Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
bilet-kupiony-przez-kiwi-com-a-karta-pokladowa-ryanair,225,160647

Mobilne karty pokładowe są akceptowane na większości lotnisk w sieci połączeń firmy Ryanair, jednak nie na wszystkich. Mobilne karty pokładowe nie są przyjmowane na następujących lotniskach:

Agadir
As-Sawira
Fez
Nador
Wadżda
Marrakesz
Rabat
Tanger
Kefalinia
Wolos
.....
Pasażerowie podróżujący z tych lotnisk muszą przeprowadzić odprawę online i wydrukować papierową kartę pokładową dla swojego lotu.

https://www.ryanair.com/pl/pl/Przydatne ... okladowych


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2990 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 150  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 01 Lip 2014 21:06 

efek napisał(a):
Tak nie wpisałem drugiego imienia, ale nawet w poradniku jest informacja że dane muszą byc wpisane dokładnie tak jak na dowodzie którym się okazujemy, jest tam o nazwiskach dwuczłonowych, ale nic o 2 imieniu - pierwszy raz wolałem nie ryzykowac. Jezeli posiadacz dwóch imion które są wpisane do dowodu moze bezkarnie uzyc przy rezerwacji tylko jednego, i jest ok. to może by to w poradniku wyraźnie napisać, pewnie nie tylko ja miałem takie obiekcje.


Na przyszłość to trzeba zapytać, najlepiej tu na forum: jedną z dozwolonych opcji jest wpisywanie podczas rezerwacji jednego z dwóch imion lub jednego z dwóch używanych nazwisk, zawsze wpisujemy to główne imię i nazwisko (jest też opcja darmowej zmiany po wykonaniu telefonu na infolinię ryanair do 24-godzin od rezerwacji). Tyle, zapłaciłeś frycowe.....
Góra
 PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#62 PostWysłany: 01 Lip 2014 22:47 

Rejestracja: 01 Lip 2014
Posty: 13
Dzieki za informacje, ta rezerwacja nie dosć ze była pierwszy raz to jeszcze tak trochę na wariackich papierach.
Ale myslę że jeżeli tą informacje którą własnie podałeś dało by się wkleić do poradnika o rezerwacjach to by było fajnie.
A możecie mi jeszcze powiedziec coś odnośnie tej mojej odprawy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 02 Lip 2014 03:39 

Rejestracja: 13 Maj 2014
Posty: 19
Witam
Wiem, że problem ten był już wielokrotnie poruszany, niemniej jednak spotykam sie z nim pierwszy raz i chciałabym sie upewnić:
robię odprawę online starszej pani, która ma dowód bez daty ważności. lot ryanairem, krajowy. Z tego, co czytam, są dwie szkoły: jako date upływu ważności dowodu zaznaczyć date wylotu lub zaznaczyć 10 lat od dnia wydania dowodu. Podejrzewam, że nie ma najmniejszego znaczenia, co zaznacze, byle dowód był ważny i tyle. niemniej jednak, jako że to nie mój lot i mowa o rajanerze, chciałabym sie upewnić, czy aby nie istnieją jakieś inne opcje ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 02 Lip 2014 05:48 

efek napisał(a):
Dzieki za informacje, ta rezerwacja nie dosć ze była pierwszy raz to jeszcze tak trochę na wariackich papierach.
Ale myslę że jeżeli tą informacje którą własnie podałeś dało by się wkleić do poradnika o rezerwacjach to by było fajnie.
A możecie mi jeszcze powiedziec coś odnośnie tej mojej odprawy?


Na 7-dni przed lotem nie wykupując miejsc odprawisz się na jednej z odpraw lub na obu w tym tą z żoną, ta druga opcja będzie chyba lepsza (nie ma żadnych konsekwencji, że się odprawi a na jednej z rezerwacji nie poleci)
Mimo wszystko wykonaj telefon na infolinię Ryanair nr.tel. 703-303-033 za 2,08 zł/minuta, nie z każdego komórkowego i stacjonarnego się dodzwonisz, ja dzwoniłem z nr. telefonu w Orange Pop
- Linia czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 - 19:00 CET , Sobota 10:00–17:00 CET
- przygotuj dane rezerwacji, dane karty którą płacono powinni pomóc,
przedstaw całą sytuację i że żona ma obecnie dwie rezerwacje na ten sam lot, tą pierwszą powinni poprawić a drugą anulować, bo w ryanair jedna osoba nie może mieć dwóch rezerwacji na ten sam lot i anulują zawsze tą drugą w kolejności rezerwowania oczywiście ze zwrotem jej kosztów na konto karty, którą ją opłacono.
Góra
 PM off  
      
#65 PostWysłany: 02 Lip 2014 08:00 

Rejestracja: 01 Lip 2014
Posty: 13
Ok, dziekuję za pomoc, dam znac jak się sytuacja potoczy, moze komuś w przyszłosci się przyda....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 02 Lip 2014 08:13 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
muguete napisał(a):
proponuje poczytac->http://www.fly4free.pl/rezerwacja-biletow-i-odprawa-online-w-ryanair-krok-po-kroku-poradnik/

"W przypadku lotów do krajów strefy Schengen, odprawa online jest banalnie prosta, gdyż nie trzeba podczas niej podawać żadnych danych – wystarczy wyświetlić rezerwację, potwierdzić znajomość warunków, poprawność danych oraz samą chęć odprawy i wydrukować kartę pokładową. W przypadku pozostałych lotów, w trakcje tej procedury będzie nam potrzebny ten sam dokument tożsamości, który zamierzamy wykorzystać podczas podróży, a więc dowód osobisty lub paszport. "

Kurde, to mnie system chyba rozpoznaje jako mieszkańca Ugandy. Muszę podawać dane dowodu osobistego ("dokument jest wymagany") nawet przy lotach krajowych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 02 Lip 2014 09:22 

obibok napisał(a):

Kurde, to mnie system chyba rozpoznaje jako mieszkańca Ugandy. Muszę podawać dane dowodu osobistego ("dokument jest wymagany") nawet przy lotach krajowych.


dokładnie jest tak jak piszesz, od pewnego czasu trzeba również przed odprawą uzupełnić dane dokumentu podróży (przynajmniej ja i osoby ze mną podróżujące tak mają)
Góra
 PM off  
      
#68 PostWysłany: 02 Lip 2014 09:59 

Rejestracja: 15 Gru 2011
Posty: 922
niebieski
Anonymous napisał(a):
obibok napisał(a):

Kurde, to mnie system chyba rozpoznaje jako mieszkańca Ugandy. Muszę podawać dane dowodu osobistego ("dokument jest wymagany") nawet przy lotach krajowych.


dokładnie jest tak jak piszesz, od pewnego czasu trzeba również przed odprawą uzupełnić dane dokumentu podróży (przynajmniej ja i osoby ze mną podróżujące tak mają)


Hmm.. nigdy od 3 lat latania FR, w żadnym okresie czasu ani na żadnym kierunku nie miałem takiej sytuacji, żebym nie musiał podawać danych dokumentu. Zawsze było to konieczne.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Tulsa lubi ten post.
 
      
#69 PostWysłany: 02 Lip 2014 10:22 

Rejestracja: 08 Cze 2011
Posty: 105
Dokładnie, ja tak samo :-) Kilkanaście o ile nie więcej lotów Ryanairem i zawsze trzeba było wklepywać te wszystkie dane typu numer dowodu, data ważności itp.
Góra
 Profil Relacje PM off
Tulsa lubi ten post.
 
      
#70 PostWysłany: 02 Lip 2014 10:42 

Rejestracja: 01 Lip 2014
Posty: 13
Anonymous napisał(a):
efek napisał(a):
Dzieki za informacje, ta rezerwacja nie dosć ze była pierwszy raz to jeszcze tak trochę na wariackich papierach.
Ale myslę że jeżeli tą informacje którą własnie podałeś dało by się wkleić do poradnika o rezerwacjach to by było fajnie.
A możecie mi jeszcze powiedziec coś odnośnie tej mojej odprawy?


Na 7-dni przed lotem nie wykupując miejsc odprawisz się na jednej z odpraw lub na obu w tym tą z żoną, ta druga opcja będzie chyba lepsza (nie ma żadnych konsekwencji, że się odprawi a na jednej z rezerwacji nie poleci)
Mimo wszystko wykonaj telefon na infolinię Ryanair nr.tel. 703-303-033 za 2,08 zł/minuta, nie z każdego komórkowego i stacjonarnego się dodzwonisz, ja dzwoniłem z nr. telefonu w Orange Pop
- Linia czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 - 19:00 CET , Sobota 10:00–17:00 CET
- przygotuj dane rezerwacji, dane karty którą płacono powinni pomóc,
przedstaw całą sytuację i że żona ma obecnie dwie rezerwacje na ten sam lot, tą pierwszą powinni poprawić a drugą anulować, bo w ryanair jedna osoba nie może mieć dwóch rezerwacji na ten sam lot i anulują zawsze tą drugą w kolejności rezerwowania oczywiście ze zwrotem jej kosztów na konto karty, którą ją opłacono.


Jest dokładnie tak jak napisałeś, wystarczy jedno imię z dokumentu, drugą rezerwację mają anulować i zwrócić koszty.
..............


Ostatnio edytowany przez Anonymous 02 Lip 2014 11:12, edytowano w sumie 2 razy
tak działa forum, pomagamy sobie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 03 Lip 2014 08:50 

missbennet napisał(a):
Witam
Wiem, że problem ten był już wielokrotnie poruszany, niemniej jednak spotykam sie z nim pierwszy raz i chciałabym sie upewnić:
robię odprawę online starszej pani, która ma dowód bez daty ważności. lot ryanairem, krajowy. Z tego, co czytam, są dwie szkoły: jako date upływu ważności dowodu zaznaczyć date wylotu lub zaznaczyć 10 lat od dnia wydania dowodu. Podejrzewam, że nie ma najmniejszego znaczenia, co zaznacze, byle dowód był ważny i tyle. niemniej jednak, jako że to nie mój lot i mowa o rajanerze, chciałabym sie upewnić, czy aby nie istnieją jakieś inne opcje ;)



viewtopic.php?f=15&t=810?f=15&t=810

tak jak w cytowanym temacie napisano podajemy dowolną datę od daty lotu lub starszą jako termin ważności dowodu osobistego
Góra
 PM off  
      
#72 PostWysłany: 05 Lip 2014 16:50 

Rejestracja: 04 Paź 2013
Posty: 59
Hej, mam pytanie z innej beczki.
Do weteranów podróży z FRancą - czy zauważyliście by standardowe rozkłady lotów zmieniały się co pół roku?

Już tłumaczę. W ubiegłym roku bukowałem w sierpniu na listopad. Jak zawsze z Krakowa do Londynu odlot 6:45 a powrót - tu nie pamiętam -ale powiedzmy, że 19. Tymczasem od 1września albo października pozmieniały się godziny podróży powrotnych z czego była cała heca opisana przeze mnie w innym temacie, gdzie najpierw nie byli łaskawi mnie o tym poinformować potem wysyłali sprzeczne informacje na inny temat, aż w końcu wszystko skończyło się dobrze i poleciałem inaczej bez straty pieniędzy.

Ale do czego zmierzam. Planuję w październiku znowu tam polecieć i chcę rezerwować już teraz bo są dość fajne ceny na jednodniówkę a do tego lepsze godziny niż kiedy byłem tam ostatnio i tylko nurtuje mnie kwestia czy nie okaże się że 1 wrześnie/października zmienią rozkłady i znowu będzie całe to zamieszanie z biletami.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 05 Lip 2014 17:15 

Grzechmund napisał(a):
Hej, mam pytanie z innej beczki.
Do weteranów podróży z FRancą - czy zauważyliście by standardowe rozkłady lotów zmieniały się co pół roku?

Już tłumaczę. W ubiegłym roku bukowałem w sierpniu na listopad. Jak zawsze z Krakowa do Londynu odlot 6:45 a powrót - tu nie pamiętam -ale powiedzmy, że 19. Tymczasem od 1września albo października pozmieniały się godziny podróży powrotnych z czego była cała heca opisana przeze mnie w innym temacie, gdzie najpierw nie byli łaskawi mnie o tym poinformować potem wysyłali sprzeczne informacje na inny temat, aż w końcu wszystko skończyło się dobrze i poleciałem inaczej bez straty pieniędzy.

Ale do czego zmierzam. Planuję w październiku znowu tam polecieć i chcę rezerwować już teraz bo są dość fajne ceny na jednodniówkę a do tego lepsze godziny niż kiedy byłem tam ostatnio i tylko nurtuje mnie kwestia czy nie okaże się że 1 wrześnie/października zmienią rozkłady i znowu będzie całe to zamieszanie z biletami.


oczywiście jest to prawdopodobne, przy czym zapewne o tym wiesz wszelkie bezpłatne zmiany są możliwe tylko, gdy godzina lotu zostanie przesunięta o ponad 2 godziny (taki urok tych przewoźników, sam mam składak ryanair na styczeń i co kilka dni sprawdzam, czy nie zmienili godzin)
Góra
 PM off  
      
#74 PostWysłany: 06 Lip 2014 14:54 

Rejestracja: 06 Lip 2014
Posty: 1
Dzień dobry, kilka dni temu kupiłam bilet z Francji do Polski (wydaje mi się, że może to być istotne, ponieważ chodzi o problemy z wpisany imieniem). Wpisałam swoje imię (Małgorzata) używając znaków diakrytycznych. Kiedy dostałam maila z potwierdzeniem, na którym moje imię zapisane było MAłGORZATA zaczęłam obawiać, że będę mieć z tego powodu problemy. Kolejnym problemem jest dwuczłonowe nazwisko, które wpisałam bez myślnika, ale po spacji. Czy Państwa zdaniem mogę mieć problemy przy odprawie? Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 06 Lip 2014 15:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3076
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
wszystko będzie ok
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 08 Lip 2014 09:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Cze 2011
Posty: 42
Loty: 93
Kilometry: 158 981
A ja mam inne troche pytanie - wlasnie kupilam bilet do Warszawy z bagazem rejestrowanym (na polskiej stronie Ryanaira). Cena za bagaz wg cennika to 71 zl, tak mi dodalo, ale pozniej zmienilo ta kwote na cos okolo 76 zl (tak jakby zrobilo przewalutowanie). Za bilety placilam polska debetowka. Czy ktos mial taki problem? Dlaczego w zasadzie tak sie dzieje? I co zrobic, zeby w przyszlosci to ominac (tzn zaplacic 71 zl, a nie jakos wiecej).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 08 Lip 2014 09:58 

Hebe napisał(a):
A ja mam inne troche pytanie - wlasnie kupilam bilet do Warszawy z bagazem rejestrowanym (na polskiej stronie Ryanaira). Cena za bagaz wg cennika to 71 zl, tak mi dodalo, ale pozniej zmienilo ta kwote na cos okolo 76 zl (tak jakby zrobilo przewalutowanie). Za bilety placilam polska debetowka. Czy ktos mial taki problem? Dlaczego w zasadzie tak sie dzieje? I co zrobic, zeby w przyszlosci to ominac (tzn zaplacic 71 zl, a nie jakos wiecej).


problem znany od dłuższego czasu, po kliknięciu na szukaj np:
ryanair-przewalutowanie-podwojna-platnosc,15,38325
Góra
 PM off  
      
#78 PostWysłany: 16 Lip 2014 22:32 

Rejestracja: 30 Lis 2013
Posty: 2160
srebrny
Mam problem, zrobiłem rezerwacje przez pośrednika bravofly.de, wszystko jest niby w porządku na stronie pośrednika widnieje jako potwierdzona, jednak nie mogę wejść w rezerwacje na stronie ryana.
Jest jakiś sposób inny żeby uzyskać dane o podróży jak np adres email podróżującego? Podaje ten który miałem w mailu od nich oraz swój i za każdym razem pokazuje błąd.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 16 Lip 2014 22:48 

W otrzymanym potwierdzeniu powinieneś otrzymać nr rezerwacji ryanair i 4 ostatnie cyfry karty która pośrednik opłacil rezerwację. Mając te dane sprawdzisz swoja rezerwację na niemieckiej stronie Ryanair i zmienisz adres email na swój
Góra
 PM off  
      
#80 PostWysłany: 16 Lip 2014 23:04 

Rejestracja: 30 Lis 2013
Posty: 2160
srebrny
Dzięki! Okazało się że został adres email zmieniony na mój.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2990 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 150  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: chester0 oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group