Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Temat wydzielony na potrzeby voucherów / kuponów zwrotu oferowanych przez Ryanair przy anulowaniu lotów z powodu COVID-19.

Warunki korzystania (za stroną internetową Ryanair, stan na 10 czerwca 2020 r.):
- Kupony podróżne są wydawane przez Groupę Ryanair, Ryanair Dublin Office, Airside Business Park, Swords, Irlandia (zwanej dalej „Ryanair”).
- Niniejsze warunki użytkowania dotyczą korzystania z kuponów podróżnych Ryanair. Obowiązują ogólne warunki przewozu Ryanair.
- Kupony podróżne są ważne przez 12 miesięcy od daty wydania i można je wykorzystać w tym czasie na naszej stronie. Ważność Kuponów podróżnych nie może zostać przedłużona.
- Vouchery podróżne można zamienić na gotówkę po upływie ich 12-miesięcznego okresu ważności.
- Kupony podróżne można wykorzystać tylko w walucie ich emisji.
- Kupony podróżne mogą być wykorzystane wyłącznie przez odbiorcę kuponu.
- Jeśli łączna cena lotu przekracza wartość Vouchera podróżnego użytego do opłacenia rezerwacji, różnicę w cenie można zapłacić kartą kredytową / debetową lub PayPal.
- Jeśli nie wykorzystasz całego salda kuponu jednocześnie, możesz użyć kodu kuponu do przyszłych transakcji.
- Kupony podróżne można wykorzystać jako opłatę za przelot, miejsca siedzące, torby priorytetowe, bagaż rejestrowany, szybka ścieżka, sprzęt dziecięcy, sprzęt muzyczny, sprzęt sportowy, ubezpieczenie podróżne i związane podatki, opłaty i prowizje (ale nie za wynajem samochodu, transfery lub rezerwacje hotelowe).
- Zmiana nazwiska pasażera jest niedozwolona, ​​jeśli rezerwacja została opłacona z użyciem kuponu podróżnego.
- Kuponów podróżnych nie można przekazywać osobom trzecim.
- Ryanair zastrzega sobie prawo do wycofania lub zmiany niniejszych warunków użytkowania według własnego uznania. Ryanair powiadomi klientów o wszelkich zmianach na piśmie.

Dedykowana strona z informacjami, instrukcją i FAQ: https://www.ryanair.com/pl/pl/Przydatne ... pon-zwrotu

Od grudnia 2021 r. zwroty za anulowane loty dokonywane są na portfel na koncie myRyanair. Z poziomu portfela można wykorzystać środki na nowe rezerwacje lub zlecić ich wypłatę.
Warunki użytkowania usługi Portfel Ryanair można sprawdzić pod tym linkiem https://help.ryanair.com/hc/pl/articles/4409289325841


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 51 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 09 Cze 2020 19:29 

Rejestracja: 19 Sie 2014
Posty: 147
Czy to prawda że jak lot był kupiony w euro to voucher też jest w euro? Chodzi mi o to że dostałem informację że nie będę mógł wykorzystać tego vouchera na loty z polski, bo voucher jest w euro i w takiej walucie musi zostać zakupiony bilet :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
#2 PostWysłany: 09 Cze 2020 19:42 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Vouchery są w walucie zakupu biletów. Za bilety z PL dostałem voucher w PLN, za bilety z Brukseli dostałem vouchery w EUR.
Tutaj, na samym dole strony, są dostępne warunki https://www.ryanair.com/pl/pl/Przydatne ... pon-zwrotu
Jest niestety taki punkt: Kupony podróżne można wykorzystać tylko w walucie ich emisji.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 09 Cze 2020 19:55 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4766
platynowy
Co stoi na przeszkodzie sprawdzić ten w euro na locie z Polski i podać czy to co piszą jest zgodne z prawdą :D

Vouchery są dość trudne do wykorzystania, gdyż nie dość, że na rezerwacji musi być kupujący z pierwotnej rezerwacji, to też rezerwacja musi być z jego konta myRyanair

Próbowałem rezerwować z innego konta podając dane personalne posiadacza vouchera i nie pozwala odliczyć w ogóle jego wartości
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 09 Cze 2020 20:28 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2049
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
A jak voucher jest na Kowalskiego (bo na niego był bilet) , ale kupione to było z konta Nowaka , to też voucher nie zadziała? To co wtedy? Kowalski musi założyc sobie konto?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 09 Cze 2020 20:35 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4766
platynowy
Ja napisałem jak to wygląda w "realu"

A to pytanie zadaj na Czacie co z takim voucherem z rezerwacji wieloosobowej, gdy kupował Kowalski a chce wykorzystać Nowak
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 09 Cze 2020 20:43 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2049
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
Rezerwacja była jedno osobowa .Kowalski kupił z konta Nowaka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 09 Cze 2020 20:49 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4766
platynowy
To Kowalski sprawdza z swojego konta lub prosi Nowaka i potem zmienia adres email na ten ze swojego konta my Ryanair

W razie problemów kontakt z czat
Góra
 Profil Relacje PM off
samaki9 uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 09 Cze 2020 22:26 

Rejestracja: 11 Sie 2017
Posty: 22
Loty: 92
Kilometry: 217 198
Dzisiaj na chacie dostałem taką odpowiedz:
Kod:
Voucher jest imienny i może być wykorzystany tylko na pierwszego pasażera z rezerwacji.
Góra
 Profil Relacje PM off
Chupacabra uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 16 Lip 2020 15:08 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Uwaga na vouchery za rezerwacje opłacane częściowo z użyciem kuponów podarunkowych - dostałem w tej sprawie dwa maile, z których wynika, że:
- to co opłaciłem kuponem podarunkowym, to niejako wraca w tej samej formie i jest ponownie do wykorzystania używając numeru kuponu podarunkowego (podejrzewam, że czas na wykorzystanie jest zgodnie z datą podaną wcześniej na kuponie, czyli rok od daty zakupu)
- to co dopłaciłem gotówką, to oczywiście proponują kolejny voucher (tutaj oczywiście możemy jednak prosić o zwrot gotówki)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 17 Lip 2020 01:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 1782
srebrny
Po pierwszych bardziej zlożonych eksperymentach z voucherami mogę zaprzeczyć dwóm tezom, które pojawiły się powyżej.

1. Nowak może skorzystać z konta Kowalskiego, nie ma problemu. Ważne, by kupon był na Nowaka i to on byl pierwszym pasażerem.
Robiłem takie dwie rezerwacje (będę trzymał się przyjętej powyżej nomenklatury):

Rezerwacja I
Voucher na Nowaka
Konto Kowalskiego
Pasażerowie: 1. Nowak, 2. Kowalski
Przeszło (całość opłacona voucherem).

Rezerwacja II
Voucher na Masztalskiego
Konto Kowalskiego
Pasażerowie: 1. Masztalski, 2. Nowak
Przeszło (j.w.) - zatem Kowalski nie musi być nawet na rezerwacji.
Ponadto, można kupić za swój voucher bilet dla innej osoby, o ile też będziemy pasażerem na tym bilecie (coś jak z kupowaniem biletu w WDC).

2. Waluta , w jakiej płacimy za bilet, nie musi być zgodna z walutą vouchera
Zrobiłem symulację z użyciem końcówy vouchera (0,39 EUR).
Kupuję bilet za GBP, (odhaczam konwersję), wpisuję voucher wystawiony na kwotę w euro, FR przelicza EUR na GBP, różnicę mogę dopłacić w GBP:
Załącznik:
wauczer1.jpg
wauczer1.jpg [ 38.06 KiB | Obejrzany 13558 razy ]


3. Rzeczywiście nie można zmienić nazwiska głownego posiadacza vouchera. Przy próbie edycji, Nowak z rezerwacji I musi pozostać z Nowakiem. Kowalskiego można zaś poprawić/ zmienić na takich samych zasadach, jak w przypadku normalnej rezerwacji.

4. Dodatkowe zakupy (typu wybór miejsca, przekąska, bagaż) mogą być na dowolnego pasażera i da się nimi zapłacić przy pomocy vouchera. Ciekaw jestem takich opcji, których jeszcze nie sprawdziłem:
-Voucher na Nowaka, na bilecie Nowak i Kowalski, następnie dokupiony zostaje np. bagaż... czy da się go oplacić innym voucherem, należącym do Kowalskiego?
-Nowak i Kowalski razem kupują bilet i obaj mają po voucherze na swoje dane. Czy mogą zapłacić tymi dwoma voucherami w ramach jednej rezerwacji? (co do zasady, można użyć 1-4 voucherów do opłacenia rezerwacji)
-Nowak dostał voucher, za który rezerwuje tani bilet dla siebie i Kowalskiego. Lot zostaje odwołany. Co się stanie, jeśli Kowalski zażąda zwrotu tylko za swój bilet? Nowy kupon będzie wystawiony na jego nazwisko, czy na Nowaka? Czy Nowak będzie mógł od razu po takim żadaniu zamienić swój skasowany lot na inne połączenie, czy też będzie musiał czekać, aż ktoś rozpatrzy wniosek Kowalskiego?
_________________
http://arturro.fly4free.pl/blog/1455/z- ... te-dunaju/
Góra
 Profil Relacje PM off
trocha lubi ten post.
trocha uważa post za pomocny.
 
      
#11 PostWysłany: 23 Lip 2020 17:14 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2049
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
w którym momencie rezerwacji wpisuje sie ten numer vouchera.? czy jesli voucher jest na nazwisko nowak , ale rezerwacja była robiona na koncie ryanair kowalskiego to jest on gdzies zapisany np. na pulpicie w "punkty za loty" czy "nagrody"? po prostu robilem ze swojego konta rezerwacje znajomemu , on dostał voucher , chce go wykorzystać i nie za barzo wiem/wiemy jak....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 23 Lip 2020 17:54 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Jeśli znajomy leci bez ciebie, to chyba musi założyć konto na siebie.
EDIT: tak teraz myślę, że to wcale nie musi być konieczne. Skoro istotny jest odbiorca kuponu, to powinien być możliwy zakup, tak jak mu kupowałeś wcześniej ze swojego konta. A miejsce na kupon wyświetla się po rozwinięciu "Zrealizuj kupon upominkowy" w metodach płatności.

Załączniki:
FRkuponplatnosc.PNG
FRkuponplatnosc.PNG [ 37.2 KiB | Obejrzany 13296 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
samaki9 uważa post za pomocny.
 
      
#13 PostWysłany: 03 Sie 2020 11:48 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Drobny patent w temacie "wykorzystania voucherów w walucie emisji": miałem do dokupienia do istniejącej rezerwacji bagaż za PLN. Vouchery posiadałem i w PLN i w EUR. Okazało się, że nie było problemu z wykorzystaniem również tych w euro - kurs przeliczenia 4,3880.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Mlody lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 05 Sie 2020 08:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2878
Loty: 408
Kilometry: 765 204
srebrny
Czy data ważności ryanairowego vouczera to jednocześnie maksymalna data lotu (powrotu)? Czy też można go wykorzystać na loty po tej dacie, byle rezerwacja założona była przed datą ważności?

Wg strony Ryanair
"Masz 12 miesięcy na dokonanie rezerwacji przy użyciu kuponu na podróż w dowolnym czasie, pod warunkiem dostępności lotów na stronie Ryanair.com"

A przysięgłabym, że jak sprawdzałam 4 m-ce temu, to nie mogłam użyć go do rezerwacji późniejszej niż jego ważność.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 05 Sie 2020 09:47 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Skoro piszą, że termin dowolny, to tak powinno być. Możesz zasymulować taką rezerwację na termin po dacie ważności i wpisać nr vouchera, żeby sprawdzić czy zadziała.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
elwirka lubi ten post.
 
      
#16 PostWysłany: 05 Sie 2020 09:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2878
Loty: 408
Kilometry: 765 204
srebrny
Sprawdziłam. Działa;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 05 Sie 2020 11:44 

Rejestracja: 18 Maj 2014
Posty: 325
elwirka napisał(a):
Czy data ważności ryanairowego vouczera to jednocześnie maksymalna data lotu (powrotu)? Czy też można go wykorzystać na loty po tej dacie, byle rezerwacja założona była przed datą ważności?

Wg strony Ryanair
"Masz 12 miesięcy na dokonanie rezerwacji przy użyciu kuponu na podróż w dowolnym czasie, pod warunkiem dostępności lotów na stronie Ryanair.com"

A przysięgłabym, że jak sprawdzałam 4 m-ce temu, to nie mogłam użyć go do rezerwacji późniejszej niż jego ważność.


Potwierdzam tak było kiedyś czyli lot musiał się mieścić w terminie daty ważności vouchera. Widać teraz są nastawieni bardziej pro-konsumencko.
Góra
 Profil Relacje PM off
elwirka lubi ten post.
 
      
#18 PostWysłany: 05 Sie 2020 11:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2878
Loty: 408
Kilometry: 765 204
srebrny
Jeszcze się może wykrzaczyć coś przy płatności, bo ja zrobiłam tylko symulację rezerwacji. Jak ktoś zrobi realną rezerwację, to niech napisze, czy rzeczywiście działa.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 15 Sie 2020 10:25 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2871
złoty
Czy daje się jakoś sprawdzić środki dostępne na voucherze?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 15 Sie 2020 10:28 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
Zrób symulację rezerwacji na większą kwotę i zobacz, ile Ci odjęło.
Góra
 Profil Relacje PM off
Chupacabra uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 51 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Proximic [Bot] oraz 14 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group