Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
https://www.bookryanair.com/SkySales/bo ... -pl#Search


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 248 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 13  Następna
Autor Wiadomość
#101 PostWysłany: 29 Gru 2016 11:10 

Dokładnie, temat do zamknięcia, bo beż strony legacy przewalutowań "NIET" czyli "ZDECHŁO PADŁO"!!! niestety

Na teraz tylko po ich narzuconym kursie i to w ramach np. zł-euro lub euro-zł, czasami wychodzi nieżle
Góra
 PM off  
      
Lato na Korfu za 950 PLN. Loty z Warszawy + 5 noclegów Lato na Korfu za 950 PLN. Loty z Warszawy + 5 noclegów
Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN
#102 PostWysłany: 29 Gru 2016 14:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 1791
srebrny
Niestety, wychodzi na to, że jedyne, co można zrobić to:
A - kupowanie biletów return (wtedy cała cena jest w walucie kraju wylotu)
B - odpowiednią płatności dać kartę.

Temat chyba faktycznie do zamknięcia.
_________________
http://arturro.fly4free.pl/blog/1455/z- ... te-dunaju/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#103 PostWysłany: 26 Sty 2017 00:02 

Rejestracja: 24 Sty 2017
Posty: 1
Arturro, wydaje mi się że jednak temat trzeba odświeżyć, bo nie jest tak jak mówisz.
Od razu mówię, że chętnie jakiegoś prawnika bym odpowiedzi poczytał, bo temat jest trochę zawikłany.

Sytuacja wygląda tak: zakup biletu z polskiej karty: MC Debit (Inteligo), z Gdańsk do Stansted, zakup dokonany oczywiście w Polsce.
Cena: 99 PLN, kupuję i niby wszystko jest ok. W paragonie rezerwacji wyświetla mi kwotę 99 PLN, a pod spodem że: „Suma płatności w walucie posiadacza karty: 24,12 EUR” – nie wiem czemu jest taki zapis, skoro płacę z polskiej karty, która jest w PLN.
Pod spodem jest jakiś kurs przewalutowania który wynosi: 0.24364 EUR (oczywiście to sobie Ryanair ustalił ten kurs, nikt nie wie na jakiej podstawie), a mój bank po swoim kursie i tak 10 PLN więcej mnie skasował.
I teraz moje pytania:
1. Dlaczego jeśli kupuję bilet w Polsce, z polskiej karty, która jest prowadzona w PLN, Ryanair zaczyna mi przeliczać na Euro?
2. Piszecie że z reguły przelicza na walutę kraju docelowego. Czyli u mnie powinno przeliczyć na funty, w takim razie skąd wzięło się Euro?
3. Czy to jest w ogóle zgodne z prawem, taka sytuacja że widzisz cenę w PLN, a z karty pobiera Tobie w EUR po dziwnym kursie. Przecież to w każdym markecie mogą tak zrobić, i za chwilę wszyscy tak będziemy płacić.

Czekam na odpowiedź od Ryanair-a w sprawie mojej reklamacji, jak coś przyjdzie to napiszę…
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#104 PostWysłany: 26 Sty 2017 00:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 1791
srebrny
ad. 2 - cena zawsze powinna być w walucie kraju, z ktòrego jest wylot (a nie docelowego), więc powinno być w złotówkach. Nie mam pomysłu, czemu system władował Cię w pezewalutowanie.
daj znać, jak dowiesz się więcej.
_________________
http://arturro.fly4free.pl/blog/1455/z- ... te-dunaju/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#105 PostWysłany: 26 Sty 2017 00:19 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 1612
Loty: 50
Kilometry: 65 501
złoty
Z ciekawości sprawdziłem i też tak mam z kk Raiffeisen MC - przy płatności złotówki zamieniają się na euro z ofertą "gwarantowanego kursu wymiany". Trzeba ptaszka odhaczyć i cena zamienia się znowu na złotówki. Używając debetowej aliora MC nie zmienia mi ceny biletu na euro. Sprawdzałem na krajówce WRO-WAW. Z kartą Visa tak samo jak z aliorem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#106 PostWysłany: 26 Sty 2017 00:22 

Wiadomo: system rezerwacyjny Ryanair rozpoznaje karty jako nominowane w zł i TYLE, czy aż tyle
Jakakolwiek reklamacja ma sens, ale tylko do wystawcy karty, którą opłacono rezerwację
Jak zgromadzić dowody: przeprowadzić jeszcze raz rezerwację na tej samej trasie i zrobić screen/y komunikatu po wpisaniu pełnego numeru karty (wtedy zmienia walutę zakupu i wyświetla się komunikat, wtedy też można wrócić do zł)
Góra
 PM off
arturro lubi ten post.
 
      
#107 PostWysłany: 26 Sty 2017 00:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 817
Loty: 69
Kilometry: 196 395
Zbanowany
System Ryanair niektóre karty źle rozpoznaje.
_________________
Jak żyć, to nie jako widz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#108 PostWysłany: 26 Sty 2017 01:09 

wersus79 napisał(a):
Z ciekawości sprawdziłem i też tak mam z kk Raiffeisen MC - przy płatności złotówki zamieniają się na euro z ofertą "gwarantowanego kursu wymiany". Trzeba ptaszka odhaczyć i cena zamienia się znowu na złotówki. Używając debetowej aliora MC nie zmienia mi ceny biletu na euro. Sprawdzałem na krajówce WRO-WAW. Z kartą Visa tak samo jak z aliorem.


Ale są konsekwentni: Mastercard Debit Alior Kantoru Walutowego w EURO z wylotem z kraju z ceną w euro po wpisaniu pełnego numeru karty zamienia na zł, nie pojawia się też komunikat (co wydaje się logiczne skoro tobie nie zmieniło przy wylocie z zł na euro)

A i wychodzi, że czy naliczy + 2% za użycie karty kredytowej czy prepaid sami decydujemy, bo po wpisaniu pełnego nr. karty kredytowej i wybraniu ręcznym mastercard debit obniża cenę do tej bez +2% (ale to potwierdzę jak coś znowu będę kupował)

Ich kurs na dzisiaj 1 euro = 4,65 zł
Góra
 PM off  
      
#109 PostWysłany: 26 Sty 2017 23:18 

Rejestracja: 09 Sie 2016
Posty: 117
@czubaka, Ryanair ani razu nie odpowiedział na zgłoszenie w związku z pobraniem z karty wizz w pln kwoty w EUR za lot powrotny z Polski. Na czacie byłam wiecznie odsyłana do formularza reklamacji, mimo informacji, że sobie w kulki lecą i nawet nie pofatygują się z odpowiedzią za wyjątkiem autorespondera, że zajmie im to raz tydzień, raz miesiąc, a raz musi zostać przekazane do centrali. Mój wniosek o chargeback w raiffaisen odrzucony. Teraz poszła reklamacji do raiffaisen, pismo do miejskiego rzecznika konsumenta i rzecznika finansowego. Zobaczymy, czy coś się da wskurać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#110 PostWysłany: 24 Lut 2017 14:03 

Rejestracja: 08 Wrz 2012
Posty: 134
Loty: 214
Kilometry: 286 750
Rezerwowałem dziś bilet MAD->WMI i chciałem zapłacić kartą Mastercard Debit Alior Kantoru Walutowego w EURO, ale po wprowadzeniu numeru karty, znika możliwość odhaczenia ptaszka. Finalnie zapłaciłem testowo nową kartą Mam Bonus, ale to chyba znaczy, że walutówka euro na dobre przestała się w ryanairze opłacać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#111 PostWysłany: 24 Lut 2017 14:18 

Ktoś tu musi sobie kupić OKULARY:
- dziwne, bo wprowadzeniu pełnego nr. karty Mastercard Debit Alior Kantoru w euro zmienia cenę na zł, ale wystarczy poniżej kliknąć na aktywny napis poniżej, by wrócić do ceny w euro

Załączniki:
Alior euro.PNG
Alior euro.PNG [ 10.5 KiB | Obejrzany 7488 razy ]
Alior euro 2.PNG
Alior euro 2.PNG [ 29.04 KiB | Obejrzany 7488 razy ]
Góra
 PM off  
      
#112 PostWysłany: 24 Lut 2017 14:22 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11334
Loty: 481
Kilometry: 756 212
2 dni temu kupiłem bez problemu właśnie używając karty kantoru Aliora. Na wszelki wypadek sprawdziłem dzisiaj i wszystko jest bez zmian - tak jak pisze gorny77 nie ma problemu z usunięciem zaznaczenia, po czym kwota do zapłaty znowu pokazuje się w euro.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#113 PostWysłany: 24 Lut 2017 14:29 

Tyle, że trzeba tego niestety PILNOWAĆ, bo się można zdziwić np. kupując w zł KK Raiffeisen Wizz (ze względu na +2% za KK bez sensu) zmienia kwotę wylotu z Polski z zł na euro (ale już KK BPH Ryanair rozpoznaje jako nominowaną w zł)
Góra
 PM off  
      
#114 PostWysłany: 24 Lut 2017 14:34 

Rejestracja: 08 Wrz 2012
Posty: 134
Loty: 214
Kilometry: 286 750
Kurde, teraz jest okej - ale słowo honoru - jeszcze pół godziny temu, było tak jak mówię ;-) Może to kwestia tego, że rezerwacji dokonywałem w mozilli w trybie incognito...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#115 PostWysłany: 24 Lut 2017 14:39 

Może tak, może nie RACZEJ NIE :D

A i karta Alior do konta walutowego to jedno, a karta do Alior Kantoru to drugie
Góra
 PM off  
      
#116 PostWysłany: 24 Lut 2017 14:48 

Rejestracja: 08 Wrz 2012
Posty: 134
Loty: 214
Kilometry: 286 750
Cały czas mówię o debetówce z kantora. No trudno, przynajmniej obrót w sygmie zrobiony i nic, tylko teraz na powerbanka czekać :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#117 PostWysłany: 05 Kwi 2017 20:34 

Rejestracja: 13 Sie 2015
Posty: 11
Jak tam reklamacje ?
Udało się Wam coś wywalczyć ?
W mailu potwierdzającym zakup biletów miałam 2181PLN, zablokowano mi na 5 dni 2323PLN, a pobrano 2432PLN !!!
Bardzo się ucieszyłam.
Napisałam do customer serwis, ale czytam że mają w nosie wszystko ......
Wylot we wrześniu nie wiem czy dalej walczyć :(.....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#118 PostWysłany: 05 Kwi 2017 20:47 

Niestety są tu na forum 2 podobne tematy:
ryanair-pobranie-z-karty-w-euro,181,33729&p=899435&hilit=zwrot#p899435

post 97 i 100 nakierowują jak SKUTECZNIE działać
Góra
 PM off  
      
#119 PostWysłany: 17 Sty 2018 09:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1517
srebrny
Uwaga - jeszcze bardziej starają się naciągnąć na przewalutowanie.
Kupowałam wczoraj bilety z PL - cena ładnie w PLN, jak chcę zapłacić- zmienia mi nagle na euro.
W drugą stronę robiłam oddzielną rezerwację - płatność w EURO - a oni mi proponują PLN...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#120 PostWysłany: 17 Sty 2018 10:20 

Masz tu podane zaraz nad tobą jak sobie po chwili poradzić

Naciągnąć nie naciągnąć trzeba śledzić przy płatności czy nie zmienia waluty zakupu

Tak mają ustawiony system płatności, że chce on "pomóc" tj. jakoby rozpoznaje walutę w jakiej dana karta jest nominowana (jestem w Hiszpani, z 4 na 5 płatności terminal sam zmienia i proponuje płatność w zł)
Góra
 PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 248 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 13  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group