Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 529 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 27  Następna
Autor Wiadomość
#101 PostWysłany: 26 Mar 2014 21:33 

wszelkie gdybania nie za bardzo mają sens, bo system i tak bazuje na tym co pozostało po czasie płatnego wykupienia miejsc (poza Polską większa niż u nas liczba osób woli zapłacić te kilka euro i mieć miejsca te, które mu pasują o czym ostatnio przekonałem się lecąc w poniedziałek z Madrytu, w którym kilkadziesiąt przeważnie Hiszpanów wykupiło pierwszeństwo wejścia z wykupieniem miejsc, oczywiście w kolejce priorytet stanęło drugie tyle Polaków bez wykupienia pierwszeństwa wejścia, ale personel gate krótko i zdecydowanie skierował ich na tył kolejki )
Góra
 PM off  
      
Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN
Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy
#102 PostWysłany: 27 Mar 2014 08:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2886
Loty: 417
Kilometry: 786 538
srebrny
George23 napisał(a):
1/ Jak masz kupiony lot tam i z powrotem jednocześnie to odprawisz się na lot powrotny także 7 dni dni przed odlotem.


Piszę tu (jak wszyscy zresztą) o sytuacji, gdy wyjeżdżamy na dłużej niż 7 dni.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#103 PostWysłany: 27 Mar 2014 16:41 

Rejestracja: 18 Paź 2013
Posty: 43
nr sekwencji 24 i 25 - miejsca odpowiednio 20A i 20B
nr sekwencji 42 i 43 - miejsca odpowiednio 11A i 11B
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#104 PostWysłany: 27 Mar 2014 17:01 

Rejestracja: 05 Lip 2012
Posty: 136
Loty: 242
Kilometry: 372 077
nr sekwencji 92 - miejsce 25F

Polowałem od dłuższego czasu na miejsce za skrzydłem po prawej stronie. To, że będziemy pisać, kto jaki ma nr i jakie miejsca niewiele da. Od dłuższego czasu obserwowałem miejsca w samolocie, wiem, ze kilka było zakupionych, wiec najważniejsze jest jak znamy mechanizm przyznawania miejsca, który był juz tu przedstawiony i omawiany.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#105 PostWysłany: 27 Mar 2014 17:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
74/ 23F
119/ 05E
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#106 PostWysłany: 27 Mar 2014 17:21 

Rejestracja: 02 Kwi 2013
Posty: 883
Zbanowany
Cytuj:
nr sekwencji 92 - miejsce 25F

A drugie? :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#107 PostWysłany: 27 Mar 2014 17:43 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 1
Witam,
planuję niedługo lot z dzieckiem. Młody upiera się, żeby siedzieć przy oknie, w związku z tym pytanie: w sytuacji wykupienia miejsca, które będzie najlepsze. Chcę uniknąć sytuacji, w której pomimo wykupienia miejsca, będzie się gapił na słupek;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#108 PostWysłany: 27 Mar 2014 18:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Nie powiem Ci które, ale zwróć uwagę w jakim kierunku i o jakiej porze będziesz leciała, może się okazać, że młody od nadmiaru słońca będzie wolał zasunąć roletę :lol:

Ja nad chmurami, w słoneczny dzień, od południowej strony latam w okularach przeciwsłonecznych ;)
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#109 PostWysłany: 27 Mar 2014 20:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sie 2010
Posty: 373
niebieski
31 i 32 / 12D i 12E
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#110 PostWysłany: 02 Kwi 2014 15:33 

Rejestracja: 02 Gru 2012
Posty: 10
Loty: 8
Kilometry: 4 491
Ostatnie rezerwacje:

nr sek. 41 - 14F
nr sek. 7 - 18F
nr sek. 40 - 19C
nr sek. 23 - 14C
nr sek. 3 - 18B

Mam pytanie. Czy załoga bardzo skrupulatnie sprawdza czy wszyscy zajęli swoje miejsca? Lecę z drugą osobą, miejsca nam porozrzucało. Czy przy wejściu na pokład jako jedni z ostatnich, zakładając że będą jeszcze wolne miejsca można je zająć czy będziemy przesadzeni?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#111 PostWysłany: 02 Kwi 2014 15:39 

sami pasażerowie, a tym samym załoga tego pilnuje, gdyż nikt nie chce chodzić i szukać miejsca mając już przydzielone miejsce zwłaszcza przy dużym obłożeniu. Teraz i dzień przed lotem wejdź na stronę ryanair, wybierz do zakupu bilet na lot, którym lecisz po kliknięciu na kontynuuj i kliknięciu na wybierz miejsca będziesz miał wiedzę, jakie masz obłożenie i które miejsca są wolne


Ostatnio edytowany przez Anonymous, 02 Kwi 2014 15:44, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 PM off  
      
#112 PostWysłany: 02 Kwi 2014 15:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 213
Loty: 87
Kilometry: 188 854
jakub19 napisał(a):
Ostatnie rezerwacje:

nr sek. 41 - 14F
nr sek. 7 - 18F
nr sek. 40 - 19C
nr sek. 23 - 14C
nr sek. 3 - 18B

Mam pytanie. Czy załoga bardzo skrupulatnie sprawdza czy wszyscy zajęli swoje miejsca? Lecę z drugą osobą, miejsca nam porozrzucało. Czy przy wejściu na pokład jako jedni z ostatnich, zakładając że będą jeszcze wolne miejsca można je zająć czy będziemy przesadzeni?


Załoga może nie sprawdza skrupulatnie miejsc tylko mówią jakie masz miejsce przy okazaniu im biletu, myślę, że problemu nie bedzie jesli wejdziesz ostatni i znajdziesz jakieś dwa miejsca obok siebie ;) aczkolwiek z racji automatycznego ich przydzielania może to być trudne wiec na dzień przed wylotem zerknij na plan samolotu i zajętość miejsc./
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#113 PostWysłany: 02 Kwi 2014 15:50 

Rejestracja: 02 Gru 2012
Posty: 10
Loty: 8
Kilometry: 4 491
A gdzie mogę sprawdzić zajętość miejsc?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#114 PostWysłany: 02 Kwi 2014 15:51 

wejdź na stronę ryanair, wybierz do zakupu bilet na lot, którym lecisz po kliknięciu na kontynuuj i kliknięciu na wybierz miejsca będziesz miał wiedzę, jakie masz obłożenie i które miejsca są wolne
Góra
 PM off  
      
#115 PostWysłany: 03 Kwi 2014 00:03 

Rejestracja: 02 Kwi 2014
Posty: 4
lot rzym-poznań
sekw.117 miejsce 05B
sekw.118 miejsce 05C
trochę sie obawiam bo widzę że to są płatne miejsca a nie chciałam takich i jeszcze mam napisane na bilecie priorytet :( czy mogą mi potrącić z karty kasę?, niczego przy odprawie nie wpisywałam tzn. nr karty ani nie wybierałam miejsc
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#116 PostWysłany: 03 Kwi 2014 06:04 

niczego się nie obawiaj, wszystko jest ok i do tego za darmo, po prostu późno się odprawiłeś i tylko te miejsca im zostały do przydzielenia przy zapewne dużym obłożeniu co można sprawdzić w/g wzoru 2 posty wyżej
Góra
 PM off  
      
#117 PostWysłany: 03 Kwi 2014 22:01 

Rejestracja: 02 Gru 2012
Posty: 10
Loty: 8
Kilometry: 4 491
Jeszcze jedno pytanko. Czy warto przy wejściu na pokład poprosić stewardessę o możliwość zajęcia miejsca przy środkowym wyjściu ewakuacyjnym (jeśli nie jest ono zarezerwowane), czy raczej nie jest praktykowane lokowanie tam pasażerów na ich prośbę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#118 PostWysłany: 03 Kwi 2014 22:27 

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 2357
Loty: 237
Kilometry: 321 205
złoty
jakub19 napisał(a):
Jeszcze jedno pytanko. Czy warto przy wejściu na pokład poprosić stewardessę o możliwość zajęcia miejsca przy środkowym wyjściu ewakuacyjnym (jeśli nie jest ono zarezerwowane), czy raczej nie jest praktykowane lokowanie tam pasażerów na ich prośbę?


Warto spróbować, często się zgadzają.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#119 PostWysłany: 04 Kwi 2014 16:26 

Rejestracja: 01 Kwi 2014
Posty: 1
Hej, jestem cabin crew w ryanair.
Wiec jesli chodzi o te miejsca to juz tlumacze. Jak system przydziela miejsca to jest zagadka rowniez dla nas, czytajac ten temat widze ze pierwsze sequence number zawsze od srodka sa przydzielane (poza overwings) jednak jesli ktos zabukowac miejsca 18 abcdef podczas rezerwacji wtedy system sie zmienia. Ale to juz chyba wszyscy zauwazyli czytajac posty powyzej.

Teraz jesli chodzi o zajmowanie przypisanych miejsc , wyglada to tak.
Poniewaz wczesniej mielismy Rule 1/2 . Tzn gdy mielismy mniej niz 177 pax rzad 3 i 4 musial zostac pusty i to bylo mandatory.(moze jeszcze ktos pamieta), mniej niz 128 pax musielismy blokowac 3-9 rzad i ostatnie cztery rzedy i to zalezalo od dispatchera (zalezne od wagi w holdzie) i to wszystko bylo aby zbalansowac wage samolotu (ryanair uzywa tylko jednego holdu , dlatego w innych liniach z boeing 737-8 tego np nie praktykowali)

Czy musze siedziec na przypisanym miejscu?
Tak. Nawet jesli myslisz ze nikt nie siedzi na tym miejscu, ewentualnie osoba przyjdzie i zobaczy ze ktos siedzi na jego miejscu , usiadzie gdzies indziej i tak sie robi lancuszek i trzeba przesiadac pol samolotu.

Teraz mamy w samolocie 3 strefy.
Strefa nr 1 - rzad nr 1 do 5 inclusive
Strefa nr 2 -rzad 6-28 inclusive
Strefa nr 3- rzad 29-33

Zanim pasazerowie wejda na poklad dostajemy liczbe pasazerow dla kazdej strefy. Wiec jesli masz miejsce przepisane w rzedzie np 6 a chcesz usiasc w rzedzie nr 5 to to sie nie stanie z tego wzgledu ze samolot nie odleci dopoki nie ma odpowiedniej liczby osob w kazdej strefie.

Dlatego nawet jesli sa wolne miejsca w strefie 1 i 3 wolne to tam nie mozna usiasc bo wszystko jest obliczone tak aby samolot byl zrownazony.

Chcemy miejsca razem?
Ok, jesli obydwoje mamy miejsca przepisane w sferze 2 to jest mozliwa zmiany. Tylko zacznimy od zapytania zalogi. Tzn wyglada to tak, steewardess/a ktora jest w srodku kabiny to jest osoba do ktorej idziecie. Powiedzcie ze byscie chcieli usiasc razem i powiedzcie gdzie sa wasze przypisane miejsca. Na podczas boarding musicie usiasc na przypisanych miejscach poniewaz my zaloga do samego konca nie wiem ktore miejsca sa wolne w samolocie.
Gdy wszyscy sa na pokladzie cabin crew sprubuje wam znalezc dwa miejsca razem (w tej samej strefie) tak wiec nie badzcmy sneaky a zaloga wam pomoze znalezc miejsca razem, tylko tak jak mowie musi byc ta sama sfere inaczej jest za duzo komplikacji i cala paperwork musiala by byc zmieniana. Tak wiec nie odprawiajmy sie ostatni (strefa 1 i 3 jest przypisywana ostatnim pax ktorzy robia check in , no chyba ze placimy za miejsce)

Ja zawsze staram sie usiasc pax razem bo rozumiem ze czasem z roznych powodow nie mozemy zrobic wspolnej rezerwacji, ostatnio lecialam easy jetem , kupilam bilet dzien przed, moj chlopak mial bilet na ten lot juz odluzszego czasu, chcielismy usiasc razem steewardesa miala to kompletnie w d. Mimo ze duzo miejsc bylo wolnych nie pozwolila nam sie nigdzie przesiasc aby byc razem na 5 godzinnym locie, no trudno . Nie mowie ze wszystkie w easy jet sa takie ale troszeczke customer service bylo by fajnie otrzymac.


Przepraszam z gory za bledy, nie mam polskich znakow a w Polsce juz nie mieszkam 10 lat i sa efekty ;) mam nadzieje ze nikogo nie zmieszalam jeszcze bardziej niz byli.
Góra
 Profil Relacje PM off
marcino86 lubi ten post.
 
      
#120 PostWysłany: 05 Kwi 2014 11:47 

Rejestracja: 05 Lip 2012
Posty: 705
Loty: 7
Kilometry: 31 319
niebieski
WMI - GDN - WMI 05.04.2014 r., 19:20 - 06.04.2014 r. 20:30 (odprawa 04.04.14 r. 6:00)
2 paxy na tej samej rezerwacji

WMI - GDN: sekw. 97,98 ; miejsca 07A, 07B
GDN - WMI: sekw. 121, 122 ; miejsca 30A, 30B
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 529 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 27  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group