Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 529 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 27  Następna
Autor Wiadomość
#301 PostWysłany: 28 Maj 2017 10:14 

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 173
Loty: 133
Kilometry: 282 096
Dzięki za info
Góra
 Profil Relacje PM off
manyaky uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#302 PostWysłany: 28 Maj 2017 10:56 

Rejestracja: 03 Mar 2014
Posty: 484
niebieski
ofer napisał(a):
Kupiłem bilety dla znajomych. Rodzinka 2+2 bez platnego miejsca. I wiecie co? ... wszyscy mają miejsca przy oknie. Dorośli siedzą z przodu (rząd nr 3 i 4), a dzieciaki z tyłu (rząd nr 30 i 31). Niezle, co?
Nadmienie ze jedno z dzieci ma 2 i pół roku i siedzi samo przy oknie!

Ryanair dba o dobre wakacje. Wakacje wolne od dzieci... Do tego wszyscy siedzą przy oknach. Normalnie, miód-malina... ;)


W jaki sposób udało ci się ominąć przymus wykupienia miejsc dla rodzin z dziećmi?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#303 PostWysłany: 28 Maj 2017 13:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lip 2016
Posty: 1035
srebrny
Cytuj:

W jaki sposób udało ci się ominąć przymus wykupienia miejsc dla rodzin z dziećmi?


Bilety kupowałem dawno (przed tymi zmianami). Odprawę robiłem teraz. Na czacie rozkładają ręce, chcieli pomóc,ale niby w bombolocie nie ma już wolnych miejsc obok siebie. Będzie jazda z ryczącym maluchem... ;( Współczuję personelowi pokładowemu, pasażerom, Ryanair owi... To się nadaje do telewizji!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#304 PostWysłany: 28 Maj 2017 14:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1330
Loty: 134
Kilometry: 166 628
niebieski
Ogólnie jak kogoś to ciekawi. To 27.05 Ryanair GDN-WAW Ja miejsce 3E, tata 4E. Co lepsze obok nas jechał również ojciec z synem i oni mieli 3D,4D. Powrót 28.05. Ja 32E, tata 5E. Co w tym fajnego, a no że oboje mieliśmy miejsce wolne przy oknie. :) Co więcej zamieszanie z tymi miejscami jest bo każdy dyskutuje i narzeka, że pewnie tak robią bo "inni już zarezerwowali obok siebie". :lol:
_________________
Image
Pomagam w sprawach związanych z Kanadą i obwodem Kaliningradzkim.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#305 PostWysłany: 28 Maj 2017 19:39 

Rejestracja: 05 Mar 2017
Posty: 1363
srebrny
ofer napisał(a):
Kupiłem bilety dla znajomych. Rodzinka 2+2 bez platnego miejsca. I wiecie co? ... wszyscy mają miejsca przy oknie. Dorośli siedzą z przodu (rząd nr 3 i 4), a dzieciaki z tyłu (rząd nr 30 i 31). Niezle, co?
Nadmienie ze jedno z dzieci ma 2 i pół roku i siedzi samo przy oknie!

Ryanair dba o dobre wakacje. Wakacje wolne od dzieci... Do tego wszyscy siedzą przy oknach. Normalnie, miód-malina... ;)

ale jak dziecko ma 2,5 roku to nie ma obowiązkowej rezerwacji miejsca dla niego i rodzica?
_________________
Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#306 PostWysłany: 28 Maj 2017 19:49 

ofer napisał(a):

Bilety kupowałem dawno (przed tymi zmianami).


choć mi też tu coś nie pasuje, ze względu na dość spory czas obowiązywania tego zapisu
Góra
 PM off  
      
#307 PostWysłany: 29 Maj 2017 06:13 

Rejestracja: 03 Mar 2014
Posty: 484
niebieski
Z tego co pamiętam obowiązek kupna miejsc dla dorosłych podróżujących z dziećmi został wprowadzony we wrześniu 2016.
Bilety bez obowiązkowej rezerwacji miejsc musiały być więc kupowane najpóźniej w sierpniu 2016.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#308 PostWysłany: 29 Maj 2017 16:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2014
Posty: 397
Loty: 62
Kilometry: 131 038
niebieski
W czwartek będę leciał z żoną i oczywiście nie wykupiłem miejsca z ciekawości jak nas rozdzielą.
Ja 33B, żona 29E także nie dość, że różne rzędy to jeszcze przeciwna strona... do tego środek...
_________________
Image

Moje relacje:
Filipiny | Indonezja
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#309 PostWysłany: 29 Maj 2017 18:34 

Rejestracja: 05 Mar 2017
Posty: 1363
srebrny
U mnie mąż i starsza córka, niewykupione miejsca dostali lepsze niż ja wykupione z młodszą córką.
_________________
Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#310 PostWysłany: 01 Cze 2017 17:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2630
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
Kubab222 napisał(a):
Po zmianach boarding trwa co najmniej 10 minut dłużej. Wszyscy się zamieniają.


Dokładnie, sajgon po wejściu do samolotu przez jakieś 10-15 minut ;) FRanca sama sobie strzeliła w kolano. W sobotę leciałem WRO-LIS a we wtorek LIS-WRO. Oba loty opóźnione, przy czym gdyby nie nowy system przydzielania miejsc w trakcie odprawy to albo wylecielibyśmy o czasie albo z mniejszym opóźnieniem. Jestem ciekaw czy po pewnym czasie zrezygnują z tego pomysłu (no bo nie są w stanie przekrzyczeć na ziemi np. 50 osób, które chodzą po samolocie i chcą się zamienić) czy jednak przeboleją opóźnienia i system się utrzyma. O ile na mniejszych lotniskach nie będą mieli dużego problemu, to na większych w godzinach szczytu muszą czasami pewnie długo czekać na nowe sloty po boardingu...
Góra
 Profil Relacje PM off
MichalKu lubi ten post.
 
      
#311 PostWysłany: 02 Cze 2017 07:45 

Rejestracja: 07 Kwi 2014
Posty: 1074
srebrny
Na szczęście ostatnie loty mieliśmy tuż przed tymi zmianami więc nie wiem jak to wygląda w trakcie lotu ale zakładam że ludzie łażą po samolocie i znacznie utrudniają obsłudze przejazdy z wózkami i sprzedaż. Myślę że to też może mieć wpływ na powrót do normalności
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#312 PostWysłany: 02 Cze 2017 08:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Kwi 2015
Posty: 175
Loty: 226
Kilometry: 356 765
leciałam 27.05 trasa CRL-TSR i z powrotem 30.05 ,bez żadnych utrudnień ,łażenia po samolocie. Ludzie siadali grzecznie na swoich miejscach ,widziałam rodziny rozdzielone ale nie było żadnego zamieszania z tego powodu. Sama byłam tym zdziwiona bo z ciekawością oczekiwałam właśnie takiego zamętu :)
Może łażenie na pogaduszki ,przesiadnie się to zjawisko wystepujące tylko na trasach polskich? :shock:
Zobaczę niedługo i porównam czy moja teza jest słuszna ,bo szykuje się lot KTW-CHQ :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#313 PostWysłany: 02 Cze 2017 15:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
katka256 napisał(a):
U mnie mąż i starsza córka, niewykupione miejsca dostali lepsze niż ja wykupione z młodszą córką.

Czy moglabys napisac, jakie miejsca wykupilas, a jakie zostaly przydzielone automatycznie?
Jesli zaplacilas za miejsca np. przy oknie w rzedach 1-6 powiedzmy, to jakie lepsze system mogl przydzielic?
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#314 PostWysłany: 02 Cze 2017 17:21 

Rejestracja: 05 Mar 2017
Posty: 1363
srebrny
wykupione 21 A i B
przydzielone 2F i 6F
_________________
Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#315 PostWysłany: 03 Cze 2017 15:20 

Rejestracja: 07 Kwi 2014
Posty: 1074
srebrny
@spty13 nie ukrywam że jestem zaskoczony ale może faktycznie musi być więcej Polaków na pokładzie :-)
a może ktoś wie jak wygląda wpuszczanie na pokład osób odprawianych "mobilnie" gdy smartfon powędrował do drugiego wejścia?
Góra
 Profil Relacje PM off
Raphael lubi ten post.
 
      
#316 PostWysłany: 04 Cze 2017 19:53 

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 98
Loty: 87
Kilometry: 127 811
Ostatnio leciałem GDN-WAW i mieliśmy dwa miejsca z przodu i jedno w ostatnim rzędzie, więc weszliśmy wszyscy przodem, pokazałem wszystkie karty w komórce i po prostu musiałem przejść na koniec samolotu na swoje miejsce. Wsiadaliśmy na samym końcu bez żadnych walizek, więc bez problemu. Trochę gorzej jak chcesz wejść na początku bo masz walizki to albo się przedzierasz przez całą kabinę albo można zrobić print screena karty i druga osoba sobie go zapisze na telefonie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#317 PostWysłany: 07 Cze 2017 13:16 

Rejestracja: 07 Kwi 2014
Posty: 1074
srebrny
@‌strus77‌ ja się nie pytam "jak sobie poradzić z problemem" tylko ciekawy jestem jak się zachowają gdy powiem że moja karta pokładowa powędrowała wraz ze smartfonem do drugiego wejścia...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#318 PostWysłany: 07 Cze 2017 13:22 

Fizycznie nie wejdziesz na pokład o ile steward/esa nie upewni się, iż wchodzisz do właściwego samolotu

NIE ROZDZIELACIE się według wytycznych z postu przed twoim
Góra
 PM off  
      
#319 PostWysłany: 07 Cze 2017 13:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4829
Loty: 309
Kilometry: 516 019
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
Wintermute napisał(a):
@‌strus77‌ ja się nie pytam "jak sobie poradzić z problemem" tylko ciekawy jestem jak się zachowają gdy powiem że moja karta pokładowa powędrowała wraz ze smartfonem do drugiego wejścia...

obserwowalem takie sytuacje na kilku lotach, maz jednym wejsciem, zona drugim,
a karty na jednym smartfonie, jedno musialo pozniej okazac ze sa faktycznie dwie karty
Góra
 Profil Relacje PM off
Wintermute lubi ten post.
 
      
#320 PostWysłany: 07 Cze 2017 13:43 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3574
złoty
Niestety z moich obserwacji wynika, iż coraz mniej ludzi zamienia się miejscami, czyli albo wykupują miejsca albo siedzą tam gdzie przydzieli system, co nie wróży by nastąpił szybki powrót do normalności. :-(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 529 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 27  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group