Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 188 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 23 Sty 2014 15:03 

Rejestracja: 22 Sty 2014
Posty: 3
Mam jeszcze 3 miesiące do wylotu - kupiłam bilet w obie strony od 22-26.04.
Czyli zwrócą mi kasę za cały bilet, rozumiem?...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
Wakacje w Chorwacji za 713 PLN. Loty do Dubrownika z Krakowa + apartament na 3 dni Wakacje w Chorwacji za 713 PLN. Loty do Dubrownika z Krakowa + apartament na 3 dni
#22 PostWysłany: 23 Sty 2014 15:07 

basko napisał(a):
Mam jeszcze 3 miesiące do wylotu - kupiłam bilet w obie strony od 22-26.04.
Czyli zwrócą mi kasę za cały bilet, rozumiem?...


Tak, w otrzymanym od ryanair e-mailu klikasz w link pod tekstem:
"Zwrot kosztów
Ponieważ Państwa lot został zmieniony o więcej niż 2 godziny, mogą Państwo ubiegać się o zwrot kosztów klikając poniższy link i wypełniając wymagane dane."
Góra
 PM off  
      
#23 PostWysłany: 23 Sty 2014 15:09 

Rejestracja: 04 Lis 2011
Posty: 101
Loty: 32
Kilometry: 53 302
W obie strony ale jedna tranzakcja czyli na jednym bilecie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 23 Sty 2014 15:17 

wdrozdik napisał(a):
W obie strony ale jedna tranzakcja czyli na jednym bilecie?


całą daną rezerwację
Góra
 PM off  
      
#25 PostWysłany: 23 Sty 2014 15:17 

Rejestracja: 15 Gru 2011
Posty: 925
niebieski
Właśnie się zaniepokoiłem. Ostatnio dostałem drugą informację o zmianie godziny wylotu mimo, że po pierwszej kliknąłem poprawnie akceptację. Teraz również kliknąłem akceptację.
Absolutnie nie chcę aby anulowano mi bilet. Dzwonić? :/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 23 Sty 2014 15:20 

shiver napisał(a):
Właśnie się zaniepokoiłem. Ostatnio dostałem drugą informację o zmianie godziny wylotu mimo, że po pierwszej kliknąłem poprawnie akceptację. Teraz również kliknąłem akceptację.
Absolutnie nie chcę aby anulowano mi bilet. Dzwonić? :/


spokojnie, u nich tak już jest, że wysyłają wiadomości e-mail z automatu (nawet po anulacji przed lotem przypomnieliby ci o konieczności odprawienia się) - póki sprawdzając rezerwację masz "potwierdzone" to nie masz się czym martwić
Góra
 PM off
shiver lubi ten post.
 
      
#27 PostWysłany: 23 Sty 2014 18:59 

Rejestracja: 22 Sty 2014
Posty: 3
Tak, ale jak kliknęłam w ten link o zwrot kosztów - tam muszę zaznaczyć jedną z opcji - czy to jest wylot czy powrót... hmmm... nie wiem naprawdę co z tym fantem zrobić...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 23 Sty 2014 20:50 

Chcesz mieć pewność to wykonaj jeden telefon do Ryanair 0703 303033 - Linia polskojęzyczna - 2.08 PLN/min - kilkanaście złotych i będziesz pewien na czym stoisz
Góra
 PM off  
      
#29 PostWysłany: 13 Mar 2014 22:07 

Rejestracja: 02 Wrz 2011
Posty: 138
Hej, ciekawe czy ktoś z Was wie? Mam rezerwacje dla 4 osób i przesuneli mi loty o 8 godzin. 1 osoba z tej rezerwacji chce zwrotu kasy a pozostałe 3 chcą zaakceptować zmianę. Czy jest taka możliwość? Jeśli nacisnę linka o zwrot kasy to potem w okienku bedzie możliwość by wybrać tylko 1 pasażera? Boję się nacisnąć by sprawdzić bo może od razu tym kliknięciem zaznaczę że wszystkie osoby z rezerwacji chcą zwrotu środków. Ktoś podpowie czy pozostaje infolinia ? ;-)

Edit: znalazłem na stronie ryana ten formularz do wypełnienia i można zaznaczyć zwrot kasy tylko dla 1 pasażera.


Ostatnio edytowany przez wilanowiak 13 Mar 2014 22:57, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 13 Mar 2014 22:11 

akceptujesz lub nie zmianę dla całej rezerwacji (sprawdź, może opłaca się anulować i zarezerwować od nowa dla tylko 3-osób)
Ps. czyżby z/do Krakowa - Palma de Mallorca?
Góra
 PM off  
      
#31 PostWysłany: 13 Mar 2014 22:21 

Rejestracja: 02 Wrz 2011
Posty: 138
Anonymous napisał(a):
akceptujesz lub nie zmianę dla całej rezerwacji (sprawdź, może opłaca się anulować i zarezerwować od nowa dla tylko 3-osób)
Ps. czyżby z/do Krakowa - Palma de Mallorca?


Nie, WMI-Alicante.
Jak wyzej edytowalem można ubiegać się o zwrot kasy tylko dla 1 pasażera.
Wypełniłem właśnie formularz i wysłalem, mają odpowiedzieć do 7 dni. Zastanawia mnie teraz czy muszę jeszcze jakoś wyrazac zgodę na zmianę godzin lotu dla pozostałych pasażerów czy to że wypełniłem formularz o zwrot kasy tylko dla 1 pasażera, automatycznie dla nich oznacza zgodę pozostałych pasażerow na zmianę godzin lotów.
Jeśli musze dodatkowo za nich wyrazać zgode to co mam kliknąć teraz w link z maila ze zgodą na zmiany? Czy automatycznie wtedy np. może wyrazę zgodę za wszystkich pasazerow i moje zgłoszenie o zwrot kasy dla 1 pasażera zostanie odrzucone ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 21 Mar 2014 18:37 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
Robaku napisał(a):
Z tego co mi wiadomo wg polskiego prawa niemożliwe jest, żeby akcpetacja zalezała od bierności, wiec już raczej spodziewam sie zwrotu jesli nie zaakceptujesz.

Kurde, to ja właśnie tego bym się obawiał. Zamierzałem trochę przeczekać, bo jest cień szansy, że nie polecę, ale przysyłają już któreś ponaglenie mailem i do tego smsem. Wkurzyłbym się jednak, gdyby mi anulowali.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 21 Mar 2014 19:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 949
Loty: 178
Kilometry: 311 128
srebrny
To jest właśnie niefajne u tanich przewoźników, że jeśli nastąpi zmiana z ich strony, dostajesz tylko automatyczną wiadomość e-mail i teoretycznie musisz coś zaakceptować lub ew. odrzucić, ale jeśli pojawia się taka sytuacja jak wyżej z kilkoma osobami podróżującymi, z których część chce innego rozwiązania kwestii zmiany rezerwacji, to system już nie pozwala na taką opcję i trzeba telefonicznie kontaktować się ze słono płatną infolinią.
_________________
Image
Travellista's Diary
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 23 Mar 2014 11:19 

Rejestracja: 02 Wrz 2011
Posty: 138
Więc po tygodniu od zgłoszenia zwrotu kasy tylko dla jednej osoby z rezerwacji, ryan odpowiedział że to uwzględnia i wyplaci kase w ciagu 5-7dni roboczych podając kwotę rzeczywiście tylko za 1 osobę. Postanowiłem że jak już wpłyną pieniądze ( choć pewnie mógłbym juz teraz ), to wrócę do ich pierwszego maila i spróbuje zaakceptować zmianę godzin lotów dla wszystkich pasażerów. Zobaczymy czy się da czy mam czekać na kolejnego maila z ich strony, z prośbą o akceptacje zmiany godzin ale już bez jedego pasażera. Chyba że jednak zgłaszając prośbę o zwrot kasy dla 1 pasażera automatycznie wyraża się zgodę dla pozostałych pasażerów z danej rezerwacji. Zobaczymy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 23 Mar 2014 11:36 

Rejestracja: 17 Sie 2011
Posty: 237
Loty: 159
Kilometry: 191 817
niebieski
@obibok
Ja miałem przesunięte Bergamo i wysyłali to kilka razy, ale nic nie klikałem - potem po prostu dzień przed wylotem się normalnie odprawiłem. Także ja myślę, że nie warto się spinać, że wbrew Tobie coś anulują.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 26 Mar 2014 09:15 

Rejestracja: 02 Wrz 2011
Posty: 138
Więc zrobiłem tak jak pisałem: przysłali mi kasę na konto za jednego pasażera, wróciłem do ich maila z linkami akceptacyjnymi zmiany godziny lotów, kliknąłem w link że akceptuje zmiany godziny lotów,). Przekierowalo mnie na kolejną stronę czy na pewno potwierdzam zmianę godziny lotów dla rezerwacji nr. Xxxxx ( nigdzie nie jest tam wymieniona ilość pasażerów na tej rezerwacji ) i kliknąłem potwierdź. Napisali że dziękują za wyrażenie zgody. Więc pewnie w ich systemie dla tej rezerwacji już są tylko 3 osoby a nie 4 i właśnie dla tych 3 osób wyraziłem zgodę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 26 Mar 2014 10:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
ostatnio mi franca nawet smsa przysłała, że zmienili mi godzinę wylotu i mam przeczytać maila, choć przed smsem już akceptowałem zmianę
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 12 Maj 2014 19:16 

Rejestracja: 14 Lis 2013
Posty: 41
Loty: 15
Kilometry: 40 275
Witam, dostałem info o zmianie lotu z Modlina na 2 lipca do Alicante i powrotnego
Lot jest zmieniony o 1h , dostałem info o zaakceptowaniu tego czy jest możliwość anulowania biletów , wolałbym
wykupić nowe bilety w tym samym terminie z Wrocławia bo są o wcześniejszych godzinach. Teraz mam wylot o 19 a Wrocław jest kilka h wcześniej pozdr
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 12 Maj 2014 19:25 

NIESTETY NIE, musi być co najmniej różnica 2 godzin od pierwotnej godziny lotu
Góra
 PM off  
      
#40 PostWysłany: 12 Maj 2014 20:48 

Rejestracja: 14 Lis 2013
Posty: 41
Loty: 15
Kilometry: 40 275
witam, dzieki , to jaki jest sens tego ze mam zaakceptowac te zmiany? pozdr
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 188 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 20 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group