Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 529 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 27  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Miejsca w Ryanarair
#401 PostWysłany: 26 Lip 2017 02:09 

Rejestracja: 07 Sie 2014
Posty: 181
Czesc mam pytanie o loty ryanair, nigdy nie mialem jeszcze sytuacji ze lecac z kims nie moglismy siedziec obok siebie a teraz mi wyskakuje ze jedna osoba od drugiej zupelnie inne miejsca moga miec przydzielone i trzeba wykupic by obok siebie byc, jak to jest wlasciwie, serio nie mozna obok siebie

i czy na lotach krajowych tez czy luzniej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
#402 PostWysłany: 26 Lip 2017 03:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Sty 2016
Posty: 274
Loty: 165
Kilometry: 286 930
niebieski
To Ryanair właśnie, kwintesencja "taniej" linii. Miejsca są losowane, tak aby osoby z grupy nie siedziały koło siebie. Oczywiście, że można siedzieć koło siebie ale trzeba dopłacić. Można również spróbować się dogadać z innymi pasażerami i pozamieniać miejscami, ale z tym to różnie bywa.
_________________
Lądy i morza przemierzam, kulę ziemską z otwartym czołem. Polski mam paszport na sercu. Skąd, pytam, skąd go wziąłem? A wziąłem go z dumy i trudu, ze znoju codziennej pracy, ze stali, z żelaza, z węgla. A węgiel to koks, to antracyt.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#403 PostWysłany: 26 Lip 2017 07:09 

Rejestracja: 04 Lut 2017
Posty: 297
Loty: 201
Kilometry: 193 619
niebieski
To nowa praktyka wprowadzona całkiem niedawno. Trzeba przyznać, że niezły sposób na wyrwanie dodatkowych kilkunastu-kilkudziesięciu złotych od klientów. Mam wykupiony lot w grudniu dla trzech osób i spodziewam się rozmieszczenia w różnych miejscach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#404 PostWysłany: 26 Lip 2017 08:21 

Rejestracja: 02 Cze 2014
Posty: 427
niebieski
Ja nie rozumiem trochę tego szumu wokół rozdzielania miejsc :-). Co za problem przez 2-3-4 godziny nie być koło siebie? Nie mówimy przecież o dłuższych lotach. Oczywiście z dziećmi trzeba być - poza tym i tak jest obowiązkowy wykup miejsca koło dziecka, ale dorośli? Byłam rozdzielona z mężem i córką nastolatką i wszyscy sobie chwalili chwilę spokoju :-). A podać sobie wodę, czy kanapkę w trakcie lotu to też nie problem... A jeśli ktoś bardzo musi być razem, to po prostu musi wziąć na klatę płatność...
Góra
 Profil Relacje PM off
strus77 lubi ten post.
 
      
#405 PostWysłany: 26 Lip 2017 09:09 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
ar2ditu napisał(a):
i czy na lotach krajowych tez czy luzniej

na krajowych lotach tak samo. 2 osoby WAW-WRO - w jedną stronę 14 i 25 rząd, na powrotnym 2 i 17 rząd.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#406 PostWysłany: 26 Lip 2017 11:02 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 676
Loty: 34
Kilometry: 47 914
niebieski
W którym momencie widać, jakie miejsca przydzielono? Przy zakupie biletu czy dopiero przy odprawie? R. leciałam dawnooo....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#407 PostWysłany: 26 Lip 2017 11:03 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3524
srebrny
przy odprawie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#408 PostWysłany: 28 Lip 2017 10:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Sie 2010
Posty: 475
Loty: 188
Kilometry: 360 656
niebieski
odprawa na 6 godzin przed odlotem: 4 miejsca (sekw. 177-180) - 3A, 4A, 16A, 17A. i to mi się podoba :)
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#409 PostWysłany: 28 Lip 2017 18:15 

Rejestracja: 05 Mar 2017
Posty: 1359
srebrny
ciiii, bo wszyscy zaczną na ostatnią chwilę
_________________
Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#410 PostWysłany: 29 Lip 2017 10:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Maj 2017
Posty: 153
Loty: 37
Kilometry: 59 474
i będą zawody kto najkrócej przed odlotem zrobił odprawę online :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#411 PostWysłany: 29 Lip 2017 10:58 

Rejestracja: 21 Lis 2014
Posty: 607
niebieski
Nowy system nowym systemem, właśnie też mnie przy wczorajszej odprawie na jutrzejszy lot uraczył- ale jak w praktyce wygląda boarding w takiej sytuacji?

Pytanie nie jest głupie- boarding w Ryanair to "klasa sama w sobie", oczywiście ironicznie. Jeśli do tego jeszcze dojdzie "Stefan, gdzie jesteś? Aaa tam... a kto bierze walizkę, ja czy Ty? Gdzie masz swoją? Połóż koło mojej, albo nie, lepiej Ty weź... Eee, Grazyna, zapomniałem od Ciebie okularów, daj mi, już idę [pod prąd]... no to paaaa, buziaaaaaaki [wstrzymuje ruch na 10s]"... :)

Zastanawiam się, czy sami sobie nie zrobią kuku i nie wpłyną na ten swój legendarnie szybki turnaround.
Góra
 Profil Relacje PM off
wikiman lubi ten post.
 
      
#412 PostWysłany: 29 Lip 2017 12:48 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2085
srebrny
Wpłyną co najwyżej na swoje przychody, bo ludzie się w końcu nauczą i będą częściej i chętniej kupować miejsca koło siebie.
Swoją drogą nie wiem, czy marketingowo nie wyszliby na tym lepiej, gdyby po cichu zwiększyli ceny wszystkich biletów np. o 20-30 zł (przynajmniej tych droższych, kosztujących obecnie >100), ale w zamian wprowadzili zasadę darmowego wyboru miejsca (za wyjątkiem premium) już przy zakupie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#413 PostWysłany: 31 Lip 2017 07:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Sie 2010
Posty: 475
Loty: 188
Kilometry: 360 656
niebieski
myślę, że jeszcze trochę i się wycofają z tego pomysłu. Ciekawe ile mają teraz straty czasu na ludziach, który zamiast wchodzić do samolotu żegnają się ze sobą, jakby się mieli już nigdy nie zobaczyć, bo jedno siedzi z przodu, a drugie z tyłu. (to samo w drugą stroną - masa osób czeka na rodziny przed samolotem, zamiast iść do terminala//autobusu.)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#414 PostWysłany: 31 Lip 2017 08:09 

NIESTETY, ale nic takiego nie zauważyłem nawet na turystycznych kierunkach typu Malta
Ktos tam się zamienia i przesiada, ale też rodziny wykupują podczas rezerwacji te miejsca obok siebie za powyżej bodajże 20 rzędem w ich promocji -50 % za wykup
Góra
 PM off  
      
#415 PostWysłany: 31 Lip 2017 09:07 

Rejestracja: 20 Maj 2015
Posty: 10
Ja w zeszłym tygodniu leciałem do Madrytu i system losuje przeróżnie. Do Madrytu 1c, 17c, 30c i 31 c. Oczywiście osoba z 17b nie widziała żadnego problemu żeby zamienić się miejscami i usiąść w pierwszym rzędzie.
Z powrotem natomiast 3b, 4b, 5b, 17b. Nasza "17tka" też nie widziała problemu w tym, żeby 'przemęczyć się' 3h przy wyjściu awaryjnym z większą ilością na nogi.

Pasażerowie też chętnie się zamieniają, ale jak już wspomniano powyżej - jeśli leci się na wspólne tygodniowe wakacje, to te dodatkowe 3h w samolocie chyba nikogo nie zbawią; )
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#416 PostWysłany: 31 Lip 2017 10:14 

Rejestracja: 25 Kwi 2013
Posty: 38
Obawiam sie że już tej polityki losowania miejsc nie zmienią. Inne tanie linie też tak robią więc to raczej staje się standardem.
Taka mała porada (pewnie Ameryki nie odkryłem ale może komuś się przyda) - nie wiem jak w Ryanair (bo nie leciałem jeszcze w tym roku) ze zmianą miejsc ale w Wizzair zrobiłem tak:
- lecąc w 3 osoby rezerwowałem miejsca tylko dla dwóch osób.
- na początku odprawiłem tylko trzecią osobę (tą bez wyboru miejsca)
- potem sprawdziłem czy są koło przydzielonego jej miejsca wolne siedzenia - na początku nie było
- po którymś razie pojawiły się obok wolne miejsca i wtedy zmieniłem (bezpłatnie) miejsca dla tych 2 pierwszych osób i zrobiłem im odprawę
- lot powrotny tez tak samo
Oszczędza się koszt rezerwacji dla jednej osoby a wszyscy siedzą razem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#417 PostWysłany: 31 Lip 2017 11:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1327
Loty: 132
Kilometry: 155 272
niebieski
A dzisiaj perełka. Poranny lot WAW-GDN i słyszymy mniej więcej tak: "Proszę zajmować miejsca przydzielone państwu na bilecie, prosimy się nie zamieniać na miejsca, gdyż są one przydzielone tak, aby samolot był prawidłowo wyważony a to wszystko dla państwa bezpieczeństwa". Ale tak ogólnie to była lekka trzoda bo sporo Januszy leciało nad morze, i wiadomo że Brajnek musi siedzieć koło mamy/taty bo tak.
_________________
Image
Pomagam w sprawach związanych z Kanadą i obwodem Kaliningradzkim.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#418 PostWysłany: 31 Lip 2017 15:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2878
Loty: 408
Kilometry: 765 204
srebrny
Gyron napisał(a):
nie wiem jak w Ryanair (bo nie leciałem jeszcze w tym roku) ze zmianą miejsc ale w Wizzair zrobiłem tak .

Przecież Wizz ludzi z jednej rezerwacji sadza wspólnie, więc po co kombinacje....
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#419 PostWysłany: 31 Lip 2017 16:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2012
Posty: 280
Loty: 112
Kilometry: 142 458
niebieski
macio106 napisał(a):
Ale tak ogólnie to była lekka trzoda bo sporo Januszy leciało nad morze, i wiadomo że Brajnek musi siedzieć koło mamy/taty bo tak.


Ja naprawdę wolę by Brajanek siedział obok mamy, niż rozrabiał z dala od rodziców. I nie uważam przesiadania się za Januszowanie. Leciałem ostatnio na krajówce w Portugalii, 45 minut lotu a Portugalczycy więcej się przesiadali niż Polacy na trzygodzinnym locie.

Swoją drogą na fanpage Ryanaira obrywa im się za tę politykę od wielu narodowości i mam nadzieję, że w końcu pójdą po rozum do głowy.
_________________
Image
http://www.blizejdalej.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off
Raphael lubi ten post.
 
      
#420 PostWysłany: 31 Lip 2017 16:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10936
HON fly4free
Też uważam, że takie losowe przydzielanie miejsc dla osób z tej samej rezerwacji może spowodować wydłużenie boardingu o kilka minut. Uważam też, że boarding przez rękaw powinien być najpierw dla osób siedzących z tyłu, potem pośrodku, a na końcu dla tych co siedzą z przodu. Bardzo często widzę osoby z pierwszych rzędów, które się pchają jako pierwsi i potem zatrzymują ruch w samolocie bo upychają bagaż do schowka nad głowami.
Góra
 Profil Relacje PM off
chris0o lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 529 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 27  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group