Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
bilet-kupiony-przez-kiwi-com-a-karta-pokladowa-ryanair,225,160647

Mobilne karty pokładowe są akceptowane na większości lotnisk w sieci połączeń firmy Ryanair, jednak nie na wszystkich. Mobilne karty pokładowe nie są przyjmowane na następujących lotniskach:

Agadir
As-Sawira
Fez
Nador
Wadżda
Marrakesz
Rabat
Tanger
Kefalinia
Wolos
.....
Pasażerowie podróżujący z tych lotnisk muszą przeprowadzić odprawę online i wydrukować papierową kartę pokładową dla swojego lotu.

https://www.ryanair.com/pl/pl/Przydatne ... okladowych


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2991 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63 ... 150  Następna
Autor Wiadomość
#1181 PostWysłany: 05 Lut 2017 22:07 

Próbuj każdej z trzech opcji przy odprawie albo sprawdż czy podczas rezerwacji w 2 strony czasami nie przeskoczył Ci miesiąc i zaklepany masz powrót na 7 marca
Góra
 PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#1182 PostWysłany: 05 Lut 2017 22:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2011
Posty: 1401
srebrny
W razie problemów skontaktuj się z czatem Ryanair
Poniedzialek– Do Piatku – 7:00 – 21:00 CET
Sobote – 9 :00 – 18:00 CET
Niedziele – 10 :00 – 18:00 CET

https://secure.livechatinc.com/licence/ ... i?groups=2
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1183 PostWysłany: 05 Lut 2017 22:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2011
Posty: 2035
srebrny
crypticetries napisał(a):
Udało mi się parę dni temu zakupić bilety na lot Warszawa-Gdańsk za 9zł (ta sama cena w obydwie strony) na dni 6.02 (Wawa-Gda) i 7.02. (Gda-Wawa). Odprawiłam się na lot w pierwszą stronę bez problemów, jednak chcąc dziś odprawić się na lot powrotny wyskakuje mi komunikat "bezpłatna odprawa nie jest dostępna" mimo że powinnam móc już tę odprawę wykonać (na 4 dni przed wylotem). Czy ktoś wie o co chodzi? Pozostaje mi jedynie opcja wykupienia miejsca za dodatkową kwotę 19zł?

Sprawdź czy na pewno 4 dni, liczy sie też godzina wylotu np. masz lot za 4 dni o 15.00 to mozesz próbować się odprawić dziś po godzinie 15.00
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1184 PostWysłany: 06 Lut 2017 09:06 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
ale 07.02 jest we wtorek, więc która godzina by to nie była, to i tak mniej niż 4 dni
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1185 PostWysłany: 06 Lut 2017 21:02 

Rejestracja: 22 Sty 2017
Posty: 20
Loty: 3
Kilometry: 5 133
miriam napisał(a):
klamby napisał(a):


hej nikt nie mial takiej sytuacji?

Osobiście nie ale poczytaj może tam znajdziesz odpowiedź https://www.ryanair.com/pl/pl/Przydatne ... ladowe#0-7

Dzieki tam tez nic nie znalazlam.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1186 PostWysłany: 22 Lut 2017 21:41 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11334
Loty: 481
Kilometry: 756 212
Pytanie o zniżkę przy wyborze miejsca: jak sprawdzam ceny bez logowania to system kusi mnie zniżką 50% "Wcześniej 4 euro, teraz 2 euro" za najtańsze miejsca. Ale po zalogowaniu 1) nie widzę żadnych zniżek 2) nie widzę nawet ceny 4 euro, najniższa jaką proponuje to 17,50 euro. Czy ta zniżka to bujda czy też mogę z niej skorzystać ale bez logowania na konto? :?:
EDIT: z tego co widzę, to nie ma już możliwości kupna biletu bez posiadania konta.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1187 PostWysłany: 22 Lut 2017 22:14 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
@‌Kashpir‌ No właśnie nie zarezerwujesz bez zarejestrowania się lub zalogowania do konta.Możliwe,że nie na wszystkich lotach dostępna jest opcja tzw.wyprzedaży miejsc.Czysty chwyt reklamowy,bo raptem obniżka to 10 zł od pierwotnej ceny ,a na niewielu trasach najtańsze miejsca były po 4 E.Miejsca z bonifikatą jak są ,to wyświetlają się na czerwono ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir lubi ten post.
 
      
#1188 PostWysłany: 22 Lut 2017 22:20 

Można spróbować jak jest ze zniżką po zalogowaniu się na aplikacji mobilnej FR, bo jak tam przeglądam to głównie tam są te zniżki
Góra
 PM off
Kashpir lubi ten post.
 
      
#1189 PostWysłany: 24 Lut 2017 20:40 

Rejestracja: 24 Lut 2017
Posty: 15
Dzień dobry:)
Przeszukałam trochę internet, ale nie mogę znaleźć konkretnej odpowiedzi.
Leci nas piątka, troje dorosłych, dwoje dzieci. Lecimy wszyscy PIERWSZY RAZ i podobnie jak autorka posta nieco panikujemy.
Moje pytania to: czy jeśli kupiłam już bilety - opłaciłam rezerwację dla naszej piątki, dokupiłam cztery szt bagażu rejestrowanego, czy czekają mnie jeszcze jakieś opłaty? (Serio pytam bo już sama nie wiem:))

Oraz najważniejsze pytanie z którym tu wylądowałam: wiem, że odprawiamy sie on-line między 30 a 2 dniem do odlotu, ale bagaż rejestrowany muszę odprawić przecież na lotnisku.
Wyczytałam, że odprawa a lotnisku to 214 zł/os w jedna stronę i się przeraziłam - czy to znaczy, że dopłacę aż tyle kasy? Za odprawienie tych 4 sztuk bagażu rejestrowanego w dwie strony? Czy jeśli dokonam odprawy on-line to mój bagaż rejestrowany zostawiam w check-in bezpłatnie?
Plis, help.
Dziękuję z góry! (trochę mi wstyd, ze tyle pytań, ale naprawdę nic nie rozumiem:()
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1190 PostWysłany: 24 Lut 2017 21:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 1791
srebrny
Jeśli odprawisz się online, wydrukujesz karty i przyniesiesz je na lotnisko, to nie płacisz za odprawę. Bagaż wykupiony i opłacony, więc też żadnych dodatkowych opłat nie będzie.
_________________
http://arturro.fly4free.pl/blog/1455/z- ... te-dunaju/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1191 PostWysłany: 24 Lut 2017 21:04 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
Oczywiście,że odprawa bagażu zawarta jest w cenie i nic już nie dopłacasz.W ogóle masz już cały koszt zapłacony.Jedynie gdybyś chciała zmienić przydzielone miejsca to trzeba dopłacić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1192 PostWysłany: 24 Lut 2017 21:07 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11334
Loty: 481
Kilometry: 756 212
Proponuję poczytać tutaj
https://www.ryanair.com/pl/pl/Przydatne ... ne-pytania
i oczywiście poszukać we wcześniejszych wpisach

Z istotniejszych rzeczy - odprawa przez internet jest darmowa jeśli robisz ją nie wcześniej niż 4 dni przed odlotem, musisz wygenerowany dokument zabrać ze sobą na lotnisko (wydrukowany/na komórce). Pamiętaj, że w przypadku darmowej odprawy system przydzieli miejsca przypadkowo, czyli teoretycznie wasza piątka nie musi siedzieć w jednym rzędzie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1193 PostWysłany: 24 Lut 2017 21:13 

Rejestracja: 24 Lut 2017
Posty: 15
kashpir czytałam wszystko na ryanair:)
odprawa przez internet jest darmowa, ale bagaz rejestrowany musze i tak odprawic na lotnisku, wiec moje pytanie było właśnie czy dodatkowo płacę za nadanie go osobiście w dniu wylotu, ale UFF rozumiem, ze idę z wydrukiem z odpraw i po prostu zostawiam te bagaże do nadania.
ponadto rezerwowałam miejsca - dopłaciłam za nie przy rezerwacji - co chyba znaczy, że dostanę właśnie miejsca obok siebie?

dziękuję miriami arturro!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1194 PostWysłany: 24 Lut 2017 21:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Gru 2013
Posty: 657
niebieski
Jeśli wybrałaś już miejsca to są Twoje. Kupione bagaże też nadasz już bez innych opłat (pilnuj tylko wagi). Ale generalnie pierwsza zasada taniego latania to nie kupować dodatkowych usług:) Pokombinujcie przy następnym locie czy rzeczywiście te nadawane bagaże są potrzebne i czy na locie, który trwa pewnie 2-3h jest takie absolutnie konieczne żeby wszyscy siedzieli koło siebie:)
_________________
Flightoholic.com


Ostatnio edytowany przez mzukowski, 24 Lut 2017 21:19, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1195 PostWysłany: 24 Lut 2017 21:19 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11334
Loty: 481
Kilometry: 756 212
@kolargol Wszystko się zgadza. Jeśli za bagaż rejestrowany i konkretne miejsca w samolocie zapłaciłaś przy rezerwacji, to nie będzie żadnych dodatkowych kosztów. No chyba, że zapomnisz kart pokładowych ;) Ryan chętnie wydrukuje je na lotnisku za 71 PLN
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1196 PostWysłany: 24 Lut 2017 21:22 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
Jeśli wybrałaś płatne miejsca to nie musisz się martwić, siedzicie razem i dodatkowo możesz wcześniej , tak jak pisałaś, odprawić się on-line.Będzie dobrze,nie stresuj się tak bardzo. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1197 PostWysłany: 24 Lut 2017 21:30 

Rejestracja: 24 Lut 2017
Posty: 5
Witam. Jestem po odprawie online z Ryanair, jednak nurtują mnie 4 istotne kwestie.

1.U góry karty pokładowej nie pojawiają się całe numery dowodów, tylko 2 litery i 4 cyfry. Wygląda to tak np. XX-1234. Czy tak powinno być?

2.W drukarce kończył się tusz. Czy lekko jaśniejszy kod kreskowy będzie przeszkodą?

3.Czy karta pokładowa może być czarno-biała?

4.Czy mogę kiedy chce wejść w aplikacje Ryana na android i mieć dostęp do eKarty Pokładowej?

Dziękuję z góry za pomoc. Pozdrawiam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1198 PostWysłany: 24 Lut 2017 21:32 

Rejestracja: 24 Lut 2017
Posty: 15
mzukowski dzieki:)
to pierwsze wakacje z dziecmi wiec kupilismy dodatkowe opcje w zasadzie na zapas, zeby sie nie stresowac ale traktuje to jak test i bede kombinowac w przyszlosci:D.
balam sie, ze bede musiala jeszcze za cos doplacac z tym rejestrowanym, ale czuje ze moge spookjnie otworzyc piwko, zyczac tym samym sobie i Wam dobrego weekendu!:D
Góra
 Profil Relacje PM off
mzukowski lubi ten post.
 
      
#1199 PostWysłany: 24 Lut 2017 21:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sty 2013
Posty: 152
Loty: 229
Kilometry: 284 328
1. Tak
2. Zależy jak jasny, musi być czytelny
3. Jak najbardziej
4. Tak
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1200 PostWysłany: 24 Lut 2017 22:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Gru 2013
Posty: 657
niebieski
@GerbaPL na ten kończący się tusz to jednak bym uważał. Miałem ostatnio wydrukowane karty taką właśnie końcówką atramentu. Skaner przy bramce ich nie rozczytał, obsługa sprawdziła nas niejako ręcznie. No chyba, że taka jest praktyka, że kiedy skaner nie czyta to sprawdzają nazwisko na liście - ktoś wie jak to wygląda regulaminowo? Ja jednak na lot powrotny wydrukowałem karty ponownie w hotelu żeby nie było problemów. PS. Warto zawsze też mieć backup w postaci aplikacji mobilnej z elektronicznymi kartami, ale tu z kolei jest ryzyko rozładowania.
_________________
Flightoholic.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2991 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63 ... 150  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot], Robaku oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group