Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 53 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 13 Lip 2022 18:15 

Rejestracja: 20 Sie 2018
Posty: 448
srebrny
Dlatego - jeśli zamawiam gorący napój na pokładzie - zawsze samemu dogotowuję sobie wodę do wrzątku.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wycieczka do Agadiru za 983 PLN. Loty (piątek-poniedziałek) z Wrocławia i noclegi w 4* hotelu Wycieczka do Agadiru za 983 PLN. Loty (piątek-poniedziałek) z Wrocławia i noclegi w 4* hotelu
Loty (z bagażem) na Filipiny z Warszawy za 2768 PLN. Wiele dostępnych terminów Loty (z bagażem) na Filipiny z Warszawy za 2768 PLN. Wiele dostępnych terminów
#42 PostWysłany: 13 Lip 2022 18:49 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22423
Deja vu? :)

luzne-gatki,18,6784?start=620#p1483367
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#43 PostWysłany: 15 Lip 2022 12:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
NBE322 napisał(a):
Ja piłem ją już w lipcu 2016.
Kto da więcej?


ło panie, ja to w międzywojniu na krajówce Lwów - Wilno
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#44 PostWysłany: 15 Lip 2022 13:28 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8896
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
bawarka napisał(a):
Dlatego - jeśli zamawiam gorący napój na pokładzie - zawsze samemu dogotowuję sobie wodę do wrzątku.

Ale jak, mobilną grzałką? :o
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
elwirka lubi ten post.
 
      
#45 PostWysłany: 15 Lip 2022 14:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Maj 2017
Posty: 153
Loty: 37
Kilometry: 59 474
vincenz napisał(a):
Ale bierzecie pod uwagę, że ze względu na niższe ciśnienie w kabinie samolotu podczas lotu (porównując z poziomem morza) woda wrze w temperaturze niższej niż 100°C (a dokładniej w około 90°C)? To może nie wystarczyć do zabicia bakterii.
O utrzymaniu i dezynfekcji zbiorników wody i całej instalacji nie wspomnę, bo różnie z tym bywa.


Czyli twierdzisz że do samolotów tankują wodę niezdatna do picia i dopiero po przegotowaniu można ja używać?
Dezynfekcja zbiorników jeśli w ogóle byłaby potrzebna to żaden problem, przecież to jest woda a nie jakieś napoje z dobrą pożywką dla bakterii.

Zresztą dobry przykład mam z bukłakiem na wodę w plecaku. Jak tam wlewam od kilku lat tylko czystą wodę to nawet jak zapomnę i zostanie to po paru dniach nie wykazuje żadnych zmian bakteryjnych. Co innego w bidonie gdzie się wlewa cokolwiek innego nawet okazyjnie (soki, izotoniki itd) tam to już 1 dzień i widać zmiany i trzeba go porządnie myć i odkażać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 15 Lip 2022 14:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
@lot

https://www.fly4free.pl/woda-w-liniach-lotniczych/

@bawarka powiedz więcej jak z tym podgrzewaniem, nie mogę się doczekać.
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#47 PostWysłany: 15 Lip 2022 18:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Maj 2017
Posty: 153
Loty: 37
Kilometry: 59 474
Ten artykuł o wodzie w samolotach nic konkretnego nie mówi. Zrobiono badania, jednym z czynników była obecność bakterii ale innymi wielkość floty, znajomość pochodzenia wody itd. i sobie jakieś wagi niewiadome do tego dawano. Więc nie wiadomo czy 1 oznacza wodę bez bakterii ale od linia co nie powiedziała skąd woda i była mała czy też 1 oznacza że wiadomo że duże linie biorą wodę ze ścieków.

Jednak temat ciekawy i na szybko trochę poczytałem i pomijający amerykańskich uczonych to jakieś potwierdzenia że 1/10 (1/8) próbek z zbiorników samolotowych jest zanieczyszczonych (z badań w latach 2000 do 2015) Jednak już opisy gdzie i dlaczego mogła się zanieczyścić są niejasne i jakoś niewiadome. W krajach europejskich nikt nie przywozi na lotnisko wody cysternami tylko z wodociągów ją bierze. Dziwi mnie tez że jakoś żadnej kontroli nad tą wodą pitną przecież nie ma, przecież woda nieczysta w zbiornikach lotniska czy cysternach dowożących je do samolotów powinna być tak samo badana jak każda woda pitna.
I zobaczcie że jakoś nikt nie robi afery i paniki nad jakością wody w poidełkach lotniskowych a już o tej w samolotach sensacyjne artykuły produkuje, a to przecież ta sama woda a podobno linie lotnicze (przynajmniej w europie) badają wodę co 3 miesiące i sterylizują swoje zbiorniki 2 razy do roku. (i badania aktualne mówią że zeszli do 3% zanieczyszczonych próbek)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 15 Lip 2022 18:47 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Maj 2012
Posty: 972
Loty: 202
Kilometry: 447 127
Zeus napisał(a):



Jak Ty to spamiętujesz, że cos gdzieś indziej już było, jest dublem albo było omawiane 3 lata temu to ja naprawdę nie wiem, ale podziwiam ;)

p.
_________________
Moje relacje:
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#49 PostWysłany: 28 Sie 2022 16:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10960
HON fly4free
Nie wiedziałem gdzie zamieścić tę informację, którą dostałem od Ryanaira :)

To make your airport experience as stress-free as possible we have introduced a new customer service initiative. Customers travelling on flights departing before 07.00 am from London Stansted, can check-in their baggage from 2.30 am. Outlined below are the steps you need to take to avail of this service.
• Bag drop desks will be open from 02:30am and will close -40 minutes before your scheduled flight departure at London Stansted Airport.
• Customers availing of this service must have checked-in online in advance and have their boarding pass and travel documents (and Covid documentation where applicable) with them when checking-in their bags.
• Baggage will be subject to normal security screening procedures and customers are required to remain in the airport terminal for 15 minutes after the bag has been checked should security have questions in relation to your bags.
• Remember, when packing, don’t pack any essentials in your checked luggage as once checked-in, you will not have access to the bags until you reach your destination.
• All customers must have their boarding passes and travel documentation with them at the boarding gate on the day of travel.
• Customers are able to use any available bag drop desks in Zone E or F.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 23 Wrz 2022 17:08 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22423
Rozdano nagrody Skytrax, no i niespodzianka

Ryanair triumphed at the awards for the first time, claiming the crown for Best Low-Cost Airline in Europe.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
skrzat uważa post za pomocny.
 
      
#51 PostWysłany: 23 Wrz 2022 19:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4568
Loty: 639
Kilometry: 792 498
HON fly4free
W zeszłym roku to bym zrozumiał, ale w tym? Przecież tym, którzy wcześniej nie zaplanowali wakacje nam zepsuł
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 23 Wrz 2022 19:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4511
złoty
Ale jest najbardziej punktualną linią i tak, wystarczy spojrzeć na lufę, KLM, TK, ba czy Wizzair to w porównaniu z nimi jest mistrzem punktualności,
A tak przy okazji ktoś jeszcze zauważył wyższe ceny biletów u fr teraz po sezonie już prawie ?, całe lato udawało mi się kupować bilety tanio, a teraz 3,4 razy droższe i to nie tylko na teraz, ale nawet na listopad
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#53 PostWysłany: 30 Paź 2022 11:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10960
HON fly4free
Ryanair może przenieść siedzibę do innego kraju, np. Węgier:
https://www.paddleyourownkanoo.com/2022 ... of-course/
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 53 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: farciarz oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group