Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 195 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Następna
Autor Wiadomość
#161 PostWysłany: 04 Lut 2015 12:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Sty 2014
Posty: 107
@Intchy

Płaciłeś kartą "złotówkową" Sync?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#162 PostWysłany: 04 Lut 2015 15:11 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 265
Loty: 96
Kilometry: 101 069
niebieski
tak. odklikany 'krzyżyk' kursu Ryanair aby liczyło po kursie banku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#163 PostWysłany: 04 Lut 2015 16:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Sty 2014
Posty: 107
Generalnie zasada jest taka, że najpierw przelicza forinty na USD po kursie Mastercard z dnia dokonania transakcji a następnie bank przelicza sobie dolary na złotówki po kursie sprzedaży dewiz z dnia rozliczania operacji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#164 PostWysłany: 26 Kwi 2015 14:57 

Rejestracja: 01 Wrz 2013
Posty: 78
gosiek napisał(a):
3 dni temu kupowałam kilka biletów w Ryan ale w ani jednym przypadku nie zauważyłam możliwości odhaczenia opcji przewalutowania, płaciłam Visą Debit, natomiast w środkach na koncie widzę jakby kursy nie były zbytnio zawyżone, czy powinnam się martwić że w momencie zaksięgowania płatności kwota wzrośnie?


Witam, chcę kupić bilet z Oslo Rygge -> Łódź. Przerobiłem cenę na PLN stosując "myk". Mam kartę Visa Electron z Inteligo i po wpisaniu danych karty nie wyświetla mi się żadna możliwość odznaczenia przewalutowania.
Czy wzorem cytowanego postu mogę spokojnie dokonać rezerwacji, bo Ryanair zaprzestał takich praktyk?
W przypadku niepowodzenia - ile czasu trwały wasze pozytywne rozpatrzenia reklamacji u Ryanair'a/waszego banku?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#165 PostWysłany: 26 Kwi 2015 15:08 

Mało się znam, ale jak stosujesz myk i kupujesz w zł to jak ma ci się pokazać opcja odhaczenia przewalutowania?
Przy Visa Elektron Deutsche Bank przy stosowaniu myku i zakupie za zł i tak następowało podwójne przewalutowanie (raptem kilka zł straty, niczego nie reklamowałem)
Góra
 PM off  
      
#166 PostWysłany: 26 Kwi 2015 15:17 

Rejestracja: 01 Wrz 2013
Posty: 78
Anonymous napisał(a):
Mało się znam, ale jak stosujesz myk i kupujesz w zł to jak ma ci się pokazać opcja odhaczenia przewalutowania?
Przy Visa Elektron Deutsche Bank przy stosowaniu myku i zakupie za zł i tak następowało podwójne przewalutowanie (raptem kilka zł straty, niczego nie reklamowałem)


No właśnie, kwota zamówienia jest niemała i choć, fakt, logika nakazuje że płatność w PLN nie powinna być przewalutowywana. Ale jednak jest, jak sam napisałeś ;)
Obawiam się, że przy koszcie ok. 400 zł to już nie będzie "kilka złotych straty"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#167 PostWysłany: 26 Kwi 2015 15:24 

"Szansa" podwójnego przewalutowania przy płatności kartą Visa jest spora, może rozważysz podpięcie twojej karty pod Paypal, zapłacisz przy 400 zł 8 zł więcej czyli jak za płatność kartą kredytową, ale bez niespodzianek

http://www.fly4free.pl/bilety-ryanair-paylal/
Góra
 PM off  
      
#168 PostWysłany: 03 Paź 2015 00:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lis 2012
Posty: 1013
niebieski
Kurde, kupowałem właśnie bilety Ryanairem na trasie Malta - Rzym Ciampino (cena biletów w Euro oczywiście).

Wprowadzam dane karty kredytowej Raiffeisen, wszystkie szczegóły PO CZYM KLIKAM W OKIENKO Z INFORMACJĄ O PRZEWALUTOWANIU I ODZNACZAM PTASZKA i cena z PLN po zbójeckim kursie zmienia się na 17,99 Euro więc zadowolony klikam ZAPŁAĆ KONTYNUUJ.

i na ekranie potwierdzenia płatności napisane ŻE I TAK POBRAŁO KWOTĘ Z KARTY W PLN PO ZŁODZIEJSKIM KURSIE RYANAIRA 4,51 ZA EURO...

Co z tym zrobić? Dlaczego pobiera w PLN po kursie Ryanaira a nie w EUR tak jak chcę?
Kupiłem drugi bilet, odznaczyłem na milion procent i znowu to samo.
Całe szczęście że bilety były po €17,99 bo to czyste złodziejstwo.

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#169 PostWysłany: 03 Paź 2015 00:57 

Z tematu
ryanair-przewalutowanie-podwojna-platnosc,181,38325?start=120

wynika, że pomaga złożenie reklamacji w banku karty, czyli w Raiffeisen (dziwne, bo kilka ray wcześniej płaciłem jak ty i po "odhaczeniu ptaszka" blokowało cenę zakupu w euro, nic nie piszesz jaką blokadę masz w bieżących blokadach na koncie karty)

pizarro napisał(a):
Dwa dni temu otrzymałem odpowiedź z Raiffeisena, że moja reklamacja została rozpatrzona pozytywnie i otrzymałem zwrot za niekorzystną różnicę kursową. Gdyby każdy w takiej sytuacji pisał reklamacje to może banki i organizacje płatnicze wymogłyby na Ryanairze uczciwą sprzedaż biletów.
Góra
 PM off  
      
#170 PostWysłany: 03 Paź 2015 07:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2013
Posty: 1845
Loty: 76
Kilometry: 125 391
niebieski
A to nie jest screen z tej nowej strony w wersji beta? Może tam jeszcze nie działa wszystko jak należy i bugi się zdarzają?
_________________
Image
MOJE RELACJE Z PODRÓŻY
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#171 PostWysłany: 03 Paź 2015 13:40 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3924
platynowy
Ryan ma od kilku tygodni błąd na stronie, mimo odznaczenia ptaszka i tak stosują zlodziejski kurs. Nie ma znaczenia jaka karta. Trzeba skladac reklamacje w Ryanair, wtedy oddają różnicę.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#172 PostWysłany: 03 Paź 2015 13:52 

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 1959
platynowy
Może się to nie zawsze zdarza, ale dzisiaj kupowałem lot z Anglii.
Udało się odznaczyć tego ptaszka i zostało rozliczone po korzystnym kursie Reiffiego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#173 PostWysłany: 03 Paź 2015 13:56 

Po kursie mastercard, mam takie same doswiadczenia z wczesniejszych zakupow po odhaczeniu, ktore wyskakuje dopiero po wpisaniu nr karty
Góra
 PM off  
      
#174 PostWysłany: 03 Paź 2015 20:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lis 2012
Posty: 1013
niebieski
Tomek Zien napisał(a):
A to nie jest screen z tej nowej strony w wersji beta? Może tam jeszcze nie działa wszystko jak należy i bugi się zdarzają?

Nie, nie jest. Tradycyjna wersja strony.

-- 03 Paź 2015 20:05 --

Anonymous napisał(a):
Po kursie mastercard, mam takie same doswiadczenia z wczesniejszych zakupow po odhaczeniu, ktore wyskakuje dopiero po wpisaniu nr karty

Odhaczam, PLN zmienia się na EURO. Daję ZAPŁAĆ KONTYNUUJ i na screenie jak widać. Zakup dokonywany dwukrotnie dla potwierdzenia. (dla 2 osób oddzielnie).
Kwota blokady: 82,88 PLN.

Co ciekawe odznaczam ptaszka, zamykam okno, kurs zmienia się na Euro.

Czy na pewno chcesz zrezygnować z opcji dynamicznego przeliczania walut? Aby skorzystać z gwarantowanego przez nas kursu wymiany, kliknij tutaj.

Klikam ponownie "tutaj" i znowu ptaszek jest zaznaczony, ponownie go odznaczam i tak wkoło Macieju.

-- 03 Paź 2015 20:16 --

Hm, bardzo dziwne. Przed chwilą dokonałem kolejnego zakupu biletu Ryanair z Włoch do Polski i pobrało dobrze kartą Raiffeisen. Dziwne rzeczy się dzieją. Wczoraj pobierało w PLN mimo odznaczenia ptaszka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#175 PostWysłany: 03 Paź 2015 20:19 

Płacisz kartą kredytową, a więc +2% i do zapłaty powinno być 18,35 euro (z ciekawości przeszedłem na tej trasie rezerwację, po wpisaniu nr karty wyskakuje komunikat i po odhaczeniu cena wraca do 18,35 euro)
Masz link do właściwego tematu, masz wolę to reklamuj w Raiffeisen.
Góra
 PM off  
      
#176 PostWysłany: 03 Paź 2015 20:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lis 2012
Posty: 1013
niebieski
Anonymous napisał(a):
Płacisz kartą kredytową, a więc +2% i do zapłaty powinno być 18,35 euro (z ciekawości przeszedłem na tej trasie rezerwację, po wpisaniu nr karty wyskakuje komunikat i po odhaczeniu cena wraca do 18,35 euro)
Masz link do właściwego tematu, masz wolę to reklamuj w Raiffeisen.


Przeczytaj jeszcze raz mojego posta bo jedno pominąłeś.

Po wpisaniu numeru karty odhacz ptaszka, po czym PONOWNIE KLIKNIJ TUTAJ i ptaszek będzie zaznaczony ponownie.
Ale tak czy siak dzisiaj pobrało kwotę w Euro, a wczoraj po odznaczeniu mimo wyświetlanej ceny w Euro to na oknie potwierdzenia z numerem rezerwacji i tak widniała cena pobrana w PLN.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#177 PostWysłany: 03 Paź 2015 20:31 

Ja tam po wpisaniu nr. karty odklikiwałem ptaszka raz po kliknięciu na kolorowy napis w treści i wystarczyło
Góra
 PM off  
      
#178 PostWysłany: 03 Paź 2015 21:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lis 2012
Posty: 1013
niebieski
Tak czy siak wygląda na to że bug dzisiaj poprawiony i można kupować Raiffeisenem odznaczając ptaszka.
Kupowałem przed chwilą Rzym Ciampino - Warszawa Modlin i pobrało tak jak trzeba (w Euro).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#179 PostWysłany: 15 Paź 2015 09:38 

Rejestracja: 29 Sty 2013
Posty: 36
Właśnie przed chwilą kupiłem bilety Bruksela-Warszawa
Ptaszka odznaczyłem, pociągnęli w pln po swoim kursie 4,50zł/euro.

Leci reklamacja do rajfiego.
Pierwszy raz z tym się spotykam.

3 miesiące temu, ta sama trasa, ta sama karta i prawidłowe obciążenie
Image


EDIT:

Chyba to rajfi/mastercard coś namieszał.
Klepiąc busa na flibco.com proponuje mi DCC (nie miałem tego):

Image

Ryan pewnie od razu rozpoznaje kartę w pln i robi obciążenie po swoim złodziejskim kursie ignorując wybór użytkownika...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#180 PostWysłany: 16 Paź 2015 15:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lis 2012
Posty: 1013
niebieski
U mnie płacąc karta Raiffeissen na transie Ciampino - Modlin jednego dnia poszło po 4,50 a następnego dla kolegi kupony bilet już w Euro po dobrym kursie. Ale bilety były za €17,99 to nie reklamowałem.

Daj znać co odpowiedzą na reklamację.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 195 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group