Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 31 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 10 Gru 2013 22:28 

Aron napisał(a):
Trochę z innej beczki.
Odwołanie lotu z dużym wyprzedzeniem (zawieszenie połączenia). Czy udało się komuś wywalczyć od Francy w takiej sytuacji zmianę połączenia na inną linię lotniczą? W sumie za jakieś 50 EUR znalazłem lot w praktycznie w tym samym terminie - Iberia.

W takiej sytuacji Franca zwróci ci za zapłacony bilet i tyle.
 PM off  

#22 PostWysłany: 10 Gru 2013 22:43 
Awatar użytkownika

Loty: 225
Kilometry: 260 138
niebieski
Art. 8 ust. 1 lit. b rozporządzenia 261/2004 daje formalne podstawy, a w sumie dają opcje zmiany tylko w swojej siatce na alternatywne połączenie z pobliskich lotnisk, chodzi mi czy w praktyce komuś się udało na inna linię.

#23 PostWysłany: 10 Gru 2013 23:28 
Awatar użytkownika

srebrny
Low costy nie mają umów z innymi liniami.
 Relacje PM off  

#24 PostWysłany: 11 Gru 2013 00:43 
Awatar użytkownika

Loty: 465
Kilometry: 587 913
niebieski
Aron napisał(a):
Trochę z innej beczki.
Odwołanie lotu z dużym wyprzedzeniem (zawieszenie połączenia). Czy udało się komuś wywalczyć od Francy w takiej sytuacji zmianę połączenia na inną linię lotniczą? W sumie za jakieś 50 EUR znalazłem lot w praktycznie w tym samym terminie - Iberia.

Czyżby trasa Walencja - Sewilla? ;)

#25 PostWysłany: 11 Gru 2013 10:36 
Awatar użytkownika

Loty: 225
Kilometry: 260 138
niebieski
Cytuj:
Czyżby trasa Walencja - Sewilla? ;)

Si

Ale w sumie to najmniej istotny odcinek, Iberia nie jest tak strasznie droga, a w sumie nigdy nie leciałem. Wchodzi w grę jeszcze RENFE - z odpowiednim wyprzedzeniem będzie trochę dłużej, ale też i taniej. Zostaje jeszcze kmtriko i objazd ALSA po Andaluzji kończąc na Murcji skąd po 3-4 h jesteśmy w Walencji.

Ewentualnie może odpuszczę Walencję i spróbuje zmienić na SVQ - BGY.

W sumie to czyste rozważania teoretyczne bo jeszcze nie mam pewności czy dostane urlop.

#26 PostWysłany: 11 Gru 2013 10:59 
Awatar użytkownika

Mnie ostatnio Ryan zaskoczył. Miałem składaka do Lizbony przez Londyn. Niestety lotnisko w Modlinie nie stanęło na wysokości zadania i odwołano mi lot. Złożyłem wniosek o refundację za wszystkie odcinki lotu: WMI-STN-LIS oraz LIS-STN-WMI i o dziwo wczoraj wpłynął mi zwrot na kartę. Natomiast przepadł mi bilet z EasyJeta na połączenie Lizbona Madera. Myślę, że dużo zależy od osoby, która nas obsługuje, gdyby potraktowali mnie sztampowo to powinienem dostać tylko zwrot za WMI- STN.
 Relacje PM off  

#27 PostWysłany: 11 Gru 2013 11:30 

tompot napisał(a):
Mnie ostatnio Ryan zaskoczył. Miałem składaka do Lizbony przez Londyn. Niestety lotnisko w Modlinie nie stanęło na wysokości zadania i odwołano mi lot. Złożyłem wniosek o refundację za wszystkie odcinki lotu: WMI-STN-LIS oraz LIS-STN-WMI i o dziwo wczoraj wpłynął mi zwrot na kartę. Natomiast przepadł mi bilet z EasyJeta na połączenie Lizbona Madera. Myślę, że dużo zależy od osoby, która nas obsługuje, gdyby potraktowali mnie sztampowo to powinienem dostać tylko zwrot za WMI- STN.

Ooo, widzisz, to bardzo podobna sytuacja do mojej. Jak na razie dostałam refundację za GDA-STN oraz STN-GDA, ale czekam jeszcze na STN-FUE i FUE-STN. Mam do Ciebie parę pytań- pamiętasz jak wnioskowałeś o refundację? Czy maile powiadamiające o refundacji przyszły do Ciebie wszystkie 4 od razu czy stopniowo? (W moim przypadku było to tak, że zostawiłam 4 wydrukowane boarding passy i w zasadzie tyle, potem przyszedł jeden mail o zwrocie, potem po dwóch dniach kolejny….) I ile czasu czekałeś od momentu wniosku do wpływu zwrotu na kartę?

PS. Opcja Madery z wcześniejszą Lizboną jest oczywiście super, ale ja już z doświadczenia wybierając następny lot wolałam bezpośrednio na Maderę- a jest to możliwe z Berlina. Chociaż stolicę Portugalii i Porto czy Faro też na pewno warto odwiedzić. Pozdrawiam

#28 PostWysłany: 11 Gru 2013 12:00 
Awatar użytkownika

Loty: 348
Kilometry: 369 325
srebrny
olga1k napisał(a):
tompot napisał(a):

Ooo, widzisz, to bardzo podobna sytuacja do mojej. Jak na razie dostałam refundację za GDA-STN oraz STN-GDA, ale czekam jeszcze na STN-FUE i FUE-STN. Mam do Ciebie parę pytań- pamiętasz jak wnioskowałeś o refundację? Czy maile powiadamiające o refundacji przyszły do Ciebie wszystkie 4 od razu czy stopniowo? (W moim przypadku było to tak, że zostawiłam 4 wydrukowane boarding passy i w zasadzie tyle, potem przyszedł jeden mail o zwrocie, potem po dwóch dniach kolejny….) I ile czasu czekałeś od momentu wniosku do wpływu zwrotu na kartę?

I tu jest przyklad na to, ze Ryanair byc moze zmienia swoja polityke/ociepla wizerunek. Na tym forum bylo juz sporo przypadkow opisanych, w ktorych np. odwolana trase do Grecji udalo sie komus zamienic na trase na Sycylie, mimo iz teoretycznie regulamin mowi inaczej. Duzo moze zalezec od konsultanta albo aktualnego 'widzimisie' firmy.

Mozesz probowac, ale tez nie powinnas miec pretensji do swiata jesli sie nie uda. Regulamin nalezy znac.

#29 PostWysłany: 11 Gru 2013 12:12 

Będę mieć pretensje do świata za to, jeśli okaże się rzeczywiście, że kobieta wprowadziła mnie w błąd (też powinna znać regulamin), ale i tak cały czas mam nadzieję, bo widzę, że refundacje za składaki SĄ do załatwienia. Czekam na odpowiedź od tompot

#30 PostWysłany: 11 Gru 2013 14:08 
Awatar użytkownika

olga1k napisał(a):

PS. Opcja Madery z wcześniejszą Lizboną jest oczywiście super, ale ja już z doświadczenia wybierając następny lot wolałam bezpośrednio na Maderę- a jest to możliwe z Berlina. Chociaż stolicę Portugalii i Porto czy Faro też na pewno warto odwiedzić. Pozdrawiam

U mnie wyglądało to w ten sposób, że po tym jak wyprowadzili pasażerów sprzed bramki, wszyscy udali się do okienka, w którym znajdował sie pracownik Ryana (nie wiem czy to firma zewnętrzna czy ich własny człowiek) i robił przebukowania oraz zwroty. Na samym starcie byłem lekko zdołowany bo na szybie mieli wyraźne ostrzeżenie, że realizują wyłącznie połączenia point-to-point, a nie transferowe. Pani jedak stwierdziła, że może przyjąć wniosek o refundację na wszystkie połączenia z Ryana (każde z nich było na oddzielnej rezerwacji). Wniosek złożyłem 5 XII, informacja o zwrocie na wszystkie bilety przyszła za jednym zamachem - 6 XII. 9 XII dostałem zwrot na kartę. Podejrzewam, że gdybym złożył wniosek elektronicznie to pewnie dostałbym zwrot tylko za odwołany odcinek - widocznie trafiłem na prokliencko nastawionego pracownika.
P.s. Madery na pewno nie odpuszczam, ale nie zaryzykuję juz podróży lowcostami z przesiadkami na oddzielnych rezerwacjach, będę polował na bezpośrednie czartery z Okęcia.
 Relacje PM off  

#31 PostWysłany: 11 Gru 2013 16:21 

Dziękuję tomboy za odpowiedź. Sprawnie Ci to poszło, zazdroszczę. Ja wciąż czekam na rozwiązanie sprawy i trzymam się nadziei, że skoro kobieta też przyjęła ode mnie wniosek o całościową refundację, to znaczy, że ją dostanę. Mimo obiekcji panów z infolinii Ryanair. Wysłałam maila do biura firmy handlingowej, której pracowniczki obsługiwały pasażerów po odwołanym locie tamtej feralnej nocy, mam znak, że dotarł, i mam czekać na odp.

[ 31 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości