Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 139 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 20 Wrz 2013 22:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2191
Loty: 408
Kilometry: 718 413
srebrny
dzisiaj to ja się dałem nabrać ... faktycznie okienko "więcej informacji" pojawią się dopiero po wpisaniu nr karty.
karta MasterCard w euro zamiast 71 poszlo 78,5
_________________
Strona znajomego, gorąco polecam:
Zdjęcia, filmiki i ciekawostki z całego świata -> http://www.niezwyklyswiat.com
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#22 PostWysłany: 20 Wrz 2013 23:05 

suszek napisał(a):
dzisiaj to ja się dałem nabrać ... faktycznie okienko "więcej informacji" pojawią się dopiero po wpisaniu nr karty.
karta MasterCard w euro zamiast 71 poszlo 78,5


dlatego dziwię się oporowi w stosowaniu tego sposobu
http://silesiair.com.pl/jak-zmienic-wal ... w-ryanair/
przed chwilą sprawdzałem cenę biletów z Madrytu przy opcji kupowania RT z/do Krakowa cena 1454 zł, a dzięki w/w sposobowi 1400 zł z groszami, przy płaceniu mastecard wizz (oczywiście akceptowane + 2%) ściągana z konta taka sama suma

no i oczywiście płacenie tylko kartą mastecard najlepiej prepaid bzwbk rozliczana w zł, nawet większość captch ryanair ostatnio to hasło "zawsze mastercard"
Góra
 PM off  
      
#23 PostWysłany: 07 Lis 2013 11:30 

Rejestracja: 04 Cze 2013
Posty: 772
niebieski
witam

Visa od lipca wprowadziła dodatkową opłatę od transakcji bezgotówkowych w obcej walucie w wysokości 3%

pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 07 Lis 2013 13:06 

Rejestracja: 23 Sie 2011
Posty: 354
niebieski
ktos w ogole dostal odpowiedz od urzedu ochrony konsumenta? mi za ukryte przewalututowanie ani ryan ani bank (alior sync) nie zwrocil kosztow (ponad 20EUR). napisalem do tez organizacji konsumentow, ale dostalem odpowiedz, ze sprawa jest ponizej 50EUR, a to jest ich minimalna kwota roszceniowa od ktorej zaczynaja dzialac. juz minely z 2-3miesiace i nic...
_________________
Swiat konczy sie tam, gdzie nie dociera Ryanair
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 07 Lis 2013 13:22 

Rejestracja: 06 Mar 2012
Posty: 28
Witam, zgłosiłem we wrześniu sprawę do UOKiK przez ePUAP ale nie dostałem na razie odpowiedzi. Po locie złożyłem reklamację w mBanku - pierwszą mi odrzucili, na szczęście przysługuje odwołanie od rozpatrzenia reklamacji również do banku. Zadzwoniłem na linię i udawałem wkurzonego (nie musiałem się bardzo starać) i poprosiłem o zaznaczenie, że jeśli bank nie chce chronić moich interesów jako klienta to nie chcę być ich klientem. Po kilku dniach dostałem formularz wyglądający na formularz organizacji kartowej, w którym o dziwo istniało pole "płatność przewalutowano bez mojej zgody", które zaznaczyłem, podpisałem, zeskanowałem, odesłałem mailem i nazajutrz dostałem zwrot nadpłaty na kartę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 08 Lis 2013 17:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2012
Posty: 245
Loty: 364
Kilometry: 669 576
niebieski
Zakupiłem lot CRL - WMI za 9,90 EUR płacąc karta MC Kantor Walutowy Alior Bank w EUR. Bank pobrał 11,12 EUR. Ok, dalem sie nabrać nie odzanczyłem opcji o której nie wiedziałem, że się podstepnie pokazuje po wpisaniu nr karty.
Ponowny zakup bilet HHN-CIA za 19.90 EUR (niby już mądrzejszy) a bank pobrał 22,30 EUR
Na pierszy zakup wysłałem pismo do banku, na które bank odpisał:

"W odpowiedzi na otrzymaną korespondencję uprzejmie informuję, że opisana przez Pana sytuacji dotycząca sposobu rozliczenia transakcji nie jest uzależniona od Alior Banku. Dodam, że dokonywana przez Pana transakcji może być rozliczona w przedstawiony przez Pana sposób. Uzależnione jest to wyłącznie od akceptanta transakcji. W związku z powyższym zapraszam serdecznie do kontaktu z firmą Ryanair."

Zatem UWAGA ! nie ma znaczenia czy zaznaczasz czy nie Ryanair i tak Ciebie podstepnie okradnie (bo jak to cwaniastwo inaczej nazwać) ?
w myśl"
ARTYKUŁ 4 - TARYFY, PODATKI I OPŁATY
4.3 WALUTA

„Taryfy, podatki, opłaty i obciążenia są płatne w walucie kraju rozpoczęcia podróży, w braku wskazania przez nas innej waluty przed terminem lub w terminie zapłaty - na przykład w związku z niemożnością wymiany waluty lokalnej. Według naszej gestii, możemy zaakceptować płatność w innej walucie”.

oczywiscie składam reklamacje do RT płatność była w EUR i zapłaciłem w EUR (nie chodzi o kwote ale o zasade, a pisze ku przestrodze tych co sie jeszcze nie dali nabrać) !

Wygląda na to że jedyny słuszny sposób to patent, o którym pisze @gornny77
_________________
pozdrawiam:

Image

https://mojeflagi.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 08 Lis 2013 17:44 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3939
platynowy
kriss napisał(a):
nie ma znaczenia czy zaznaczasz czy nie Ryanair i tak Ciebie podstepnie okradnie

Ja zawsze odhaczam i nigdy nie zdarzyło mi się żeby pobrali po ich bandyckim kursie. Oczywiście zawsze 2x się upewniam czy ptaszek został odznaczony.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 08 Lis 2013 18:22 

Rejestracja: 13 Mar 2013
Posty: 14
gulakov napisał(a):
ktos w ogole dostal odpowiedz od urzedu ochrony konsumenta? ..


Zacząłbym od sprawdzenia szczegółów transakcji, mogłeś coś przeoczyć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 08 Lis 2013 18:37 

Rejestracja: 23 Sie 2011
Posty: 354
niebieski
@janek1980
koszt i kwota na rachunku Ryanaira- 87,99 EUR
kwota pobrania z karty- 99,31 EUR
Po drodze bylo przewalutowania z EUR na PLN i z PLN na EUR, na ktore nie mam zadnych sladow w transakci z franca a jedynie na wyciagu z konta.
_________________
Swiat konczy sie tam, gdzie nie dociera Ryanair
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 08 Lis 2013 19:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2013
Posty: 603
Loty: 302
Kilometry: 377 901
niebieski
mucha napisał(a):
kriss napisał(a):
nie ma znaczenia czy zaznaczasz czy nie Ryanair i tak Ciebie podstepnie okradnie

Ja zawsze odhaczam i nigdy nie zdarzyło mi się żeby pobrali po ich bandyckim kursie. Oczywiście zawsze 2x się upewniam czy ptaszek został odznaczony.

Mnie nigdy żadne okienko się nie pokazywało :shock: i nic nie odznaczałam. Kupowałam nawet ostatnio bilet w funtach. W mailu od Ryana były podane 2 kwoty (w GBP i PLN). Całość zaksięgowała się następnego dnia po zakupie i z konta zeszła identyczna kwota,jak ta podana w mailu (płaciłam MC z mBanku).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 08 Lis 2013 20:18 

kriss, jeśli tej kwestii w ramach reklamacji nie załatwisz z bankiem do którego przypisana jest karta, którą płaciłeś to gdzie indziej nikt inny póki co Ci nie pomoże (kompletnie nie rozumiem oporu w stosowaniu sposobu na zamianę waluty zakupu na zł podanego na stronie silesair tym bardziej po kilku miesiącach podawania przykładów z zawyżonym przewalutowaniem, chyba, że karta przypisana jest do konta walutowego)

Dla przypomnienia poniżej temat ze strony głównej z 02.09.2013r., na teraz po 2-miesiącach bez zmian
http://www.fly4free.pl/podwojne-przewal ... kik-radzi/
Góra
 PM off  
      
#32 PostWysłany: 08 Lis 2013 20:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2012
Posty: 245
Loty: 364
Kilometry: 669 576
niebieski
Anonymous napisał(a):
kriss, jeśli tej kwestii w ramach reklamacji nie załatwisz z bankiem do którego przypisana jest karta, którą płaciłeś to gdzie indziej nikt inny póki co Ci nie pomoże (kompletnie nie rozumiem oporu w stosowaniu sposobu na zamianę waluty zakupu na zł podanego na stronie silesair tym bardziej po kilku miesiącach podawania przykładów z zawyżonym przewalutowaniem, chyba, że karta przypisana jest do konta walutowego)



@gorny77 po pierwsze bank się odcina twierdząc że dostał taka dyspozycję od przewoźnika

"Szanowny Panie,
> > Dziękuję za przesłaną wiadomość i skorzystanie z oferty Alior Banku.
> > W odpowiedzi na otrzymaną korespondencję uprzejmie informuję, że opisana przez Pana sytuacji dotycząca sposobu rozliczenia transakcji nie jest uzależniona od Alior Banku.
> Dodam, że dokonywana przez Pana transakcji może być rozliczona w przedstawiony przez Pana sposób. Uzależnione jest to wyłącznie od akceptanta transakcji.
> > W związku z powyższym zapraszam serdecznie do kontaktu z firmą Ryanair."

po drugie nie ma żadnego oporu w stosowaniu Twojego patentu (pisałem już wyżej że to chyba jedyne sensowne czytaj pewne wyjście), ale ...
skoro zgodnie z regulaminem moge płacić w walucie kraju z którego wylatuje w tym przypadku w EUR i jest opcja, że moge to wybrać kupując lot to dlaczego ma mnie ktoś oszukiwać ? (nie ważne czy bank czy przewoźnik).

tak czy inaczej dzięki za patent :-)
_________________
pozdrawiam:

Image

https://mojeflagi.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 08 Lis 2013 21:05 

topikpl napisał(a):
Witam, zgłosiłem we wrześniu sprawę do UOKiK przez ePUAP ale nie dostałem na razie odpowiedzi. Po locie złożyłem reklamację w mBanku - pierwszą mi odrzucili, na szczęście przysługuje odwołanie od rozpatrzenia reklamacji również do banku. Zadzwoniłem na linię i udawałem wkurzonego (nie musiałem się bardzo starać) i poprosiłem o zaznaczenie, że jeśli bank nie chce chronić moich interesów jako klienta to nie chcę być ich klientem. Po kilku dniach dostałem formularz wyglądający na formularz organizacji kartowej, w którym o dziwo istniało pole "płatność przewalutowano bez mojej zgody", które zaznaczyłem, podpisałem, zeskanowałem, odesłałem mailem i nazajutrz dostałem zwrot nadpłaty na kartę.


Ja bym uderzył w/w opisanym sposobem do banku karty o przesłanie opisanego "formularz wyglądający na formularz organizacji kartowej", na tą chwilę jedyna szansa na pozytywne rozwiązanie przy podejściu twojego banku
Góra
 PM off  
      
#34 PostWysłany: 08 Lis 2013 23:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2013
Posty: 603
Loty: 302
Kilometry: 377 901
niebieski
kriss,właśnie tego pierwszego okienka nigdy nie widziałam (inne są,jak najbardziej). A co do reszty,to spróbuj zlożyć odwołanie/reklamację od decyzji banku.

gorny77,jeśli będzie mi dane,to wkrótce wypróbuję tą metodę ze zmianą waluty (mam nadzieję,że zadziała :oops: ).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 08 Lis 2013 23:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4829
Loty: 309
Kilometry: 516 019
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
Kriss - jezeli twoje zrzuty z ekranu zawieraja faktyczne dane Twojej karty
to 10 euro dla Ryana jest Twoim najmniejszym problemem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 09 Lis 2013 00:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2012
Posty: 245
Loty: 364
Kilometry: 669 576
niebieski
correos napisał(a):
Kriss - jezeli twoje zrzuty z ekranu zawieraja faktyczne dane Twojej karty
to 10 euro dla Ryana jest Twoim najmniejszym problemem.



nr są tak faktyczne tak samo jak imię i nazwisko (.... zwykły wybór z sufitu),
ale jak masz ochote możesz skorzystać, a nóż Ci zadziła :-)
_________________
pozdrawiam:

Image

https://mojeflagi.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 09 Lis 2013 00:43 
Moderator forum

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 2969
kriss napisał(a):
correos napisał(a):
Kriss - jezeli twoje zrzuty z ekranu zawieraja faktyczne dane Twojej karty
to 10 euro dla Ryana jest Twoim najmniejszym problemem.



nr są tak faktyczne tak samo jak imię i nazwisko (.... zwykły wybór z sufitu),
ale jak masz ochote możesz skorzystać, a nóż Ci zadziła :-)
usunalem - sorry, kriss
_________________
pozdrawiam

A.



Wybaczcie brak polskich znakow w niektórych postach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 13 Sty 2014 20:48 

Rejestracja: 13 Sty 2014
Posty: 3
Witam,
Niedawno kupowałam bilety w Ryanair dla 10 osób i podwójne przewalutowanie kosztowało w naszym przypadku 300zł... Nie ma co ukrywać, że jest to bardzo duża suma dlatego byłabym wdzięczna za rady odnośnie złożenia skargi w banku. Nigdy wcześniej nie składałam takiego pisma dlatego bardzo proszę o pomoc :).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 13 Sty 2014 20:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 213
Loty: 87
Kilometry: 188 854
AWiWW napisał(a):
Witam,
Niedawno kupowałam bilety w Ryanair dla 10 osób i podwójne przewalutowanie kosztowało w naszym przypadku 300zł... Nie ma co ukrywać, że jest to bardzo duża suma dlatego byłabym wdzięczna za rady odnośnie złożenia skargi w banku. Nigdy wcześniej nie składałam takiego pisma dlatego bardzo proszę o pomoc :).


Jaką kartą płaciłaś ? Ja zawsze płacę Mastercard (mBank) i zawsze płace za bilety tyle ile się należy. Wniosek nasuwa się jeden... Mastercarda nie dotyczą przewalutowania. Płaciłem kiedyś zwykłą VISą i również dopłacałem. W przypadku Mastercarda nie odnotowałem pobrania "haraczu"
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 13 Sty 2014 21:01 

AWiWW napisał(a):
Witam,
Niedawno kupowałam bilety w Ryanair dla 10 osób i podwójne przewalutowanie kosztowało w naszym przypadku 300zł... Nie ma co ukrywać, że jest to bardzo duża suma dlatego byłabym wdzięczna za rady odnośnie złożenia skargi w banku. Nigdy wcześniej nie składałam takiego pisma dlatego bardzo proszę o pomoc :).


wielkiej filozofii nie ma, standardowo pismem lub wysyłając e-maila do banku wydawcy karty opisujesz przebieg zakupu, podajesz sumę zakupu z otrzymanego na e-mail potwierdzenia zakupu od ryanair jako załącznik dołączając to potwierdzenie z sumą zakupu w zł
Góra
 PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 139 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group