Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
bilet-kupiony-przez-kiwi-com-a-karta-pokladowa-ryanair,225,160647

Mobilne karty pokładowe są akceptowane na większości lotnisk w sieci połączeń firmy Ryanair, jednak nie na wszystkich. Mobilne karty pokładowe nie są przyjmowane na następujących lotniskach:

Agadir
As-Sawira
Fez
Nador
Wadżda
Marrakesz
Rabat
Tanger
Kefalinia
Wolos
.....
Pasażerowie podróżujący z tych lotnisk muszą przeprowadzić odprawę online i wydrukować papierową kartę pokładową dla swojego lotu.

https://www.ryanair.com/pl/pl/Przydatne ... okladowych


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2991 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67 ... 150  Następna
Autor Wiadomość
#1261 PostWysłany: 06 Kwi 2017 13:08 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
1) Nie wrzucić żadnego ubezpieczenia czy innego samochodu
2) Konkretny numer miejsca dostaniesz przy odprawie
3) Koszt zwrotu pokryje niemałą część biletu, dlatego lepiej przyjąć, że bilety są bezzwrotne
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy) Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy)
Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN
#1262 PostWysłany: 06 Kwi 2017 13:10 

Raptem carolciaa1988 w moim poście masz link do poradnika, póki co skup się na rezerwacji zapewne bez wykupywania miejsc
Na odprawie skupisz się 4-dni przed lotem, szczegóły też w linku do poradnika z pierwszego postu na tej stronie
Góra
 PM off  
      
#1263 PostWysłany: 06 Kwi 2017 13:28 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
@‌carolciaa1988‌ Jeśli ktoś nie jest pewny,że poleci to można mu dokupić bilet później,gdyż nawet gdyby trochę zdrożał to strata mniejsza niż kupić teraz a potem nie lecieć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1264 PostWysłany: 06 Kwi 2017 20:56 

Rejestracja: 05 Kwi 2017
Posty: 7
A czy w razie "wu" można przebukować bilet na kogoś zupełnie innego? Jak to wygląda?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1265 PostWysłany: 06 Kwi 2017 21:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1571
Loty: 565
Kilometry: 709 491
niebieski
@‌carolciaa1988‌
Opłata za zmianę imienia / nazwiska (za pasażera) 522 PLN /110 €
https://www.ryanair.com/pl/pl/Przydatne-informacje/centrum-pomocy/oplaty
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1266 PostWysłany: 08 Kwi 2017 09:08 

Rejestracja: 05 Kwi 2017
Posty: 7
Zakupiłam bilety z płatnością kartą Visa poprzez wpisanie wszystkich danych, ale nie wiem dlaczego naliczyło opłatę ponad 62 zł taką jak w przypadku transakcji paypal?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1267 PostWysłany: 08 Kwi 2017 11:17 

Anonymous napisał(a):
Kwota CAŁKOWITA jak zapłacisz kartą debetową. Po wpisaniu nr karty, którą zapłacisz, gdy rozpozna ją jako kredytową lub zapłacisz przez Paypal do ceny doda +2%

Po wpisaniu pełnego nr karty i danych osoby płacącej sprawdź przed finalizacją transakcji, czy kwota nie zmieniła się z zł na euro


wystarczyło spokojnie przeczytać j/w + poradnik z postu u góry
Góra
 PM off  
      
#1268 PostWysłany: 09 Kwi 2017 13:01 

Rejestracja: 05 Mar 2017
Posty: 1363
srebrny
Wybieramy się na jednodniową wycieczkę Wrocław-Warszawa-Wrocław. Lotnisko we Wrocławiu znam, ale nie znam Chopina. Mam pytanie- czy do odprawy ryanaira są jakieś osobne bramki? Gdzie się znajdują?- lot o 18 powrotny to o której być optymalnie, żeby się nie nudzić?
Dziękuję
_________________
Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1269 PostWysłany: 09 Kwi 2017 13:27 

Rejestracja: 02 Kwi 2015
Posty: 1815
niebieski
@‌katka256‌ Odprawiasz się przez internet, w Warszawie idziesz od razu do kontroli bezpieczeństwa, a bramkę, z której odlatuje samolot, będziesz miała wyświetloną na ekranach po kontroli bezpieczeństwa.

Bądź 1h 30min przed lotem. Nie będziesz się stresowała, że nie zdążysz jeśli po drodze coś się opóźni, a na lotnisku jest trochę atrakcji (chociażby taras widokowy czy mnóstwo różnych sklepów, McDonald itp.). ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
katka256 lubi ten post.
 
      
#1270 PostWysłany: 09 Kwi 2017 13:36 

Rejestracja: 05 Mar 2017
Posty: 1363
srebrny
No te atrakcje akurat mnie nie ruszają :D ale dzięki za odpowiedź
że przez internet to wiem oczywiście, ale myślałam, że może są osobne kontrole dla ryanaira i osobne dla LOTu czy innych linii.
_________________
Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1271 PostWysłany: 09 Kwi 2017 13:38 

Rejestracja: 02 Kwi 2015
Posty: 1815
niebieski
Nie ma, wszyscy idą na tę samą kontrolę. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
katka256 uważa post za pomocny.
 
      
#1272 PostWysłany: 11 Kwi 2017 22:13 

Rejestracja: 29 Lis 2011
Posty: 418
srebrny
Da się teraz odprawić/wydrukować bilety cztery dni przed wylotem po północy, czy jakoś po pierwszej w nocy jak dawniej? Bo pokazuje mi teraz jeszcze godzinę od kiedy mogę się odprawić /taka jak odlot/ i to samo jest na powrót.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1273 PostWysłany: 11 Kwi 2017 22:56 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11334
Loty: 481
Kilometry: 756 212
Po północy nie przechodzi (przynajmniej jak ostatnio próbowałem). Natomiast poranną odprawę zrobiłem nieco wcześniej niż godzina wskazana dokładnie 96h przed lotem, lecz szczegółów nie pamiętam. Ale to było w marcu, może ktoś będzie miał świeższe info.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1274 PostWysłany: 12 Kwi 2017 12:03 

Rejestracja: 05 Lip 2012
Posty: 21
Taka sytuacja. Mam na jednej rezerwacji lot RT. Ale sprawy się pokomplikowały i będę mógł skorzystać tylko z lotu powrotnego.
Czy w Ryanair również niepojawienie się na pierwszym odcinku spowoduje, że lotem powrotnym nie polecę?


Ostatnio edytowany przez arthuryankovski, 12 Kwi 2017 12:05, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1275 PostWysłany: 12 Kwi 2017 12:05 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Nie, w LCC nie ma z tym problemów
Góra
 Profil Relacje PM off
arthuryankovski uważa post za pomocny.
 
      
#1276 PostWysłany: 16 Kwi 2017 22:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 1065
Loty: 469
Kilometry: 475 167
niebieski
Jedno pytanie. Ryanair.
Mam torbę 31 kg i czy jeśli kupię 2x20kg ( więcje nie można ) to odprawią mi to jako jeden bagaż rejestrowany?
Chodzi o lot WAW-GDN.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1277 PostWysłany: 16 Kwi 2017 22:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1449
Loty: 110
Kilometry: 152 968
srebrny
Na stronie: https://www.ryanair.com/pl/pl/Przydatne ... strowanego
jest taki fragment:
"Dzielenie się lub wspólne korzystanie z limitów bagażowych jest dozwolone pomiędzy pasażerami podróżującymi na tej samej rezerwacji i wspólnie odprawiającymi się."
i taki:
"Sprzęt sportowy lub muzyczny, taki jak między innymi duże wędki, kije golfowe, rowery* (limit ciężaru rowery wynosi 30 kg), skutery, sprzęt do szermierki, tyczki, oszczep, deski surfingowe, deski snowboardowe i narty, ani duże instrumenty muzyczne, w tym także harfy, kontrabasy i perkusje, nie nadają się do przewozu przez linie lotnicze praktykujące szybkie rozładunki, takie jak Ryanair. Takie przedmioty ważące nie więcej niż 20 kg za sztukę mogą jednak być przewożone w luku samolotu poza dopuszczalnym osobistym limitem bagażu rejestrowanego po uiszczeniu dodatkowej opłaty, patrz tutaj.
Sprzęt sportowy lub muzyczny ważący powyżej 20 kg, będzie obciążony opłatą za nadbagaż według obowiązującej stawki."
oraz taki:
"W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo pasażerów linie lotnicze Ryanair nie przyjmują do przewozu sztuk bagażu o wadze powyżej 32 kg lub o wymiarach przekraczających łącznie 81 cm wysokości, 119 cm szerokości i 119 cm głębokości. To ograniczenie wagi nie dotyczy sprzętu ułatwiającego poruszanie się."

Trudno powiedzieć, czy mimo wykupienia 2 sztuk bagażu rejestrowanego i teoretycznej możliwości dzielenia się limitem bagażowym, jednak nie policzą tych 11 kg jako nadbagażu. Warto by chyba się skontaktować w tej sprawie bezpośrednio z Ryanair'em i się upewnić.
Góra
 Profil Relacje PM off
Japonka76 lubi ten post.
 
      
#1278 PostWysłany: 19 Kwi 2017 10:52 

Rejestracja: 19 Kwi 2017
Posty: 1
Jako że to mój pierwszy post witam wszystkich, i mam pytanie.
Lecę pierwszy raz samolotem, wyczytałem gdzieś na forum że kartę pokładową muszę mieć wydrukowaną w dwóch egzemplarzach, bo podobno jedną zabierają mi przy bramce, chciałbym się upewnić jak to w końcu jest, by nie mieć żadnych problemów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1279 PostWysłany: 19 Kwi 2017 10:54 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Nie zabierają żadnej kopii, bo nawet możesz mieć ją zapisaną w telefonie - telefonu nie zabiorą ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Mario21 lubi ten post.
Snajp uważa post za pomocny.
 
      
#1280 PostWysłany: 22 Kwi 2017 13:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Wrz 2016
Posty: 107
Loty: 99
Kilometry: 100 598
Jeżeli akurat lecisz na lotnisko, które nie obsluguje kart mobilnych (jest jeszcze kilka takich, zwłaszcza w Maroku), to wydrukowanie karty jest konieczne, ale wystarczy 1 egzemplarz, chyba żeś nieostrożny, to wtedy zrób drugi egzemplarz jako backup ;)
_________________
My FlightRadar24

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2991 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67 ... 150  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Proximic [Bot] oraz 16 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group