Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 529 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 27  Następna
Autor Wiadomość
#421 PostWysłany: 01 Sie 2017 12:44 

Rejestracja: 11 Mar 2012
Posty: 230
Loty: 122
Kilometry: 175 418
niebieski
skrzat napisał(a):
Też uważam, że takie losowe przydzielanie miejsc dla osób z tej samej rezerwacji może spowodować wydłużenie boardingu o kilka minut. Uważam też, że boarding przez rękaw powinien być najpierw dla osób siedzących z tyłu, potem pośrodku, a na końcu dla tych co siedzą z przodu. Bardzo często widzę osoby z pierwszych rzędów, które się pchają jako pierwsi i potem zatrzymują ruch w samolocie bo upychają bagaż do schowka nad głowami.


Jeżeli chodzi o boarding rękawem sekcjami ( od sekcji C do A ) nie jest to z reguły dozwolone przez przewoźników, ze względu na obawę przed tail tippingiem, a B738 jest bardzo podatny na TT ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na wyspie Kos: all inclusive w 4* hotelu od 2134 PLN. Wyloty z 4 miast Urlop na wyspie Kos: all inclusive w 4* hotelu od 2134 PLN. Wyloty z 4 miast
Wyspa Penang na 10 dni za 3969 PLN. Loty z 3 miast + 4* hotel Wyspa Penang na 10 dni za 3969 PLN. Loty z 3 miast + 4* hotel
#422 PostWysłany: 14 Sie 2017 22:02 

Rejestracja: 05 Mar 2017
Posty: 1361
srebrny
Odprawa 24h przed lotem, miejsca 16,17 c. Przy czym obsługa nie pozwoliła córce(15 lat) siedzieć przy wyjściu awaryjnym i zamienili jej miejsce z osobą z 15A.
_________________
Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#423 PostWysłany: 06 Wrz 2017 20:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10960
HON fly4free
Ryanair przyznaje, że stara się, aby miejsca przy oknie i przejściu były wolne:
http://www.telegraph.co.uk/travel/news/ ... te-policy/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#424 PostWysłany: 19 Wrz 2017 09:10 

Rejestracja: 13 Lip 2012
Posty: 613
Loty: 41
Kilometry: 48 991
niebieski
Ryan skasował mi lot na którym miałem wykupione miejsca dla 3 osób (2 dorosłe + 1 dziecko), przebookowałem go na nowy lot i tam wykupiłem miejsca ( dopłaciłem 5EURO) ale system "pozwolił" mi wykupić tylko dwa miejsca (1 dorosły + 1 dziecko), kiedy chcę dokupić 3-cie miejsce dla siebie ( czyli osoby numer 1 na rezerwacji) obok tych dwóch, dostaje komunikat że nie mogę dokupić miejsca obok tych dwóch.
Czy to dlatego że system z automatu zarezerwował to miejsce dla mnie, czy dopiero przy odprawie będę mógł je dokupić?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#425 PostWysłany: 24 Wrz 2017 19:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1330
Loty: 132
Kilometry: 155 272
niebieski
Wszyscy narzekają na Ryanair, a Ja przed chwilą się odprawiłem na wieczorny lot GDN-WAW 26. wrz 2017 i mi przydzieliło 1B :o , gdzie majo dziewczyna ma 5E.
_________________
Image
Pomagam w sprawach związanych z Kanadą i obwodem Kaliningradzkim.
Góra
 Profil Relacje PM off
obibok lubi ten post.
 
      
#426 PostWysłany: 18 Paź 2017 01:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2011
Posty: 405
niebieski
Pytanie - w środę planuję odprawić się na lot przypadający w piątek. 4 osoby na jednej rezerwacji.
Ze względu na czas do odlotu zapewne system przydzieli przynajmniej część miejsc w środkowym (niepożądanym) rzędzie.
Chyba można odprawić 4 osoby od razu (zapewne porozrzuca po całym samolocie?) ale zdaje się, że można też odprawić jedną osobę i kolejną za godzinkę i kolejną znów później.
W ten sposób przydzieli inne miejsca, prawda?
Dobrze myślę, że rozdzielając odprawę nic nie stracę bo i tak rozrzuciłoby wszystkich i z 4 osób dziś system nie posadzi 2 obok siebie (chyba że byłoby już gęsto z zajętymi i los by nas razem usadził)?
Myślicie, że odprawiając oddzielnie jest mniejsza/większa szansa na środkowy rząd? Już mniejsza o siedzenie nie ze sobą (to czasem plus bo działa przeciw nadmiernie gadatliwym osobnikom) ale chodzi o uniknięcie środka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#427 PostWysłany: 18 Paź 2017 07:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lis 2012
Posty: 1015
niebieski
Próbuję anulować odprawę na czacie ponieważ dostałem miejsce strasznie daleko od znajomego z którym lecę (na samym końcu samolotu), ponieważ krótki czas do odlotu to dowolne losowo przyznane miejsce byłoby lepsze.

Czat ma możliwość anulowania odprawy z tego co czytałem, tylko jaki podać powód anulowania odprawy? Bo zmiana miejsc raczej nie przejdzie :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#428 PostWysłany: 18 Paź 2017 07:53 

Ma możliwość, ale tego nie zrobią
Musisz wykupic miejsce/miejsca lub załatwić zmianę na pokładzie np. na.miejsca przy wyjsciach ewakuacyjnych
Góra
 PM off  
      
#429 PostWysłany: 18 Paź 2017 18:17 

Rejestracja: 09 Sty 2012
Posty: 256
Loty: 38
Kilometry: 72 453
niebieski
rdw napisał(a):
Pytanie - w środę planuję odprawić się na lot przypadający w piątek. 4 osoby na jednej rezerwacji.
Ze względu na czas do odlotu zapewne system przydzieli przynajmniej część miejsc w środkowym (niepożądanym) rzędzie.
Chyba można odprawić 4 osoby od razu (zapewne porozrzuca po całym samolocie?) ale zdaje się, że można też odprawić jedną osobę i kolejną za godzinkę i kolejną znów później.
W ten sposób przydzieli inne miejsca, prawda?
Dobrze myślę, że rozdzielając odprawę nic nie stracę bo i tak rozrzuciłoby wszystkich i z 4 osób dziś system nie posadzi 2 obok siebie (chyba że byłoby już gęsto z zajętymi i los by nas razem usadził)?
Myślicie, że odprawiając oddzielnie jest mniejsza/większa szansa na środkowy rząd? Już mniejsza o siedzenie nie ze sobą (to czasem plus bo działa przeciw nadmiernie gadatliwym osobnikom) ale chodzi o uniknięcie środka.



Tak, możesz odprawić każdego osobno, w czasie odprawy trzeba zaznaczyć, czy odprawiasz wszystkich pasażerów, czy niektórych. Jakie są szanse na nieśrodkowy rząd, to nie wiem. Tytułem przykładu, w piątek przed południem odprawiałam 4 osoby (3 na jednej rezerwacji i 1 na drugiej) na lot w poniedziałek i wszyscy mieliśmy miejsca osobno, ale w rzędzie C.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#430 PostWysłany: 18 Paź 2017 18:42 

Rejestracja: 23 Sie 2017
Posty: 35
Gdzie najlepiej wybrać miejsca płatne? Z Vouchera mi 150zł zostanie więc sobie coś zarezerwuję żeby się nie zmarnowało :P Całkiem z przodu po lewej przy oknie jest ok?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#431 PostWysłany: 18 Paź 2017 18:45 

Z vouchera nie odliczy płatbnego wybotru miejsca, chyba że wejdzie w drozszej taryfie z darmowym wyborem miejsca
Ogólnie rzędy 1-6 większość woli przy oknie czyli A LUB F
Góra
 PM off  
      
#432 PostWysłany: 18 Paź 2017 18:49 

Rejestracja: 23 Sie 2017
Posty: 35
Sprawdziłem kod vouchera i da się opłacić miejsca, wybrałem płatne 2xpo 77zł i łącznie do zapłaty kartą 3zł :P Niestety nie da się z vouchera zapłacić za transport z lotniska
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#433 PostWysłany: 18 Paź 2017 18:54 

Opłaciłeś i masz te miejsca na potwierdzeniu?
Góra
 PM off  
      
#434 PostWysłany: 18 Paź 2017 19:03 

Rejestracja: 23 Sie 2017
Posty: 35
Tak, przed chwilą kliknąłem zapłać i przeszło, na potwierdzeniu są dwa miejsca 1A z pierwszeństwem. Sprawdziłem dla pewności kartę i jest blokada na 3,04zł.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#435 PostWysłany: 18 Paź 2017 19:04 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7793
złoty
Voucherem da się opłacić miejsce podobnie jak np.bagaż nadawany. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#436 PostWysłany: 18 Paź 2017 19:08 

Rejestracja: 23 Sie 2017
Posty: 35
W sumie za odwołane loty do Londynu w kwocie 2x39zł mam Dublin za Voucher z tymi zarezerwowanymi miejscami i Maltę jako zmiana lotu :P

edit. przed chwilą spytałem na czacie tak dla jaj czy da się voucherem wykupić miejsce lub bagaż, a babka odpowiada, że nie - tylko dokonać płatności za nową rezerwację
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#437 PostWysłany: 08 Sty 2018 16:03 

Rejestracja: 16 Lip 2017
Posty: 6
witam. mam kupiony lot do Aten bez miejsc. Kiedy najlepiej dokonać odprawy? Lecę z żoną i miło by było gdybyśmy siedzieli obok siebie ;) Największa szansa na otrzymanie takich miejsc jest na początku, czy końcu odprawy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#438 PostWysłany: 08 Sty 2018 16:10 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
W sumie to ani tak, ani tak - na początku to dostaniecie miejsca rząd za rzędem środkowe, a jeśli przy końcu odprawy będziesz chciał zaklepać miejsca, to na pewno nie dostaniesz środkowego miejsca, bo sam korytarz/okno zostaną ;)
Ja bym próbował pod koniec z negocjacjami na pokładzie czy ktoś by się nie chciał zamienić - miejsca przy oknie/korytarzu dają większe możliwości negocjacyjne ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#439 PostWysłany: 08 Sty 2018 16:29 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11320
Loty: 480
Kilometry: 755 414
@michzak to jakby odprawić jedną osobę na początku i drugą pod koniec odprawy, to w sumie powinno być jedno miejsce środkowe i jedno korytarz/okno ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#440 PostWysłany: 08 Sty 2018 16:32 

A że doświadczenie masz spore POMÓŻ im się "idealnie wstrzelić" z tak przeprowadzoną odprawą ;)

Na końcu, bo zostają lepsze miejsca
Góra
 PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 529 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 27  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group