Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Sposoby kontaktu z Ryanair:

1) Chat https://www.ryanair.com/pl/pl/lp/chat
Pon.–pt. 7:00–21:00 CET
Sob. 9:00–18:00 CET
Niedz. 10:00–18:00 CET

2) Telefon +48 221522000 - opłata za polaczenie według stawek lokalnych
Pon.–pt. 09:00–19:00 CET
Sob. 09:00–18:00 CET
Niedz. 10:00–18:00 CET


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1540 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 ... 77  Następna
Autor Wiadomość
#721 PostWysłany: 30 Maj 2020 12:11 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 675
Loty: 34
Kilometry: 47 914
niebieski
piekara114 napisał(a):
Dostaliście maila z voucherem, a ja o zwrot przez chat wnioskowałam 18 marca i nic nie otrzymałam ani kasy ani vouchera.... Chyba pora się im przypomnieć... Co radzicie w takiej sytuacji...

Wczoraj szok przeżyłam, bo R. sam z siebie w końcu się do mnie odezwał z taką wiadomością:

Dear Customer,
I refer to your recent request for a refund on your booking confirmation XY5L3A.
Due to the high volume of flight cancellations due to COVID 19, we are experiencing an unprecedented high volume of requests. We are currently working through the backlog and assessing all requests. Please bear with us and please do not resubmit your request.
Thank you for your patience and understanding.
Yours sincerely,
Ryanair Group Customer Care (Ryanair DAC, Lauda & Malta Air)



No i teraz zastanawiam się ile będę dalej czekać na jakiś ich ruch :? Ktoś dostał taką wiadomość?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
#722 PostWysłany: 30 Maj 2020 12:51 

Rejestracja: 23 Mar 2014
Posty: 233
niebieski
Moje próby zmiany lotu na inne miasto docelowe przez czat z dziś:

PL:
Cytuj:
Na ten moment możemy zmienić loty na inne terminy, ale w obrębie tych samych Państw.
...
Przez pewien moment zmieniano trasy w ramach gestu dobrej woli, na ten moment możemy zaproponować zmianę tylko na terenie tych samych Państw, ponieważ dostępna jest większa ilość lotów.

EN:
Cytuj:
The new flight has to be on the same route as originally so that will not be possible, I am afraid.
..
Within a year.


Na moim koncie na stronie loty są w historii i tam nic nie mogę zrobić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#723 PostWysłany: 30 Maj 2020 13:00 

Rejestracja: 07 Sie 2013
Posty: 445
Loty: 177
Kilometry: 387 374
niebieski
@piekara114 również 18.03 zwrot uzgodniony przez chat, i wczoraj takie maile. Dodatkowo dostałem 1 voucher po chargeback przez revolut kiedy po początkowej wymianie wiadomości przesłali go dalej do visa. W tym samym czasie składałem chargebak na 5 rezerwacjach w citi, ale tam cisza, nawet nie mam pewności czy przekazali dalej do mastercard bo powoływali się na te bzdury o usługach turystycznych, trzeba się będzie przypomnieć.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#724 PostWysłany: 31 Maj 2020 01:42 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Wniosek o zwrot w marcu, w piątek również mail o takiej treści. Myślę, że możemy poczekać do lipca - jeśli rzeczywiście zaczną latać, to sytuacja może się nieco poprawi i powoli zaczną wypłacać.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#725 PostWysłany: 01 Cze 2020 13:17 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Aktualizacja odnośnie wniosku o zwrot z 18 maja: ponieważ dostałem maila jedynie z zachętą do zmiany a bez opcji vouchera, postanowiłem spytać o to na czacie. O dziwo połączyłem się dzisiaj błyskawicznie :o i napisałem, że jestem zainteresowany voucherem, ale nie zaoferowano mi dotąd takiej opcji. Odpowiedź była krótka: mój wniosek jest wciąż w weryfikacji, być może dostanę zwrot w gotówce, a vouchera nie można wygenerować na żądanie. Pozostaje czekać...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
elwirka lubi ten post.
 
      
#726 PostWysłany: 01 Cze 2020 14:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lut 2020
Posty: 424
HON fly4free
Po obecnych cenach z PL tego w ogóle nie widać: https://www.pb.pl/ryanair-rusza-na-wojne-cenowa-992670

Cytuj:
Ryanair obniży o połowę ceny, aby skłonić klientów do podróżowania i odebrać ich rywalom, pisze Yahoo Finance.
Prezes Michael O'Leary powiedział The Mail on Sunday, że największa europejska tania linia lotnicza jest przygotowana do działania przez następny rok ze stratą aby odzyskać liczbę rezerwacji notowaną przed pandemią. Zapowiedział stosowanie polityki pozyskania możliwie wielkiej liczby klientów dzięki zaoferowaniu im bardzo tanich usług. O’Leary liczy na pozyskanie rodzin udających się na wakacje latem tego roku. Chce negocjować z portami lotniczymi i Boeingiem, aby osiągnąć duże oszczędności w opłatach za lądowania i cenach samolotów, co pozwoliłoby ograniczyć straty Ryanair do kilkaset milionów euro.

- Opuścimy ceny aby ludzie znów się ruszyli. Kiedy zaczniemy latać w lipcu, będziemy sprzedawać po jakiejkolwiek cenie się da aby zapełnić tak dużo miejsc jak to możliwe – powiedział O’Leary.

W lipcu ubiegłego roku średnia cena biletu w Ryanair wynosiła 54-63 GBP w jedną stronę. Irlandzka linie przewiozła 14 mln pasażerów.

O’Leary powiedział, że Ryanair będzie miał szczęście jeśli przewiezie w lipcu tego roku 5 mln pasażerów, a średnią cenę biletów oszacował na 22-27 GBP.


Ciekawy jestem perspektywy rynku po COVIDzie - szczególnie, że na razie taktyka Ryanaira jest zupełnie odwrotna od Wizza (mówię o faktycznych działaniach, a nie deklaracjach i "biletach" po złotówce).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#727 PostWysłany: 01 Cze 2020 15:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1386
niebieski
I przy wymogu blokowania co drugiego miejsca raczej nie zobaczysz

A to co mówi Oleary i tak zawsze bierze się z przymrużeniem oka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#728 PostWysłany: 01 Cze 2020 16:03 

Rejestracja: 28 Lip 2017
Posty: 330
No nie zgodzę się. Niestety ktoś mnie w prezencie uszczęśliwił bonem na ryana, więc nie mam wyjścia bo czas się kończy na wykorzystanie, natomiast za podobną cenę przy odrobine szczęścia można znaleść lot Luftą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#729 PostWysłany: 01 Cze 2020 17:14 

Rejestracja: 29 Lis 2013
Posty: 328
niebieski
Chciałem dziś skorzystać z polskiego czata, a tymczasem zamiast pani Olgi jest jakiś bot :?
Co mam zrobić aby jednak poczatować z człowiekiem? Jaki ukryty link może jest?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#730 PostWysłany: 01 Cze 2020 17:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2015
Posty: 2212
Loty: 219
Kilometry: 409 257
niebieski
Wpisz „na żywo” lub „live agent”
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#731 PostWysłany: 01 Cze 2020 19:37 

Rejestracja: 11 Lut 2015
Posty: 122
rw30 napisał(a):
ja bym to ogłoszenie z onetu brał przez palce i raczej sugerował się kalendarzem lotów dostępnych na stronie (nie żebym miał 100% pewność że tak należy robić).
np loty Wro - Malaga są dostępne (w lipcu 1x w tygodniu, później 2x w tygodniu) , a na onecie nic o nich nie ma wymienionych


Właśnie kupiłam lot Malaga-Wroclaw na 3 lipca, po czym zobaczyłam że nie ma go na tej liście. Skusiłam się bo był 100€ tańszy niż do Krakowa. Dostałam maila z potwierdzeniem, mogą mi go jeszcze odwołać?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#732 PostWysłany: 01 Cze 2020 19:39 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22326
Mogą
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#733 PostWysłany: 01 Cze 2020 19:47 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4766
platynowy
marimorena napisał(a):
rw30 napisał(a):
ja bym to ogłoszenie z onetu brał przez palce i raczej sugerował się kalendarzem lotów dostępnych na stronie (nie żebym miał 100% pewność że tak należy robić).
np loty Wro - Malaga są dostępne (w lipcu 1x w tygodniu, później 2x w tygodniu) , a na onecie nic o nich nie ma wymienionych


Właśnie kupiłam lot Malaga-Wroclaw na 3 lipca, po czym zobaczyłam że nie ma go na tej liście. Skusiłam się bo był 100€ tańszy niż do Krakowa. Dostałam maila z potwierdzeniem, mogą mi go jeszcze odwołać?

Moga, ale też będzie Ci przysługiwało prawo zmiany za darmo np na lot do Krakowa

Trzeba sprawdzać, czy Ryanair rozpocznie latanie pod koniec czerwca z Malagi

Lot do Wrocławia obsługuje samolot z bazy w Maladze, do Krakowa z bazy w Krakowie
Góra
 Profil Relacje PM off
marimorena uważa post za pomocny.
 
      
#734 PostWysłany: 02 Cze 2020 09:42 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
Ktoś wie jak jest z dopisywaniem niemowlaka/dziecka poniżej 16 roku życia do rezerwacji? Na stronie ryanair jest napisane, że nie można dodać dziecka poniżej 16 roku życia do istniejącej rezerwacji, nie wiem, czy dotyczy to też niemowlaków, bo to inna kategoria i nie mają swojego siedzenia, ale jak by nie patrzeć niemowlak też jest dzieckiem poniżej 16. Tak czy inaczej jest napisane, żeby w takim przypadku zrobić dla dziecka poniżej 16 roku życia nową rezerwację i później połączyć na czacie, ale nie da się kupić tylko biletu dla dziecka, przy wyborze osób zawsze jest wybrana co najmniej jedna osoba dorosła. Jak to działa? Trzeba w takim wypadku zawsze kupić jedno miejsce więcej, czy później za to dodatkowe zwracają przy łączeniu rezerwacji?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#735 PostWysłany: 02 Cze 2020 09:47 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4766
platynowy
Kupujesz jak dla dorosłego tylko dla dziecka i do 24 godzin na czacie łączysz rezerwacje

https://www.ryanair.com/pl/pl/Przydatne ... dla-dzieci

Problem może być z infantem, ze względu na opłatę stałą, ale i tu za darmo powinni połączyć na angielskim czacie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#736 PostWysłany: 02 Cze 2020 09:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
marimorena napisał(a):
rw30 napisał(a):
ja bym to ogłoszenie z onetu brał przez palce i raczej sugerował się kalendarzem lotów dostępnych na stronie (nie żebym miał 100% pewność że tak należy robić).
np loty Wro - Malaga są dostępne (w lipcu 1x w tygodniu, później 2x w tygodniu) , a na onecie nic o nich nie ma wymienionych


Właśnie kupiłam lot Malaga-Wroclaw na 3 lipca, po czym zobaczyłam że nie ma go na tej liście. Skusiłam się bo był 100€ tańszy niż do Krakowa. Dostałam maila z potwierdzeniem, mogą mi go jeszcze odwołać?


mogą
tzn przede wszystkim nie wiadomo czy te (bądź jakiekolwiek inne) loty ruszą na początku lipca. Więc ktokolwiek kto kupuje bilet na lot na pocz lipca musi być świadom tej sytuacji.
Ja mam zamiar lecieć na tej trasie (tzn. Wro - Malaga, i powrót prawdopodobnie do Modlina bądź Krakowa ze względu na dni lotów) gdzieś pod koniec sierpnia najwcześniej i też się waham ciągle jak to rozegrać i czy w ogóle kupować.
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#737 PostWysłany: 02 Cze 2020 13:51 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
dg72 napisał(a):
Problem może być z infantem, ze względu na opłatę stałą, ale i tu za darmo powinni połączyć na angielskim czacie

Tylko kupno biletu dla infanta jako dla dorosłego może być kilkukrotnie droższe niż standardowa opłata za infanta. Stąd pytanie, czy to tak działa standardowo. Przetestowałbym jak zareaguje czat albo infolinia, ale nie mam aktualnie dostępnej rezerwacji. Mam jedną skasowaną (jeszcze bez infanta) i zastanawiam się co z nią zrobić, żeby wyszło jak najkorzystniej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#738 PostWysłany: 02 Cze 2020 14:00 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4766
platynowy
Jak na coś się zdecydujesz to pisz na Czat Ryanair - prawdopodobnie ta lub podobna trasa +90 dni zmiana za darmo

Konsultanci mają obecnie możliwość wygenerowania linku do zapłaty, a nuż będzie miał takie możliwości oraz chęć dodania infanta bezpośrednio do rezerwacji za opłatą (podobno na angielskiej infolinii są bardziej pomocni)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#739 PostWysłany: 02 Cze 2020 14:34 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3524
srebrny
o'really?

Ryanair is to slash flight prices by more than half and operate at a loss over the next year in a major attack on struggling rivals, boss Michael O'Leary has revealed.

https://www.thisismoney.co.uk/money/new ... ivals.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#740 PostWysłany: 02 Cze 2020 14:54 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4766
platynowy
marimorena napisał(a):
.....

Właśnie kupiłam lot Malaga-Wroclaw na 3 lipca, po czym zobaczyłam że nie ma go na tej liście. Skusiłam się bo był 100€ tańszy niż do Krakowa. Dostałam maila z potwierdzeniem, mogą mi go jeszcze odwołać?


Sprawdź czy zmiana jest na tyle duża, by za darmo na Czacie zmienić na chyba bardziej pasujący Ci lot dzień później o "ludzkiej porze" do Krakowa
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1540 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 ... 77  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group