Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
bilet-kupiony-przez-kiwi-com-a-karta-pokladowa-ryanair,225,160647

Mobilne karty pokładowe są akceptowane na większości lotnisk w sieci połączeń firmy Ryanair, jednak nie na wszystkich. Mobilne karty pokładowe nie są przyjmowane na następujących lotniskach:

Agadir
As-Sawira
Fez
Nador
Wadżda
Marrakesz
Rabat
Tanger
Kefalinia
Wolos
.....
Pasażerowie podróżujący z tych lotnisk muszą przeprowadzić odprawę online i wydrukować papierową kartę pokładową dla swojego lotu.

https://www.ryanair.com/pl/pl/Przydatne ... okladowych


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2990 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74 ... 150  Następna
Autor Wiadomość
#1401 PostWysłany: 07 Wrz 2017 08:10 

Rejestracja: 06 Wrz 2017
Posty: 5
Konsultanci Ryanaira na czacie twierdzą, że TYLKO NA PASZPORT - mogą mieć zasady niezgodne z umowami międzynarodowymi????
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#1402 PostWysłany: 07 Wrz 2017 08:24 

Gorzej, moga bie wiedzieć, ze jest takie państwo Serbia'.....
Masz z tym problem, to NIE LEĆ, skoro na czacie piszą tylko paszport :shock:
Ale możesz lecieć i wpisać dane dowodu
https://www.fly4free.pl/czy-do-tego-pan ... -osobisty/
Góra
 PM off  
      
#1403 PostWysłany: 07 Wrz 2017 08:53 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
@mamurna http://www.mfa.gov.rs/en/consular-affai ... d-for-cons
wyślij to na czacie a dodatkowo wydrukuj sobie tą stronę i na wszelki wypadek zabierz na lotnisko. Konsultanci najprawdopodobniej przekazują ci to, co sami mają w systemie. A mają to samo, co widzisz na stronie.
@gorny77 racja z tym paszportem - późna pora to człowiek słabiej kojarzy ;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1404 PostWysłany: 07 Wrz 2017 08:58 

Rejestracja: 06 Wrz 2017
Posty: 5
Dzięki! Dzwoniłam jeszcze do Konsulatu Serbii - wszędzie potwierdzają, że starczy dowód. Tylko mądry Ryanair ma inną teorię...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1405 PostWysłany: 07 Wrz 2017 09:45 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
Tak z czystej ciekawości (odchodząc od tego konkretnie przypadku). Jak to wygląda od strony prawnej? To czy potrzebny jest paszport/dowód potrzebne jest do przekroczenia granicy, ale czy linia lotnicza może wymyślić sobie zasady, że do samolotu wpuszcza tylko ludzi z legitymacją honorowego dawcy krwi, paszportem polsatu, albo jeszcze czymś innym (w szczególności paszportem właśnie jak w tym przypadku)? Logika mi podpowiada, że jeżeli linia chce wymagać paszportu, to może go wymagać
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1406 PostWysłany: 07 Wrz 2017 09:56 

Rejestracja: 06 Wrz 2017
Posty: 5
trocha napisał(a):
Tak z czystej ciekawości (odchodząc od tego konkretnie przypadku). Jak to wygląda od strony prawnej? To czy potrzebny jest paszport/dowód potrzebne jest do przekroczenia granicy, ale czy linia lotnicza może wymyślić sobie zasady, że do samolotu wpuszcza tylko ludzi z legitymacją honorowego dawcy krwi, paszportem polsatu, albo jeszcze czymś innym (w szczególności paszportem właśnie jak w tym przypadku)? Logika mi podpowiada, że jeżeli linia chce wymagać paszportu, to może go wymagać


Tego właśnie bezskutecznie próbuję się od Ryanaira dowiedzieć... :/ czy to ich wewnętrzne zasady i w imię czego wymyślone. Czy raczej może niewiedza...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1407 PostWysłany: 07 Wrz 2017 10:12 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Logika mi podpowiada, że jeśli mogę wjechać na dowód, to linia lotnicza nie może ode mnie wymagać paszportu, bo mogę go po prostu nie posiadać...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1408 PostWysłany: 07 Wrz 2017 10:47 

trocha napisał(a):
Tak z czystej ciekawości (odchodząc od tego konkretnie przypadku). Jak to wygląda od strony prawnej? To czy potrzebny jest paszport/dowód potrzebne jest do przekroczenia granicy, ale czy linia lotnicza może wymyślić sobie zasady, że do samolotu wpuszcza tylko ludzi z legitymacją honorowego dawcy krwi, paszportem polsatu, albo jeszcze czymś innym (w szczególności paszportem właśnie jak w tym przypadku)? Logika mi podpowiada, że jeżeli linia chce wymagać paszportu, to może go wymagać

Logika podpowiada, ze nie zlecili informatykowi wyboru paszport/ dowod ot i tyle z teorii (a nie, bo do Maroka tylko z paszportem i jest to dla mich bezpieczne jeśli chodzo o ewentualne skargi pasażerów)
Góra
 PM off  
      
#1409 PostWysłany: 07 Wrz 2017 11:04 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
Kashpir napisał(a):
Logika mi podpowiada, że jeśli mogę wjechać na dowód, to linia lotnicza nie może ode mnie wymagać paszportu, bo mogę go po prostu nie posiadać...

"Moja logika" zakłada, że jeżeli linia może mieć w regulaminie, że trzeba im pokazać kartę kredytową, którą się płaciło za bilet (mimo, że nie jest ona potrzebna do przekroczenia granicy), to mogą też wpisać, że chcą paszport, ale być może jest to prawnie ustalone inaczej. Stąd moje pytanie.

Anonymous napisał(a):
Logika podpowiada, ze nie zlecili informatykowi wyboru paszport/ dowod ot i tyle z teorii (a nie, bo do Maroka tylko z paszportem i jest to dla mich bezpieczne jeśli chodzo o ewentualne skargi pasażerów)

W tym przypadku tak. Mi bardziej chodzi o ogólny przypadek - czy mogą
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1410 PostWysłany: 07 Wrz 2017 11:12 

Z tego co tu kiedyś pisano z dowodem iluś tam osób Norwegian nie wpuścił na poklad samolotu na trasie Norwegia - Wielka Brytania
A tu w tym temacie nikt tego nawet nie zauważy o ile dowód jest ważny, sztuczny czy tez nieważny problem na tej trasie czy kierunku
Góra
 PM off  
      
#1411 PostWysłany: 07 Wrz 2017 11:33 

Rejestracja: 06 Wrz 2017
Posty: 5
W końcu - po masie rozmów z konsultantami powtarzającymi jak mantrę "można tylko z paszportem" - trafiłam na ogarniętą konsultantkę, która dostrzegła w tym problem techniczny i wprowadziła mój dowód "z ręki". Co prawda u mnie wciąż widnieje jako paszport, ale u nich w systemie podobno jest dowód. W niedzielę zobaczymy co dalej... ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1412 PostWysłany: 08 Wrz 2017 21:54 

Rejestracja: 08 Wrz 2017
Posty: 1
Witam

Mam pytanie w zakładce moje rezerwacje mam trzy elementy zbliżające się podróże gdzie jest zapisana odprawa na lot, zapisane podróże gdzie nic nie ma bo to mój pierwszy lot oraz odbyte podróże gdzie pomimo że to mój pierwszy lot liniami Ryanair widnieje już podróż która się dopiero odbędzie i na dodatek są w niej inne godziny odlotu (2 godziny wcześniej niż planowano pierwotnie) Czy ktoś spotkał się z podobnym przypadkiem i która z tych informacji jest prawdziwa. Wydaje mi się że ta z "odprawy" bo nie otrzymałem żadnej informacji o zmianie lotów i w zakładce plan podróży również jest data i godzina jak na odprawie ale jest to trochę stresujące:):). Czy może ktoś z was sprawdzić w swoich rezerwacjach czy ma podobnie bądź wyjaśnić mi gdzie zbłądziłem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1413 PostWysłany: 11 Wrz 2017 07:00 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2784
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
@Halwi u mnie jest tak samo. Nie masz się czym przejmować. Najważniejsze jest to, co masz na karcie pokładowej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1414 PostWysłany: 15 Wrz 2017 17:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Wrz 2016
Posty: 107
Loty: 99
Kilometry: 100 598
Joanna100 napisał(a):
Właśnie odprawiłam się na lot do Londynu w poniedziałek. I dostałam to, czego właśnie nie chciałam - miejsce środkowe. Mam do Was pytanie - jakie macie wrażenia związane ze środkowymi miejscami w Ryanairze?


Najnowsze doświadczenie mam rewelacyjne, bo miałem siedzieć w środku w jednym z ostatnich rzędów, a dostałem przy gejcie "przesiedlenie" do jednego z pierwszych przy oknie. Czasami wyważanie samolotu is your friend ;-)
_________________
My FlightRadar24

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1415 PostWysłany: 22 Wrz 2017 21:13 

Rejestracja: 23 Sie 2014
Posty: 7
Czy Ryanair rygorystycznie przestrzega obecnie w Modlinie, że tylko 90 bagaży podręcznych może być w kabinie pasażerskiej? Jeśli zabierają do luku bagażowego to co np. z laptopem, który nie powinien być przewożony w luku ze względu na baterię?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1416 PostWysłany: 22 Wrz 2017 21:32 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
Masz prawo torbę z laptopem zabrać bezpłatnie na pokład jako drugi ten mniejszy bagaż,który jest dozwolony. Tego nie zabierają do luku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1417 PostWysłany: 22 Wrz 2017 22:44 

Rejestracja: 23 Sie 2014
Posty: 7
Jako drugi mniejszy bagaż to będę miał torbę ze sprzętem foto. A laptop będzie w większym bagażu podręcznym. Laptopa do torby foto nie włożę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1418 PostWysłany: 22 Wrz 2017 22:51 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
Jeśli nie załapiesz się na pierwszą 90-tkę, to i tak pewnie przed zabraniem do luku każą wyjąć laptop i pozwolą zabrać na pokład.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1419 PostWysłany: 23 Wrz 2017 18:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1986
Loty: 123
Kilometry: 110 954
niebieski
Mam 3 rezerwacje na przyszły tydzień WAW-GDN, 3x ADT ale jeden ADT ma 5 lat, przed chwilą na czacie mnie uświadomili że połączenie rezerwacji = 142PLN.

Co robić? Odprawiać dziecko jako dorosłego?
_________________
vivere militare est
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1420 PostWysłany: 23 Wrz 2017 19:11 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
@vivere Możesz,tylko miejsce obok małego ew. dokup bo pewnie was rozrzuci.Na krajówce chyba nie będzie problemu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2990 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74 ... 150  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group