Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
bilet-kupiony-przez-kiwi-com-a-karta-pokladowa-ryanair,225,160647

Mobilne karty pokładowe są akceptowane na większości lotnisk w sieci połączeń firmy Ryanair, jednak nie na wszystkich. Mobilne karty pokładowe nie są przyjmowane na następujących lotniskach:

Agadir
As-Sawira
Fez
Nador
Wadżda
Marrakesz
Rabat
Tanger
Kefalinia
Wolos
.....
Pasażerowie podróżujący z tych lotnisk muszą przeprowadzić odprawę online i wydrukować papierową kartę pokładową dla swojego lotu.

https://www.ryanair.com/pl/pl/Przydatne ... okladowych


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2991 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70 ... 150  Następna
Autor Wiadomość
#1321 PostWysłany: 14 Cze 2017 02:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1631
niebieski
Sytuacja wygląda następująco: lecę na koszt pewnej instytucji, mam już kupiony bilet i potwierdzenie rezerwacji z zapłaconą kwotą, które robi za fakturę, na podstawie której instytucja zrobi zwrot. W pierwotnej wersji miałam lecieć bez bagażu rejestrowanego, ale teraz okazało się, że muszę przewieźć do instytucji kilka książek, więc muszę dokupić bagaż rejestrowany. Oczywiście w takiej sytuacji instytucja pragnie podkładki również pod tę płatność, żeby zwrócić mi za dodatkowe koszty. I teraz powstaje pytanie: Czy jeżeli dodam do rezerwacji bagaż rejestrowany, to dostanę na maila zaktualizowany rachunek?
Zawsze latam z podręcznym albo od razu kupuję rejestrowany, a takich "myków" jeszcze nie robiłam. Może ktoś wie, jak to wygląda?
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Odkryj Afrykę: loty do Kilimandżaro z dużym bagażem z Warszawy od 2768 PLN Odkryj Afrykę: loty do Kilimandżaro z dużym bagażem z Warszawy od 2768 PLN
Boże Ciało w Egipcie: all inclusive w 4* hotelu za 2189 PLN. Wylot z Katowic Boże Ciało w Egipcie: all inclusive w 4* hotelu za 2189 PLN. Wylot z Katowic
#1322 PostWysłany: 14 Cze 2017 06:40 

1.Jeśli cena stanowi różnicę najtaniej bagaz do już istniejącej rezerwacji kupisz przez aplikację mobilną FR
2. Potwierdzenie się zaktualizuje o zakupiony bagaż, jak zakup po odprawie trzeba ponownie się odprawić

https://www.ryanair.com/pl/pl/Przydatne ... a-swoj-lot
Góra
 PM off
metia uważa post za pomocny.
 
      
#1323 PostWysłany: 14 Cze 2017 11:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1631
niebieski
Dzięki @gorny77.
Zaktualizowane potwierdzenie było od razu na mailu.
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1324 PostWysłany: 14 Cze 2017 17:21 

Rejestracja: 17 Maj 2012
Posty: 789
niebieski
kow napisał(a):
Chciałem odprawić rodzinkę na lot WMI-STN na najbliższy czwartek 18.05. Odprawa z darmowym przydziałem miejsc dostępna od wczoraj i niemal od razu wszystkie miejsca umożliwiające zajęcie miejsca koło siebie są zablokowane. Na rezerwacji jest 2 osoby. Dziś sprawdzałem już dwukrotnie i jest to samo. Na innym locie też to samo - czyli niemal wszystkie miejsca B i E są zajęte zaraz po rozpoczęciu odprawy.
Czy to jakaś nowa polityka Ryanaira zmierzająca do zmuszania do wykupienia miejsc?
W zeszłym tygodniu ten algorytm działał chyba inaczej.


Hey, czy algorytm FR uległ zmianie? Dziś odprawa po dwie osoby na trzech oddzielnych rezerwacjach, w tym jedno dziecko (ale wg FR już nie - powyżej 12lat). Próbowałem sobie jakoś pomóc ale tak źle mi jeszcze nigdy nie poszło. Każda osoba w innym rzędzie. Czy FR zmienił algorytm? W taki sposób by nawet jak są wolne miejsca w rzędach obok siebie - przy darmowym przydziale porozrzucać po całym samolocie by potem odpłatnie zmieniać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1325 PostWysłany: 14 Cze 2017 17:23 

ryanair-przydzial-miejsc-miejsca-obok-siebie,225,38326&p=938427&hilit=obok#p938427
Góra
 PM off  
      
#1326 PostWysłany: 14 Cze 2017 19:02 

Rejestracja: 17 Maj 2012
Posty: 789
niebieski
OK, dawno nie zaglądałem i widzę, że to już noramlka FR, dzięki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1327 PostWysłany: 16 Cze 2017 16:59 

Rejestracja: 16 Cze 2017
Posty: 1
Cześć!

Mam pytanie odnosnie tych nowych kart pokladowych w Ryanair. Dawno nie leciałam tą linią i coś tam się pozmieniało. Jakie informacje są zawarte na tym żółtym pasku? Czy to jest obywatelsko? I co znaczy tam takie pojedyncze "S" napisane obok Polska w moim przypadku. Do podglądu daję znalezione w internecie zdjęcie.

http://travelupdate.boardingarea.com/wp ... rQuad2.jpg
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1328 PostWysłany: 17 Cze 2017 17:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7369
HON fly4free
niewykluczone, że na poprzednich stronach ktoś już zgłaszał podobną sprawę, ale nie za bardzo wiem, jak to odnaleźć (oprócz przebrnięcia przez sześćdziesiąt kilka stron ;-) ), więc pozwolę sobie zadać pytanie w takiej sprawie:

na interesującą mnie datę potrzebuję 3 bilety. Gdy szukam trzech, pokazuje mi się cena ok. 86 zł. za bilet, gdy szukam dwóch - ok. 66 zł. za bilet, a gdy ograniczę się do tylko jednego, dostępna jest cena 24 zł (dostępny jest tylko 1). Zastanawiam się, czy w sytuacji, gdy najpierw kupię ten najtańszy dla jednej osoby, to czy jest jakieś ryzyko, że dwa bilety za sześćdziesiąt kilka PLN nie będą już dostępne? Nie obawiam się raczej, że akurat ktoś inny w tym samym czasie je wykupi, ale zastanawiam się, czy przypadkiem ich system nie jest jakoś tak sprytnie skonfigurowany, że podbija cenę, gdy widzi ruch w rezerwacjach na danych lot (choć może to z mojej strony jakaś teoria spiskowa :-D ).
Planuję zrobić tak, że otworzę sobie sesję na dwóch komputerach: na jednym wyszukam na dany lot 1 bilet, a na drugim 2 bilety i będę się starał dokonać zakupu w miarę równocześnie. Czy to dobre rozwiązanie, żeby zapewnić sobie 3 bilety w ww. cenach?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1329 PostWysłany: 17 Cze 2017 17:43 

Tym sposobem co piszesz najlepiej byłoby otworzyć 3 sesje, by zakupić po jednym bilecie a nuż...

Na pewno kup 1 bilet i coś tam zaoszczędź, z tego co piszesz masz dziwny cennik czyli w każdej kategorii wzwyż po 1 dostępnym bilecie
Góra
 PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#1330 PostWysłany: 17 Cze 2017 18:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7369
HON fly4free
He, he... tak troszkę liczyłem na to, że tak przejdzie, ale niestety - żadnej dziury w systemie nie odkryłem ;-) Po tym, jak kliknąłem na 3 komputerach "zapłać", na jednym pokazało się potwierdzenie rezerwacji, a na dwóch, że coś poszło nie tak i spróbuj od nowa.
Wyszło tak, że jeden bilet jest kupiony za 22 zł., a te dwa następne kupiłem za niecałe 77 za każdy, bo ta opcja opisywana przeze mnie wcześniej (1 za ok. 66 + 1 za ok. 86) zniknęła. To jednak bez znaczenia, bo łączna kwota za 2 bilety w obu wersjach wyszła taka sama.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1331 PostWysłany: 27 Cze 2017 11:21 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11346
Loty: 482
Kilometry: 757 010
Lecę w sobotę 8:15 i dzisiaj rano o 8:19 (czyli teoretycznie 4 minuty po otwarciu darmowej odprawy) mail
Załącznik:
FRodprawaprzypominajka.PNG
FRodprawaprzypominajka.PNG [ 16.08 KiB | Obejrzany 1450 razy ]

czy to już teraz standard? bo jak ostatnio leciałem w marcu, to nic takiego nie dostałem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1332 PostWysłany: 27 Cze 2017 20:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Wrz 2016
Posty: 107
Loty: 99
Kilometry: 100 598
Raczej od dość dawna odprawa online jest możliwa tylko do 2 h przed lotem.

Cytuj:
https://www.ryanair.com/pl/pl/Przydatne ... 1960493995
Pasażerowie, którzy dokonali odprawy online, będą mogli wydrukować swoją kartę pokładową do dwóch (2) godzin przed planowaną godziną wylotu. Każda karta pokładowa musi być wydrukowana na oddzielnej kartce formatu A4. Pasażerowie, którzy nie dokonają odprawy online, będą musieli uiścić opłatę za wydrukowanie karty pokładowej na lotnisku według skonsolidowanej tabeli opłat.Pasażerowie, którzy nie będą mogli okazać karty pokładowej na lotnisku, będą musieli uiścić opłatę za wydanie zastępczej karty na lotnisku według skonsolidowanej tabeli oplat.
_________________
My FlightRadar24

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1333 PostWysłany: 27 Cze 2017 20:34 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11346
Loty: 482
Kilometry: 757 010
Chodziło mi o taki mailing przypomnienie- ostrzeżenie w momencie otwarcia darmowej odprawy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1334 PostWysłany: 02 Lip 2017 13:19 

Rejestracja: 25 Lip 2016
Posty: 409
Zapomnialem karty pokladowej. Zostala mi ta w telefonie w iphonie. nie ma z nia problemow w Bergamo? Czy lepiej gdzies wydrukowac?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1335 PostWysłany: 02 Lip 2017 13:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lis 2011
Posty: 2190
Loty: 113
Kilometry: 202 765
srebrny
W sensie pytasz czy nie mając karty pokladowej wpuszcza cie do samolotu? Nie liczylbym na to na żadnym lotnisku

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1336 PostWysłany: 02 Lip 2017 14:17 

qbk napisał(a):
Zapomnialem karty pokladowej. Zostala mi ta w telefonie w iphonie. nie ma z nia problemow w Bergamo? Czy lepiej gdzies wydrukowac?



O ile nie rozładuje ci się telefon to nie będzie żadnego problemu

A i odpowiedź jest na stronie Ryanair, do tego Bergamo to duże lotnisko i nie ma żadnych problemów z obsługą mobilnych kart pokładowych czego sam doświadczyłem kupując lot 4 godziny przed po odwołaniu zaplanowanego lotu

https://www.ryanair.com/pl/pl/Przydatne ... okladowych
Góra
 PM off  
      
#1337 PostWysłany: 02 Lip 2017 20:06 

Nie wiem czy było już takie pytanie - jest kupiony bilet Paryż-Modlin RT, kolega usiadł przy bramce i zasnął :lol: samolot odleciał bez niego....co można zrobić z biletem powrotnym ? przepadł czy można coś z tym zrobić ?
Góra
 PM off  
      
#1338 PostWysłany: 02 Lip 2017 20:09 

powrotny w liniach lcc nie przepada
Góra
 PM off  
      
#1339 PostWysłany: 02 Lip 2017 20:14 

@górny77 co mam konkretnie zrobić żeby odzyskać kasę za lot powrotny?
Góra
 PM off  
      
#1340 PostWysłany: 02 Lip 2017 20:20 

Wykorzystać w "formie" fizycznie wykorzystać czyli jak pierdoła i zasnął to idzie np. na autostradę na stopa i dojedzie z opóźnieniem 8-) , a następnie po krótszym pobycie wróci zgodnie z planem

A ty popracuj jak czytelnie zadawać PYTANIA


Ostatnio edytowany przez Anonymous, 02 Lip 2017 20:24, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2991 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70 ... 150  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group