Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 28 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 14 Kwi 2015 17:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2012
Posty: 369
Loty: 59
Kilometry: 74 028
niebieski
Będę leciał krajówką z Modlina z 4 letnim synem. Jak brząc był mniejszy (pon 2 latek) lecieliśmy z nim 2x z Okęcia i nie było problemu z dużą butelką niegazowanej wody do picia + jakiś soczek. Z Modlina latałem tylko w dorosłych ekipach więc stąd moje pytanie - czy mam prawo jako rodzic mieć coś do picia dla dzieciaka i czy są na to jakieś osobne przepisy.
_________________
Image

Wish to be on the road again ... next step is ...
don't know yet :)
________________________________________________________

Wybierasz się do Warszawy i potrzebujesz pomocy? Wal śmiało :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
#2 PostWysłany: 14 Kwi 2015 17:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3981
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
Dorosłym zawsze zabierają w Modlinie wodę. Jak będzie z dzieckiem - ciężko powiedzieć.
Natomiast Modlin jest dość tani i 0,5 litra woda kosztuje 4 PLN.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 14 Kwi 2015 17:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2012
Posty: 369
Loty: 59
Kilometry: 74 028
niebieski
Wiem, że zabierają :) Chodzi mi o przepisy i ich rzeczywiste stosowanie na WMI. 4 zł to prawie połowa ceny przelotu, więc drogo ;-) ;-)
_________________
Image

Wish to be on the road again ... next step is ...
don't know yet :)
________________________________________________________

Wybierasz się do Warszawy i potrzebujesz pomocy? Wal śmiało :)


Ostatnio edytowany przez Zeus, 14 Kwi 2015 17:09, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 14 Kwi 2015 17:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3981
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
To chyba najprościej będzie jak zadzwonisz i zapytasz.

Tylko jeżeli woda miałaby być w zwykłej butelce to czy się różni od wody dla dorosłego ? :D

Modlińskie security bardzo się przykłada do roboty i np. zawsze każą zdejmować buty, więc może być tak, że ich nie przekonasz do tej wody.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 14 Kwi 2015 17:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2014
Posty: 105
Loty: 154
Kilometry: 350 317
Mi w WMI próbowali z gorliwości odebrać pustą półlitrową butelkę po wodzie :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 14 Kwi 2015 17:56 

Rejestracja: 20 Gru 2011
Posty: 3045
złoty
To czy Ci zabiorą wodę dla dziecka zależy od ... humoru obsługi. Dla dziecka do 2 lat - wodę można zawsze przewieźć, jest dodatkowo sprawdzana - musi być wyjęta , bez worka. Dla starszego różnie bywa (raczej zacząłbym się przygotowywać na dodatkowe obciążenie finansowe :) ). Formalnie starszemu dziecku nie przysługują żadne przywileje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 14 Kwi 2015 21:03 

Rejestracja: 27 Sty 2014
Posty: 163
Loty: 17
Kilometry: 15 969
Kilkanaście dni temu w Modlinie przechodziłem kontrolę i widziałem sytuację obok gdy rodzina z dwójką dzieci(mieli maksymalnie z 2 lata oboje) chcieli przenieść dwie butelki wody 0,5l i kontroler za nic nie chciał pozwolić na trzy butelki, przeszły tylko dwie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 14 Kwi 2015 21:17 

Rejestracja: 07 Lut 2012
Posty: 992
niebieski
Dlaczego miałby kontroler pozwolić na trzy skoro mieli dwie? Zdziwiłby się gdyby pozwolił na trzy a mieli tylko dwie.
_________________
Takich dwóch jak nas trzech nie ma ani jednego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 14 Kwi 2015 21:39 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1843
srebrny
z mojego doświadczenia wynika, że faktycznie zależy od widzimisię obsługi.
Kilka razy spotkaliśmy się z odmową wniesienia jakiegokolwiek napoju dla małego dziecka z głupią argumentacją "a czy jest to zalecenie lekarza?". Oczywiście nikt normalny w takim przypadku nie dyskutuje z betonem i kupuje wodę na strafie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 14 Kwi 2015 21:58 

Rejestracja: 12 Sty 2014
Posty: 220
niebieski
A może ktoś mnie oświeci, czemu niby lot i wejście na security z dzieckiem ma być uprzywilejowany? To już prędzej starsze osoby zażywające leki powinny móc wnieść wodę, a nie rodzice z dziećmi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 14 Kwi 2015 22:08 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1843
srebrny
Nie masz dzieci, prawda?
Jak będziesz miał to zrozumiesz ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 14 Kwi 2015 22:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10936
HON fly4free
jarp napisał(a):
A może ktoś mnie oświeci, czemu niby lot i wejście na security z dzieckiem ma być uprzywilejowany? To już prędzej starsze osoby zażywające leki powinny móc wnieść wodę, a nie rodzice z dziećmi.

My 5 letniej córce zabieramy wodę w butelce z "dziubkiem", bo takiej butelki na żadnym lotnisku jeszcze nie spotkałem. Ponadto na lotnisku większość butelek jest w lodówce i są często za zimne dla dziecka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 14 Kwi 2015 22:37 

Rejestracja: 07 Lut 2012
Posty: 992
niebieski
Odpowiedź prosta (mam doświadczenie z maluchami): zabierać pustą butelkę z dziubkiem, kupić choćby lodowatą wodę w strefie, nalać odrobinę i choćby w rękach podgrzać.
Nie żartuję i nie szydzę. Piszę serio. Problem znika.
_________________
Takich dwóch jak nas trzech nie ma ani jednego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 14 Kwi 2015 22:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2012
Posty: 369
Loty: 59
Kilometry: 74 028
niebieski
Dzwoniłem na infolinię Modlina - odpowiedź brzmi - 100 ml można więcej nie. Trudno, kupimy w sklepie. Z ciekawości zapytam - mając duże kieszenie w spodniach - zmieściłaby się tam buteleczka 250 ml soku i nie rzucała w oczy. Mogą mnie cofnąć "za karę" za działanie z premedytacją? A jak się ma owinięcie takiej butelki w folię alu - ponoć nie widać wtedy nic poza konturem ...
_________________
Image

Wish to be on the road again ... next step is ...
don't know yet :)
________________________________________________________

Wybierasz się do Warszawy i potrzebujesz pomocy? Wal śmiało :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 14 Kwi 2015 22:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
Pytanie czy warto kombinować dla 4zł? :D

W Poznaniu ostatnio widziałem, że mają takie urządzenie, że jak ktoś ma mleko czy coś do picia dla dziecka to nalewają w plastikowy kieliszek, wkładają do tego i jak jest ok to puszczają... Może w WMI też to mają?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 14 Kwi 2015 23:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2012
Posty: 369
Loty: 59
Kilometry: 74 028
niebieski
SzymonPoznań1 - pytanie było czysto teoretyczne :) Oczywiście kupimy picie na lotnisku, ciekawi mnie czy skaner bagażu "zauważy" płyn w alu folii. Bo ten przez który przechodzą ludzie jest tylko wyczulony na metal + raz na jakiś czas zmusza obsługę do kontroli losowego pasażera.
_________________
Image

Wish to be on the road again ... next step is ...
don't know yet :)
________________________________________________________

Wybierasz się do Warszawy i potrzebujesz pomocy? Wal śmiało :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 14 Kwi 2015 23:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2010
Posty: 112
Nasz patent na krótkie wypady - jedno bierze kosmetyki, drugie buteleczki (szkło, plastik po 100 ml) z wodą, sokiem (co kto lubi). Można wykorzystać buteleczki ze szwedzkiego sklepu z meblami, pojemniczki po kawie ze sklepu dwóch kucharzy. Jak leci z nami starszy maluch to cały jego limit na "kosmetyki" możemy przeznaczyć na napoje. :)
_________________
Image
o naszych wyjazdach - Pacynkowe podróże
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 14 Kwi 2015 23:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2012
Posty: 946
platynowy
Zastanawiam sie, czy ta rozmowa to czyste hipotetyzowanie czy naprawde ma czemus posluzyc, skoro security trwa 5 minut i zaraz po nim mozna kupic spokojnie wode w sklepie (nie mowiac o poproszeniu o plastikowy kubeczek i zalaniu go woda do picia z kranu w toalecie)...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 15 Kwi 2015 00:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1986
Loty: 123
Kilometry: 110 954
niebieski
Tomo14 napisał(a):
...Modlińskie security bardzo się przykłada do roboty i np. zawsze każą zdejmować buty,...


Nie do końca prawda

3 razy leciałem z WMI, za każdym razem w takich (lub podobnych):
Image

i nigdy nie zdejmowałem :)
_________________
vivere militare est
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 15 Kwi 2015 00:22 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1843
srebrny
oczywiście, że tylko teoretyzujemy i z każdej sytuacji można wyjść. Problemem jest raczej sytuacja w której dziecko nie rozumie sytuacji i pija tylko np.konkretny ulubiony soczek z ulubionego kubeczka itd., który nie jest dostępny w każdym sklepie, szczególnie że na lotniskach dostępne są raczej napoje niż soki dla dzieci.
Poza tym dzieci wiele rzeczy nie rozumieją i dodatkowy płacz dziecka w podróży nie jest potrzebny ani rodzicom, ani współpasażerom.
Moim zdaniem pytanie powinno być inne, czy na prawdę limit 100ml jest nadal niezbędny do przestrzegania na security i dlaczego nie ma jeszcze zamontowanych specjalnych urządzeń pozwalających rozróżnić niebezpieczną substancję od zwykłej wody. Wtedy każdy mógłby wnieść np. pół litrową butelkę zamiast 5x100ml w oddzielnych pojemniczkach i problem znika.
Góra
 Profil Relacje PM off
Abcn lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 28 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
cron
phpBB® Forum Software © phpBB Group