Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 96 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Ryga
#21 PostWysłany: 21 Lut 2014 12:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2013
Posty: 250
Loty: 16
Kilometry: 22 529
Miałem w planach skoczyć do hali na "bankiecik", ale wolałem spytać, żeby wiedzieć gdzie iść... Dziękuję za odpowiedzi!
_________________
http://my.flightmemory.com/Tatatata
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu
 Temat postu: Re: Ryga
#22 PostWysłany: 21 Mar 2014 18:11 

Rejestracja: 31 Sty 2012
Posty: 112
Loty: 4
Kilometry: 14 401
A ktos sie orientuje gdzie zjesc cos poza sezonem w Jurmali ?

Pzdr
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ryga
#23 PostWysłany: 21 Mar 2014 18:55 

Rejestracja: 09 Mar 2012
Posty: 982
niebieski
Ja mam zaś takie dziwne pytanie: zna ktoś dobrze ten dworzec autobusowy w Rydze? Myślę czy jest zamykany na noc czy nie? Mam autobus o 2:55 i nie wiem czy przeczekać tam i zdrzemnąć się w autobusie czy brać jakiś tani nocleg i spać jeszcze 1 noc w Rydze i jechać rano, bo jakoś nie widzi mi się pałętanie się po okolicach o 2:30 :D Chodzi o dworzec z którego odjeżdża Simple Express.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ryga
#24 PostWysłany: 21 Mar 2014 21:16 

Rejestracja: 23 Wrz 2012
Posty: 991
niebieski
Jest otwarty, jak masz bilet to nic nie zapłacisz.

Cytuj:
The passenger waiting hall is opened round the clock;
From 05:00 to 24:00 entrance in the waiting hall is free of charge;
From 00:00 to 05:00 entrance for persons without tickets is charged 1.00 EUR/0.70 LVL (for passenger with a bus ticket entrance in the waiting hall is free of charge).
Góra
 Profil Relacje PM off
chris0o lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Ryga
#25 PostWysłany: 21 Mar 2014 21:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lut 2012
Posty: 118
Loty: 270
Kilometry: 451 543
Somsiad napisał(a):
A ktos sie orientuje gdzie zjesc cos poza sezonem w Jurmali ?

Pzdr


W Jurmali poza sezonem polecam tą Uzbekistańską restaurację - http://jurmala.uzbekistana.lv/en/about-restaurant

Bardzo smacznie i niedrogo. Szczerze polecam. Byłem w Sylwestra.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ryga
#26 PostWysłany: 21 Mar 2014 22:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Sty 2012
Posty: 932
Loty: 105
Kilometry: 146 485
niebieski
Ostatnio kupowałem Balsam, ten z brązową etykietą 45vol, za 0,5l płaciłem 9,66€ na dworcu PKP w małym sklepiku po prawo od wejścia.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ryga
#27 PostWysłany: 21 Mar 2014 23:37 

Rejestracja: 31 Sty 2012
Posty: 112
Loty: 4
Kilometry: 14 401
XXXHOMBREXXX napisał(a):
Somsiad napisał(a):
A ktos sie orientuje gdzie zjesc cos poza sezonem w Jurmali ?

Pzdr


W Jurmali poza sezonem polecam tą Uzbekistańską restaurację - http://jurmala.uzbekistana.lv/en/about-restaurant

Bardzo smacznie i niedrogo. Szczerze polecam. Byłem w Sylwestra.


Niedrogo to mniej wiecej ile dla Ciebie ? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ryga
#28 PostWysłany: 22 Mar 2014 00:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lut 2012
Posty: 118
Loty: 270
Kilometry: 451 543
Somsiad napisał(a):
XXXHOMBREXXX napisał(a):
Somsiad napisał(a):
A ktos sie orientuje gdzie zjesc cos poza sezonem w Jurmali ?

Pzdr


W Jurmali poza sezonem polecam tą Uzbekistańską restaurację - http://jurmala.uzbekistana.lv/en/about-restaurant

Bardzo smacznie i niedrogo. Szczerze polecam. Byłem w Sylwestra.


Niedrogo to mniej wiecej ile dla Ciebie ? :)


Większość dań po 8euro :) zerknij na stonkę - jest tam pełne menu wraz z cenami ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ryga
#29 PostWysłany: 22 Mar 2014 00:04 

Rejestracja: 17 Lut 2012
Posty: 181
Loty: 1
Kilometry: 1 599
niebieski
Kilka dni temu wróciliśmy z Rygi, zastała nas prawdziwa zima, jakiej nie było w tym roku u nas. Co do jedzenia to PELMENI XL słabiutkie, zdecydowanie LIDO na starówce z ich własnym piwkiem. Ponadto fajny wybór towarów w halach targowych (czynne na pewno w niedzielę). Super chleb pieczony na miejscu, gość formuje w kształcie dysków i przykleja od wewnątrz pieca. Jest też punkt z kwasem/piwem nalewanym do plastikowych butelek w cenie od 1.10 eur w górę za 0.5l, wybór i smaki przednie!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ryga
#30 PostWysłany: 06 Kwi 2014 02:03 

Rejestracja: 31 Mar 2012
Posty: 785
niebieski
Lido to już korporacja z 8 adresami w całej Rydze różniącymi się charakterem. Byliśmy tylko w tym na Starówce, czyli Lido Alus seta, Tirgonu iela 6:
http://www.lido.lv/eng/companies/cateri ... alus_seta/
Koncept podobny do Puzatej Chaty i podobnie przeszkadzało mi, że często dania są letnie, a nie gorące.
Ogólnie O.K., ale bez zachwytów. Zachowały mi się paragony, więc podaję ceny w EUR kilku pozycji, które udało się rozszyfrować z łotewskiego:
solianka=1,65
mały talerz sałatek=1,55
szaszłyk=3,30
jakieś miąsko zapiekane z serem i pomidorami=3,00
ziemniaki pieczone=1,15
cappuccino=2,25
herbata=1,15
balsam ryski=2,60
czyli taniej niż w restauracji z obrusem, ale nie za pół darmo.

Targowisko i hale koło dworców to dobre miejsce do wytracenia czasu przed odjazdem. Wspomniana wyżej piekarnia ma w nazwie Uzbek i znajduje się w przejściu pomiędzy drugą i trzecią halą. Tylko tam były kolejki. Asortyment niewielki, ale wszystko prosto z pieca, także nadziewane np. przyprawioną dynią lub serem. Wszyscy kupowali też od nich suszone morele.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ryga
#31 PostWysłany: 06 Kwi 2014 02:24 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 810
niebieski
A czy jakoś potraw też taka jaką ma Puzata Chata? Bo jak dla mnie ich zupy smakują tak jakby zalać kosz na odpadki gorącą wodą. Nastawiłem się w Charkowie na dobre jedzenie a w porównaniu z Gruzją to jedzenie było fatalne. Jak tak samo będzie w Rydze to chyba pozostanie tylko picie wódki :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ryga
#32 PostWysłany: 06 Kwi 2014 14:07 

Rejestracja: 31 Mar 2012
Posty: 785
niebieski
Nic nie mam do Puzatej Chaty. Znam tylko z Kijowa, ale trzy różne lokale (za trzecim razem gwałtowny napad zimy porwał im łańcuchy dostaw i było bez deserów). Stawiam dużo wyżej niż Żariu-Pariu czy Stołowaja No.2 z Odessy.
W Lido byliśmy tylko raz i to nie w porze lunchowo-obiadowej, tylko bardziej dinnerowej i przy małej frekwencji (hotel Wellton Terrace za 25 EUR/double do 11:00 oferował bogaty bufet śniadaniowy łącznie z szampanem).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ryga
#33 PostWysłany: 30 Kwi 2014 11:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2010
Posty: 324
Loty: 83
Kilometry: 130 518
niebieski
Cytuj:
Co do jedzenia to PELMENI XL słabiutkie


Nie wiem skąd ta opinia. Miska pierogów, dowolnej konfiguracji, na dworcu kosztowała mnie niecałe 1,5 E.
W smaku wszystkie bardzo dobre.
Ja szczerze polecam.

Jeśli chodzi o Lido to dania faktycznie dobre.
Opcja szaszłyk z grilla + frytki + surówka + piwo wyszła niecałe 10E.

Jeśli chodzi o samodzielne przygotowywanie posiłków czy herbaty/kawy w hostelach to polecam korzystanie z przegotowanej wody źródlanej / mineralnej (butelka 1,5l w Rimi przy dworcu centralnym 35 centów). Fatalną mają tam wodę. Herbata z kranówki obrzydliwa, ale może ja jestem przyzwyczajony do dobrej wody w kranie i inni nie zauważą różnicy.

Kolejna rzecz, która pozytywnie mnie zaskoczyła to łotewskie piwa. Nawet te kupowane w markecie smakują zdecydowanie lepiej niż nasz Lech czy Żywiec. Przynajmniej dla mnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ryga
#34 PostWysłany: 01 Lip 2014 21:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2013
Posty: 134
Absolutnie polecam XL Pelmeņi na Kalķu iela 7.
http://www.xlpelmeni.lv/menu.html
Najtańsze miejsce w Rydze i bardzo dobra jakość (wspaniały chłodnik).

W Lido, mają 2x wyższe ceny niż na Białorusi, więc wybraliśmy łotewską sieciówkę ;)
_________________
Gdyby Paryż miał morze, to małym Bari byłby
stare przysłowie z Bari, Włochy Południowe

PS: Nie jestem Polakiem, i jeszcze uczę się polskiego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ryga
#35 PostWysłany: 01 Lip 2014 21:20 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1239
Loty: 114
Kilometry: 156 105
niebieski
Dwa razy wyższe ceny i wybraliście łotewską sieciówkę? Nie rozumiem. To forum "free" :D . Ja wybieram się do Rygi już nie-długo więc wszelkie info chłonę.... :o
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ryga
#36 PostWysłany: 02 Lip 2014 15:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2013
Posty: 134
krystoferson112 napisał(a):
Dwa razy wyższe ceny i wybraliście łotewską sieciówkę? Nie rozumiem. To forum "free" :D . Ja wybieram się do Rygi już nie~długo więc wszelkie info chłonę.... :o

Po prostu jeszcze uczę się języka polskiego ;)
W Mińsku, obiad w Lido koszuje ok. 5-6 EUR; ale wydaje mi się że w Rydze obiad raczej kosztuje ok. 10 EUR.

To dlatego wolę "XL Pelmeni" na Łotwie. Za ok. 3-4 EUR, pielmieni+chłodnik ;)

PS Jest kilka barów na wschód od dworców (ul. Marijas i okolice). Z tego, co zrozumiałem z łotewskiego, mieli zestaw obiadowy za 3-4 EUR, ale nie spróbowałem. Chyba następnym razem ;)
_________________
Gdyby Paryż miał morze, to małym Bari byłby
stare przysłowie z Bari, Włochy Południowe

PS: Nie jestem Polakiem, i jeszcze uczę się polskiego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ryga
#37 PostWysłany: 02 Lip 2014 17:38 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1239
Loty: 114
Kilometry: 156 105
niebieski
XL Pielmeni mam i ja w planie, znam nawet drugą miejscówkę w centrum handlowym na dworcu w Rydze i nie tylko dlatego, że taniej ale uwielbiam pierogi pod każdą postacią. Do tego mam pewność że spotkam tam też soljankę, którą jadłem pierwszy raz w Brześciu na Białorusi w tym roku i bardzo mi posmakowała. W ogóle kuchnia wschodu mi smakuje, co widać po mnie :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ryga
#38 PostWysłany: 04 Lip 2014 11:11 

Rejestracja: 24 Sty 2014
Posty: 74
Loty: 55
Kilometry: 66 321
Podczas zeszłotygodniowego pobytu w Rydze spróbowałam jedzenia zarówno w Lido jak i w Pelmeni XL i mój głos wędruje do Lido. w Pelmeni pierożki były mocno rozgotowane i ogólnie bez smaku a soljanka bardziej smakowała jak leczo. Jeżeli ktoś bardzo liczy euro to ok ale jeżeli liczy tez na trochę lepszy smak to Lido według mnie wypada zdecydowanie lepiej. Warto dodać, że i w Lido można skomponować coś taniego np duży talerz ciecierzycy z boczkiem i piwo to koszt ok. 4 euro. Bardziej wypasiony, trzy daniowy obiad można zjeść za ok 10 euro.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ryga
#39 PostWysłany: 17 Lip 2014 13:54 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1239
Loty: 114
Kilometry: 156 105
niebieski
Lido na Starym Mieście ok. 16 brak wolnych miejsc, nie czekałem, XL Pielmieni wolne stoliki i tak jak planowałem 2 miseczki pierożków: z mięskiem i pieczonych plus soljanka, do syta za 3,96 e, rewelacja, budżetowo i smacznie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ryga
#40 PostWysłany: 28 Lip 2014 11:31 

Rejestracja: 24 Lis 2011
Posty: 18
Także polecam XL Pielmeni, smacznie i tanio. Lido też zaliczone, trochę drożej, ale duży wybór.
Polecam jeszcze sieciówkę Double Coffee, tydzień temu było promo 2 piwa 0,5l za 2,6 eur. Kilka lokalizacji na starówce i w okolicach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 96 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group