Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 39 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Rygge - mgła
#21 PostWysłany: 12 Lis 2012 17:45 

Rejestracja: 24 Sie 2011
Posty: 103
Ja z racji mgieł 20 października miałem nawet okazję w takowej maszynie siedzieć. Powiem szczerze, że będąc w środku samolotu podczas anulowanego lądowania można się nieźle zdziwić gdy kilka metrów nad ziemią pilot obraca samolot i daje pełną moc :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#22 PostWysłany: 18 Lis 2012 23:27 

Rejestracja: 17 Wrz 2012
Posty: 35
ranek napisał(a):
tez mnie nocka niebawem czeka w Rygge i stąd pytanie - jest sens jechać do Moss na piwo? bedzie tam cokolwiek czynne w sobote po 22 zeby siasc i w cieple strzelic browara? i czy bede mial jak wrocic okolo 24 na lotnisko? czy to kompletnie nie ma sensu i lepiej poczekac do tej 6 rano na lotnisku?

Kolego jak nocka w RYG ? Ja będę nocował za tydzień :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 18 Lis 2012 23:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1557
Loty: 101
Kilometry: 94 804
niebieski
W Rygge dobrze jest :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rygge [lotnisko]
#24 PostWysłany: 08 Lut 2014 22:25 

Rejestracja: 25 Sie 2013
Posty: 222
niebieski
Jak wygląda sprawa w Rygge z jedzeniem? (bary, napoje, kawa itp)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rygge [lotnisko]
#25 PostWysłany: 08 Lut 2014 22:38 

daffi22 napisał(a):
Jak wygląda sprawa w Rygge z jedzeniem? (bary, napoje, kawa itp)

Napoje wszystke i woda po 28 NOK i hot dogi z promocji po 25 NOK Promocja na 25 z 40 NOK trwa już dwa lata od kiedy bywam tranzytem na tym lotnisku. Jedyny barek czynny jest do 23. Jest też Suszi /czy jak to nazwać/ na tackach 250g za 150 NOK i sandwicze folią pakowane po chyba 45 NOK
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Rygge [lotnisko]
#26 PostWysłany: 08 Lut 2014 23:27 

Rejestracja: 25 Sie 2013
Posty: 222
niebieski
OK dzięki Szału więc nie ma
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rygge [lotnisko]
#27 PostWysłany: 08 Lut 2014 23:36 

Po security w sklepie duty free możesz kupić 6 pack 0,33 piwa za 55 NOK /nieznane/ lub za 59 Galzberga. Tańsze niż w markecie w Moss ,tam po 17NOK + butelka lub puszka za sztukę.
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Rygge [lotnisko]
#28 PostWysłany: 26 Mar 2015 00:48 

Rejestracja: 15 Wrz 2011
Posty: 86
Witam
Pilnie potrzebuje informacji odnosnie zakupu alko na strefie wolnocłowej ale w PL z przesiadką w Oslo
Konkretnie chodzi oto ze jutro o 9 mamy lot z Poznania do Oslo Rygge skąd po 45 min mamy kolejny lot do Dublina i pytanie czy zakupiony alkohol na wolnocłówce w Pzn przeniesiemy na pokład samolotu lecącego do Dublina.
To jedno pytanie a drugie w gwoli ścisłości dotyczy samej przesiadki,powinienem zadać te pytanie duzo wcześniej ale zapomniałem o tym a mianowicie, mamy 45 min na przesiadkę wiec jesli wylądujemy i będziemy musieli wyjść poza strefe po przylocie to czy zdążymy przejść odprawę zeby leciec drugim samolotem?
Mamy nadzieje ze zrozumiale napisałem, prosze o szybką odp
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rygge [lotnisko]
#29 PostWysłany: 26 Mar 2015 00:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2013
Posty: 490
Loty: 217
Kilometry: 423 860
niebieski
Na lotnisku w Rygge niestety musisz przejść ponownie kontrolę bezpieczeństwa, a więc alkoholu zakupionego w Polsce nie uda się przenieść.Jeżeli chodzi o 45 minut na przesiadkę, to o ile nie będzie opóźnienia, powinno wystarczyć - lotnisko jest małe i nie ma wielkich kolejek.


Ostatnio edytowany przez miki_fly, 26 Mar 2015 01:13, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rygge [lotnisko]
#30 PostWysłany: 26 Mar 2015 00:59 

O ile lot z Pznania się nie opóżni a lubi często to zdążysz przejsc security w Ryyge . Alko kupujesz w Poznaniu i pakują ci do zafoliowanej torby z paragonem i nie wolno ci jej otworzyć. Na odprawie masz mieć tą reklamówkę osobno. ale przed lotem do Ryyge musisz upchać w swoim podręcznym.
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Rygge [lotnisko]
#31 PostWysłany: 26 Mar 2015 01:02 

Rejestracja: 15 Wrz 2011
Posty: 86
leci nas grupa 22 osób wiec myślę że będą to w systemie widzieć iż mamy przesiadkę i wrazie W lekko opóźnią co? ewentualnie poinformuje o tym pracowników w Poznaniu zeby przekazali to dalej, co myslisz? tak przynajmniej kiedyś miałem lecąc do Bolonii
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rygge [lotnisko]
#32 PostWysłany: 26 Mar 2015 01:04 

miki_fly napisał(a):
Na lotnisku w Rygge niestety musisz przejść ponownie kontrolę bezpieczeństwa, a więc alkoholu zakupionego w Polsce nie uda się przenieść. Jeżeli chodzi o 45 minut na przesiadkę, to o ile nie będzie opóźnienia, powinno wystarczyć - lotnisko jest małe i nie ma wielkich kolejek.

To że musi przejść ponowne security to wiadomo,ale z zakupionym alko zapieczętowanym w reklamówce ze sklepu Duty free może swobodnie przejść. Przez Ryyge leciałem 3 razy i nie było problemu z 2 butelkami.
I jeszcze jedno. Jak wydziesz z samolotu do budynku to nie zwiedzaj sklepu z alko na Ryyge tylko prosto przez sklep i przez kasy na hool i schodami do góry na security.


Ostatnio edytowany przez Anonymous, 26 Mar 2015 01:14, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 PM off
miki_fly uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Rygge [lotnisko]
#33 PostWysłany: 26 Mar 2015 01:08 

Rejestracja: 15 Wrz 2011
Posty: 86
Wolałem się upewnić bo 2 lata temu lecąc z Lanzarote do PL z przesiadką w Madrycie nie przechodziłem odprawy, tylko praktycznie wyszedłem z jednego samolotu i wszedłem w drugi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rygge [lotnisko]
#34 PostWysłany: 26 Mar 2015 01:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2013
Posty: 490
Loty: 217
Kilometry: 423 860
niebieski
@andrzejdz
Ok, masz rację, zawsze mi się wydawało, że ta opcja nie działa za dobrze.

@leo
Na to, że sami zobaczą i opóźnią lot to bym nie liczył, ale jak wcześniej poinformujecie to w razie czego może postarają się Was szybciej przepchać przez kontrolę. Sam na tym lotnisku raz się trochę spóźniłem i pozwolili mi ominąć kolejkę i ekspresowo przejść security.
Bez ponownej kontroli można przechodzić tylko na lotniskach, na których jest strefa tranzytowa. Tutaj masz część z nich wypisaną - ze-strefa-tranzytowa-bez-powtornego-security,227,8025
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rygge [lotnisko]
#35 PostWysłany: 26 Mar 2015 01:29 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3878
Loty: 39
Kilometry: 33 222
I jeśli jest to Ryanair to przesiadkę do Dublina macie na osobnym bilecie. Co do zasady nic ich nie obchodzi czy zdążycie czy nie (choć ostatnio Ryanair konsekwentnie dba o budowę swojego wizerunku i jest szansa, że w razie problemów pójdzie na rękę - jest to jednak ich uprawnienie, nie obowiązek). Co do alkoholu to wszystko zostało już wyżej powiedziane.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rygge [lotnisko]
#36 PostWysłany: 26 Mar 2015 10:16 

Rejestracja: 15 Wrz 2011
Posty: 86
Lot opóźniony o blisko godzinę ze względu na śnieżyce w Oslo więc jesteśmy w czarnej dxpie. Jedyna nadzieja ze opóźnienie zwiększy się do 2h i wtedy poprzebookowują nam loty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rygge [lotnisko]
#37 PostWysłany: 26 Mar 2015 10:53 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3878
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Uderzaj do obsługi Ryanaira na ziemi jeżeli jakaś jest. Ostatnio komuś bardzo poszli na rękę przy rozsypanym składaku (sporej grupie - może ktoś odgrzebie linka?). Powodzenia!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rygge [lotnisko]
#38 PostWysłany: 26 Mar 2015 13:43 

Rejestracja: 15 Wrz 2011
Posty: 86
Obdzwoniłem infolinie lotniska w Poznaniu i linii Ryanair i sprawa wygląda tak:
Ławica ; " lot z Poznania do Oslo Rygge wystartował z 2 godzinnym i 1 minutowym opóźnieniem"
Ryanair " po przeanalizowaniu sprawy doszedł do wniosku ze mam złożyć reklamacje która zostanie rozpatrzona w ciągu kilkunastu dni a najpóźniej do miesiąca w którym mogę się domagać przebookowania na inne lotnisko tj. Oslo Torp, Rygge, Haugesund i jeszcze jakieś w Szwecji LUB zwrot kosztów"

Czyli tak naprawdę nie mam zadnej innej mozliwości żeby dostać się przed niedzielą do Dublina jak kupić bezpośredni bilet na jutrzejszy bądź niedzielny lot nie mając pewności że zwrócą mi jakąś cześć poniesionych kosztów.

tak w gwoli ścisłości to lot z Oslo do Dublina wystartował z półtora godzinnym opóźnieniem

doradzicie coś asap ?

Na infolinii powiedziano mi że jeśli opóźnienie jest wieksze jak na 2h to moge sie domagac zwrotów kosztów ALE na oficjalnym formularzu jest opcja o zwrot w ramach reklamacji dla lotów opóźnionych wiecej jak 3h, wiec ktoś tu kłamie czy ja czegos nie rozumiem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rygge [lotnisko]
#39 PostWysłany: 26 Mar 2015 20:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2013
Posty: 449
Cytuj:
Opóźnienie lotu
Jeżeli lot jest opóźniony, przewoźnik ma obowiązek zapewnić pasażerom bezpłatnie posiłki i napoje w ilościach adekwatnych do czasu oczekiwania, a także możliwość przeprowadzenia dwóch rozmów telefonicznych, nadania dwóch dalekopisów, dwóch przesyłek faksowych lub e-mailowych. Zależy to od długości opóźnienia lub długości lotu:
- gdy opóźnienie wynosi co najmniej 5 godzin pasażerowie mają prawo do zwrotu kosztów biletów lub lotu powrotnego do pierwszego miejsca odlotu;
- gdy z powodu opóźnienia lotu występuje konieczność pobytu przez jedną lub więcej nocy pasażerowie mają prawo do bezpłatnego zakwaterowania w hotelu i darmowego transportu między lotniskiem a hotelem.
- jeżeli pasażerowie przybędą do miejsca docelowego co najmniej 3 godziny po pierwotnie przewidzianej przez przewoźnika godzinie przylotu, będą mieli prawo do uzyskania odszkodowania w wysokości od 250 EUR do 600 EUR w zależności od zasięgu podróży (na podstawie wyroku z dnia 19 listopada 2009 roku Trybunału Sprawiedliwości UE w sprawach połączonych C-402/07 i C-432/07).
* Przed wydaniem powyższego orzeczenia odszkodowanie należne na podstawie rozporządzenia (WE) nr 261/2004 przysługiwało tylko w przypadku odwołania lotu.

Uwaga: Obecnie pasażer może domagać się odszkodowania za odwołanie lotu lub opóźnienie powyżej 3 godzin, o ile przewoźnik nie jest w stanie dowieść, że odwołanie lub duże opóźnienie lotu zostało spowodowane zaistnieniem nadzwyczajnych okoliczności, których nie można było uniknąć pomimo podjęcia wszelkich racjonalnych środków (tzw. siła wyższa, np. strajk czy wybuch wulkanu).

http://www.konsument.gov.pl/pl/porady/p ... tem-2.html
Myślę że w kwestii reklamacji istotne jest również to, że tu opóźnienie wystąpiło nie z winy przewoźnika, ale paraliżu lotniska (a właściwie całego miasta) w Oslo spowodowanego nagłym atakiem zimy.
Czyli jakby czynnik obiektywny czy jak kto woli siła wyższa.
Więc czarno to widzę...
_________________
www.wedrowki.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 39 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group