Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 188 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 27 Lip 2016 11:13 

Taka mała " łyżka dziegciu": np. na Sewillę czy Walencię nie próbowałeś zmienić czy tylko w grę wchodził były "blok wschodni" czyli jeszcze Rzeszów :) ?

Jak pisałem cena zakupu przy anulowaniu lotu nie ma w ogóle dla FR znaczenia
Góra
 PM off  
      
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
#82 PostWysłany: 27 Lip 2016 11:19 

Rejestracja: 09 Mar 2012
Posty: 986
niebieski
Na pewno nie, bo w moim przypadku było to nie 5 euro a (na ten moment) 140zł (~30E). Ale podoba mi się to, bez zbędnych ceregieli, raz dwa i lot zmieniony :) A myślałem że będę musiał podjąć kilka prób.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#83 PostWysłany: 27 Lip 2016 12:00 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6220
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
Generalnie to Bukareszt był pierwszym wyborem tylko, ze w pasujacym terminie gdy kupowalem bilety był za drogi ( nie obejmowala go promocja 9.99€) wiec wybor padl na Bratyslawe bo sie zgadza czasowo ( tego dnia wracamy z Salonik o 11)
:mrgreen:

Bo ludzie czasami chcą gdzieś pojechac w konkretne miejsce a nie " bo udało sie duzo wyrwac" w tym przypadku z Walencją do ktorej nie chce jechac
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#84 PostWysłany: 27 Lip 2016 12:15 

pytanie było bez kontekstu, po prostu odpowiedź była by pomocna, bo kiedyś można było zażądać zwrotu wydanej kasy na bilety FR z anulowanego lotu lub zamienić na podobny kierunek, dlatego zapytałem (ale może ktoś w przyszłości spróbuje w wariancie jak z postu wcześniej i co na to czat za pierwszym czy kolejnym "strzałem")
Góra
 PM off  
      
#85 PostWysłany: 28 Lip 2016 13:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6416
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
Kiedyś przy zmianach dawało się zmieniać loty nawet na inne kierunki. Próbował ktoś ostatnio? Pytam w kontekście drobnej korekty rozkładu na trasie GDN-WAW.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Gaszpar, 28 Lip 2016 14:19, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#86 PostWysłany: 28 Lip 2016 13:46 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4052
Ja próbowałam, bo zlikwidowali mi jeden lot do Madrytu i chciałam zmienić całkowicie daty lub kierunek. Na czacie koleżka zakrzyknął mi cenę z kosmosu. Na infolinii udało mi się zmienić tylko daty w cenie, bez dopłat.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off
Gaszpar lubi ten post.
Gaszpar uważa post za pomocny.
 
      
#87 PostWysłany: 28 Lip 2016 14:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3700
srebrny
Nie wiem czy komuś to pomoże, bo sytuacja była wyjątkowa i nie wiem czy to reguła.
W drodze na lotnisko SXF skasowali mi PMO (strajk). Po dojechaniu na lotnisko w kanciapie francy bez problemu mi przebukowali na TFS, na następny dzień. Generalnie bilet był chyba z 2-3 razy droższy od PMO, który de facto był klepnięty za voucher z BPH ;)
Pisałem o tym wcześniej viewtopic.php?p=779872#p779872
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Gaszpar lubi ten post.
 
      
#88 PostWysłany: 30 Sie 2016 18:43 

Rejestracja: 06 Kwi 2012
Posty: 2739
Loty: 15
Kilometry: 12 258
niebieski
Mam wylot o 25 min wcześniej w porównaniu z początkową godziną. Czy komuś w ostatnim czasie przy tak małej zmianie udało się się coś ugrać? :) Chciałbym zmienić datę wylotu ;) Na zwrot raczej nie liczę :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#89 PostWysłany: 30 Sie 2016 19:23 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7786
złoty
@luck1991 Jakaś szansa na zmianę daty jest.Polecam kontakt przez chat jest za free i można pisać po polsku.Przygotuj jakiś dobry bajer i próbuj inaczej się nie dowiesz.Przeczytaj też post#56 i#62 tego tematu.
Góra
 Profil Relacje PM off
luck1991 lubi ten post.
luck1991 uważa post za pomocny.
 
      
#90 PostWysłany: 25 Paź 2016 11:09 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 265
Loty: 96
Kilometry: 101 069
niebieski
Japonka76 napisał(a):
Ja próbowałam, bo zlikwidowali mi jeden lot do Madrytu i chciałam zmienić całkowicie daty lub kierunek. Na czacie koleżka zakrzyknął mi cenę z kosmosu. Na infolinii udało mi się zmienić tylko daty w cenie, bez dopłat.


Miałem podobną sytuację z tym samym połączeniem - zlikwidowali część listopadowych porannych połączeń między Berlinem a Madrytem.
U mnie z kolei nie było żadnego problemu ze zmianą godziny i dnia wylotu na czacie, na tym samym połączeniu. Bez dopłat, nie patrząc na to, że nowe połączenie było ponad 4 razy droższe (nie wiem czy to ma znaczenie). Co więcej, mogłem nawet wybrać inne miasto wylotu, ale akurat nic mi nie podpasowało.
Brawo Ryanair ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#91 PostWysłany: 17 Lut 2017 23:30 

Rejestracja: 26 Paź 2016
Posty: 114
Loty: 52
Kilometry: 76 773
Może ktoś wie czy akceptacje zmiany lub zwrot można dokonać np dzień przed wylotem? Dostałem trzecie przypomnienie, do wylotu jeszcze 3 miesiące.
Druga sprawa trochę martwi mnie słowo lub
Cytuj:
linie Ryanair na wniosek pasażera zaoferują kredyt podróżny lub zwrot całej kwoty zapłaconej za lot
. Na pewno Ryan woli dać kredyt niż zwracać pieniądze więc kto dokonuje tego wyboru?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#92 PostWysłany: 18 Lut 2017 00:31 

Rejestracja: 02 Kwi 2015
Posty: 1815
niebieski
@‌_ralf‌ Ty dokonujesz wyboru. Na przykładzie Wizzaira: możesz zażądać zwrotu 100% ceny biletu na swoje konto w banku (czy na kartę, zależy jak płaciłeś) lub dostać 120% ceny biletu na konto Wizzair. Pewnie w Ryanairze jest podobnie, tylko dają swoje vouchery, ale nie mogą Cię zmusić do wzięcia voucheru zamiast gotówki, jeśli sobie tego nie życzysz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#93 PostWysłany: 18 Lut 2017 01:25 

Rejestracja: 20 Maj 2015
Posty: 279
niebieski
_ralf napisał(a):
Może ktoś wie czy akceptacje zmiany lub zwrot można dokonać np dzień przed wylotem? Dostałem trzecie przypomnienie, do wylotu jeszcze 3 miesiące.
Druga sprawa trochę martwi mnie słowo lub
Cytuj:
linie Ryanair na wniosek pasażera zaoferują kredyt podróżny lub zwrot całej kwoty zapłaconej za lot
. Na pewno Ryan woli dać kredyt niż zwracać pieniądze więc kto dokonuje tego wyboru?

A o ile zmieniły się godziny wylotu/przylotu?
Ja wczoraj też dostępem od Ryana trzecie powiadomianie o zmianie godzin lotu. W mailu było tez wyjaśnienie, że:

"Wniosek o zwrot kosztów należy złożyć przed datą odlotu."

"Zwrot kosztów
Ponieważ Państwa lot został zmieniony o więcej niż 2 godziny, mogą Państwo ubiegać się o zwrot kosztów klikając poniższy link i wypełniając wymagane dane."

Żadnej wzmianki o kredycie podróżnym nie było. Moja zmiana była o 3h10m na wylot w maju.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#94 PostWysłany: 18 Lut 2017 13:13 

Rejestracja: 26 Paź 2016
Posty: 114
Loty: 52
Kilometry: 76 773
Rzeczywiście też mam w mailu "Wniosek o zwrot kosztów należy złożyć przed datą odlotu" czyli rozumiem z tego że dzień przed również wchodzi w grę, zobaczymy czy będą mnie dodatkowo nękać.

Wersję z kredytami podróżnymi znalazłem na stronie ryanair:
https://www.ryanair.com/pl/pl/Przydatne-informacje/centrum-pomocy/Czesto-zadawane-pytania/zmiany-przed-lotem/co-sie-stanie-gdy-planowana-godzina-odlotu-zostanie-zmieniona-przez-linie-ryanair
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#95 PostWysłany: 18 Paź 2017 20:27 

Rejestracja: 15 Sty 2012
Posty: 113
Witam

Ma ktoś doświadczenie jak wygląda Rezygnacja z lotu który był opłacony Voucherem Visa Ryanair oczywiście z powodu opóźnienia ponad 4 godziny. Interesuje mnie w jakiej formie zwracają za lot. Ten sam voucher z tymi samymi datami do wykorzystania czy może nowy. Może można zmienić Kierunek. Napisałem do Ryana i czekam na info.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#96 PostWysłany: 18 Paź 2017 20:30 

1. Gdzie napisałeś? 8-)

2. Jak sami czegoś nie zmienili i nie polecisz to vouchery przepadną i taką mniej więcej otrzymasz wiadomość
Góra
 PM off  
      
#97 PostWysłany: 18 Paź 2017 20:37 

Rejestracja: 15 Sty 2012
Posty: 113
ad1
Pisalem na czacie ale odeslali mnie tutaj https://contactform.ryanair.com/?cr=4-0&lg=en&id=43&compr=Other

ad2
Rezygnacja z powodu zmiany godziny wylotu o 9 godzin :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#98 PostWysłany: 18 Paź 2017 20:39 

Jak tak to jeżeli już to otrzymasz nowy voucher/y
Góra
 PM off  
      
#99 PostWysłany: 18 Paź 2017 20:43 

Rejestracja: 15 Sty 2012
Posty: 113
a jak z datam od daty wydania na 8 miesiecy.... :) ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#100 PostWysłany: 18 Paź 2017 20:45 

nowy/e z nowymi datami czyli 8 miesięcy od wydania, przynajmniej ja tak otrzymałem
Góra
 PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 188 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group