Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 22 Cze 2020 22:06 

Rejestracja: 22 Wrz 2015
Posty: 15
Przed pandemią zawsze miałem w portfelu takie za 2-4 złote do kupienia w aptece. Raz na jakiś czas przydawały się: a to zdarzał się koncert ze zbyt dużym nagłośnieniem i normalnie bolałyby uszy oraz czasami dosypiając lub odbywając mniejszą lub większą część snu podczas jazdy pks/flixbusem lub pociągiem regio lub intercity, gdzie w składach bezprzedziałowych raczej było w miarę cicho i bardzo takie stopery pomagały.

W minionych latach wybierałem zawsze intercity, gdy był wybór pomiędzy IC a TLK. Obecnie, przynajmniej w to lato będzie trochę mniej dobrych połączeń kolejowych, głównie będzie to TLK bez wagonów bezprzedziałowych, gdzie niestety jest jak kilkanaście lat temu - często pozostali pasażerowie zaczynają bardzo rozmawiać i/lub spożywać alkohol. Z reguły pasażerowie ci do tytanów intelektu nie należą, jednak jak dla mnie, mogą robić sobie co chcą, byle mi nie przeszkadzali i mógłbym pospać na siedząco, bo akurat mam już zaplanowany następny dzień podróży, a dany środek transportu wybrałem z przyczyn budżetowych.

Gdy używałem w minionych latach stoperów zwykłych, niestety, wciąż słyszałem ich rozmowy i organizm nie mógł zasnąć. Chciałbym więc zapytać - czy znacie jakieś stopery douszne mocniejsze, które mogłyby wygłuszyć całkowicie rozmowy i odgłosy imprez itd w wyżej wymienionych warunkach?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast
Luksus na Riwierze Tureckiej. Tydzień w świetnym 5* hotelu z all inclusive od 2290 PLN. Wyloty z 2 miast Luksus na Riwierze Tureckiej. Tydzień w świetnym 5* hotelu z all inclusive od 2290 PLN. Wyloty z 2 miast
#2 PostWysłany: 22 Cze 2020 22:51 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Nie wiem czy nie przydadzą Ci się jakieś słuchawki z ANC
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 22 Cze 2020 23:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7341
HON fly4free
Przypomina mi się mój dawny wątek o chrapiacym koledze, z którym od czasu do czasu wyjeżdżam :)

Potwierdzam słowa @michzak - nic Cię tak nie odseparuje od otoczenia, jak słuchawki wygłuszające. Nie musisz od razu kupować takich od tysiaka w górę. Można znaleźć starsze modele w korzystniejszych cenach.
Ewentualnie, jest metoda istotnie tańsza, choć mogąca sprawić nieco usmieszków wśród otoczenia. Stosuję to czasem przy koszeniu trawy (a moja kosiarka to prawdziwy killer dla bębenków usznych), gdy nie mam przy sobie swoich słuchawek Sony. Otóż, biorę wtedy jakiekolwiek inne słuchawki audio, a na nie zakładam "słuchawki" izolacyjne, takie jakich używają np. goście od młotów pneumatycznych. Po puszczeniu muzyki (wcale niegłośno), efekt jest zaskakująco dobry :D .

I jeszcze jedno - w przypadku obu rozwiązań da się zasnąć ;) Oczywiście nie przy koszeniu trawy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 22 Cze 2020 23:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Mar 2012
Posty: 2068
srebrny
Stopery? Od lat niezawodne HONEYWELL BILSOM 303 (w rozmiarach S i L). Pamiętaj tylko że jest to środek ochrony indywidualnej. Więc jeżeli ktoś blisko lub bardzo głośno do Ciebie będzie mówił to będziesz słyszał głos, jedzenie popcornu i stukot kół już niekoniecznie. W ten sam sposób działają słuchawki z ANC oraz nauszniki ochronne (są różne stopnie wygłuszenia), ale one też nie wygłuszają do końca rozmów tylko hałas- "szumy" z otocznia. Ot BHP, w razie wypadku ludzki głos musisz słyszeć. Ale stopery dają zdecydowanie lepsze wyciszenie i są tańsze niż słuchawki ;)

A...i dodam jeszcze, że jak ktoś chce używać w samolocie, to jednak polecam po osiągnięciu wysokości przelotowej i wyciągnąć przed zniżaniem :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 04 Sie 2020 23:28 

Rejestracja: 18 Gru 2011
Posty: 274
niebieski
A te stopery sprawdzą się przy normalnym spaniu? Niestety mam 1.5 tygodnia noclegów 50 metrów od torów kolejowych i jak tak dalej pójdzie to chyba kogoś zaciukam...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 04 Sie 2020 23:36 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22320
Ja 3 lub 4 rok mieszkam obok torow i nie jest tak zle., oprocz towarowego o 0135. No i porannego do Wawy.
Ale da sie zyc
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 05 Sie 2020 11:45 

Rejestracja: 18 Gru 2011
Posty: 274
niebieski
Wiadomo, że do wszystkiego się człowiek przyzwyczai, ale na to potrzeba czasu. Normalnie wstaje o 19 a w tym tygodniu pospieszny 5.15 budzi mnie w najlepszym momencie snów ;)


Ostatnio edytowany przez Abcn, 05 Sie 2020 13:28, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 05 Sie 2020 12:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Mieszkam obok SKM, więc nocnych kursów praktycznie nie ma.
Natomiast zdarza się, że czasem ktoś przechodzi przez tory, zbyt blisko wg maszynisty i ten czuje się w obowiązku go otrąbić. W dzień jest OK, ale późnym wieczorem, czy wcześnie rano bywa upierdliwe.
Kiedyś pociąg zatrzymał się na peronie, otworzył drzwi, a ja akurat przechodziłem przez przejście. Maszynista zatrąbił, ja o mało co nie padłem na zawał, jak też i ludzie wsiadający do stojącego składu.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: macio106 oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group