Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 139 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 15 Sty 2014 19:29 

Rejestracja: 13 Sty 2014
Posty: 3
Płaciłam kartą visa, nie sądziłam, że to robi jakąś różnicę, ale dobrze wiedzieć na przyszłość.

Mam jeszcze pytanie do osób, które mają konto w banku bzwbk odnośnie składania właśnie takich skarg drogą meilową - czy jest ona skuteczna? Czy jednak wtedy są małe szanse na ugranie czegoś i lepiej udać się do placówki osobiście?

Już wcześniej kupowałam bilety w ryanair i nigdy nie było problemu, tylko że bilety były w niskiej cenie. Zastanawiam się czy wcześniej mnie już tak nie oszukali. Niby tylko kilka zł różnicy ale jak tak "zrobią" kilkaset osób to mają niezły zarobek ;/.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN
Nowość! Wakacyjne loty Ethiopian Airlines do RPA i Tanzanii z bagażem z Warszawy od 2376 PLN Nowość! Wakacyjne loty Ethiopian Airlines do RPA i Tanzanii z bagażem z Warszawy od 2376 PLN
#42 PostWysłany: 22 Sty 2014 09:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2010
Posty: 112
Niekoniecznie przy użyciu MC nie będzie podwójnego przewalutowania. Ostatnio dokupowaliśmy bagaż kartą Euro z kantora aliora (MC) za lot z Hiszpanii do UK - przy dokupowaniu usług nie ma możliwości zmiany waluty, więc płatność miała być w Euro i tak było na stronie płatności. Po zapłacie pojawia się strona, że rajan przeliczył na złotówki (po swoim kursie). Karta była walutowa więc bank znowu przeliczył PLN na Euro.

Wcześniej bilety były kupowane debetówką rozliczaną w PLN - bank dostał kwotę w Euro do przeliczenia, więc byliśmy pewni, że tu płatność też musi być w Euro.

Niby przy użyciu MC nie miało być podwójnego przewalutowania - a jednak.
_________________
Image
o naszych wyjazdach - Pacynkowe podróże
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 22 Sty 2014 10:03 

apacino napisał(a):
Niekoniecznie przy użyciu MC nie będzie podwójnego przewalutowania. Ostatnio dokupowaliśmy bagaż kartą Euro z kantora aliora (MC) za lot z Hiszpanii do UK - przy dokupowaniu usług nie ma możliwości zmiany waluty, więc płatność miała być w Euro i tak było na stronie płatności. Po zapłacie pojawia się strona, że rajan przeliczył na złotówki (po swoim kursie). Karta była walutowa więc bank znowu przeliczył PLN na Euro.

Wcześniej bilety były kupowane debetówką rozliczaną w PLN - bank dostał kwotę w Euro do przeliczenia, więc byliśmy pewni, że tu płatność też musi być w Euro.

Niby przy użyciu MC nie miało być podwójnego przewalutowania - a jednak.


A czemu nie składasz reklamacji do banku wystawcy karty? (skoro karta ma być rozliczana w euro to bank lub mastercard mają zainterweniować i różnicę ci zwrócić, łaski nie robią bo równie dużo winni co ryanair jest po stronie banku wystawcy karty)
Góra
 PM off  
      
#44 PostWysłany: 22 Sty 2014 11:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2010
Posty: 112
Reklamacja została już złożona. W poście chodziło mi o to, że płacąc MC wcale nie mamy pewności, że przewalutowań nie będzie
_________________
Image
o naszych wyjazdach - Pacynkowe podróże
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 26 Sty 2014 23:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Sty 2014
Posty: 107
Odkopię temat, nigdy wcześniej nie rezerwowałem biletów lotniczych a niedługo będę musiał. Interesują mnie dwa przypadki - lot z Krk do Bergamo i na odwrót. Posiadam kartę debetową w PLN [Sync] i walutową w Euro [Alior Kantor] - obie Mastercard. Chciałem uniknąć niekorzystnych przewalutowań, więc bardzo proszę o upewnienie mnie czy poniższe wywodysą prawdziwe i ew. wskazać jakiś błąd ;) A więc tak:

Lot z KRK do Bergamo:

1. Jeśli płacę debetówką w PLN: Trzeba odznaczyć, że nie chcę przewalutowania "po kursie" Ryanaira. Wówczas cena wyświetlona na stronie w PLN będzie tą właściwą i taka też zostanie pobrana z konta bez żadnych przewalutowań?
2. Jeśli płacę walutową EUR: Rozumiem, że istnieje opcja by za lot z PL zapłacić w EURO mając konto walutowe [trik opisywany na tym forum]. Wówczas cena może być nawet korzystniejsza, a Ryanair powinien wysłać do banku żądanie w EUR a nie PLN?

Lot z Bergamo do KRK

3. Płacę walutową w EUR: Trzeba coś odznaczać przy wpisywaniu danych karty? Na chłopski rozum, jeśli na stronie podana jest cena w EUR powinno zostać wysłane żądanie zapłaty w EUR i powinno także obyć się bez przewalutowań/prowizji?
4. Płacę debetówką w PLN Odznaczam przewalutowanie Ryanaira [o ile się pojawia], Ryanaair wysyła żądanie zapłaty w EUR, a bank już po swoim niewiele mniej zdzierskim kursie przeliczy to już sobie na złotówki?

Z góry dzięki za pomoc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 26 Sty 2014 23:30 

kombinujesz, tylko nie wiem dlaczego:
- w jednej rezerwacji kupujesz bilety Kraków - Bergamo - Kraków kartą debetową mastercard i od razu pokaże sumę w zł bez żadnych "ptaszków" i taka suma zostanie ci ściągnięta z konta karty
- chcesz stosować myk odwrotny i kupować w euro proszę bardzo, nie wiem jaki przelicznik będzie zastosowany i czy na 100% będzie ci się opłacało, osobiście wątpię

nie zaszkodzi poczytać ze strony głównej w PORADY
http://www.fly4free.pl/rezerwacja-bilet ... -po-kroku/
Góra
 PM off  
      
#47 PostWysłany: 26 Sty 2014 23:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Sty 2014
Posty: 107
@gorny77

Dzięki za odp. Nie doprecyzowałem chodzi o dwie różne osoby, jedna będzie leciała do Bergamo, druga parę dni później z Bergamo do KRK.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 26 Sty 2014 23:48 

poselsuski napisał(a):
@gorny77

Dzięki za odp. Nie doprecyzowałem chodzi o dwie różne osoby, jedna będzie leciała do Bergamo, druga parę dni później z Bergamo do KRK.


czyli ta druga osoba kupuje w osobnej rezerwacji w euro lub n/w sposobem kartą mastercard za zł, co osobiście polecam, ale zrobi jak uważa (pamiętaj, że jeżeli ty będziesz kupować oba bilety dla siebie i tej osoby z tego samego komputera by przed drugą rezerwacją wyczyścić ciasteczka, bo możesz się zdziwić jak druga rezerwacja też będzie na ciebie)
http://silesiair.com.pl/jak-zmienic-wal ... w-ryanair/
Góra
 PM off  
      
#49 PostWysłany: 26 Sty 2014 23:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Sty 2014
Posty: 107
Ok, dzięki piękne za wskazówki, będę uważał.
Co do opłacalności transakcji w EUR to oczywiście będę sprawdzał sobie na bieżąco realne koszta i porównywał z tymi w PLN. Jeśli korzyści będą niewielkie bądź żadne to oczywiście nie będę bawił się w żadną kombinatorykę ze zmianą waluty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 27 Sty 2014 00:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1571
Loty: 565
Kilometry: 709 491
niebieski
poselsuski napisał(a):
lot z Krk do Bergamo i na odwrót.

Jeśli płaciłbyś debetówką w PLN za lot KRK-BGY (cena w PLN) wówczas nie musisz nic odznaczać. Płacisz tyle PLN ile od początku rezerwacji widzisz. Natomiast jeśli płaciłbyś debetówką w PLN za lot BGY-KRK (cena w EUR) wówczas faktycznie lepiej odznaczyć przelicznik Ryanaira, który pojawia się po wpisaniu numeru karty. Cena zostanie wówczas przeliczona według kursu banku.

Różnic w koszcie biletu w zależności od walut nie zauważyłem, zatem według mnie nie ma potrzeby stosować karty w EUR.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 27 Sty 2014 08:24 

Rejestracja: 21 Lis 2011
Posty: 174
Mam ten sam problem, mimo iz od wielu lat regularnie kupuje bilety lotnicze co miesiac i w tym miesiacu pierwszy raz mi tez wzielo wiecej. Oczywiscie zastosowalem myk i zmienilem na PLN (ze strony SILESIAR), podsumowana cena byla wiec w zlotowkach, a mimo to sciagnelo z karty wiecej niz pokazane to bylo na stronie ryanair :( cos sie dzieje.. juz napisalem reklamacje do banku swojego, a oni odpisali, ze mam z RYANAIREM se kontaktowac..... Mam konto w Meritum i korzystalem z karty VISA BASIC, natomiast wczesniej zawsze placilem karta visa electron z WBK i nigdy problemu nie bylo.. zlodzieje!!!!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 08 Lut 2014 16:33 

Rejestracja: 05 Sty 2013
Posty: 13
Witam

Podbijam, bo mam problem.

Mam kartę Mastercard Debit, wydaną z AliorSync do konta walutowego.

Kupuję bilet na Ryanairze z Mediolanu na Maltę. Pojawia mi się coś takiego: http://pasteboard.co/wU1Y5u2.png
Jak mogę to zmienić, żeby uniknąć podwójnego przewalutowania? Mam euro i chcę płacić w euro, nie chcę, żeby kwota była w PLN.

W podsumowaniu transakcji mam kwotę w euro.
http://pasteboard.co/wV1EVX2.png

Ktoś mówił, żeby ustawić dzienny limit transakcji na max kwotę tak jak cena bilety, ustawiłam, dokonałam płatności, wyświetlili błąd, że płatność nie mogła zostać zrealizowana. Czyli chcą mnie wydymać na 20zł (a to nie jedyny bilet jaki dzisiaj muszę kupić...).

Ktoś coś pomoże?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 08 Lut 2014 19:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2014
Posty: 125
Loty: 726
Kilometry: 982 767
Gdy pojawi się formułka:

"Twoja karta debetowa/kredytowa zostanie obciążona 200.55 PLN (44.99 EUR informacji), nastąpi przekierowanie do kolejnej strony, na której nastąpi potwierdzenie transakcji."

kliknij na słowo "informacji", wyskoczy następna:

"Sat, 08 Feb 2014 17:08:14 GMT
Kurs wymiany 4.4575881 na 44.99 EUR = 200.55 .

Jeśli nie zgadzasz się z kursem wymiany waluty, odznacz poniższe pole. Kurs walutowy tej transakcji jest gwarantowany i nie będzie podlegać wahaniom.
Jeśli odznaczysz poniższe pole, kurs walutowy tej transakcji nie zostanie zagwarantowany przez Bank i podlegać będzie wahaniom walutowym. Wszelkie dodatkowe koszty z tym związane będą pokryte przez pasażera.
Po dalsze informacje dotyczące gwarantowanych kursów walutowych, prosimy zapoznać się z naszymi Warunkami i Postanowieniami. Zalecamy nie odznaczanie poniższego pola, w ten sposób będziesz miał pewność, że kurs walutowy jest zagwarantowany."

I tutaj trzeba odznaczyć tego ptaszka w kwadracie, przeciwnie do zaleceń RYANA o ile masz faktycznie kartę w euro
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#54 PostWysłany: 08 Lut 2014 19:47 

Rejestracja: 05 Sty 2013
Posty: 13
Niestety i tak chciało pobrać kwotę w pln, a nie euro...

Problem nierozwiązany, bo kupiłam bilety za pln z konta pln, ale jestem wściekła, że mając konto walutowe i kartę w euro nie mogę tego wykorzystać kupując bilety w Ryanie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 21 Lut 2014 17:23 

Rejestracja: 02 Wrz 2011
Posty: 138
AX77 napisał(a):
Gdy pojawi się formułka:

"Twoja karta debetowa/kredytowa zostanie obciążona 200.55 PLN (44.99 EUR informacji), nastąpi przekierowanie do kolejnej strony, na której nastąpi potwierdzenie transakcji."

kliknij na słowo "informacji", wyskoczy następna:

"Sat, 08 Feb 2014 17:08:14 GMT
Kurs wymiany 4.4575881 na 44.99 EUR = 200.55 .

Jeśli nie zgadzasz się z kursem wymiany waluty, odznacz poniższe pole. Kurs walutowy tej transakcji jest gwarantowany i nie będzie podlegać wahaniom.
Jeśli odznaczysz poniższe pole, kurs walutowy tej transakcji nie zostanie zagwarantowany przez Bank i podlegać będzie wahaniom walutowym. Wszelkie dodatkowe koszty z tym związane będą pokryte przez pasażera.
Po dalsze informacje dotyczące gwarantowanych kursów walutowych, prosimy zapoznać się z naszymi Warunkami i Postanowieniami. Zalecamy nie odznaczanie poniższego pola, w ten sposób będziesz miał pewność, że kurs walutowy jest zagwarantowany."

I tutaj trzeba odznaczyć tego ptaszka w kwadracie, przeciwnie do zaleceń RYANA o ile masz faktycznie kartę w euro


Czy na nowej stronie ryanaira też się da to odhaczyć? Ja dziś wybrałem lot modlin alicante modlin, doszedłem do platności, wypełnilem dane karty itd i nigdzie mi się nie pojawia opcja gdzie mogę nacisnąć słówko informacji ( bo cena jest podana tylko w zł i nie ma w nawiasie ile to euro i słówka informacji ). Czy ta opcja się pojawia po naciśnięciu " KUP TERAZ " ??? Czy może trzeba być zarejestrowanym użytkownikiem w Ryanie ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 21 Lut 2014 17:26 

nie pojawia się bo lot/y rozpoczynające się z Polski, teraz od widzimisię ryanaira zależy czy zaksięguje sumę, którą widzisz w zł przy płatności kartą VISA, czy też po przewalutowaniu
Góra
 PM off  
      
#57 PostWysłany: 21 Lut 2014 17:32 

Rejestracja: 02 Wrz 2011
Posty: 138
Anonymous napisał(a):
nie pojawia się bo lot/y rozpoczynające się z Polski, teraz od widzimisię ryanaira zależy czy zaksięguje sumę, którą widzisz w zł przy płatności kartą VISA, czy też po przewalutowaniu


No to nieźle!!! Co za akcja! Muszę chyba przelać kasę na inne konto, gdzie mam kartę debetową mastera i wtedy zapłacić - ale to dopiero w poniedziałek :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 21 Lut 2014 22:11 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3878
Loty: 39
Kilometry: 33 222
wilanowiak napisał(a):
Anonymous napisał(a):
nie pojawia się bo lot/y rozpoczynające się z Polski, teraz od widzimisię ryanaira zależy czy zaksięguje sumę, którą widzisz w zł przy płatności kartą VISA, czy też po przewalutowaniu


No to nieźle!!! Co za akcja! Muszę chyba przelać kasę na inne konto, gdzie mam kartę debetową mastera i wtedy zapłacić - ale to dopiero w poniedziałek :(


Przecież istnieje coś takiego jak express elixir :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 22 Lut 2014 14:27 

Rejestracja: 02 Wrz 2011
Posty: 138
Masterem zapłaciłem za 4 transakcje, za każdym razem wszystko ok.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 05 Mar 2014 16:32 

Rejestracja: 05 Mar 2014
Posty: 1
No to i ja dorzucę swój kamyczek à propos kont walutowych - sytuacja podobna do tego co napisała 'mloda92'.

Słowem wstępu, posiadam konto walutowe w Euro w Alior Sync i wydaną do niego kartę debetową MasterCard. Potrzebowałem 2 biletów: Alghero -> Dortmund i Dortmund -> Kraków, za które chciałem zapłacić w Euro.

Przy pierwszym zakupie na trasie Dortmund -> Kraków cena sumarycznie wyszła 100.98 Euro, po wprowadzeniu danych karty pojawił się tekst:
"Twoja karta debetowa/kredytowa zostanie obciążona 451.51 PLN (100.98 EUR informacji), nastąpi przekierowanie do kolejnej strony, na której nastąpi potwierdzenie transakcji." (mimo iż w podsumowaniu biletu jest kwota 100.98 EUR) na co zareagowałem jak się często opisuje - tj. click na "informacji" i usunięcie ptaszka w okienku, które się pojawi. Sam tekst się nie zmienił, a po wybraniu "Kup Teraz" okazało się, że na liście transakcji w banku widnieje informacja:
"Kwota w oryginalnej walucie operacji: 451.51 PLN, Kwota w walucie rachunku: 112.34 EUR"
co przyznam zasmuciło mnie trochę :(

Przy drugim zakupie na trasie Alghero -> Dortmund było podobnie, sumaryczna cena wyszła 102.98 Euro, po wprowadzeniu danych tej samej karty znowu pojawiła się informacja:
"Twoja karta debetowa/kredytowa zostanie obciążona 460.45 PLN (102.98 EUR informacji), nastąpi przekierowanie do kolejnej strony, na której nastąpi potwierdzenie transakcji.", jednak tutaj ptaszka owego nie usuwałem, po kliku na "Kup Teraz" z konta pobrana została kwota 102.98 EUR w czystej postaci - bez żadnych przeliczeń.

Konkluzja:
- masz konto walutowe w walucie, którą wyświetla Ryanair (tj. konto=EUR i bilety=EUR albo konto=PLN i bilety=PLN) -> nic nie zmieniaj
- masz konto w walucie, która jest inna niż wyświetla Ryanair (tj. np konto=PLN bilety=EUR itd.) -> kombinuj
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 139 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group