Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
bilet-kupiony-przez-kiwi-com-a-karta-pokladowa-ryanair,225,160647

Mobilne karty pokładowe są akceptowane na większości lotnisk w sieci połączeń firmy Ryanair, jednak nie na wszystkich. Mobilne karty pokładowe nie są przyjmowane na następujących lotniskach:

Agadir
As-Sawira
Fez
Nador
Wadżda
Marrakesz
Rabat
Tanger
Kefalinia
Wolos
.....
Pasażerowie podróżujący z tych lotnisk muszą przeprowadzić odprawę online i wydrukować papierową kartę pokładową dla swojego lotu.

https://www.ryanair.com/pl/pl/Przydatne ... okladowych


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2991 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126 ... 150  Następna
Autor Wiadomość
#2441 PostWysłany: 17 Lis 2020 00:44 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7798
złoty
A może jednak zwrócą.Wygląda,że powiadomienie nie było w tym przypadku standardowe.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
City break w Puli za 503 PLN. Loty (piątek-niedziela) z Katowic i noclegi w centrum City break w Puli za 503 PLN. Loty (piątek-niedziela) z Katowic i noclegi w centrum
Urlop na wyspie Kos: all inclusive w 4* hotelu od 1907 PLN. Wyloty z 4 miast Urlop na wyspie Kos: all inclusive w 4* hotelu od 1907 PLN. Wyloty z 4 miast
#2442 PostWysłany: 17 Lis 2020 01:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Lut 2018
Posty: 932
złoty
Ile czasu czeka się aktualnie na zwrot gotówki od Ryanaira?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2443 PostWysłany: 17 Lis 2020 09:49 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11341
Loty: 482
Kilometry: 757 010
Nie ma reguły - ja czekam od ponad miesiąca, a koleżanka, która składała mniej więcej w tym samym czasie, dostała zwrot bodajże w ciągu 2 tygodni.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2444 PostWysłany: 17 Lis 2020 12:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Lut 2018
Posty: 932
złoty
Oni są już coraz bardziej bezczelni. Od miesiąca nie mam zwrotu za odwołany lot, pytam co się stało i coś takiego mi piszą:

Julia P 11:16
Z informacji zawartej w rezerwacji zwrot nie zostanie Panu przyznany. W dniu 10.11.2020 wykonał Pan bezpłatną zmianę lotu.


Żadnej zmiany nie dokonywałem, jedynie oni już 2-krotnie zmienili datę tego lotu (raz o 1 dzień drugi raz o 4 dni) i teraz jak się pytam ile jeszcze im to zajmie to z taką informacją do mnie wychodzą. Połączyłem się z innym konsultantem pytam o to samo po podaniu danych rezerwacji - mówi, że w 3 tygodnie do mnie dojdzie. Miesiąc temu mówili, że będzie do 2 tygodni. Teraz dostałem taką informację:

System błędnie wykrył zmianę lotu, na Pańskim locie nastąpiła automatyczna zmiana rozkładowa, którą system wykrył jako zmianę wykonaną przez klienta. Bardzo przepraszamy za ten błąd. Pańska rezerwacja została eskalowana do naszej centrali w celu wykonania zwrotu.

Także radzę się upominać o swoje, bo kombinują jak tylko mogą, żeby kasy nie oddać.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2445 PostWysłany: 20 Lis 2020 20:59 

Rejestracja: 20 Sie 2018
Posty: 448
srebrny
Ciekawa sprawa. Mój odwołany październikowy lot został przełożony na styczeń. Sprawę zgłaszałem na angielskim czasie, konsultant przekazał sprawę "wyżej". Miał przyjść email, jeśli będzie zgoda. Nie przyszedł.
Ostatnio jednak zdziwiłem się po zaglądnięciu w rezerwację - loty zostały zmienione zgodnie z moim życzeniem!

Dzisiaj zrobiłem tak samo drugi raz. Odwołany październikowy lot i prośba na angielskim czacie o przełożenie na styczeń. Konsultant nie mógł/nie chciał - ale przekazał wniosek wyżej do akceptacji. Kilkanaście minut później dostałem emaila ze zmianą rezerwacji...



Dziwne szczęście czy coś się zmieniło w ich procedurach i zasadach?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2446 PostWysłany: 08 Gru 2020 15:19 

Rejestracja: 08 Gru 2020
Posty: 4
Witajcie

Jakiś czas temu kupiłem bilety na Teneryfę (16.12.2020 - 26.12.2020) a 2 dni po tym wprowadzili obowiązkowe testy dla przyjezdnych co przy 4 podróżnych robi się sporą kwotą. Na stronie Ryanair jest info że można zmienić lot bez opłat na loty wykonywane do 31.01.2021. Przez konsultanta można, ale chcą aby podać im kod z karty (3 cyfry) aby dopłacić różnicę. Przez stronę nalicza mi dodatkowo opłatę za zmianę prawie 2 tyś.
Wiecie może jak to obejść?

Pozdrawiam
Michał
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2447 PostWysłany: 08 Gru 2020 15:46 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4802
platynowy
Poproś konsultanta o wygenerowanie linku do dopłaty

Ta promocja bodajże działa max 7 dni przed lotem, pamiętaj o tym
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2448 PostWysłany: 08 Gru 2020 16:11 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7798
złoty
@banjohojo Postaraj się sfinalizować sprawę dzisiaj bo oni tak jakoś liczą te 7 dni,że jutro już mogą robić problemy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2449 PostWysłany: 08 Gru 2020 16:28 

Rejestracja: 08 Gru 2020
Posty: 4
Dzięki za info. Tak zgadza się. Dzisiaj jest ostatnio dzwonek. Wczoraj jak rozmawiałem z konsultantką (przerywało połączenie) to nie dotarło do mnie że zrobiła mi rezerwację i powinienem się przez chat-a połączyć z pracownikiem i on mi ten kod powinien wygenerować. Dzisiaj dzwonie od rana, rozmawiałem już z 3 osobami i co chwila jest inna wersja. Konsultantka powiedziała że mogę to sam wykonać więc usuneła mi tą zmianę (wykonaną wcześniej). Teraz na czacie dowiedziałem się że zmiana została już wykonana i system nie pozwoli mi bezpłatnie zmienić biletu. Cudownie :)
Tak czy inaczej dzięki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2450 PostWysłany: 08 Gru 2020 16:34 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4802
platynowy
Czatuj na angielskim. Sam sobie gmatwasz, dane kk byś podał poza cyframi cvv :roll: - wystarczy po blokować limity transakcji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2451 PostWysłany: 08 Gru 2020 18:35 

Rejestracja: 08 Gru 2020
Posty: 4
No tak w sumie to sam jestem sobie winny:) Dane KK mają w systemie bo płaciłem za bilety a chcą właśnie numer CVV (nic innego nie chcą).
Nawet na angielskim chat nic to nie dało. Dostałem informację że: Waiving the flight change fee is not possible.
Więc generalnie lipa i nauczka na przyszłość.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2452 PostWysłany: 20 Gru 2020 11:43 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2063
złoty
Jest jakiś sposób, aby odzyskać kartę pokładową za odbyty lot? Potrzebuję do naliczenia punktów w Kraków Airport Loyalty. Znowu zapomniałem zabrać ze sobą karty na lotnisko :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2453 PostWysłany: 06 Sty 2021 22:50 

Rejestracja: 18 Maj 2011
Posty: 153
niebieski
Czy jak nie stawię się na pierwszy lot a do powrotnego mam więcej niż 7 dni mogę zmienić bezpłatnie tylko lot powrotny? Mam wylot z Niemiec do Portugalii w sobotę a powrót z Lizbony do Berlina w niedzielę 17.01, w przypadku wprowadzenia nowych ograniczeń chciałabym wykorzystać chociaż kasę za lot powrotny.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2454 PostWysłany: 06 Sty 2021 23:34 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7798
złoty
@marscha Teoretycznie powinno się udać zmienić bezpłatnie termin lotu powrotnego pod warunkiem,że zrobisz to jeszcze w sobotę .Jeśli nie zadziała opcja samodzielnej zmiany możesz próbować przez konsultanta na czacie.Zawsze przecież można z przyczyn losowych spóźnić się na wylot ;) Daj znać jak będzie w praktyce :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2455 PostWysłany: 08 Sty 2021 18:21 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2049
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
o co chodzi , że np. Ryanair z Berlina do Lizbony wyciął wszystkie połączenia az do końca marca , ale zostawił loty w ten i przyszły weekend?


Ostatnio edytowany przez Kashpir, 08 Sty 2021 18:28, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2456 PostWysłany: 08 Sty 2021 18:28 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11341
Loty: 482
Kilometry: 757 010
Jeśli nie ma zakazu lotów, to musiałby wypłacać odszkodowania w przypadku, gdy skasuje lot 14 lub mniej dni przed wylotem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
samaki9 uważa post za pomocny.
 
      
#2457 PostWysłany: 08 Sty 2021 18:44 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2049
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
dzięki za wyjasnienie...czyli rozumiem , że jesli ani Portugalia , ani Niemcy nie wprowadzą zakazu lotów , to te loty , które nadal są z kalendarzu na przyszły weekend powinny dojśc do skutku....?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2458 PostWysłany: 08 Sty 2021 22:02 

Rejestracja: 18 Maj 2011
Posty: 153
niebieski
@miriam Udało się zmienić tylko powrót ( na szczęści bo był dużo droższy) ,bilety w dokładnie w tej samej cenie, pozostaje liczyć że odwołają :)
klasycznie wyższa dopłata do pierwszeństwa o 10 euro, na wszelki wypadek odprawiłam się na wylot, z którego nie skorzystam.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2459 PostWysłany: 09 Sty 2021 17:19 

Rejestracja: 03 Kwi 2013
Posty: 57
Loty: 16
Kilometry: 16 794
hej!

albo mnie spotkała pewna pomroczność albo nie potrafię czytać ze zrozumieniem instrukcji Ryanaira w przypadku odwołanego lotu do Malagi na początku marca.
Dzisiaj otrzymałam informację o odwołanych lotach, próbuję zmienić termin na czerwiec, natomiast
a. przy dwóch osobach nalicza mi opłatę za loty ok 1 800 zł, chociaż zgodnie z rozkładem i cennikiem te bilety są po ok. 500 zł od osoby w obie strony
b. nalicza opłatę za zmianę terminu lotu 682 zł.

Czy mam rozumieć, że bezkosztowo mogę dokonać zmiany trasy tylko w przypadku, gdy termin lotu jest na ten sam dzień albo dzień przed lub po?
To by była dość dziwna procedura w obecnych czasach.

Umożliwiamy klientom zmianę odwołanego lotu na lot w innym dniu lub o innej godzinie na tej samej trasie lub innej trasie w naszej sieci połączeń oraz na lot każdego dnia w ciągu 1 dni przed lub po odwołanym locie. Nie naliczamy opłat za zmianę, a pasażer nie musi dopłacać do różnicy w taryfie. Kliknij tutaj, aby bezpłatnie zmienić lot.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2460 PostWysłany: 09 Sty 2021 17:30 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4802
platynowy
Dowolnie max +14 dni lub anulacja z zwrotem kasy/vouchera
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2991 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126 ... 150  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group