Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
bilet-kupiony-przez-kiwi-com-a-karta-pokladowa-ryanair,225,160647

Mobilne karty pokładowe są akceptowane na większości lotnisk w sieci połączeń firmy Ryanair, jednak nie na wszystkich. Mobilne karty pokładowe nie są przyjmowane na następujących lotniskach:

Agadir
As-Sawira
Fez
Nador
Wadżda
Marrakesz
Rabat
Tanger
Kefalinia
Wolos
.....
Pasażerowie podróżujący z tych lotnisk muszą przeprowadzić odprawę online i wydrukować papierową kartę pokładową dla swojego lotu.

https://www.ryanair.com/pl/pl/Przydatne ... okladowych


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2990 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72 ... 150  Następna
Autor Wiadomość
#1361 PostWysłany: 19 Lip 2017 22:27 

Rejestracja: 30 Kwi 2015
Posty: 735
niebieski
Oczywiście chodziło mi o podstawową wersję i mobilną, a nie starą i nową ;) Limit mam w porządku, bo 5000, więc pewnie pozostaje zadzwonić na infolinię...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto
#1362 PostWysłany: 19 Lip 2017 22:36 

Od tego nie zacząłeś tylko napisałeś na forum???

Ostatecznie podepniesz pod Paypal i tak opłacisz niestety z prowizją, nie kumam tej opłacalności zakupu tą akurat kartą, dzisiaj u ciebie euro po 4,24 zł + opłaty miesięczne, alior kantor 4,22 zł bez opłat


Ostatnio edytowany przez Anonymous, 19 Lip 2017 22:47, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 PM off  
      
#1363 PostWysłany: 19 Lip 2017 22:47 

Rejestracja: 30 Kwi 2015
Posty: 735
niebieski
Oczywiście!!! Dla mnie dzwonienie na infolinię to ostateczność, bo mam za dużo złych doświadczeń z konsultantami, trzeba szukać tych wszystkich loginów/haseł do bankowości telefonicznej, które jak zwykle w takich momentach gdzieś się zawieruszają itd.

Może zależy mi na niej, bo pozostałe, które MAM, mają gorsze przewalutowania? I nie, nie mam opłaty miesięcznej. No ale nie o tym tu miałem rozprawiać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1364 PostWysłany: 20 Lip 2017 17:33 

Rejestracja: 30 Kwi 2015
Posty: 735
niebieski
Konsultant na infolinii oczywiście nic nie pomógł. Gdyby kogoś interesowało (w razie podobnych problemów w przyszłości, aczkolwiek nie życzę), to pomogła zmiana typu karty z Visy Debit na po prostu Visę, mimo że mam Debit. Wiązało się to z dodatkową opłatą za płatność kartą, ale najważniejsze, że przeszło.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1365 PostWysłany: 03 Sie 2017 15:04 

Rejestracja: 17 Lip 2016
Posty: 43
Cześć, mam do Was pytanie o odprawę online w Ryanairze. Lecę z Berlina do Aten, a następnie z Aten na Santorini (przesiadka tego samego dnia). Dziś robiłam odprawę na oba loty. Najpierw na lot do Aten, wpisałam swoje dane, numer dowodu osobistego itd..
Później od razu zrobiłam odprawę lotu na Santorini i podczas drugiego kroku, w którym dodaje się dokument tożsamości, pojawiło się jedynie pole na wybór narodowości oraz daty urodzenia, natomiast nie było pola na wybór dokumentu oraz jego numer i datę ważności..
Nie wiem czy to jakiś błąd ze strony Ryanaira, czy to dlatego że jednego dnia mam dwa loty? Różnica w karcie pokładowej jest tylko taka, że na tej do Aten jest wpisany kawałek numeru dowodu, a na tej na Santorini nie ma tego numeru. Czy ktoś z Was miał podobną sytuację?
Nie chciałabym mieć przez to jakichś problemów i o godzinie 22 tłumaczyć się na lotnisku w Atenach :( Z góry dziękuję za odpowiedź!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1366 PostWysłany: 03 Sie 2017 15:07 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22333
Lot krajowy. Nie potrzebne takie dany.
Polecam także przeczytać FAQ Ryanaira.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1367 PostWysłany: 03 Sie 2017 15:18 

Rejestracja: 17 Lip 2016
Posty: 43
FAQ było pierwszym miejscem, które odwiedziłam, ale znalazłam tam tylko taką informację
"LOTY KRAJOWE – AKCEPTOWANE DOKUMENTY

*Dowód tożsamości wydany przez władze państwa należącego do Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG). Dowody tożsamości akceptowane podczas podróży liniami Ryanair wydają tylko następujące kraje EOG: Austria, Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Czechy, Estonia, Finlandia, Francja, Gibraltar, Grecja, Hiszpania, Holandia, Liechtenstein, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Malta, Niemcy, Polska, Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwajcaria, Szwecja, Węgry, Włochy."

A podczas tej odprawy nie było nawet miejsca na wpisanie numeru dowodu i zdziwiłam się że odprawa w ogóle przeszła :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1368 PostWysłany: 17 Sie 2017 22:10 

Rejestracja: 17 Sie 2017
Posty: 1
Witam,

W grudniu lece do Polski, gdzie wymieniam dowod na nowy. Przy odprawie online w ryanair wymagane jest podanie numeru dowodu tozsamosci. Przy odprawie na lot do Polski podam numer obecnego dowodu nadal jest wazny) Wracac bede juz z nowym, wiec przy odprawie na lot powrotny musze podac numer nowego dowodu. Pytanie, czy beda z tym jakies problemy? Czy system moze zapisac mi numer starego dowodu na danych na odprawie online na lot powrotny?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1369 PostWysłany: 17 Sie 2017 22:15 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7786
złoty
Problemu nie będzie.Bez twojego potwierdzenia system nic nie zapisuje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1370 PostWysłany: 18 Sie 2017 12:34 

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 84
Mam pytanie - jak kupić takie coś na jednym bilecie? Obawiam się opóźnienia i gdybym ewentualnie nie zdążył na lot do Gdańska to mając te 2 odcinki na 1 ticketcie byłoby chyba dla mnie bezpieczniej?

Załączniki:
d.png
d.png [ 16.66 KiB | Obejrzany 1131 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1371 PostWysłany: 18 Sie 2017 12:37 

NIE KUPISZ
musisz i tak dokonać zakupu na stronie FR, a póki co lotów ŁĄCZONYCH z/do Polski nie oferują
Góra
 PM off  
      
#1372 PostWysłany: 18 Sie 2017 12:40 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Ryanair co prawda wprowadza powoli loty z przesiadką na jednym bilecie, ale tylko na wybranych lotniskach. Tego wskazanego nie kupisz u nich na jednym bilecie. Natomiast blisko 6 godzin między lotami to bardzo bezpieczny bufor.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1373 PostWysłany: 18 Sie 2017 13:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2013
Posty: 81
Loty: 254
Kilometry: 560 179
Nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi w wątku na pytanie:

Czy wystarczy pokazać kartę pokładową w formie pdf (wygenerowaną na stronie Ryanaira) w smartfonie lub w tablecie?

Nie mam Androida. Mam Windows Phone i Windows.
Jakaś sensowna alternatywa dla drukowania kart/zakupu telefonu z Androidem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1374 PostWysłany: 18 Sie 2017 13:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10936
HON fly4free
Można kupić u pośredników, którzy dają ubezpieczenie na "przesiadkę", np. fru i ich smart connections.
Ale tak jak napisał @Kashpir, 6h to bezpieczny bufor. W razie dużego opóźnienia lotu FNI-STN, na 99,99% będziesz mógł polecieć innym lotem Ryanaira do Gdańska lub innego miasta w PL.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1375 PostWysłany: 18 Sie 2017 14:21 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Kornel napisał(a):
Nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi w wątku na pytanie:

Czy wystarczy pokazać kartę pokładową w formie pdf (wygenerowaną na stronie Ryanaira) w smartfonie lub w tablecie?

Nie mam Androida. Mam Windows Phone i Windows.
Jakaś sensowna alternatywa dla drukowania kart/zakupu telefonu z Androidem?


Nie mam przed oczyma, ale o ile dobrze pamiętam, to na karcie Ryanaira jest nawet napisane, że należy ją wydrukować.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1376 PostWysłany: 18 Sie 2017 14:32 

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 98
Loty: 87
Kilometry: 127 811
Nie jestem pewien jak jest teraz bo korzystam z mobilnych kart ale kiedyś faktycznie było napisane, że musi być wydrukowana.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1377 PostWysłany: 18 Sie 2017 15:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2013
Posty: 81
Loty: 254
Kilometry: 560 179
Cóż... jakiś czas temu, ktoś tu pisał, że miał pdf w komórce a żona w tablecie (lub odwrotnie). Dzisiejsza odpowiedź:
Dear Customer,
Thank you for contacting Ryanair.
Unfortunately if you cannot use the app you cannot use the boarding passes in PDF format.
You will have to print them if you will do the check in on the website.
Yours sincerely,
The Customer Service Team



Trudno. Lasów trochę jeszcze zostało.
Kornel
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1378 PostWysłany: 18 Sie 2017 16:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Wrz 2016
Posty: 107
Loty: 99
Kilometry: 100 598
Na WuWuWu jest napisane jak wół wół wół ;)

Załączniki:
f4fryrdrukpass.png
f4fryrdrukpass.png [ 44.5 KiB | Obejrzany 1696 razy ]
_________________
My FlightRadar24

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Odprawa w Ryanair
#1379 PostWysłany: 27 Sie 2017 14:51 

Rejestracja: 27 Sie 2017
Posty: 3
Hej, planuję w najbliższym czasie odbyć pierwszy w życiu samotny lot, z W-wy do Wrocławia i z powrotem Ryanairem. W związku z tym chciałbym Was poprosić o potwierdzenie czy dobrze ogarniam całą procedurę kupna biletu, odprawy itd.

Na stronie przewoźnika jest info że bilet kosztuje x zł. Jeśli dobrze rozumiem jeżeli kupując przez internet zapłacę poprzez Paypal, to zapłacę 1,02x zł i chciałbym mieć pewność że tej kwoty już nie przekroczę. Moje pytanie jest takie - czy uniknę innych ukrytych opłat i jakichkolwiek komplikacji jeśli:

1. Wezmę ze sobą na pokład jedynie walizkę 55cm x 40cm x 20cm o masie nieprzekraczającej 10kg, której zawartość będzie zgodna z przepisami ruchu lotniczego?
2. Po odprawie on-line na 4 dni przed odlotem będę miał ze sobą wydrukowaną w domu kartę pokładową (która będzie czarno biała) i dowód osobisty?

I takie jeszcze pytania:

3. Czy istnieje ryzyko że wyżej wspomnianej walizki nie będę mógł wnieść na pokład i trzeba będzie ją wrzucić do luku bagażowego?
4. Czy muszę przejść przez jakąś formę odprawy na lotnisku? Czy może jednak mam tego nie robić, bo wiąże się to z dodatkowymi kosztami? Czy mam rozumieć, że istnieją tak jakby dwie bramki - jedna z odprawą a druga bez? Powiedzcie coś proszę o tym etapie, bo nie mogę znaleźć info jak to jest jak się ma wydrukowaną już kartę pokładową.
5. Czy jest jeszcze coś co powinienem wiedzieć? Jakieś pułapki zastawiane przez tanie linie, itp.? Jakieś możliwe komplikacje?

Dziękuję za odpowiedź.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1380 PostWysłany: 27 Sie 2017 15:37 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7786
złoty
@Mrooweq Ad.1Tak, a nawet dodatkowy mały bagaż zg.z wytycznymi Ryanaira Ad.2Jak chcesz wydrukowaną może być, nie wiem czy musi być koniecznie czarno-biała. ;) Ad.3.Istnieje zwłaszcza jak będzie wysokie obłożenie lotu.Ad.4Idziesz na kontrolę bezpieczeństwa ,w temacie szczegóły pierwszy-lot,15,12483 Ad.5. No nie wiem,może uważaj by się w toalecie nie zatrzasnąć ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
katka256 lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2990 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72 ... 150  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group