Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
https://www.bookryanair.com/SkySales/bo ... -pl#Search


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 248 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 21 Mar 2016 17:29 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3924
platynowy
Jeśli zastosujesz myk to kwota w PLN będzie taką jaka zejdzie z karty, o ile zapłacisz kartą do konta złotówkowego.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#42 PostWysłany: 21 Mar 2016 18:03 

Rejestracja: 06 Sty 2012
Posty: 42
Tak, chcę zapłacić Visa electron z BZWBK konto w złotówkach. Kiedyś czytałem, że ta karta jest problematyczna. Najchętniej zapłaciłbym paypalem ale mam zbyt małe środki. Na paypal można wpłacić tylko PLN i koło się zamyka.
Więc chyba zaryzykuje zakup z "mykiem"- no chyba, że ktoś ma inne doświadczenia.


Ostatnio edytowany przez lahcimmm2, 23 Paź 2016 23:36, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 21 Mar 2016 18:04 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3924
platynowy
Kup z mykiem płacąc VE z BZWBK. Przy paypalu prowizja to 2%. Jak bardzo chcesz ten Paypal to kartę z WBK możesz tam podpiąć i też powinno przejść.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 21 Mar 2016 18:19 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 1601
Loty: 50
Kilometry: 65 501
złoty
Tak, z twojej karty zostanie ściągnięte tyle złotówek ile wyszło do zapłacenia po zastosowania "myku".

TUTAJ bardzo fajnie wytłumaczono o co chodzi z "mykiem"

Przewalutowanie następuje u operatora karty, którą płacisz za bilet a nie w Twoim banku.


Ostatnio edytowany przez wersus79, 21 Mar 2016 18:30, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 21 Mar 2016 18:23 

Rejestracja: 06 Sty 2012
Posty: 42
mucha napisał(a):
Kup z mykiem płacąc VE z BZWBK. Przy paypalu prowizja to 2%. Jak bardzo chcesz ten Paypal to kartę z WBK możesz tam podpiąć i też powinno przejść.

To chyba zapłacę mykiem. Paypal to prowizja i do tego jeszcze zmiana waluty na pewno wyjdzie drożej. Z mykiem cena jest nawet nieco niższa niż jakbym kupował w 2 strony z Polski.
Jedyna obawa to właśnie ewentualne przewalutowanie i wtedy cały misterny plan...
Na marginesie to jest nienormalne aby był taki problem z zapłatą za bilety w innej walucie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 10 Lip 2016 14:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Cze 2016
Posty: 117
Loty: 22
Kilometry: 67 312
Witam wszystkich,

Byłabym wdzięczna za poradę, gdyż niestety sposób podany w pierwszym poście nie chce mi zaskoczyć.

W moim przypadku interesuje mnie otrzymanie ceny w EUR, gdyż taką mam kartę płatniczą. Wylot ma być z/do Polski, ale gdy wg. wskazówek otwieram w osobnej zakładce loty z mojego kraju (Niemcy) i widzę cenę w EUR, to po kliknięciu dalej (w 1 zakładce z lotem z Polski) ceny niestety nadal są w PLN.

Może coś źle robię (choć instrukcja jest dość jasna ;) ), plus ceny w PLN są wyświetlane na ostatniej stronie, gdzie podaje już się kartę płatniczą i zatwierdza płatność - tak więc wolałabym jeszcze nie płacić ;)

Bardzo prosiłabym o porady :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 10 Lip 2016 14:40 

Rejestracja: 02 Lip 2015
Posty: 2198
Loty: 44
Kilometry: 65 890
niebieski
@Turtelik. Na pewno używasz starej strony?
_________________
Jeśli masz jakieś pytania o Poznań pomogę!
I klikamy "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 10 Lip 2016 14:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Cze 2016
Posty: 117
Loty: 22
Kilometry: 67 312
Witaj @gruby_inversia

To moja pierwsza styczność z Ryanair (nie wiedziałam, że jest nowa i stara ich strona :O), w poradniku niestety nie było linka do konkretnej strony - jeśli jest jakaś szczególna, przez którą należy używać myku, to byłabym bardzo wdzięczna za linkowanie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 10 Lip 2016 14:47 

Rejestracja: 02 Lip 2015
Posty: 2198
Loty: 44
Kilometry: 65 890
niebieski
Post #34 na drugiej stronie tego wątku.
_________________
Jeśli masz jakieś pytania o Poznań pomogę!
I klikamy "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 10 Lip 2016 16:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Cze 2016
Posty: 117
Loty: 22
Kilometry: 67 312
Teraz faktycznie zadziałało, dziękuję :)

Warto by było może - dla takich gap jak ja - dodać link do strony w pierwszym poście na przyszłość ;)


Ostatnio edytowany przez Zeus, 07 Sie 2016 23:47, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 26 Lip 2016 15:36 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 1601
Loty: 50
Kilometry: 65 501
złoty
Właśnie kupowałem dwa bilety z zastosowaniem "myku". Nie zadziałał z wykorzystaniem karty kredytowej Wizz RaiffeisenPolbank (Master Card). Wszystko było dobrze dopóki nie wpisałem numeru karty kredytowej. Wtedy system automatycznie zmieniał cenę końcową na euro. Próbowałem ponownie kilka razy, czyściłem ciasteczka, historię nawet komputer zmieniłem. Za każdym razem to samo. Fajna cena w złotówkach zamieniała się na cenę w euro. Najciekawsze jest to, że cena po zamianie ze złotówek na euro było wyższa od wyjściowej w euro - przed zastosowaniem "myku". Czy kartą Wizz nie da się płacić stosując myk?

W końcu użyłem innej karty - Visa Debit, z którą myk zadziałała wzorowo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 26 Lip 2016 16:23 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Za użycie karty kredytowej jest dopłata ileś tam %, więc musiało podbijać

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 26 Lip 2016 16:48 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 1601
Loty: 50
Kilometry: 65 501
złoty
Masz rację, za kredytówkę jest dopłata. Ale czy z automaty system powinien mi zmieniać złotówki na euro? Po wpisaniu numery karty Wizz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 26 Lip 2016 17:16 

Kłania się jeszcze niedostateczna znajomość tematu:
po wpisaniu nr. karty po prawej stronie pokazuje się napis z aktywnym "kliknij tutaj" i w następnym napisie wystarczy odhaczyć ptaszka jak ze scrrenów
Co do +2% za kartę kredytową nie do przeskoczenia, system rozpoznaje KK (paypal nie jest rozwiązaniem bo też +2%)

Załączniki:
myk 7.PNG
myk 7.PNG [ 4.61 KiB | Obejrzany 7948 razy ]
myk 8.PNG
myk 8.PNG [ 15.54 KiB | Obejrzany 7948 razy ]
Góra
 PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#55 PostWysłany: 26 Lip 2016 18:02 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 1601
Loty: 50
Kilometry: 65 501
złoty
Wielkie dzięki. Działa, ale dla zwykłego śmiertelnika to jakaś czarna magia. Tylko przez jakiś przypadek powiązałbym odhaczenie ptaszka z powrotem ceny do złotówek.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 07 Sie 2016 23:31 

Rejestracja: 07 Sie 2016
Posty: 1
Witam czy ten "myk" ze zmianą waluty dziala nadal ? bo próbuje na róznych przegladarkach i na roznych komputerach i dalej nic, próbowalem tez na starej stronie i ciagle sie nie zmieni ? czekam na odpowiedz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 08 Sie 2016 00:21 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
Działa tylko na starej stronie.Sprawdź jeszcze raz czy wszystko robisz poprawnie- krok po kroku tak jak opisano w odpowiednim wątku.Powinno się udać. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 11 Sie 2016 11:38 

Rejestracja: 09 Sie 2016
Posty: 117
@wersus79 nakierowała mnie na ten link. Dziękuję.

Za loty ryanaira opłacone kartą Wizz RaiffeisenPolbank zamiast 535,30 zł (jak było na stronie rezerwacji lotów, a potem na rachunku podróży) z karty pobrane mi zostało 594,42 zł! :evil: Kupowałam lot w relacji Poznań-Korfu-Poznań i ceny miałam podane w pln, a nie euro. :shock: Będę oczywiście reklamować, ale może mi coś podpowiecie. Czy reklamację mam kierować do ryanaira czy do raiffeisen czy może do obu? Nie wiem, czy to ma znaczenie, ale kupowałam loty poprzez aplikację mobilną.

Pierwszy raz płaciłam za loty ryanaira kartą kredytową Wizz RaiffeisenPolbank (MasterCard). Wcześniej wszystkie swoje loty (w tym zagraniczne) opłacałam kartą kredytową alior lub mbanku (VISA) i było ok. Czy różnica w opłacie podyktowana jest różnym wystawcą karty? Czy to oznacza, że nie ma sensu płacić kartą wizz za loty ryanair?

Przy płatności kartą Wizz RaiffeisenPolbank za loty i bagaż w wizzair wszystko się zgadzało.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 11 Sie 2016 12:22 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
Wczytaj się dokładnie w info od #51 a zrozumiesz dlaczego tak się stało
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 11 Sie 2016 12:29 

Rejestracja: 09 Sie 2016
Posty: 117
Jeszcze raz przeczytałam. Nie przypominam sobie, żebym widziała w aplikacji przy zakupie biletów komunikat z postu #54. Czy może to być podstawą reklamacji? I u kogo - ryanair czy raiffeisen?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 248 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group