Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 67 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 09 Mar 2011 05:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2011
Posty: 776
Witam wszystkich.
Potrzebuję informacji na temat transportu pomiędzy dwoma lotniskami, tj. Rygge i Torp.
Myślę, że temat przydatny, jako że z jednego operuje Wizzair z Polski a z drugiego są lepsze kierunki na zachód przez Ryana.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Odkryj Afrykę: loty do Kilimandżaro z dużym bagażem z Warszawy od 2768 PLN Odkryj Afrykę: loty do Kilimandżaro z dużym bagażem z Warszawy od 2768 PLN
Boże Ciało w Egipcie: all inclusive w 4* hotelu za 2189 PLN. Wylot z Katowic Boże Ciało w Egipcie: all inclusive w 4* hotelu za 2189 PLN. Wylot z Katowic
#2 PostWysłany: 14 Mar 2011 14:58 

Rejestracja: 15 Wrz 2010
Posty: 136
też zainteresował mnie ten temat i co nieco poszukałem. A więc z tego co znalazłem to chyba najtaniej jest dostać się promem na trasie Horten – Moss 30 NOK, a więc jak na warunki norweskie dość tanio. Niedogodnością jest dostanie się z Horten do Torp bo to około 30 km.. z Rygge do Moss też jest kawałek bo 8 km..
aktualne ceny:
http://www.basto-fosen.no/downloadfile. ... cdee4d3d6e
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 18 Kwi 2011 15:24 

Rejestracja: 18 Lut 2010
Posty: 120
Biorąc pod uwagę, iż jesteśmy pasażerami tanich linii lotniczych, ogólnie rzecz biorąc:
połączenie nieopłacalne i dość skomplikowane.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 10 Maj 2011 00:26 

Rejestracja: 02 Kwi 2011
Posty: 54
Myślicie ze podróż z Rygge do Torp stopem może sie udać? Macie jakieś info jak jeżdzi sie stopem po Norwegi? Musze sie jakoś dostać z Rygge na Torp i mam na to 24h chyba jest to wykonalne??? nie wydając za dużo kasy???
Wie ktos jakie jest połączenie z Rygge do Moss? i ile kosztuje?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 10 Maj 2011 08:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2011
Posty: 2035
srebrny
Z Rygge do Moss jezdzi pociag co godzine - cena okolo 17 zł.
http://www.nsb.no/frontpage/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 15 Maj 2011 13:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Kwi 2011
Posty: 2172
srebrny
Ewentualnie/ekstremalnie mozna sobie, jak ja wczoraj, zrobic spacerek tam i z powrotem (~25km) chodnikiem, ktory jakoscia dorownuje polskim autostradom ;)

PS. Co do Rygge -> Torp... to chyba trzeba podskoczyc do Moss, promem przedostac sie do Horsten i liczyc, ze ktos bedzie jechal na Sandefjord (widzialem tubylcow probujacych zlapac stopa, wiec najwyrazniej taki zwyczaj jest im znany).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 15 Maj 2011 22:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2011
Posty: 776
@Andi Wielkie dzięki za info o pociągu. Czyli teraz mając odpowiedni zapas czasu można latać z RYG/TRF. Świetna nowina.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 31 Maj 2011 02:29 

Rejestracja: 24 Lut 2010
Posty: 145
Z tego co byłem w maju tego roku w Oslo Torp to lotnisko nie jest zamykane na noc, jednak jest małe, mozna spac na krzesłach lub podłodze ale tylko w nocy, rano ok 5.00 budza i nie wolno lezec. Ceny sa wysokie, bar w nocy nieczynny.
Dojazd do centrum Oslo za 140 norweskich koron w jedna strone tj ok 70zł autobusem, w obie strony bodaj 244 euro.
Oslo Rygge wielu Polaków traktuje jako pkt przesiadkowy gdzies dalej po Norwegi ci co pracuja lub sa turystami lub gdzies po Europie np do Grecji. Syad w nocy jest ich sporo, a obsluga norweska lotniska potrafi tez mowic po polsku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 17 Wrz 2011 20:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2011
Posty: 776
Niestety widzę, że pociąg jedzie przez Oslo (w sumie ponad 3 lub 4 godziny) i najtańszy kosztuje 199 NOK, czyli średnio się opłaca...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 15 Gru 2011 10:59 

Rejestracja: 27 Lis 2011
Posty: 15
Podbiję temat.
Czy ktoś już się doszukał patentu na transport lądowy pomiędzy Oslo Sandefjord Torp -> Oslo Moss-Rygge? Najlepiej oczywiście bez "pośrednictwa samego Oslo". Teoretycznie na tę przesiadkę mam 6 godzin - od 8.00 do 14.00. Czy jest to realne? W jakich przybliżonych cenach dla 2 os. dorosłych i 2 dzieci (11-12)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 30 Mar 2012 23:20 

Rejestracja: 07 Lip 2011
Posty: 25
Dołączam się do pytania. Czy ktoś podróżował tą trasą/wie ile to PLN wyniesie? U mnie stop także wchodzi w grę - czy komuś się udało?

Dzięki,
zdr.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 04 Cze 2012 00:41 

Rejestracja: 18 Gru 2011
Posty: 275
niebieski
To ja podbiję temat - wyskoczyła mi pilna podróż
Ląduje w rygge w piątek o 20, odlot z torp w sobotę o 8.40 - jak najtaniej dostać się w tych godzinach z jednego lotniska na drugie tak żeby przy okazji łapnąć jak najwięcej snu w możliwie jak najlepszych warunkach?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 04 Cze 2012 01:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2012
Posty: 771
Loty: 91
Kilometry: 123 256
niebieski
Tylko stop
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 04 Cze 2012 08:20 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 339
Kilometry: 501 360
dlugi_szmul napisał(a):
To ja podbiję temat - wyskoczyła mi pilna podróż
Ląduje w rygge w piątek o 20, odlot z torp w sobotę o 8.40 - jak najtaniej dostać się w tych godzinach z jednego lotniska na drugie tak żeby przy okazji łapnąć jak najwięcej snu w możliwie jak najlepszych warunkach?


Jeśli nie złapiesz stopa, to autobusem lub pociągiem będzie to prawdopodobnie najdroższa przesiadka na lotniskach teoretycznie obsługujących jedno miasto.

Na Rygge można spać na lotnisku. Na Torp spanie na klatce schodowej parkingu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 04 Cze 2012 11:03 

Rejestracja: 09 Maj 2012
Posty: 118
Niestety z Twoim przypadku jeśli ktoś Cię nie podwiezie do Moss i nie załapiesz się na prom o 20:30, to nie ma szans, żebyś zdążył na prezentowaną przeze mnie trasę:

Przykładowa podróż z Rygge na Torp:
1. Spacer 2-3 km na stację kolejową w Rygge
2. Pociąg z Rygge do Moss (35 NOK) Rozkład
3. Prom z Moss do Hurtig (34 NOK) Rozkład i cennik
4. Autobus z Hurtig do Tonsberg i dalej na Lotnisko (niestety nie znam ceny, ale obstawiam 30-35 NOK za odcinek, czyli łącznie jakieś 60-70 NOK) Rozkład

OBJAŚNIENIA
Fra - z
Til - do
Når - kiedy
Avgang etter - odjazd z
Ankomst før - przyjazd do
Søk - wyszukaj
W wynikach trzeba będzie sprecyzować przystanki: Horten (rutebilstasjon) i Torp flyplass Sandefjord. Z promu do Horten rutebilstasjon jest 10 min. pieszo.
Sammenlagt reisetid - czas przejazdu (całkowity, z oczekiwaniem na przesiadkę)
Forrige/neste avgang - poprzedni/następny autobus
Gangveg fra xxxxx til xxxxx ca . 4 minutter - przesiadka wiążąca sie z przejściem na inny przystanek, czas potrzebny na przejście to 4 minuty.
Ventetid: 10 minutter - czas oczekiwania na następne połączenie podany w minutach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 04 Cze 2012 22:40 

Rejestracja: 18 Gru 2011
Posty: 275
niebieski
Dzięki za podpowiedzi ale tym razem koszty ustąpią miejsca (względnej) wygodzie - przylot na rygge i wylot ryanem rano też. Bilety wprawdzie 300 koron droższe, ale trzeba zacisnąć zęby i bulić.
Twoja trasa wygląda fajnie, ale jakbym się spieszył to pojechałbym raczej pociągiem za 200 koron +/-60 koron różnicy wg twoich wyliczeń. Tak nawiasem mówiąc to jest tam coś ciekawego po drodze?
Jeszcze raz dzięki, jakby kroś znał jakieś supertriki jak przespać się na rygge w łóżku z baldachimem to będę wdzięczny ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 05 Cze 2012 00:16 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 339
Kilometry: 501 360
To musisz zabrać to łoże z baldachimem do podręcznego. A poważnie to spanie tam bez żadnych problemów. Gniazdka i darmowe Wi-Fi nikt nie gania. Problem to krzesła szalenie niewygodne do siedzenia. Ze spaniem na nich jednak lepiej, niż z siedzeniem, ale jeśli oczekujesz luksusów to zadbaj o nie sam :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 05 Cze 2012 00:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2012
Posty: 771
Loty: 91
Kilometry: 123 256
niebieski
Powiedzcie gdzie można spokojnie przesiedzieć noc w Oslo.
Nie opłaca mi się wykupować noclegu skoro w Torp muszę być już o 7 rano, a przecież trzeba jechać autobusem 120km.
Może znacie jakieś w miarę zaciszne miejsce
Dyskoteka odpada, wyrosłem z tego :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 21 Cze 2012 10:53 

Rejestracja: 08 Lut 2012
Posty: 3
Ktoś wie, czy w pobliżu lotniska Rygge można gdzieś rozbić namiot? Nie chodzi nawet o camping, ale jakieś miejsce, gdzie można się rozłożyć i przekimać w oczekiwaniu na samolot.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 21 Cze 2012 11:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2012
Posty: 771
Loty: 91
Kilometry: 123 256
niebieski
W Norwegii można wszędzie rozbić namiot. Więc koło lotniska też coś znajdziesz myślę, a jak nie to wzdłuż drogi z Sandefjordu do Torp.
Podobno fajne miejsce do rozbicia się jest w Sandefjord-punkt widokowy Prestasen
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 67 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group