eustachio, 82: Miejsce polecane dla smakoszy kawy, mi niestety kawa tam niespecjalnie smakowała, być może dlatego, że nie zdecydowałem się chyba specjalność zakładu tj. espresso kremowe, a zwykłą latte, to mógł być mój błąd.

9) Lindt, Via della Maddalena, 12: Bardzo dobrej kawy napić można się również w firmowym sklepie Lindta. Espresso w zestawie z łyżeczką z gorzkiej czekolady i pralinką kosztuje 2 euro.

10) Blue Ice, via Ottaviano, 7: Miejsce to mogę polecić tylko dla fantów naleśników z uwagi na niską cenę przykładowo naleśnik z nutellą i bananem w cenie 3 euro.
Góra
 Profil Relacje PM off
namteH lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Rzym
#169 PostWysłany: 17 Lut 2016 19:30 

Rejestracja: 27 Cze 2013
Posty: 204
niebieski
Jarzab93 napisał(a):
2) Galateria Old Bridge, Viale dei Bastioni di Michelangelo, 5: Fantastyczne miejsce, lody wyśmienite, cena w zależności od wielkości porcji od 2 do 4 euro, można dowolnie wybierać smaki, które są od klasycznych owocowych do wielu innych kombinowanych jak nutella, oreo, cookies itd. Swój oddział mają także na Zatybrzu na Via Della Scala, 70. Bardzo mili sprzedający i trzeba nieraz nastawić się na kilkuminutowe oczekiwanie w kolejce.


Old bridge dobre, ale Fassi na via Principe Eugenio biją ich na głowę. Zarówno pod względem miejsca, wyboru jak i smaku. Gorąco polecam. W niektóre dni tygodnia mają - 50% i konkretną porcję lodów można zjeść za ok. 1 euro. Za tę cenę mamy średnią wielkość, a w tym 3 smaki plus bita śmietana. Lubię lody, ale większej porcji już bym w siebie nie wcisnął ;)

Via Principe Eugenio, 65
00185 Roma

Co do pizzy na kawałki to zdecydowanie Sfizzi na via Merulana. Bardzo duży wybór i smak.
Potrzebuję jeszcze porady ;) Czy mógłby mi ktoś powiedzieć jak się nazywa coś co jadłem ;) Wygląda jak nasz krokiet w panierce. W środku ryż, sos pomidorowy i mozarella. Bardzo dobra, ale wstyd się przyznać i nie wiem jaką ma nazwę ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym
#170 PostWysłany: 18 Lut 2016 00:00 

Rejestracja: 08 Gru 2011
Posty: 540
Mikolaj23 napisał(a):
Potrzebuję jeszcze porady ;) Czy mógłby mi ktoś powiedzieć jak się nazywa coś co jadłem ;) Wygląda jak nasz krokiet w panierce. W środku ryż, sos pomidorowy i mozarella. Bardzo dobra, ale wstyd się przyznać i nie wiem jaką ma nazwę ;)


Jeśli dobrze rozumiem to chyba calzoni.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym
#171 PostWysłany: 18 Lut 2016 10:01 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
Calzone to rodzaj zawijanej pizzy, na pewno nie w panierce i nie z ryżem w środku.
To danie to równie dobrze mógł być wymysł lokalnego kucharza. Ja szczerze mówiąc nie spotkałem się z taką kombinacją, choć przypomina to włoską wariację sajgonki :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym
#172 PostWysłany: 18 Lut 2016 12:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Cze 2013
Posty: 286
niebieski
A nie była to wariacja na temat arancini?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym
#173 PostWysłany: 18 Lut 2016 13:17 

Rejestracja: 09 Wrz 2014
Posty: 93
Loty: 19
Kilometry: 32 461
Cóż, mam powód by odwiedzić Rzym ponownie i spróbować tych lodów, ale skoro biją na głowę Old Bridge to... już nie mogę się doczekać :D

To co jadłeś to suppli, tradycyjna przekąska włoska.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Mikolaj23 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Rzym
#174 PostWysłany: 18 Lut 2016 21:07 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3370
złoty
Mozecie cos zaproponowac dla dzieci? Wybieram sie do Rzymu w 2 dzieci w wieku 5 i 7 lat.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym
#175 PostWysłany: 19 Lut 2016 09:22 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
10 stron tematu i nic nie znalazłaś?
Góra
 Profil Relacje PM off
zbyhu lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Rzym
#176 PostWysłany: 19 Lut 2016 10:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4102
HON fly4free
Z tego co mi wiadomo, to dzieci, nawet te mniejsze jedza mniej wiecej to samo co dorosli. Wiec bedac w kraju "pizza & pasta", to tak jak napisal @Maciek78, jesli po przeczytaniu 10 stron nie wiesz gdzie zabrac swoje pociechy, to bym sie zastanowil w ogole nad sensem wyjazdu. Na moje oko do kazdej z poleconych i dodatkowo usystematyzowanych przez @Jarzab93 knajp/restauracji mozesz zabrac dzieci. Jesli Ci to nie wystarcza, to jeszcze masz 10 000 innych nieopisanych tutaj mozliwosci czychajacych na Was na kazdym rogu. :-) not rocket science...
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym
#177 PostWysłany: 19 Lut 2016 10:32 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3370
złoty
10 stron przeczytalem ale chyba nikt z was nie ma dzieci. Sa miejsca ktore szczegolnie nadaja sie na wizyte z dziecmi i o takie miejsca pytam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym
#178 PostWysłany: 19 Lut 2016 10:45 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
W McDonaldzie są stoliki przystosowane dla dzieci i specjalne zestawy obiadowe ;)

Ja mam dwójkę dzieci, ale szczerze mówiąc wciąż nie potrafię zrozumieć sensu Twojego pytania. W żadnym wypadku nie naskakuję, chcę pomóc tylko nie wiem o co w pytaniu chodzi.
Pizza i pasta w pełni zaspokajały gusty moich chłopaków. A przy dłuższych pobytach dodatkowo dania z kurczakiem, które są w każdej restauracji.

Jak uściślisz to może uda się dogadać ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym
#179 PostWysłany: 19 Lut 2016 10:49 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3370
złoty
Bardziej myslalem wlasnie o udogodnieniach i menu dla dzieci. Nie tylko makdonald ma menu dla dzieci. Dzieki za pomoc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym
#180 PostWysłany: 19 Lut 2016 10:54 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
W zasadzie tylko McD ma takie menu ;). Czasami jest wyszczególnione, że menu dla dzieci to po prostu mniejsze porcje a czasami po prostu prosisz o mniejszą porcję i taką dostaniesz. Ewentualnie na koniec zawsze możesz poprosić o zapakowanie tego, co zostało na talerzu.
Foteliki dla maluchów są niemal w każdej restauracji, tam akurat rodzinne wyjścia na posiłek to norma.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 302 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 16  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group