Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 529 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 27  Następna
Autor Wiadomość
#281 PostWysłany: 26 Paź 2016 16:04 

Rejestracja: 02 Lip 2015
Posty: 2198
Loty: 44
Kilometry: 65 890
niebieski
Da sie. Piszesz na chat i za. €$£¥ bedziesz mógł zmienić miejsce
_________________
Jeśli masz jakieś pytania o Poznań pomogę!
I klikamy "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off
chris0o uważa post za pomocny.
 
      
Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
#282 PostWysłany: 07 Sty 2017 11:13 

Rejestracja: 07 Wrz 2014
Posty: 54
Cześć,

Nowa informacja, odprawiłem 6 osób najpierw dwójkami i dostaliśmy z czapy miejsca. Napisałem do supportu (napisałem prawde, że chce miejsca obok siebie ale wolalbym nie placiac ;p) i bez problemu zdjeli odprawe i pozwolili na ponowna odprawe wszystkich na raz - dostalismy miejsca w jednym rzędzie :)

Pozdrawiam,
Daniel
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#283 PostWysłany: 07 Sty 2017 13:07 

"Napisałem do suportu" czyli po prostu skontaktowałem się z nimi mi czyli z Ryanair przez ich Czat w godzinach jego pracy i wystarczy poprosić o anulowanie odprawy
Mi też się zgodzili, też potem na ponownej odprawie przydzielili miejsca w jednym rzędzie
Góra
 PM off  
      
#284 PostWysłany: 17 Maj 2017 16:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
W nawiązaniu do artykułu z głównej:

http://www.fly4free.pl/chytry-ryanair-c ... -zaplacic/

W moim przypadku 2 tyg. temu na trasie BGY-KRK 3 osoby na jednej rezerwacji otrzymały przy darmowej odprawie miejsca obok siebie.
Za 1,5 tyg. lecę w 2 osoby WRO-LIS-WRO więc odprawa z losowym wyborem miejsc już niedługo. Czy ktoś może potwierdzić powyższe rewelacje? Na mój lot aktualnie cena za wybór standardowego miejsca = 19 zł/os/OW. Zastanawiam się czy niestety nie wykupić (ewentualnie pisać na czat RYR w sprawie anulowania odprawy jeśli nie będziemy siedzieli obok siebie).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#285 PostWysłany: 17 Maj 2017 16:39 

ryanair-zakup-biletow-odprawa,225,42195&start=1280



Wykupienie może nic nie dać
Góra
 PM off
monroe lubi ten post.
 
      
#286 PostWysłany: 17 Maj 2017 17:02 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
@‌monroe‌ Najpierw bym spróbowała odprawić się normalnie i zobaczyć co przydzieli ,a potem jak coś będzie nie tak to anulować odprawę .Sporo zamieszania teraz mają z powodu tych kombinacji ;) Jest nadzieja,że im się znudzi i przywrócą dawny system.
Góra
 Profil Relacje PM off
monroe lubi ten post.
 
      
#287 PostWysłany: 21 Maj 2017 18:34 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
miriam napisał(a):
@‌monroe‌ Najpierw bym spróbowała odprawić się normalnie i zobaczyć co przydzieli ,a potem jak coś będzie nie tak to anulować odprawę .Sporo zamieszania teraz mają z powodu tych kombinacji ;) Jest nadzieja,że im się znudzi i przywrócą dawny system.


Anulowanie odprawy jest bez sensu - musimy wtedy płacić za oba miejsca, a po wylosowaniu można zmienić tylko jedno miejsce (bo obok jednego wylosowanego jest inne wolne). Ja tak miałem i zapłaciłem tylko za jedno miejsce - choć za pierwszym razem nie zadziałało - dostałem potwierdzenie zmiany bez przydzielonego miejsca, ale okazało się, że nawet z karty nie pobrało kasy, zmieniłem jeszcze raz i zadziałało.

Wydaje mi się, że to losowanie jest... mało losowe - na początku są "losowane" miejsca z rzędów B i E, tak żeby jak najbardziej rozdzielić
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#288 PostWysłany: 21 Maj 2017 19:30 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
trocha napisał(a):

Anulowanie odprawy jest bez sensu - musimy wtedy płacić za oba miejsca, a po wylosowaniu można zmienić tylko jedno miejsce (bo obok jednego wylosowanego jest inne wolne).

Faktycznie ponoć już na czacie nie bardzo można załatwić anulację odprawy i ponowny bezpłatny przydział miejsc, a jeszcze kilka dni temu było to możliwe.Obecnie tak kombinują ,aby jak najwięcej kasy zebrać za płatny wybór siedzeń
monroe napisał(a):
(ewentualnie pisać na czat RYR w sprawie anulowania odprawy jeśli nie będziemy siedzieli obok siebie).
- obecnie lepiej tak jak pisze @‌trocha‌
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#289 PostWysłany: 21 Maj 2017 23:02 

Rejestracja: 09 Lip 2015
Posty: 20
Odprawiłam się na wtorkowy lot. Zawsze odprawiałam się na samym początku, ale ze względu na te zmiany zdecydowałam się poczekać, bo im mniej miejsc do wyboru, tym większa szansa, że będziemy siedzieć blisko siebie. I tak się stało! Dostałam miejsce 3C i 5C. I tu mam pytanie. To są miejsca priorytetowe. Czy jeśli za nie nie zapłaciłam, to i tak przysługuje mi pierwszeństwo wejścia?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#290 PostWysłany: 21 Maj 2017 23:05 

"To są miejsca priorytetowe" w wersji z jego wykupieniem, w twoim wariancie NIE (za free masz więcej miejsca na nogi :) )

A i nie trzeba pytać, trzeba jedynie spojrzeć co pisze na twojej karcie pokładowej
Góra
 PM off  
      
#291 PostWysłany: 21 Maj 2017 23:19 

Rejestracja: 09 Lip 2015
Posty: 20
Dzięki. Pytam, bo własnie patrzę i widzę "inną kolejkę", więc chciałam się upewnić. Nie latam zbyt często, ale wydaje mi się, że kiedyś była tam "zwykła kolejka" i trochę mnie to zmyliło.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#292 PostWysłany: 22 Maj 2017 00:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1386
niebieski
miriam napisał(a):
@‌monroe‌ Najpierw bym spróbowała odprawić się normalnie i zobaczyć co przydzieli ,a potem jak coś będzie nie tak to anulować odprawę .Sporo zamieszania teraz mają z powodu tych kombinacji ;) Jest nadzieja,że im się znudzi i przywrócą dawny system.

Anulowanie odprawy nie anuluje przydzielonego miejsca. Ponowna odprawa przydzieli identyczne miejsce, o ile nie zostanie wykupione nowe.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#293 PostWysłany: 22 Maj 2017 00:04 

A to ciekawa TEORIA :lol: :lol: :lol: i myśl czy tekst

Jak już się zgodzą, a jest obecnie to prawie niemożliwe to jednak mamy sytuację jak przed odprawą i można np. czekać na ostatnią chwilę jak już poprzydzielają te wszystkie B, E i co ich tam wie
Góra
 PM off  
      
#294 PostWysłany: 22 Maj 2017 00:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1386
niebieski
Tak przynajmniej jest po zmianach. Po anulowaniu check-inu miałem wciąż przydzielone to samo miejsce. Poza tym pierwsze słyszę, aby były problemy z anulowaniem check-inu.

Niewykluczone, że jest blokowane na stałe (a właściwie to najprawdopodobniej tak jest) - właśnie po to, aby ludzie nie robili bezsensownych anulacji. W FR nie ma overbookigu, więc nie ma też problemu/ekonomicznego ograniczenia z trzymaniem przypisanego miejsca w systemie.

Tak było u mnie, polecam samemu przetestować.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#295 PostWysłany: 22 Maj 2017 00:13 

Trzyma przypisane miejsca i to od samej rezerwacji to w Wizzair

A i nie pisałbym, gdybym nie anulował w Ryanair - ciebie widać okłamali i ci nic nie anulowali, a już na pewno nie anulowali wcześniejszej ODPRAWY
Góra
 PM off  
      
#296 PostWysłany: 22 Maj 2017 00:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1386
niebieski
Kiedy anulowałeś? Przed, czy po zmianach?

Nie wiem, może jest tak, że wykonują dwie czynności: anulowanie odprawy i wyczyszczenie miejsca - w moim wypadku może nie wyczyscili dodatkowo miejsca, ale wątpię.

Odprawa była na 100% anulowana.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#297 PostWysłany: 28 Maj 2017 00:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lip 2016
Posty: 1025
srebrny
Kupiłem bilety dla znajomych. Rodzinka 2+2 bez platnego miejsca. I wiecie co? ... wszyscy mają miejsca przy oknie. Dorośli siedzą z przodu (rząd nr 3 i 4), a dzieciaki z tyłu (rząd nr 30 i 31). Niezle, co?
Nadmienie ze jedno z dzieci ma 2 i pół roku i siedzi samo przy oknie!

Ryanair dba o dobre wakacje. Wakacje wolne od dzieci... Do tego wszyscy siedzą przy oknach. Normalnie, miód-malina... ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
MichalKu lubi ten post.
 
      
#298 PostWysłany: 28 Maj 2017 00:56 

Rejestracja: 28 Sty 2016
Posty: 9
Loty: 47
Kilometry: 96 427
Po zmianach boarding trwa co najmniej 10 minut dłużej. Wszyscy się zamieniają.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#299 PostWysłany: 28 Maj 2017 09:37 

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 172
Loty: 133
Kilometry: 282 096
Wykupiłem miejsca po raz pierwszy, aby w czasie ponad 4 godzinnego lotu mieć pewność miejsc obok siebie. Na wydruku papierowym widnieje- zwykła kolejka a na bilecie w smarfonie widnieje - inna kolejka. Jak to rozumieć ? czy mogę pokazując bilet w smarfonie stanąć w kolejce uprzywilejowanej. Ponieważ to pierwszy taki przypadek proszę o info.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#300 PostWysłany: 28 Maj 2017 10:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2013
Posty: 1845
Loty: 76
Kilometry: 125 391
niebieski
zwykła = inna, tak rozumieć.

Uprzywilejowana = priorytet na karcie.
_________________
Image
MOJE RELACJE Z PODRÓŻY
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 529 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 27  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group