Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
bilet-kupiony-przez-kiwi-com-a-karta-pokladowa-ryanair,225,160647

Mobilne karty pokładowe są akceptowane na większości lotnisk w sieci połączeń firmy Ryanair, jednak nie na wszystkich. Mobilne karty pokładowe nie są przyjmowane na następujących lotniskach:

Agadir
As-Sawira
Fez
Nador
Wadżda
Marrakesz
Rabat
Tanger
Kefalinia
Wolos
.....
Pasażerowie podróżujący z tych lotnisk muszą przeprowadzić odprawę online i wydrukować papierową kartę pokładową dla swojego lotu.

https://www.ryanair.com/pl/pl/Przydatne ... okladowych


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2990 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109 ... 150  Następna
Autor Wiadomość
#2101 PostWysłany: 20 Mar 2019 14:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Cze 2014
Posty: 783
złoty
@Aga Kowalska a masz na karcie odblokowane płatności internetowe?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#2102 PostWysłany: 20 Mar 2019 14:33 

Rejestracja: 08 Sie 2011
Posty: 1251
niebieski
Zadzwoń do swojego banku. Tam informacje uzuskasz najszybciej.
Powodem może być brak środków na koncie, limit tranzakcji, nie włączone tranzakcje iternetowe itp. ....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2103 PostWysłany: 20 Mar 2019 14:35 

Rejestracja: 17 Wrz 2017
Posty: 81
TAK, od lat korzystam z niej podczas rezerwacji
Co prawda od 2 miesięcy mam nową, bo starej skonczył sie termin ważności
Czy myślisz, że muszę dzwonić do banku i odblokowywać te usługę?
Nigdy tego dotychczas nie robiłam :-(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2104 PostWysłany: 20 Mar 2019 14:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Cze 2014
Posty: 783
złoty
Nowa karta ma z automatu zablokowane płatności internetowe dla bezpieczeństwa.
Zazwyczaj nie musisz dzwonić do banku, wystarczy pogrzebać w systemie transakcyjnym i odhaczyć jeden suwak.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2105 PostWysłany: 21 Mar 2019 09:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Lut 2018
Posty: 929
złoty
UWAGA! Nie da się w aplikacji wygenerować karty pokładowej, kręci się kółko i nic się nie dzieje przez długi czas po wejściu z ekranu głównego na 'karty pokładowe', a przy wejściu w konkretną rezerwacje i kliknięciu 'odprawa' przycisk 'pobierz swoją kartę pokładową' jest nieaktywny. Do odlotu zostało mi 1,5h, właśnie się zbieram na lotnisko i taka nieprzyjemna sytuacja mnie spotyka, także uważajcie. Ciekawe czy check'in wyda kartę za free jak im pokaże telefon, że nie da się jej pobrać...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2106 PostWysłany: 21 Mar 2019 10:37 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Obstawiam, że będą zrzucać winę na twój telefon.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2107 PostWysłany: 21 Mar 2019 10:52 

Rejestracja: 17 Wrz 2017
Posty: 81
-- 21 Mar 2019 11:50 --

02 Mar 2019 16:03 --

Poproś Czat Ryanair o wygenerowanie linku do płatności po wcześniejszym podaniu do rezerwacji imion i nazwisk osób lecących

-- 02 Mar 2019 16:04 --

izeksz napisał(a):
Witam,
Od zeszłego tygodnia próbuję zakupić bilety na lipiec z Mediolanu do Bari. Niestety cały czas odrzuca mi płatności. Próbowałam z różnymi kartami (Visa, Master Card debit i credit), zmieniałam urządzenia, próbowałam przez aplikację i nic. Ciągle dostaje info, że wystąpił problem i nie można obsłużyć rezerwacji w tej chwili. Trwa to już tydzień.... kontaktowałam się z infolinia i twierdzą, że nie ma żadnego problemu... Poprosiłam o pomoc znajomych, ale niestety oni używając swoich kart płatniczych otrzymywali ten sam komunikat. Czy ktoś wie o co chodzi? Miał ktoś już taką sytuację? Może ktoś ma jakiś pomysł? Z góry dziękuję za podpowiedzi.


Mam to samo od wczoraj
Czy ktoś wie, jka to obejść?

-- 21 Mar 2019 11:52 --

Dzwoniłam do banku, z kartą wszystko OK
Dziś rozmawiałam na czacie z konsultantem i tez twierdzi, że nie widzi przyczyn po stronie ryanair. Zalecił napisanie reklamacji wraz ze zrzutem z ekranu do ryanair.
Tylko, że to trochę potrwa a ja potrzebuję pilnie kupic bilety

Macie jakiś pomysł?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2108 PostWysłany: 21 Mar 2019 11:12 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Jeśli to problem występujący na stronie internetowej, to spróbuj może kupić przez aplikację. Ewentualnie płatność paypal - chyba u niektórych pomagało.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2109 PostWysłany: 22 Mar 2019 11:06 

Rejestracja: 17 Wrz 2017
Posty: 81
nadal NIC: trzy różne komputery, trzy różne karty I nic.
Nie mam paypal-a
Jak mam zarezerwować? Mam Visa, Mastercard, debetową i kredytową
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2110 PostWysłany: 22 Mar 2019 11:15 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
Założenie PayPala to kwestia kilku minut.
Podpinasz pod konto dowolną kartę płatniczą.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2111 PostWysłany: 22 Mar 2019 11:17 

Rejestracja: 17 Wrz 2017
Posty: 81
A może podpowiedzieć coś więcej?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2112 PostWysłany: 22 Mar 2019 12:21 

Rejestracja: 18 Wrz 2015
Posty: 906
Loty: 54
Kilometry: 71 690
niebieski
https://www.paypal.com/pl/home
Założenie konta i weryfikacja karty to naprawdę klika minut (o ile oczywiście masz podgląd blokad na karcie).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2113 PostWysłany: 22 Mar 2019 12:23 

Rejestracja: 17 Wrz 2017
Posty: 81
Dziękuję Udało mi się wreszcie dokonać rezerwacji. Potrzebowałam 8 biletów Rozbiłam rezerwację na 4 oddzielne, po 2 pasażerów i przeszło Nie wiem, skąd takie praktyki ryanair ale dobrze, że wpadłam na taki myk :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2114 PostWysłany: 22 Mar 2019 13:00 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
czyli być może nawet mniej zapłaciłaś :) Wskazówka na przyszłość - jeśli masz do kupienia więcej biletów, to sprawdzaj zawsze cenę dla pojedynczego i dla grupy. Czasem jest tak, że w danej cenie są np. 3 bilety, a gdy kupujesz 8 to cena dla wszystkich wyrównywana jest do tej najwyższej za ósmy bilet. Kupno 3+5 wyjdzie wtedy taniej.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2115 PostWysłany: 23 Mar 2019 17:02 

Rejestracja: 15 Wrz 2011
Posty: 71
Loty: 76
Kilometry: 167 601
Witajcie,

mam pytanie. Ale zanim ono krótki kontekst. Zakupiłem bilety dla 4 osób - dla mnie oraz małżeństwa z dzieckiem (moje nazwisko jest inne od nazwiska pozostałej trójki). Lecimy razem. Podczas rezerwacji nieopatrznie usadowiłem się w samolocie jako "opiekun" dziecka czyli będzie ono siedziało obok mnie. Generowałem dane każdej z osób podczas rezerwacji z sekcji w aplikacji ryanair "moi towarzysze podróży". Dziś ze zdumieniem odkryłem, że nazwisko dziecka zostało "podmienione" na moje moje nazwisko, co naturalnie nie zgadza się z rzeczywistością i posiadanymi dokumentami. Pytanie zatem brzmi - czy ryanair ma możliwość/robi coś takiego, że zmienia automatycznie nazwisko dziecka przy rezerwacji na nazwisko dorosłego obok którego będziesz siedzieć w samolocie i który nie jest jej rodzicem?
Na czacie sugerują mi zmianę nazwiska za opłatą i mało co chyba rozumieją ten problem. Napisałem też do supportu - czekam.
Czy widzicie inne opcje wyjścia z tej sytuacji?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2116 PostWysłany: 23 Mar 2019 17:53 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
@etnomalczik Czyli wrobiono cię w ojcostwo ;) Poczekaj na odpowiedź supportu lub próbuj dalszego kontaktu na czacie,może trafisz na kogoś kto pomoże ci ustalić w jaki sposób zostałeś ojcem mimo woli :) Bez ich pomocy nazwiska dziecku na właściwe bezpłatnie nie zmienisz.Do tej pory nie słyszałam by FR automatycznie nadawał dzieciom nazwisko osoby do rezerwacji której są przypisane.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2117 PostWysłany: 27 Mar 2019 20:26 

Rejestracja: 18 Wrz 2017
Posty: 5
Hej!
Z gory wybaczcie, bo pewnie byly takie pytania, wiec moze ktos zyczliwie podpowie na 100% jak jest. Nie podrozowalam Ryanairem od listopada 2018 kiedy weszly te zmiany bagażowe i dopłaty. Kiedy leciałam przed listopadem taki bagaz byl zabierany przed wejsciem na lotnisko i wrzucany do luku samolotowego bezpłatnie.

Wybralam przykladowa trase i cena biletu w standardzie 148 PLN
Czy tak jak na screenie ktory załączam:
Czy jest mozliwosc zakupienia standardowej taryfy i dokupienia dodatkowego bagazu podrecznego (poza tym mikrusem pod pache) o wymiarach ktore kiedys mozna bylo wnosic na pokład jako druga sztuka bagazu podrecznego, tak, aby cena nie byla jak z Taryfy plus??

Nie interesuje mnie TARYFA PLUS z: pierwsztwem wejscia na poklad, z rezerwacją itp ..., ale drugi bagaz podreczny chcialabym miec mozliwosc zabrania i licze, ze jest taka mozliwosc ale bardzo bym prosila kogos o rzetelne informacje i potwierdzenie, ze "tak, bedziesz mogla zabrac drugi bagaz jak doplacisz X PLN / EU "?
Jesli tak jaka bylaby to cena?

Z gory dzieki za cierpliwosc i pomoc.

Załączniki:
ryan pytanie.jpg
ryan pytanie.jpg [ 186.03 KiB | Obejrzany 1519 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2118 PostWysłany: 27 Mar 2019 20:31 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
No, wystarczy że klikniesz najtańsza taryfę i dalej do koszyka będzie Ci już proponował w momencie zakiou odpowiednie dodanie tego drugiego bagażu i priorytetu (powiązane ze sobą to jest) lub ewentualnie 10 kg bagaż rejestrowany. Dopóki nie każe wpisywać danych karty kredytowej spokojnie możesz za free patrzeć dalej co proponuje ;) cena chyba 8e?

Wysłane przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
le_szek lubi ten post.
zapaliczka uważa post za pomocny.
 
      
#2119 PostWysłany: 27 Mar 2019 20:31 

Rejestracja: 18 Wrz 2015
Posty: 906
Loty: 54
Kilometry: 71 690
niebieski
Tak, wystarczy dokupić priorytet. Cenę musisz sprawdzić (w kolejnym kroku po tym, co pokazałaś), nie jest stała.
Góra
 Profil Relacje PM off
miriam lubi ten post.
zapaliczka uważa post za pomocny.
 
      
#2120 PostWysłany: 27 Mar 2019 20:35 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
Dokupujesz sobie do taryfy standard usługę priority i masz drugi podręczny.Cena zależy od trasy będzie na stronie.
Góra
 Profil Relacje PM off
zapaliczka uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2990 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109 ... 150  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group