Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
bilet-kupiony-przez-kiwi-com-a-karta-pokladowa-ryanair,225,160647

Mobilne karty pokładowe są akceptowane na większości lotnisk w sieci połączeń firmy Ryanair, jednak nie na wszystkich. Mobilne karty pokładowe nie są przyjmowane na następujących lotniskach:

Agadir
As-Sawira
Fez
Nador
Wadżda
Marrakesz
Rabat
Tanger
Kefalinia
Wolos
.....
Pasażerowie podróżujący z tych lotnisk muszą przeprowadzić odprawę online i wydrukować papierową kartę pokładową dla swojego lotu.

https://www.ryanair.com/pl/pl/Przydatne ... okladowych


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2990 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71 ... 150  Następna
Autor Wiadomość
#1341 PostWysłany: 02 Lip 2017 20:24 

nie wróci po krótszym pobycie bo kupił sobie zupełnie inny lot i inny powrót, co jest nie tak z moim pytaniem co w nim niezrozumiałego ?
Góra
 PM off  
      
Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
#1342 PostWysłany: 02 Lip 2017 20:27 

W kontekście postu wyjaśniającego czy pytającego "jak" WSZYSTKO (może kiedyś to zrozumiesz, nick wskazuje, że latasz business clasą i nie rozumiesz kontekstu oraz o co pytasz :lol: )
Góra
 PM off  
      
#1343 PostWysłany: 02 Lip 2017 20:40 

rzeczywiście jestem tępy ,nie potrafię zrozumieć co do mnie piszesz , zadałem proste pytanie -co można zrobić ,zamiast tego żeby normalnie i konkretnie odpowiedzieć co i jak , piszesz <powrotny w liniach lcc nie przepada> pytam co konkretnie odpowiadasz <A ty popracuj jak czytelnie zadawać PYTANIA> ciężki przypadek...może ktoś mi to wyjaśnić ? koledze @gorny77 dziękuję
Góra
 PM off  
      
#1344 PostWysłany: 02 Lip 2017 20:47 

Ok, można coś z nim zrobić: wydrukować kartę pokładową na lot powrotny, oprawić w ramkę i postawić w widocznym miejscu, by przypominało jaką głupotę o przepraszam głupstwo się zrobiło :lol:

Niestety nawet ubezpieczyć się od tego nie można

Bo normalnie większość osób jednak jest zmuszona do miejsca docelowego pierwszego lotu i tak polecieć, wtedy powrót można wykorzystać
Góra
 PM off  
      
#1345 PostWysłany: 02 Lip 2017 20:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2016
Posty: 684
Pomijając watki osobiste.

Bilet powrotny w tanich liniach nie przepada. Tzn, że nie kupujesz jak w klasycznych jednego przelotu "tam_i_sporwotem" tylko dwa osobne bilety w jednej transakcj. Jeden na "tam" i jeden na "powrót". W związku z tym niewkorzystanie biletu "tam" nie wpływa na niewaźność biletu powrotnego. Można z niego normalnie skorzystać i polecieć. (odmienie niz w liniach "klasycznych gdzie niewykorzystanie pierwszego odcinka kasuje pozostałe). Kolega mógł dokupic jedynie bilet "tam" a do powrotu wykorzystać ten co juz miał. ( O ile nie kupił nowego na odległą datę).
Zwrot pieniedzy za bilet to inna sprawa. Nawet jeśli coś w teorii zwracają (powinni opłaty lotniskowe i podatki) to w praktyce opłata manipulacyjana za zwrot jest ustawiona tak wysoko, że się to nie opłaca zazwyczaj (o ile w ogóle).


Ostatnio edytowany przez billy, 02 Lip 2017 21:02, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1346 PostWysłany: 02 Lip 2017 21:07 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
@BradPitt Można oddać komuś ,jeśli opłaca mu się ponieść koszt zmiany nazwiska,ew. zmienić odpłatnie termin lotu jeśli ktoś np.regularnie korzysta z jakiegoś połączenia tyle,że rzadko to jest opłacalne ;) lub liczyć,że jakimś cudem akurat ten lot zostanie odwołany :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1347 PostWysłany: 02 Lip 2017 21:15 

@miriam już wszystko jasne , koszt biletu powrotnego to 19 euro więc odpuszczam , kolega miał kasę na drinki na lotnisku więc znajdzie kasę na nowe bilety ;)
Góra
 PM off  
      
#1348 PostWysłany: 02 Lip 2017 21:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2016
Posty: 684
A koszt "przepisania" biletu na inne nazwisko, jeśli komuś by oddał = 110 euro.
Inne zmiany też nie tanie.
Niestety jak zawsze coś za coś. Tanio kupujesz i ryzykujesz przepadek kasy gdy coś pójdzie nie tak.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1349 PostWysłany: 03 Lip 2017 14:26 

Rejestracja: 13 Lip 2014
Posty: 8
Mam pytanie. Własnie odprawiłem sie na lot do Rzymu dnia 6.07.2017. Powrót 12.07 (przy nim zaznaczyłem że odprawię się później). Natomiast po podsumowaniu i wydruku kart pokładowych wyskakuje mi mały komunikat pod przyciskiem odprawa " Musisz odprawić się już na Lot Powrotny!". Czy coś się mnieniło i moge odrazu odprawic lot powrotny czy to ich zagrywka żeby się dac nabrac i zrobic to odpłatnie?

Nie chciał bym żeby się okazało że nie będe miał jak wrócić lub będę musiał dopłacac jakieś kosmiczne kwoty później.

Z góry dzięki za info :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1350 PostWysłany: 03 Lip 2017 15:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2011
Posty: 404
niebieski
Pytanie o zakup biletów a nawet samo wyszukiwanie cen.
Czy aktualnie jest jakiekolwiek narzędzie/strona do wyszukiwania biletów FR według cen online (a nie jakichś nieaktualnych)?
Jedyne miejsca, tj. strona oraz aplikacja Ryanaira nie są zbyt przyjemne - na www trzeba kilkać i klikać, w aplikacji jeszcze gorzej bo palec boli od przesuwania dat. W Firefoxie to w ogóle ten kalendarz tygodniowy czasem mi się jakoś źle przewija.
Idealne byłoby narzędzie gdzie widzimy kalendarz aktualnych cen na cały miesiąc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1351 PostWysłany: 03 Lip 2017 15:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1448
Loty: 108
Kilometry: 150 766
srebrny
Niestety od kiedy stronka "Samolotemtaniej" nie działa, to chyba najlepsza jest strona Ryanair. Na Skyscanner ceny dla FR nie są aktualne :(
Na stronie Ryanair jest możliwość wyświetlenia cen w całym miesiącu w formie tabeli. Trzeba wejść w wyszukiwarkę taryf na dole strony i po określeniu miejsca docelowego wybrać opcję wyświetl wg miesiąca. Opcja wyświetl wg tabeli pokazuje ceny w wykresie słupkowym ;)
Załącznik:
wg miesiąca.JPG
wg miesiąca.JPG [ 75.35 KiB | Obejrzany 2461 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1352 PostWysłany: 03 Lip 2017 16:10 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2049
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
Jeszcze tylko strona ryana musi działać. Mi od tegodnia nie chodzi na żadnej z czterech przeglądarek.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1353 PostWysłany: 03 Lip 2017 16:42 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
@Biker50 nie musisz się odprawiać już teraz. Ten komunikat możesz traktować bardziej jako przypomnienie, choć rzeczywiście widzę, że może być odbierany jako wywołujący niepokój, jeśli ktoś nie jest za bardzo w temacie i zacznie się bać i zrobi odprawę odpłatną. Bezstresowo i darmowo odprawisz się na lot powrotny od 8 lipca.
=====

@samaki9 też miałem kiedyś ten problem - wszystko inne chodziło, a strona Ryanair nie. Po jakimś tygodniu wszystko wróciło do normy, bez żadnej ingerencji. Możesz spróbować z restartem routera, ewentualnie poczytać tutaj problemy-ze-strona-ryanair,225,36475&start=140
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Roku 06 Lip 2017 09:37, edytowano w sumie 2 razy
łączenie postów
Góra
 Profil Relacje PM off
samaki9 uważa post za pomocny.
 
      
#1354 PostWysłany: 17 Lip 2017 13:48 

Rejestracja: 22 Cze 2016
Posty: 19
Cześć! Mam nadzieje, że w dobrym miejscu pytam.

Spotkał się kiedyś ktoś z takim problem jak poniżej?

Image

Czas przelotu w jedną stronę jest inny niż przelot powrotny. A to te same trasy. Oczywiście czas przelotu powrotnego w zasadzie jest niewykonalny. Nie mogę przez to szukać transportu powrotnego, bo nie wiem czy godzina wylotu jest poprawna. :( Co mogę zrobić?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1355 PostWysłany: 17 Lip 2017 13:51 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Jest ok, czasy wylotu i przylotu ZAWSZE są podane w lokalnej strefie czasowej, a Grecja ma teraz czas EEST, czyli +1 do naszego. A czasy przelotów są takie same:
WMI-SKG: 9:30CEST = 07:30 UTC, przylot 12:45 EEST = 09:45 UTC, czas przelotu 2h 15min
SKG-WMI: 7:05 EEST = 4:05 UTC, przylot 08:20 CEST = 06.20 UTC, czas przelotu 2h 15min

Tak samo lot Lwów - Warszawa, start o 18, lądowanie o 18 ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
b4rtaz uważa post za pomocny.
 
      
#1356 PostWysłany: 17 Lip 2017 13:53 

Ale to nie jest żaden problem utrudniający rezerwację
Może to być przyczyną błędu na ich stronie lub jak w twoim wypadku tym, że w rózne dni latają o róznych godzinach i w Grecji jest o 1 godzinę później niż u nas czyli tu 13:53 tam 14:53
Góra
 PM off  
      
#1357 PostWysłany: 17 Lip 2017 13:56 

Rejestracja: 22 Cze 2016
Posty: 19
michzak napisał(a):
Jest ok, czasy wylotu i przylotu ZAWSZE są podane w lokalnej strefie czasowej, a Grecja ma teraz czas EEST, czyli +1 do naszego. A czasy przelotów są takie same:
WMI-SKG: 9:30CEST = 07:30 UTC, przylot 12:45 EEST = 09:45 UTC, czas przelotu 2h 15min
SKG-WMI: 7:05 EEST = 4:05 UTC, przylot 08:20 CEST = 06.20 UTC, czas przelotu 2h 15min

Tak samo lot Lwów - Warszawa, start o 18, lądowanie o 18 ;)


Haha, jeszcze trochę się muszę nauczyć. Dzięki za wyjaśnienie. Teraz wszystko jasne. :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1358 PostWysłany: 19 Lip 2017 22:17 

Rejestracja: 30 Kwi 2015
Posty: 735
niebieski
Nie wiem, czy pytam w dobrym miejscu. Nie mogę dokonać płatności za lot Ryanairem. Próbuję kartą Visa Debit z Noble Banku, płatność w euro, bez przewalutowania i... nic. Odrzuciło mi płatność na nowej i starej stronie FRancy, podobnie jak przez aplikację? Wiem, że najprościej byłoby użyć innej karty, ale zależy mi na tej, bo mam fajne przewalutowanie. Macie jakieś pomysły, jak przepchnąć tę płatność?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1359 PostWysłany: 19 Lip 2017 22:20 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2267
Loty: 210
Kilometry: 407 015
złoty
@dajkamienia: a sprawdzone są limity transakcji internetowych? Co na to infolinia Noble?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1360 PostWysłany: 19 Lip 2017 22:21 

1. nie ma starej strony FR 2. problemem z jakiegoś powodu tobie i bankowi do wyjaśnienia zapewne jest KARTA
Góra
 PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2990 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71 ... 150  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group