Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
https://www.bookryanair.com/SkySales/bo ... -pl#Search


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 248 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 13  Następna
Autor Wiadomość
#121 PostWysłany: 17 Sty 2018 13:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1516
srebrny
Nie zrozumieliśmy się -mi z karty w PLN proponował płatność w EURO... za lot z PL do strefy euro
Z kolei w drugą stronę - płatność kartą w Euro koniecznie chciał przewalutować na PLN - tak wiem jak to ominąć, zwracam uwagę na nowe zagrywki - prawdopodobnie za zniesienie opłat za płatność kartą.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
correos lubi ten post.
 
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
#122 PostWysłany: 17 Sty 2018 16:54 

Ja tam dobrze rozumiem: po wpisaniu przy płatności nr. karty system rezerwacyjny zmienia lub nie walutę zakupu w zależności jak rozpoznaje skąd jest karta
Czasami ma to się nijak do rzeczywistości tj. zmienia walutę zakupu z zł na euro dla karty wydanej w Polsce i wtedy tylko trzeba ODHACZYĆ ptaszka

A że tak jest zmiana waluty lub nie ma miejsce po wpisaniu pełnego numeru karty
Góra
 PM off  
      
#123 PostWysłany: 31 Mar 2018 12:31 

Rejestracja: 30 Sty 2016
Posty: 10
Przy płatności Ryanairem trzeba przy kwocie do zapłaty wejść w "pytajnik" i pokazuje się okno z ich kursem wymiany (przedwczoraj było 4.88 pln/euro ) i są dwie opcje - zgadzam się / odrzucam - ja kliknąłem na odrzucam i rozliczyło mi transakcję po kursie mojego banku ( wbk) i zamiast 937 pln zapłaciłem 910 pln .....
W ten "pytajnik " kliknąłem przypadkowo i okazało się , że można ominąć zawyżony kurs Ryanaira.
Dodam , że bilety kupowałem na powrót do Polski.....
Góra
 Profil Relacje PM off
Garmond uważa post za pomocny.
 
      
#124 PostWysłany: 26 Maj 2018 15:01 

Rejestracja: 26 Gru 2013
Posty: 236
Loty: 38
Kilometry: 88 050
niebieski
Przed chwilą płaciłem kartą walutową z Kantor.Alior denominowaną w euro cena do zapłaty 21.99
Z konta pobrało 25.32 , na infolinii Aliora uprzejmy Pan stwierdził żeby czekać na rozliczenie ok. 14 dni
Bilet z Irlandii do Polski ani przez chwilę cena się nie zmieniała / cały czas w euro /
przed i po wpisaniu numeru kary , jednak ptaszka nie odhaczałem ponieważ po jego odhaczeniu
cena się zmieniła na zł
Była co prawda informacja że pobiorą 101.02 zł po kursie 4.59 zł ale jak to się ma do rzeczywistości :
cena podana w euro , karta w euro a Ryanair napisał że pobierze w zł

Załączniki:
snn 07.jpg
snn 07.jpg [ 167.07 KiB | Obejrzany 37707 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#125 PostWysłany: 26 Maj 2018 16:29 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
System Ryanaira ma to do siebie, że robi takie psikusy i samoczynnie zmienia walutę płatności. Patrząc na screen obawiam się, że zostaniesz obciążony w złotych - ta informacja w lewym dolnym rogu jest wiążąca. Natomiast rozliczenie 14 dni to jakieś nieporozumienie - pewnie będzie za kilka dni.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#126 PostWysłany: 26 Maj 2018 16:36 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3524
srebrny
a nie lepiej placic paypalem? tam mozna wybrac walute w jakiej zaplacisz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#127 PostWysłany: 26 Maj 2018 17:45 

Rejestracja: 26 Gru 2013
Posty: 236
Loty: 38
Kilometry: 88 050
niebieski
-- 26 Maj 2018 17:32 --

Pamiętam że ok. 2 tygodnie temu również kupowałem bilet z snn do wmi i wtedy bez problemu zapłaciłem w euro tyle ile pokazało jednak po wprowadzeniu numeru karty automatycznie mi zmieniło płatność na zł , ochaczyłem ptaszek i cena wróciła w euro .
Natomiast teraz nie robi to żadnej różnicy ponieważ podana cena jest w euro 21.99 , jeśli odhaczam ptaszek cena zmienia się na zł ale po kursie 4.59 czyli po kursie Ryanair , czyli chcąc zapłacić kartą w zł płacę 101.02 zł / 21.99 euro po kursie 4.59 czyli faktycznie płacę 25.32 euro/ albo płacę kartą w euro ale Ryanair ściąga z karty 25.32 euro zamiast 21.99 euro , dzwoniłem do Aliora i konsultant stwierdził że widzi blokadę 25.32 euro a nie kwotę 101.02 w zł

-- 26 Maj 2018 17:45 --

@Kasphir
Odnosząc się do Twojego wpisu Ryanair stawia nas pod ścianą , albo odhaczamy ptaszek i cena do zapłaty to 101.02 zł / 21.99 euro po
kursie Ryanira 4.59 zł albo ptaszka nie odhaczamy i próbujemy zapłacić 21.99 euro ale Ryanair i tak ściąga 25.32 euro /
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#128 PostWysłany: 26 Maj 2018 18:32 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2267
Loty: 210
Kilometry: 407 015
złoty
@lalka150 a co widzisz w bloakadach na karcie w Alior - tam powinno być coś takiego jak "oryginalna waluta transakcji"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#129 PostWysłany: 26 Maj 2018 19:24 

Rejestracja: 26 Gru 2013
Posty: 236
Loty: 38
Kilometry: 88 050
niebieski
-- 26 Maj 2018 18:59 --

@seal
niestety zapamiętałem tylko kwotę przed transakcją oraz kwotę po transakcji i wychodzi że pobrali 25.32 euro
niestety nie umiem zobaczyć kwoty blokady
dla lepszego zobrazowania jeszcze pokażę skan planu podróży

-- 26 Maj 2018 19:24 --

ok. znalazłem oryginalną kwotę blokady na 101.02 zł przeliczoną na 25.32 euro
tylko dlaczego pobrali w zł skoro po lewej stronie kwota do zapłaty to 21.99 euro

Załączniki:
snn - 05.jpg
snn - 05.jpg [ 138.54 KiB | Obejrzany 37616 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#130 PostWysłany: 26 Maj 2018 19:49 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2267
Loty: 210
Kilometry: 407 015
złoty
@lalka150: kantor alior -> klikasz na rachunek na którego masz kartę (eur) - pojawi się karta (logo) oraz przyscisk Szczegóły klikasz w niego pojawi się lista będzie blokady na karcie: klikasz w kwotę i będzie lista blokad.
Góra
 Profil Relacje PM off
lalka150 lubi ten post.
lalka150 uważa post za pomocny.
 
      
#131 PostWysłany: 26 Maj 2018 20:04 

Rejestracja: 15 Kwi 2015
Posty: 25
Loty: 103
Kilometry: 240 154
Miałem taką sytuację. Kontakt z Ryanairem (poprzez czat lub formularz na stronie - nie pamiętam) i zwrócili mi różnicę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#132 PostWysłany: 31 Maj 2018 14:48 

Rejestracja: 13 Lut 2018
Posty: 71
Również to samo, płatność kartą revoluta. Zamiast 39,98 euro zapłacilem w funtach 37,20 co dało 182,83zł w revolucie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#133 PostWysłany: 31 Maj 2018 15:24 

Rejestracja: 27 Sie 2017
Posty: 84
Kupowałem bilety Ryanair, cena oczywiście w EUR. Ryanair przeliczał na złotówki, a płaciłem kartą z kantoru Aliora w EUR więc przełączyłem się na Paypala i tam można było ustawić opcję, że rozliczenie po kursie wydawcy karty. Teraz patrzę w historię i widzę, że mam probraną kwotę 58,99 eur czyli wszystko ok, bo kupowałem 2*21,99 + 15 (za bagaż), różnica 1 euro centa, no ale to nie istotne. Zaglądam teraz do rezerwacji na stronie Ryanair i widzę kwotę: 57,83 eur (43,12 eur za bilety + 14,71 za bagaż) czy ktoś może wie skąd taka rozbieżność, przecież np. Ryanair nie sprzedaje bagażu za 14,71 eur tylko 15?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#134 PostWysłany: 04 Cze 2018 15:23 

Rejestracja: 04 Cze 2018
Posty: 3
@lalka150 Mogę spytać, czy udało ci się rozwiązać ten problem? Mam niestety identyczną sytuację. Karta Alior Banku do konta w kantorze wydana w EUR. Niestety, Ryanair rozpoznaje ją jako wydaną w złotówkach. Niezależnie czy kliknę czy odkliknę ptaszek, zawsze chcę ściągnąc kwotę w złotówkach. Moja różnica po podwójnym przewalutowanie (raz przez Ryanaira, drugi raz przez Aliora) wynosi niby tylko 9EUR, ale stanowi to 20% ceny lotu!

Wysłałam reklamację do Ryanaira, ale mi odrzucili. Alior Bank twierdzi, że dostali zapytanie o płatność w złotówkach więc musieli przewalutować.
Na ten moment odpisałam Ryanairowi, że się nie zgadzam z ich decyzją, bo problem wyniknął z ich błędnego systemu, a nie mojego przeoczenia. Dodatkowo Ryanair podpiera się punktem regulaminu:

"Passengers who pay for their flights with a credit card billed in a currency other than the currency of the country from which the flight departs will be charged in the currency of issue of the credit card, inclusive of a ‘dynamic currency conversion’ rate but you can check the actual amount to be billed in the currency of your card prior to payment being made."

I teraz zastanawiam się jak interpretować słowo "billed". Jako "denominated" czyli euro, czy jako "country of issuance" czyli pln.

Ktoś miałby dla mnie jakieś rady co mogę z tym zrobić?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#135 PostWysłany: 04 Cze 2018 15:50 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Rozumiem, że lot z kraju należącego do strefy euro? Bo jak czytam ten punkt regulaminu, to jeśli płaciłeś kartą walutową euro, to moim zdaniem oni nie mają racji.
Polskie warunki (art. 18) tłumaczą to tak:
Pasażerowie, którzy zapłacą za lot kartą kredytową w walucie innej niż waluta kraju, z którego odlatuje dany rejs, zostaną obciążeni w walucie, w której została wystawiona karta kredytowa, w tym opłata za ‘użytkownika zagranicznego’, natomiast istnieje możliwość sprawdzenia faktycznej kwoty obciążenia w walucie karty kredytowej przed dokonaniem płatności.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#136 PostWysłany: 04 Cze 2018 16:31 

Rejestracja: 26 Gru 2013
Posty: 236
Loty: 38
Kilometry: 88 050
niebieski
@endless_youth
26.05 napisałem reklamację , odpisali po kilku godzinach żeby podać numer rezerwacji / jestem pewien że podałem ten numer przy składaniu reklamacji / odpisałem 27.05 podając numer rezerwacji i do dzisiaj zupełna cisza .
Poczekam jeszcze parę dni i napiszę nową reklamację
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#137 PostWysłany: 04 Cze 2018 16:38 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22323
Jak się nie mylę, mają 28 dni na odpowiedz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#138 PostWysłany: 05 Cze 2018 16:45 

Rejestracja: 04 Cze 2018
Posty: 3
@Kashpir Zgadza się. Wylot z Holandii. No właśnie mi się wydaje, że ten punkt regulaminu w ogóle mnie nie dotyczy nawet. On dotyczy osób, które płacą kartą w innej walucie. Moja karta jest w tej samej, tylko ich system tego nie rozpoznaje :(

@lalka150 Odesłałam im maila na refund@ryanair.com. Mam nadzieję, że to nie jest żaden no-reply, tylko ktoś monitoruje tę skrzynkę. Będę czekać na odpowiedź i dam znać, jak coś się wyjaśni. Ty też napisz, jak dostaniesz odpowiedź.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#139 PostWysłany: 06 Cze 2018 01:13 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Czytając o ostatnich problemach z samoczynnym wyborem waluty przez system Ryanaira, postanowiłem sprawdzić, co jest na rzeczy. Przeklikałem się na stronie Ryanaira z rezerwacją z kraju strefy euro i doszedłem do płatności. Po wpisaniu danych karty EUR Mastercard Debit (kantor Alior Banku) i wybraniu tegoż właśnie rodzaju karty, system rzeczywiście kombinuje tzn. sam ustala walutę płatności: "Twoja karta kredytowa/debetowa zostanie teraz obciążona kwotą 9,19 zł (2,00 €) Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji na temat naszego gwarantowanego kursu wymiany." W tym czasie w okienku po prawej stronie "Do zapłaty 2,00 €".

Po kliknięciu "Kliknij tutaj" i odznaczeniu haczyka pojawia się taki tekst bez żadnej kwoty "Czy na pewno chcesz zrezygnować z opcji dynamicznego przeliczania walut? Aby skorzystać z gwarantowanego przez nas kursu wymiany, kliknij tutaj." a z kolei w okienku po prawej stronie pojawia się "Do zapłaty 9,19 zł"
To samo dzieje się, kiedy zmieniam rodzaj karty na Mastercard Prepaid. Czyli tak czy siak, wygląda na to, że w tych przypadkach system będzie nas obciążał w złotych, a nie w euro.

Na razie jedynym rozwiązaniem problemu wydaje się być wybranie rodzaju karty Mastercard, bo wtedy po odznaczeniu haczyka mamy tekst "Czy na pewno..." ale w okienku po prawej stronie kwotę widoczną do zapłaty mamy 2 euro.

Jeśli ktoś może, to niech sprawdzi czy podobnie to wygląda dla kart walutowych Visa.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#140 PostWysłany: 11 Cze 2018 22:40 

Rejestracja: 29 Maj 2015
Posty: 4
Loty: 123
Kilometry: 172 140
-- 11 Cze 2018 23:38 --

endless_youth napisał(a):
@lalka150 Mogę spytać, czy udało ci się rozwiązać ten problem? Mam niestety identyczną sytuację. Karta Alior Banku do konta w kantorze wydana w EUR. Niestety, Ryanair rozpoznaje ją jako wydaną w złotówkach. Niezależnie czy kliknę czy odkliknę ptaszek, zawsze chcę ściągnąc kwotę w złotówkach. Moja różnica po podwójnym przewalutowanie (raz przez Ryanaira, drugi raz przez Aliora) wynosi niby tylko 9EUR, ale stanowi to 20% ceny lotu!

Wysłałam reklamację do Ryanaira, ale mi odrzucili. Alior Bank twierdzi, że dostali zapytanie o płatność w złotówkach więc musieli przewalutować.
Na ten moment odpisałam Ryanairowi, że się nie zgadzam z ich decyzją, bo problem wyniknął z ich błędnego systemu, a nie mojego przeoczenia. Dodatkowo Ryanair podpiera się punktem regulaminu:

"Passengers who pay for their flights with a credit card billed in a currency other than the currency of the country from which the flight departs will be charged in the currency of issue of the credit card, inclusive of a ‘dynamic currency conversion’ rate but you can check the actual amount to be billed in the currency of your card prior to payment being made."

I teraz zastanawiam się jak interpretować słowo "billed". Jako "denominated" czyli euro, czy jako "country of issuance" czyli pln.

Ktoś miałby dla mnie jakieś rady co mogę z tym zrobić?


Dużo lepiej działa to przez aplikacją mobilną. Kupowałem bilet kartą revoluta płacąc 95 szwedzkich koron, z zaznaczonym ptaszkiem było przeliczone 95 SEK = 9 GBP, jak odznaczałem ptaszka zmieniło się na 8,80 GBP... jednak wciąż była cena w funtach zamiast szwedzkich koronach. Jak kupowałem przez aplikację ryanaira nie było tego problemu, po odznaczeniu ptaszka było już 95 koron szwedzkich

-- 11 Cze 2018 23:40 --

endless_youth napisał(a):
@lalka150 Mogę spytać, czy udało ci się rozwiązać ten problem? Mam niestety identyczną sytuację. Karta Alior Banku do konta w kantorze wydana w EUR. Niestety, Ryanair rozpoznaje ją jako wydaną w złotówkach. Niezależnie czy kliknę czy odkliknę ptaszek, zawsze chcę ściągnąc kwotę w złotówkach. Moja różnica po podwójnym przewalutowanie (raz przez Ryanaira, drugi raz przez Aliora) wynosi niby tylko 9EUR, ale stanowi to 20% ceny lotu!

Wysłałam reklamację do Ryanaira, ale mi odrzucili. Alior Bank twierdzi, że dostali zapytanie o płatność w złotówkach więc musieli przewalutować.
Na ten moment odpisałam Ryanairowi, że się nie zgadzam z ich decyzją, bo problem wyniknął z ich błędnego systemu, a nie mojego przeoczenia. Dodatkowo Ryanair podpiera się punktem regulaminu:

"Passengers who pay for their flights with a credit card billed in a currency other than the currency of the country from which the flight departs will be charged in the currency of issue of the credit card, inclusive of a ‘dynamic currency conversion’ rate but you can check the actual amount to be billed in the currency of your card prior to payment being made."

I teraz zastanawiam się jak interpretować słowo "billed". Jako "denominated" czyli euro, czy jako "country of issuance" czyli pln.

Ktoś miałby dla mnie jakieś rady co mogę z tym zrobić?


Dużo lepiej działa to przez aplikacją mobilną. Kupowałem bilet kartą revoluta płacąc 95 szwedzkich koron, z zaznaczonym ptaszkiem było przeliczone 95 SEK = 9 GBP, jak odznaczałem ptaszka zmieniło się na 8,80 GBP... jednak wciąż była cena w funtach zamiast szwedzkich koronach. Jak kupowałem przez aplikację ryanaira nie było tego problemu, po odznaczeniu ptaszka było już 95 koron szwedzkich
Kashpir napisał(a):
Czytając o ostatnich problemach z samoczynnym wyborem waluty przez system Ryanaira, postanowiłem sprawdzić, co jest na rzeczy. Przeklikałem się na stronie Ryanaira z rezerwacją z kraju strefy euro i doszedłem do płatności. Po wpisaniu danych karty EUR Mastercard Debit (kantor Alior Banku) i wybraniu tegoż właśnie rodzaju karty, system rzeczywiście kombinuje tzn. sam ustala walutę płatności: "Twoja karta kredytowa/debetowa zostanie teraz obciążona kwotą 9,19 zł (2,00 €) Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji na temat naszego gwarantowanego kursu wymiany." W tym czasie w okienku po prawej stronie "Do zapłaty 2,00 €".

Po kliknięciu "Kliknij tutaj" i odznaczeniu haczyka pojawia się taki tekst bez żadnej kwoty "Czy na pewno chcesz zrezygnować z opcji dynamicznego przeliczania walut? Aby skorzystać z gwarantowanego przez nas kursu wymiany, kliknij tutaj." a z kolei w okienku po prawej stronie pojawia się "Do zapłaty 9,19 zł"
To samo dzieje się, kiedy zmieniam rodzaj karty na Mastercard Prepaid. Czyli tak czy siak, wygląda na to, że w tych przypadkach system będzie nas obciążał w złotych, a nie w euro.

Na razie jedynym rozwiązaniem problemu wydaje się być wybranie rodzaju karty Mastercard, bo wtedy po odznaczeniu haczyka mamy tekst "Czy na pewno..." ale w okienku po prawej stronie kwotę widoczną do zapłaty mamy 2 euro.

Jeśli ktoś może, to niech sprawdzi czy podobnie to wygląda dla kart walutowych Visa.


Przez aplikację mobilną po odnzaczeniu haczyka działa tak jak powinno
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 248 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 13  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group