Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Sposoby kontaktu z Ryanair:

1) Chat https://www.ryanair.com/pl/pl/lp/chat
Pon.–pt. 7:00–21:00 CET
Sob. 9:00–18:00 CET
Niedz. 10:00–18:00 CET

2) Telefon +48 221522000 - opłata za polaczenie według stawek lokalnych
Pon.–pt. 09:00–19:00 CET
Sob. 09:00–18:00 CET
Niedz. 10:00–18:00 CET


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1545 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56 ... 78  Następna
Autor Wiadomość
#1041 PostWysłany: 26 Kwi 2021 01:45 

Rejestracja: 11 Maj 2013
Posty: 802
srebrny
Jak teraz wygląda sprawa z bagażami oraz miejscami w FR

Potrzebuję kupić 2 bilety z 1 bagażem rejestrowanym 20kg oraz zakupem dwóch miejsc obok siebie.

Czy kupując na stronie FR i robiąc to podczas rezerwacji (zakup bagażu / przydzielenie miejsc) jest taniej niż gdybym kupił lot w OTA i potem ręcznie dokupił dodatki ? Ceny są wyższe czy takie same?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#1042 PostWysłany: 26 Kwi 2021 08:06 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4793
platynowy
Dokupienie później jest nawet 100% droższe niż podczas rezerwacji

W przypadku 2 x darmowego zmiany lotu żąda ewentualnej dopłaty do ceny biletów i też ceny bagażów (również dopłaty do priorytetu z dużym bagażem podręcznym)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1043 PostWysłany: 26 Kwi 2021 09:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Maj 2015
Posty: 47
Loty: 28
Kilometry: 106 262
dg72 napisał(a):
W przypadku 2 x darmowego zmiany lotu żąda ewentualnej dopłaty do ceny biletów i też ceny bagażów (również dopłaty do priorytetu z dużym bagażem podręcznym)

Na jakiej podstawie? W opisie oferty z darmową zmianą nie jest nic takiego nie widzę :roll:
Próbujemy właśnie zmienić datę lotu i każą nam zapłacić 800 zł więcej niż gdybyśmy kupowali nowy lot na tych samych warunkach na tej trasie. Nie widzę nigdzie informacji, że to wiąże się z wyższymi opłatami za usługi. Zastanawiam się też, gdzie ukryliby tę opłatę, gdybyśmy bagażu (1 szt) w pierwotnej ofercie nie mieli.
Góra
 Profil Relacje PM off
chrisik lubi ten post.
chrisik uważa post za pomocny.
 
      
#1044 PostWysłany: 26 Kwi 2021 09:56 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4793
platynowy
Jest w warunkach oferty "mogą mieć zastosowanie różnice w taryfach i.... cenach produktów"

Nie chcesz dopłacać lecisz jak pierwotnie zaplanowano lub czekasz na istotne zmiany z ich strony"
Wtedy zmiany bez dopłaty
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1045 PostWysłany: 26 Kwi 2021 10:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Maj 2015
Posty: 47
Loty: 28
Kilometry: 106 262
dg72 napisał(a):
Jest w warunkach oferty "mogą mieć zastosowanie różnice w taryfach i.... cenach produktów"

Napisane jest: Jeżeli taryfa powiązana z nowymi datami lotów jest droższa od taryfy zapłaconej za pierwotne daty lotów, wówczas klient jest zobowiązany uiścić stosowną różnicę. Należy także pokryć różnice w cenach wszystkich dodatkowych produktów.

Na naszym locie są dostępne bilety w tej samej taryfie, którą wykupiliśmy.
_________________
Migawki z bliska i z daleka
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1046 PostWysłany: 26 Kwi 2021 10:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
dg72 napisał(a):
Dokupienie później jest nawet 100% droższe niż podczas rezerwacji




??? naprawde? robilem tak w tamtym roku chyba 2x i roznice dla bagazu 20kg to (mniej więcej, nie pamiętam dokładnie) 20 - 30% ceny
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1047 PostWysłany: 26 Kwi 2021 10:22 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4793
platynowy
Nawet więcej

Podczas rezerwacji mogłem mieć pierwszeństwo z podwójnym bagażem podręcznym za 29 zł/lot, teraz żąda 96 zł/lot (kupiłem dla dwóch osób, potrzebuję dla trzeciej)

Naprawdę!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1048 PostWysłany: 26 Kwi 2021 11:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
dg72 napisał(a):
Nawet więcej

Podczas rezerwacji mogłem mieć pierwszeństwo z podwójnym bagażem podręcznym za 29 zł/lot, teraz żąda 96 zł/lot (kupiłem dla dwóch osób, potrzebuję dla trzeciej)

Naprawdę!


nie wiem, może priority ma takie fluktuacje.....
a może nie - właśnie sprawdzam dla jedynej istniejącej rezerwacji jaką mam (Modlin -> Porto, 2021.06.26).
Przy kupnie nowego biletu - cena walizki 20kg to 169PLN.
Przy próbie dokupienia jej do istniejącej rezerwacji (co i tak będę musiał zrobić) - cena to 269PLN. Kiedyś na pewno nie było takich różnic.

Tak czy inaczej, drogie się zaczyna robić to wożenie bagażu ryanem (nawet ta 'podstawowa' cena przy kupnie razem z biletem to ~40€). A właściwie to chyba dopiero teraz zwróciłem na to uwagę, chyba już jakiś czas takie ceny są : )
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image


Ostatnio edytowany przez rw30, 26 Kwi 2021 11:12, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1049 PostWysłany: 26 Kwi 2021 11:09 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2901
złoty
Dokładnie, tak zaczyna się robić... Jeśli jest potrzebne priority dla kilku osób to promocyjne ceny Lufy poniżej 400PLN z "dużym" bagażem podręcznym mogą się okazać ciekawsze niż Franca.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#1050 PostWysłany: 26 Kwi 2021 12:14 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
To chyba już od jakiegoś czasu. Ryanair jest tani jak się leci z małym plecakiem, każdy dodatek zmniejsza różnicę w cenie w stosunku do tradycyjnych linii, a często nawet już wychodzi drożej (ale za to podróż bezpośrednia o ile to dla kogoś plus). Teraz jest dodatkowo słaba sytuacja, bo tradycyjne linie pocięły siatkę. Kupowałem ostatnio bilety na Teneryfę dla 2 dorosłych i infanta to z bagażami i dokupionym po czasie pierwszeństwem (bo nie byłem pewny czy będę potrzebował i nie ogarnąłem, że później będzie drożej) wyszło ponad 3k. Miałem co prawda do wykorzystania 1400zł w ryanie jako "prezent" ale to wciąż 1600 dopłaty - za tyle miałem namierzone bilety Swissem, ale wycięli :/ No i tak czy inaczej kupiłem, czyli... drogo, ale co pan zrobisz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: zmiana terminu Ryanair
#1051 PostWysłany: 02 Maj 2021 13:16 

Rejestracja: 25 Kwi 2010
Posty: 20
Czy ktoś spotkał się z tym patenetem Ryanera opłatą manipulacyjną za zmianę niby rzekomo "darmową" terminu wylotu w Ryanair?

Jak ich reklamy od roku informują, nie ma żadnych kosztów. A jak co do czego to faktycznie koszty w wierszu zmiana terminu są zerowe ale dodatkowo pojawiają się jakieś extra opłaty w rubryce bagaż podręczny i pierwszeństwo wejścia na pokład. Extra chcą per pasażer 30zł za coś co kosztuje 29zł.

Pierwszeństwo z podręcznym zakupiłem wcześniej za 29zł a teraz dodatkowo policzyli 30zł. Plus jeszcze bagaż rejestrowany extra 10kg który wcześniej kosztował 85zl to teraz dodali 60zł. razem dopłata jest 180zł.

Odkryłem to bo z ciekawości sprawdziłem czy nie ma kantu i gdy wybierasz ten lot tak jakbym kupował go nie ze zmiana terminu tylko tak jak nowy bilet to pierwszeństwo jest 29zł. Myślałem, że w międzyczasie regulamin opłat się zmienił czy też est to spowodowane tym ze lecę w innym sezonie. Ryanair kiedyś tak róźnicował ceny bagażu ale nie identyczne opłaty są na krótkich trasach nawet takich 1 godzinnych. A moja trasa to Teneryfa.

Czyli niby opłaty za zmianę terminu nie ma ale cos zawsze wpadnie do kieszeni Ryanaera.
PS. Impreza lotów lekko się przestaje opłacać z tym Ryanaierem bo teraz nie jest to już tania linia. koszt całkowity to już 1100zł per pasażer. Ehhh gdzie te bilety za 1zł

Załączniki:
Przechwytywanie.PNG
Przechwytywanie.PNG [ 123.58 KiB | Obejrzany 1715 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1052 PostWysłany: 02 Maj 2021 23:38 

Rejestracja: 25 Kwi 2010
Posty: 20
Żeby wszyscy zrozumieli wątek. Gdy wybieram bilety normalnie jak każdy nowy klient to cena dalej jest taka sama dla bagażu podręcznego z pierwszeństwem czyli 29zł
Gdy chce zmienić lot to nagle chociaż wcześniej zapłaciłem już 29zł to dodatkowo muszę przy zmianę lotu dopłacić extra 30zł do pierwszeństwa

Suma sumarum extra tną przy zmianie biletu nie za extra nowe dodatki typu większy bagaż czy jakiś tam fast track czy które wybieram tylko za to co już mam!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1053 PostWysłany: 02 Maj 2021 23:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Paź 2012
Posty: 547
Loty: 4
Kilometry: 4 702
niebieski
Cześć, dokonałem rezerwacji na lot w maju na Kretę. Nie chce tam lecieć. Była w momencie rezerwacji promo "za darmo zmień lot...". Chciałbym z tego skorzystać.
Rozumiem, że jeżeli dokonam teraz tej zmiany i zarezerwuje bilet na przyszły rok to załapie się na aktualną promocję "za darmo zmień lot..."
Prośba o podpowiedź.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1054 PostWysłany: 02 Maj 2021 23:57 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4793
platynowy
Spróbuj coś bez finalizacji zarezerwować, wyświetlają się warunki promocji: zmiana tylko na loty do 31.10.2021r, za wszystko dopłata do cen obecnych (loty, bagaż itp)
Góra
 Profil Relacje PM off
yoshi lubi ten post.
 
      
#1055 PostWysłany: 03 Maj 2021 00:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2016
Posty: 405
srebrny
@chrisik
W przypadku zmiany z bagażami, ryanair liczy je po cenach wyższych (tak jak byś chciał je dokupić po rezerwacji), stąd różnica w cenie.

@yoshi
Możesz zmienić jeśli do oryginalnego lotu jest więcej niż 7 dni i na lot do końca października. Do dopłaty różnica w cenie biletu i bagaży (jeśli były kupione extra).
Góra
 Profil Relacje PM off
yoshi lubi ten post.
 
      
#1056 PostWysłany: 16 Maj 2021 12:48 

Rejestracja: 12 Kwi 2010
Posty: 351
niebieski
Hejo, Ryanair odwołał mi lot na Korfu, a powrót bez zmian, tym samym skrócił wizytę do trzech dni.
W automatycznej zmianie zmiana w pierwszą stronę GRATIS, za zmianę powrotu każe płacić... ma sens na Chacie odstać swoje?

Co byście proponowali zrobić?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1057 PostWysłany: 16 Maj 2021 13:11 

Rejestracja: 05 Mar 2017
Posty: 1363
srebrny
ale to na 1 rezerwacji?
Czat ma zawsze sens
_________________
Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1058 PostWysłany: 16 Maj 2021 13:45 

Rejestracja: 12 Kwi 2010
Posty: 351
niebieski
Tak, na jednej. Lot Modlin-Corfu.

Szansa na zmianę PZN-Corfu-Modlin?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1059 PostWysłany: 16 Maj 2021 13:50 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
Szansa jakaś zawsze jest.Trzeba dobrze zagadać na czacie.
Góra
 Profil Relacje PM off
MeHow uważa post za pomocny.
 
      
#1060 PostWysłany: 16 Maj 2021 14:01 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2011
Posty: 2597
Loty: 243
Kilometry: 297 179
@MeHow mi się na czacie udawało z jednej rezerwacji RT robić kombinacje z innym lotniskiem przylotu i wylotu więc i z Twoim przypadkiem nie powinno być problemu
Góra
 Profil Relacje PM off
MeHow uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1545 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56 ... 78  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group