Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 53 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 06 Mar 2015 11:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lut 2012
Posty: 984
Loty: 635
Kilometry: 703 614
niebieski
Wielki szacunek dla LCC Ryanair. Czegoś takiego się nie spodziewałem. Sytuacja z dziś.

Pogodny poranek we WRO. Lot FR 5032 WRO-WMI. Samolot zabity po brzegi. Odprawa-odlot. Wszystko ok. Na wysokości Sieradza pilot mówi, że w Modlinie mgła, na Okęciu mgła, w Łodzi mgła i z tego powodu zawracamy do WRO. Po 40 minutach lotu wylądowaliśmy we WRO. Wielka konsternacja I co teraz??????
Ja sam miałem się przesiąść w WMI na następny lot do CRL o 9.25. Na pokładzie jeszcze przynajmniej kilkanaście osób, które WMI traktowały jako przesiadkę. Ludzie na Gran Canarię, do Bergamo, czy też do Madrytu (przez Brukselę).
I co z nami będzie? Podstawiają autobusy do Modlina. Ale co nam wszystkim po autobusie. Na kolejne loty w WMI i tak nie mamy szans. Zwłaszcza, że jak się okazało Modlin wcale nie był zamknięty i 15 min po czasie naszego planowego lądowania z WRO w WMI wylądował samolot z GDN.
Ludzie się nie poddają. Idziemy walczyć do biura Ryanair i JAKIE JEST NASZE ZDZIWIENIE? !!!!!

Panie z obsługi bez najmniejszych problemów przebudowują w systemie nie tylko lot z WRO do WMI na lot późniejszy o 16.10, ale przebudowują też loty z WMI do innych destynacji. Ja przebukowany na lot do CRL na 20.30, MAD na bezpośredni wieczorny WMI-MAD, Kanary (z braku innej sensownej możliwości) na jutro lot z Lipska. (lepiej przecież jutro polecieć z Lipska niż stracić tydzień wakacji w opłaconym hotelu).

Prawdę powiedziawszy, mnie staremu wyjadaczowi w LCC nie chce się wierzyć w to, co widzę na własne oczy. Szczęka mi opadła. Ryanair is the best !!!!Tego nikt z nas się nie spodziewał.

Później, już na spokojnie rozmawiając z Paniami z obsługi w kasie biletowej dowiadujemy się, że jeszcze kilka miesięcy temu linia odesłałaby wszystkich z kwitkiem. Warunki atmosferyczne!!!! Teraz zmienili strategię działania i pomagają jeśli tylko taka pomoc z ich strony jest możliwa.
Thanks Ryanair. Zacząłem wierzyć w to, że FR się zmienia i to nie tylko kosmetycznie.

Niech to będzie podpowiedz dla innych, którzy znajdą się w podobnej sytuacji. Jak się okazuje i Ryanair dużo można "wywalczyć" Nie wolno tylko się poddawać. :-) Siedzę teraz w domu. Za 3 godz. znów na lotnisko i AHOJ PRZYGODO !!!! Mam nadzieję, że już bez niespodzianek.
***** dla Ryanair!!!!!!
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez puhacz 16 Lip 2022 12:32, edytowano w sumie 5 razy
Zmiana tytułu
Góra
 Profil Relacje PM off
37 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
#2 PostWysłany: 06 Mar 2015 11:59 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Swoją drogą, jak wklepać taki lot do flightdiary? WRO-WRO?

A co do pogody to rzeczywiście, od rana w Warszawie dzisiaj przepięknie.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
tom971 uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 06 Mar 2015 12:00 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3592
srebrny
Dzięki za ten wpis. Ja dziś wieczorem lecę z Modlina do Bergamo i właśnie się zastanawiam, co będzie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 06 Mar 2015 12:01 

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 2090
Podpisuje się czterema kończynami pod powyższym.
Szacunek dla Ryanair i informacja dla wszystkich na przyszłość - polityka prokliencka to nie marketing.
Po anulowaniu/opóźnieniu lotu obecnie Ryanair wykonuje zmiany bez żadnych problemów także kolejnych rezerwacji, jeśli mieliśmy zaplanowane (na własne ryzyko) przesiadki na inne loty FR.
Brawo!

Poniżej obrazek z dzisiejszego przelotu WRO-WRO. ;)

Załączniki:
FR5032.JPG
FR5032.JPG [ 109.21 KiB | Obejrzany 8988 razy ]
_________________
"Podróżować to żyć." (H.Ch.Andersen)

Przyjazna wyszukiwarka tanich lotów SamolotemTaniej.pl
Dyskusja na forum o wyszukiwarce tutaj


Ostatnio edytowany przez maciejwroclaw 06 Mar 2015 12:05, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
tomwie lubi ten post.
tomwie uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 06 Mar 2015 12:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lut 2012
Posty: 984
Loty: 635
Kilometry: 703 614
niebieski
Już próbowałem. Nie da się wklepać. A szkoda!!!!!!

-- 06 Mar 2015 11:32 --

Może administracja fly4free pomyśli, żeby takie loty rodzyneczki też można było dodać :-)

-- 06 Mar 2015 11:37 --

Misiatek napisał(a):
Dzięki za ten wpis. Ja dziś wieczorem lecę z Modlina do Bergamo i właśnie się zastanawiam, co będzie.

Wieczorem już zapewne mgły w WMI nie będzie. Ta zresztą też była jakaś chyba krótkotrwała. Niestety myśmy na niej polegli
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 06 Mar 2015 12:56 

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 2090
Pozostając w temacie. Może ktoś z dzisiejszego lotu FR 3096 GDN-WMI powie jak udało się pilota przekonać do zmiany decyzji o powrocie na GDN, bo nie wygląda to na planowane oczekiwanie w powietrzu. ;) :o

Załączniki:
FR3096.jpg
FR3096.jpg [ 86.61 KiB | Obejrzany 8842 razy ]
_________________
"Podróżować to żyć." (H.Ch.Andersen)

Przyjazna wyszukiwarka tanich lotów SamolotemTaniej.pl
Dyskusja na forum o wyszukiwarce tutaj
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 06 Mar 2015 13:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lut 2012
Posty: 984
Loty: 635
Kilometry: 703 614
niebieski
Myśmy zrobili ładniejsze kółko niż Gdańsk :-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 06 Mar 2015 13:24 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 335
Kilometry: 498 640
ciacho_majonez napisał(a):
Swoją drogą, jak wklepać taki lot do flightdiary? WRO-WRO?


Spróbujcie Wrocław-Wieluń :lol:

A nowa taktyka bardzo cieszy. Czasem można było osiwieć przez nieoczekiwane zmiany. Inna sprawa, że akurat w Ryanie to opóźnienia i odwołane loty to jednak malutki margines.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 06 Mar 2015 13:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lut 2012
Posty: 984
Loty: 635
Kilometry: 703 614
niebieski
Nie da się wybrać Wielunia :D Ba... nie da się wybrać nawet Kępna :D

A jeśli chodzi o meritum. Zapewne wielu z Was spotkało się nie jeden raz z odmową jakichkolwiek zmian ze strony tanich linii. Dlatego tez ten przypadek wszystkich nas zdziwił. Jednocześnie, takie coś napawa pewnym optymizmem na przyszłość. Wiadomo bowiem, że warto spróbować. Wcześniej i w Ryanie także można było kopać się z przysłowiowym "koniem" i najczęściej kończyło się odesłaniem z kwitkiem. Teraz miejmy nadzieję to nie było jednorazowe działanie.
Rezerwacje zmieniono wszystkim, którzy się o to upomnieli.
Zmieniano także bardziej skomplikowane rezerwacje, które na początku ( z doświadczenia) uważałem za stracone :-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 06 Mar 2015 13:50 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2011
Posty: 2595
Loty: 240
Kilometry: 293 130
Zachowanie Ryanaira na duży plus, może szykują się na sprzedawanie więcej niż 2 lotów na jednej rezerwacji jak to robią niektóre LCC?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 06 Mar 2015 13:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lut 2012
Posty: 984
Loty: 635
Kilometry: 703 614
niebieski
Co by to nie miało znaczyć to takie zachowanie może cieszyć. Przynajmniej około 20 osób nie pozostawili na lodzie
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 06 Mar 2015 14:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lis 2012
Posty: 1013
niebieski
Info o pogodzie w Warszawie:

13:00 nieśmiało chwilowo wyszło słońce, mgła opadła, temp. +1C

A o 8 rano magła, mróz, szron na szybach samochodów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 06 Mar 2015 14:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lut 2012
Posty: 984
Loty: 635
Kilometry: 703 614
niebieski
Utrzymajcie tam prosze te pogode wszystkimi silami. O 16.10 znow lecimy :-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 06 Mar 2015 19:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2012
Posty: 4146
Loty: 1
Kilometry: 282
platynowy
To mammy Dzień dobroci dla pasażera.
Czekam wlasnie na 5. peronie w Krakowie na tlk 18:17. Z peronu rusza drozszy ICek 18:03.. rozbiega sie do prędkości spacerowej.. i zatrzymuje. Konduktorka dojrzala pania ktora biegla z walizka. Wciągnęła ja.. i pojechali. Nasze pkp ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
10 ludzi lubi ten post.
ane.wald uważa post za pomocny.
 
      
#15 PostWysłany: 06 Mar 2015 19:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4546
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
Bardzo mi się podobają ostatnie zmiany w Ryanair. To już nie jest to co kiedyś, kiedy wydawało się, że dla Ryanair lepiej jest nie przewieźć pasażera trzymając się procedur. Sam byłem świadkiem, gdy nie wpuścili 70 letniej Pani, ponieważ przyszła do kolejki później niż 30 min przed godziną odlotu (to Było Rygge jakieś 3 lata temu).
Teraz i przyjść można kiedy się chce, byłem świadkiem, że wzywają ostatnich pasażerów (Kraków), nie widziałem aby przykładali specjalną uwagę do bagażu. Przy podejściu Ryanaira Wizzair wypada blado.

Ale ostatnio mnie rozczulili - kupowałem okazyjne bilety przez pośrednika. Jedna rezerwacja nie przeszła, zrobiłem drugą. Potem przy łączeniu rezerwacji dorosły dziecko przez czat, rozmawiający zauważył, że na jedną osobę są 2 rezereacje i zasugerował, że to pewnie pomyłka więc zwrócą pieniądze (niestety pośrednikowi nie mi). Rok temu takie coś byłoby nie do pomyślenia.

Odchodząc od tandetnego wystroju samolotów, zmieniając ubrania obsługi na ładniejsze Ryanair nie będzie różnić się od linii tradycyjnych (które ograniczają ofertę dla najtańszych pasażerów). Jeśli utrzyma punktualność, to konkurencja powinna się bać i to bardzo.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#16 PostWysłany: 06 Mar 2015 20:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lut 2012
Posty: 984
Loty: 635
Kilometry: 703 614
niebieski
Pozdrowienia z WMI. Nasza calodzienna wyprawa powoli dobiega konca. MAD juz prawie odlatuje. Zaczal sie bording do CRL. Ryan sie spisal. I na dodatek, jak sie okazalo przed wylotem z WRO wszyscy przekierowani dostali karty Priorytet. Choc to malo wazne to jednak to dodatkowy plus dla Ryana.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#17 PostWysłany: 15 Mar 2018 21:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1571
Loty: 565
Kilometry: 709 491
niebieski
Ryanair ciągle jest OK!

Mój lot Kraków-Bergamo został odwołany z powodu strajku we Włoszech, a tego samego dnia miałem lecieć dalej na osobnej rezerwacji z Bergamo do Sewilli (ten lot nie został odwołany).

Na czacie dowiedziałem się, że jest możliwość zmiany odwołanego lotu wyłącznie na lot KRK-BGY najwcześniej za kilka dni lub na inny lot na trasie Polska-Włochy. Jako, że moim celem była Sewilla takie opcje mnie nie interesowały. Najbardziej odpowiadał mi bezpośredni lot z Krakowa do Sewilli, ale konsultant upierał się, że tego rodzaju zmiana jest możliwa wyłącznie za dopłatą.

Bez większej nadziei pojechałem zatem na lotnisko w Balicach, gdzie bardzo miła Pani w kasie Ryanair początkowo stwierdziła, że taka zmiana raczej nie będzie możliwa, bo to tania linia, osobne rezerwacje, niegwarantowane przesiadki itd. Powiedziałem, że zdaję sobie z tego sprawę, tym bardziej, że rozmawiałem chwilę wcześniej z konsultantem na czacie. Pani odpowiedziała, że na czacie pracują tylko pośrednicy i najlepiej skontaktować się bezpośrednio z Dublinem. Wzięła obie moje karty pokładowe na feralne loty, zadzwoniła do Dublina i natychmiast dostała zgodę na dokonanie zmiany rezerwacji Kraków-Bergamo na Kraków-Sewilla. Po chwili otrzymałem maila ze zmienioną rezerwacją.

Co prawda wyjazd znacznie się skrócił i straciłem dwa bezzwrotne noclegi w Sewilli, ale i tak jestem zadowolony :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#18 PostWysłany: 15 Mar 2018 21:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
@scomin
To dlaczego straciłeś dwa noclegi w Sewilli skoro poleciałeś tego samego dnia?
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 15 Mar 2018 21:54 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1316
srebrny
Hm, ludzie mają chyba różne oczekiwania jeżeli cieszą się z tego, że na czacie nie udało się niczego załatwić ale osobista interwencja na lotnisku pomogła.

Z mojego osobistego punktu widzenia Ryanair to porażka jeżeli chodzi o serwis. Ostatnio zmienili mi dzień wylotu, przez trzy dni próbowałem dobić się na ten nieszczęsny czat tracąc w sumie parę godzin. W porównaniu z tradycyjnymi liniami lotniczymi to jedna wielka kicha, w Lufthansie czy Tapie przebookowania czy zmiany trasy w takich przypadkach załatwiłem przez telefon w trakcie paru minut. A różnica w cenie biletu wcale nie jest taka duża.
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 15 Mar 2018 22:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1571
Loty: 565
Kilometry: 709 491
niebieski
Pabloo napisał(a):
To dlaczego straciłeś dwa noclegi w Sewilli skoro poleciałeś tego samego dnia?
Nie poleciałem tego samego dnia. Loty Kraków-Bergamo-Sewilla miałem pierwotnie na czwartek, natomiast lot Kraków-Sewilla był dostępny dopiero w sobotę.
pbak napisał(a):
Hm, ludzie mają chyba różne oczekiwania jeżeli cieszą się z tego, że na czacie nie udało się niczego załatwić ale osobista interwencja na lotnisku pomogła.
Cieszę się, że moja rezerwacja została zmieniona z KRK-BGY na KRK-SVQ, chociaż Ryanair nie miał takiego obowiązku.
pbak napisał(a):
(...) w Lufthansie czy Tapie przebookowania czy zmiany trasy w takich przypadkach załatwiłem przez telefon w trakcie paru minut. A różnica w cenie biletu wcale nie jest taka duża.
Mam zupełnie odmienne doświadczenia z Lufthansą, ale nie o tym jest ten temat...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 53 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group