Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 239 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 28 Maj 2017 12:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2014
Posty: 1999
srebrny
Ja nie znam nikogo. I naprawdę cieszę się że w odpowiednim czasie się ewakuowałem :)
_________________
https://kamo375.fly4free.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Warto! Loty (z bagażem) do Paragwaju z Krakowa i Warszawy od 2413 PLN. Podróże first minute Warto! Loty (z bagażem) do Paragwaju z Krakowa i Warszawy od 2413 PLN. Podróże first minute
Wyjazd na Maderę za 1626 PLN. Loty (dla wszystkich) z Warszawy i 4 noce w 4* hotelu Wyjazd na Maderę za 1626 PLN. Loty (dla wszystkich) z Warszawy i 4 noce w 4* hotelu
#22 PostWysłany: 28 Maj 2017 12:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
ibartek napisał(a):
...ilu znacie ludzi, ktorzy dopracowali w korpo do emerytury? ...

To pytanie jest tak przemyślane jak np.: "Czy znacie jakiś przypadek tych nowych wyżyłowanych silników żeby któryś z nich 10 lat wytrzymał?"
Nie, nikt nie zna, bo takich ludzi (jeszcze) nie ma.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Qba85 lubi ten post.
 
      
#23 PostWysłany: 28 Maj 2017 12:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
W kwestii formalnej - MBA jest na tzw zachodzie odpowiednikiem (ewentualnie) MSc. W wielu ofertach jest napisane, że wymagane wykształcenie to MSc lub MBA, z jakiegoś kierunku. To u nas sie jakoś przyjęło, że MBA to po studiach musi być, niczym doktorat. Pewnie dlatego, że na pewnych stanowiskach po prostu wszyscy tego mgr'a mieli. W firmach "technicznych" najczęściej były to mgr'y z inż'ami, jakieś polibudy i kierunki typu inf/telco/elka, więc taki MBA dawał realną dodatkową wiedzę z innego zakresu i był wartościowym uzupełnieniem wcześniejszej edukacji.
Przy dzisiejszej ilości rożnych szkół managerskich, MBA chyba lekko sie zdewaluował. Tym bardziej, że są inne "stopnie wtajemniczenia" jak EMBA np. MBA to troche jak CCNA dla sieciowców, nie wypada nie mieć.

Co do korpo i studiów - trzeba pamiętać, że korpo to nie tylko Google czy inny Oracle, ale tez Amazon, Lidl czy DHL, czy wspomniany McDonald's. Nie do każdej trzeba mieć studia. I nie każda praca jest wciągająca. A (może to zabrzmi jak herezja) taka może być rownież w korpo, jeśli się dobrze trafi i robi rzeczy, które leżą w kręgu naszych zainteresowań.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez BrunoJ 28 Maj 2017 13:04, edytowano w sumie 3 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 28 Maj 2017 12:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2014
Posty: 132
Loty: 54
Kilometry: 112 104
Japonka76 napisał(a):
Z całym szacunkiem, ale w korpo to tak nie działa. Nie zawsze lecą głowy tych, którzy zawinili :(

Ja nie pisałem nic o tym czyje głowy lecą, pisałem tylko że jak dasz ciała w korporacji to i tak wypłatę dostajesz na konto zgodnie z umową o pracę. Zwolnią nie zwolnią to zależy jak sama piszesz. I to jest jakaś stabilizacja finansowa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 28 Maj 2017 12:58 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3367
złoty
to ile to trzeba zarobic zeby w wieku 25lat miec na tyle poukładane życie ze mozna wszystko rzucic. Ja w tym wieku bylem na tyle samowystarczalny ze moglem sie ozenic i zalozyc rodzine...
a moze teraz jest inaczej rodzina moze poczekac jak sie ma 45.50 a przez 20lat mozna szalec w Azjii... ale za co?

Wysłane przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#26 PostWysłany: 28 Maj 2017 13:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2014
Posty: 132
Loty: 54
Kilometry: 112 104
Wystarczy zarobić na bilet plus trochę kasy na początek , jak znasz angielski to możesz polecieć do wielu krajów i robić tam to samo co tutaj ale zazwyczaj za większe pieniądze. Informatyk, geolog, spawacz, budowlaniec, architekt- znajdziesz pracę w Polsce jak i w Singapurze.
Ja w wieku 25 bodajże lat zarobiłem w jedne wakacje jakieś 30 średnich krajowych. W Polsce. Wszystko przepuściłem w kilka miesięcy -król życia :D .Takie to były czasy. Wnukom będzie co opowiadać.
Góra
 Profil Relacje PM off
klimas lubi ten post.
 
      
#27 PostWysłany: 28 Maj 2017 14:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
ibartek napisał(a):
Japonka76 napisał(a):
Stabilizacja finansowa? ha ha... w moim globalnym korpo, z dnia na dzień wylatywali pracownicy, nawet prezesa polskiego oddziału wywalili z dnia na dzień :( czego się nikt nie spodziewał, a już na pewno nie on :shock:


ostatnio doszedlem do podobnego wniosku, ilu znacie ludzi, ktorzy dopracowali w korpo do emerytury? bo ja bardzo niewielu, po prostu w odpowiednim czasie nastepuje aksamitne pozegnanie... ;)

Ja znam. Ale prawdą jest że pod koniec trzęśli gaciami, co firmia skrzętnie wykorzystywała, wiedząc, że ma ich na widelcu. Dalej mam wrażenie że pod pojęciem korpo kryje się dość spory wachlarz firm, które są bardzo różne i każdy przywołujący swoje doświadczenia mówi o czymś innym...
A co do stabilizacji - znam naprawdę sporo ludzi który rzucali korpo (albo odwrotnie) i startowali własny biznes, który niby nawet jakoś szedł. A jednak gdy nadarzyła się okazja to wracali. Prowadzenie własnego biznesu jest fajne, jak się wszystko udaje. A z tym udawaniem się to jest jednak dość różnie. Oczywiście dochodzą kwestie mentalne - znam takich którym biznes nie idzie, ale po prostu nie umieją pracować jako najemni. Hmm, ewentualnie jest też opcja że po prostu nie umieją pracować, dlatego biznes nie idzie ;-)

A co do pracy w korpo ludzi można podzielić na dwa sorty (ogólnie) - tych którzy wierzą w jakąś misję i naprawdę się wczuwają w pracę, dają się wykorzystywać, ale tak naprawdę lubią to co robią i robią to z pasją. Oraz tych którzy pracują bo muszą, robią swoje, ale nic więcej. Jedni i drudzy są potrzebni w swoich obszarach. Wbrew pozorom Ci pierwsi chyba łatwiej się wypalają, a lekarstwem na to jest nie tylko zmiana miejca pracy, ale najlepiej również zagadnienia którym się zajmujemy. Co oczywiście wcale nie jest takie łatwe. Innym rozwiązaniem jest próba wspinania się po szczeblach kariery, ale firmy głupie nie są. Jak ktoś jest zaje...dobrym inżynierem, to bardzo trudno jest mu będzie mu się wbić w wyższy management, bo tam potrzebni są "pływacy" i "ściemniacze".

Warto pamiętać o potencjalnych plusach korpo (niektórych), np. w kwestii wyjazdów zagranicznych na projekty czy inne konferencje.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
boots lubi ten post.
 
      
#28 PostWysłany: 28 Maj 2017 15:10 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3528
srebrny
w korpo jestes tak dobry jak twoj ostatni projekt/ostatni rok, nikt nie pamieta ile zrobiles dla firmy przez poprzednie 5 czy 10 lat - masz zapieprzac na biezaco, jak sie popsujesz to out, podobnie jesli twoja pensja, ktora ze stazem urosla, nie odzwierciedla obecnego wkladu dla firmy. takie zycie.

od tego sa wlasnie 'plywacy', czyli polityka - za cos dostaja wysokie pensje, wiec robia zmiany, przetasowania, zwolnic 3 zatrudnic 6 nowych, ale kontraktorow, koszty w moim budzecie spadly, nie jest wazne ze wyzsze pojawily sie gdzie indziej - rightsourcing, sukces, awans, korpo star :-)

w korpo zawsze od kogos zalezysz, niekoniecznie nalepsi awansuja, polityka... i tak na koncu twoje stanowisko wyladuje w Indiach, przeciez te grupki 'Indian' na ulicach nie przyjechaly tutaj zwiedzac :)

oczywiscie sa plusy i minusy, jak wszedzie, ale niezmiennie bawia mnie te wszystkie glosne deklaracje, typu rzucam korpo i jade, jakby to bylo nie wiadomo co. podobnie bawily mnie wybory najlepszego pracodawcy na studiach, gdzie glosuja studenci bez zadnego doswiadczenia w tych firmach, ale na podstawie jakis deklaracji, prezentacji i darmowych batonikow od Marsa. czysty PR.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 30 Maj 2017 14:35, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#29 PostWysłany: 28 Maj 2017 15:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
u mnie w firmie przy ostatniej rewolucji tez nikt nie patrzył na poprzednie dokonania :|
a z tym Marsem to mnie uraziłeś, pracowałem dla nich zanim poznałem słowo "korpo"
to były czasy :oops:
nie wiedziałem ze mogę zjeść tyle M&M na raz
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 28 Maj 2017 16:09 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8584
złoty
Japonka76 napisał(a):
Ja popracujesz chwilkę w dużym korpo, siedząc w pracy 14 godzin na dobę,

A jak się to ma do Kodeksu Pracy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 28 Maj 2017 16:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
kodeks pracy jest mocno przereklamowany
oczywiście możesz próbować go wdrożyć...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
jacek96 lubi ten post.
 
      
#32 PostWysłany: 28 Maj 2017 16:33 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8584
złoty
Czyli co - dopóki płacą, to zapominam o swoich prawach? Nagle sobie przypominam, jak zapłacą za mało? ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 28 Maj 2017 16:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
u mnie kodeks jest łamany non stop
nawet raz kontrola NIKu była, wytknęła błędy i wypaczenia i......gdzieś leży w szufladzie ten raport bo do kibla się nie nadaje z uwagi na twardość papieru
ot życie
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 28 Maj 2017 16:44 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8584
złoty
U mnie na szczęście nikt nikt nigdy nie narzekał na wynagrodzenie ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 28 Maj 2017 18:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
ibartek napisał(a):
w korpo jestes tak dobry jak twoj ostatni projekt/ostatni rok, nikt nie pamieta ile zrobiles dla firmy przez poprzednie 5 czy 10 lat - masz zapieprzac na biezaco, jak sie popsujesz to out, podobnie jesli twoja pensja, ktora ze stazem urosla, nie odzwierciedla obecnego wkladu dla firmy. takie zycie.

10 lat temu to raczej nikogo w żadnej firmie nie interesuje, poza aspektem czy już wtedy ewentualnie byłem blisko dzisiejszego tematu czy też może robiłem coś zupełnie innego, miałem inne wykształcenie itp. Jakaś tam różnica jest między kimś kto 20 lat temu skończył studia i od wtedy był już jakoś związany z tematem, a kimś kto zrobił studia 3 lata temu, a wcześniej robił na budowie czy w McDonaldzie. Ale nie zgadzam się że liczy się tylko ostatni projekt. Spotkałem się z tym że liczyła się historia/doświadczenie w konkretnych typach projektów, bo do jakichś szczególnie wrażliwych tematów potrzebne były osoby które dotykały temat dłużej i głębiej niż tylko na jednym projekcie. Ale to już jak pisałem - specyfika konkretnych firm czy zagadnień.
W każdej pracy trzeba robić na bieżąco, może pani w ZUSie czy innym biurze meldunkowym nie musi.

Cytuj:
w korpo zawsze od kogos zalezysz, niekoniecznie nalepsi awansuja, polityka... i tak na koncu twoje stanowisko wyladuje w Indiach, przeciez te grupki Indian na ulicach nie przyjechaly tutaj zwiedzac :)

Zawsze od kogoś zależysz. W małej firmie, jeśli nie jesteś jej właścicielem albo synem tegoż, to będziesz rypał za minimalną i nigdy niczego nie osiągniesz. Nawet jeśli jesteś właścicielem, to zależysz od dostawców, odbiorców, kontrahentów, czy banków. I każdy może Cie bez mydła... nie wspominając o numerach jak z filmu "Układ" (na faktach). Wszędzie są plusy dodatnie i ujemne.

Warto pamiętać że były (ciągle w niektórych tematach są?) takie czasy i takie firmy, gdzie to my robiliśmy za Indian i zabieraliśmy pracę z potencjalnie bardziej cywilizowanych krajów.
Tak naprawdę, nawet mając relatywnie dobrą pracę, warto śledzić sytuację, rynek i nie bać się zmian. A budowanie strachu przed zmianami to jedna z metod trzymania pracowników przez korpo.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#36 PostWysłany: 28 Maj 2017 18:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 975
niebieski
Jak zobaczyłam tytuł i autora to o mało się nie udławiłam ! ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#37 PostWysłany: 28 Maj 2017 18:59 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1638
niebieski
boots napisał(a):
Czyli co - dopóki płacą, to zapominam o swoich prawach? Nagle sobie przypominam, jak zapłacą za mało? ;-)


A ile znasz osób, które zgłaszało swojego aktualnego pracodawcę do PIP lub, które sądziło się w sądzie pracy? Do czasu jak ludzie są miętcy to firmy to wykorzystują. Life is brutal.

Ale w prawdziwych korpo (międzynarodowych) zazwyczaj jest tak, że liczą Ci się w nieskończoność nadgodziny, których nie masz kiedy odebrać, bo kasy nie wypłacają. I monetyzujesz to dopiero po położeniu wypowiedzenia na stół.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 28 Maj 2017 19:02 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4057
złoty
namteH napisał(a):
ibartek napisał(a):
...ilu znacie ludzi, ktorzy dopracowali w korpo do emerytury? ...

To pytanie jest tak przemyślane jak np.: "Czy znacie jakiś przypadek tych nowych wyżyłowanych silników żeby któryś z nich 10 lat wytrzymał?"
Nie, nikt nie zna, bo takich ludzi (jeszcze) nie ma.

Nie ma, ale będą. Właśnie ruszyła produkcja w ramach programu 500+korpo.
Góra
 Profil Relacje PM off
becek lubi ten post.
 
      
#39 PostWysłany: 28 Maj 2017 21:14 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6226
HON fly4free
ibartek napisał(a):
w korpo jestes tak dobry jak twoj (...)/ostatni rok
czyli dokładnie jak w TS ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#40 PostWysłany: 28 Maj 2017 22:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2012
Posty: 4162
Loty: 1
Kilometry: 282
platynowy
ibartek napisał(a):
..darmowych batonikow od Marsa. czysty PR.

Czy gdzieś jeszcze rozdają batony?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 239 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group