Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 286 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 15  Następna
Autor Wiadomość
#141 PostWysłany: 16 Sty 2018 16:25 

@i_truski - widzę, że Ty nadal nie rozumiesz swojego dziecinnego myślenia. Jeśli Ty i inni wyślecie do Ryanaira kilka tysięcy wiadomości e-mail, aby im "dokuczyć", to pomyśl logicznie jaki z tego będzie efekt?

Tysiące bezsensowych wiadomości e-mail spowodują, że osoby, które faktycznie piszą w poważnych sprawach do Ryanaira, będą musiały znacznie dłużej czekać na uzyskanie odpowiedzi. Mówiąc inaczej: nie dokuczysz Ryanairowi, tylko innym pasażerom, którzy będą pisali w ważnych sprawach do Ryanaira.

Ja rozumiem, że może kręcić Ciebie trolling i inne formy "dokuczania", ale czasem warto wyluzować i zrozumieć bezsens tego co Ty proponujesz. Po prostu, forum F4F jest dla poważnych ludzi - tu się ceni poważne porady. Stosowanie "floodingu" to nie jest rozwiązanie dla poważnych ludzi.


Ostatnio edytowany przez Anonymous 16 Sty 2018 16:30, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#142 PostWysłany: 16 Sty 2018 16:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2078
niebieski
Jeżeli będziecie ponosić dodatkowe koszty z tym związane,priorytyt lub bagaż nadawany to można pozwać przecież przewoźnika w Polsce o zapłatę tej dodatkowe kwoty, przy założeniu że wylot lub przylot był w Polsce
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#143 PostWysłany: 16 Sty 2018 16:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2016
Posty: 5
danziger napisał(a):
Podsumowując, na dzień dzisiejszy status jeśli chodzi o bagaż podręczny na lotach FR do/z Izraela jest taki:
1) Z wykupionym priority wnosisz na pokład 2 bagaże podręczne: mały bagaż podręczny – 35x20x20 oraz bagaż główny kabinowy – 55x20x40
2) Bez wykupionego priority wnosisz na pokład tylko mały bagaż podręczny – 35x20x20.
Za bagaż główny kabinowy – 55x20x40 pobierana jest opłata:
- przy stanowiskach odprawy – 40 Euro
- przy wejściu na pokład czyli bramce (gate) – 50 Euro

Po zebraniu wszystkich informacji, tak wygląda to na dzień dzisiejszy w praktyce, niezależnie od tego jakie info dotyczące polityki bagażowej znajduje się w mailach otrzymanych od FR. Ważne informacje są takie, że dotyczy to lotów DO IZRAELA oraz Z IZRAELA oraz to, że priority (za 5 lub 6 Euro) może wykupić tylko pierwszych 90 pasażerów – pozostałym pozostaje zapłacić za bagaż główny kabinowy 40 lub 50 Euro (lub nadać 1 rejestrowany, co przy kilku podręcznych zebranych w jednym worku, również może być rozwiązaniem).

W jakim kierunku rozwinie się sytuacja – nie wiadomo. Na dzień dzisiejszy jest jak powyżej. Znając podejście FR do klienta, będą ciągnęli opłaty za bagaż jak długo się da, wychodząc z założenia, że jeśli w ogóle kiedykolwiek będą musieli dokonywać jakichkolwiek zwrotów z tego tytułu, to upomni się o nie może z 30% płacących, a i tym ew.zwrotu dokonają w voucherach FR.


Prawda, przy czym priority wykupuje się na osobę na lot. Informacje z internetu:
"Pomimo wprowadzenia nowych zasad przewozu bagażu podręcznego pasażerowie planujący podróż do Izraela i nie posiadający wykupionego pierwszeństwa wejścia na pokład mogą bezpłatnie zabrać na pokład jedynie małą torbę. Za umieszczenie bagażu podręcznego o standardowych wymiarach 55 x 40 x 20 cm w luku bagażowym zostanie pobrana opłata w wysokości 25 EUR przy odprawie lub 50 EUR przy bramce.
Prosimy o sprawdzenie swoich rezerwacji i wykupienie pierwszeństwa wejścia na pokład (opcja możliwa dla pierwszych 90 klientów)."

ale

"PIERWSZEŃSTWO WEJŚCIA NA POKŁAD
Usługa Pierwszeństwa Wejścia na pokład jest bezpłatna dla pasażerów, którzy wykupili miejsca w rzędach 1-5, 16-17.
Od 8 kwietnia będzie możliwe dodanie usługi Pierwszeństwa Wejścia na pokład, za opłatą €/£5.00 za osobę/za lot w jedną stronę, w przypadku wykupienia Miejsca Zwykłego. Ważne: wykupiona usługa Pierwszeństwa Wejścia na pokład obejmuje wszystkich pasażerów na danej rezerwacji.
Pierwszeństwo Wejścia na pokład można również wykupić w cenie €/£5.00 za osobę/za lot w jedną stronę na miejsca nie objęte rezerwacją lub wyznaczone przez system. Wejście na pokład samolotu rozpoczyna się na 30 minut przed planowaną godziną wylotu. W kabinie pasażerskiej, możliwe jest przewiezienie do 90 toreb podręcznych (o wymiarach 55 x 40 x 20 cm), pasażerowie, którzy wykupili tę usługę będą mieli możliwość wniesienia tych toreb na pokład samolotu."
i
"*Na wybranych kierunkach, obowiązuje wyższa opłata [niż standardowe 5/6 euro] za wybór miejsca i pierwszeństwo wejścia na pokład."

1. https://www.ryanair.com/ie/en/useful-in ... nditionsar
2. https://contactform.ryanair.com/?cr=2-0 ... binbaggage
[ https://www.ryanair.com/pl/pl/Przydatne ... tanowienia]
3. https://www.ryanair.com/pl/pl/Przydatne ... ocy/oplaty

Anonymous napisał(a):
@i_truski - widzę, że Ty nadal nie rozumiesz swojego dziecinnego myślenia.

Jeśli dużo osób ma problem z tym samym i dużo osób pisze z tym problemem do organu, który jest odpowiedzialny za rozwiązywanie problemów...
Jak pomnożysz złoto x liczbę pasażerów i fakt, że zmienia się zasady dot. zakupowanego towaru po jego zakupie to wychodzi całkiem sensowny i ważny problem, na pewno dla zainteresowanych.
Ty jesteś taki 'poważny', że aż protekcjonalny i nawet robisz personalne wycieczki w moim kierunku.
Góra
 Profil Relacje PM off
mremremre lubi ten post.
 
      
#144 PostWysłany: 16 Sty 2018 16:39 

Rejestracja: 16 Sty 2018
Posty: 1
To jest jakaś kompletna farsa... Lecę za 10 dni do Ejlatu - nic nie dostałem. Gdyby nie forum nic bym nie wiedział. Na stronie Ryanaira nie ma w wersji po polsku żadnej informacji na ten temat.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#145 PostWysłany: 16 Sty 2018 16:42 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
Image

Tyle nowych kont nie widziałem daaaawno!
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
#146 PostWysłany: 16 Sty 2018 16:46 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 171
Pani na live chatcie upierała się, że wracając z Izraela mogę za darmo mieć dwa bagaże podręczne nawet jak jej powiedziałem, że ich FAQ mówi coś innego. Poprosiłem o wysłanie tej rozmowy na mojego maila, dostałem informację, że zaraz ją otrzymam, po czym szybko się rozłączyła. Oczywiście jak na razie żadnego maila nie otrzymałem, na szczęście zrobiłem screena ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Santina lubi ten post.
 
      
#147 PostWysłany: 16 Sty 2018 16:50 

Zeus napisał(a):
Tyle nowych kont nie widziałem daaaawno!


I niektórzy starzy "nowi" zmartwychstali (np. @i_truski) ;) - Ryanair jak mało kto potrafi ludzi zmobilizować :D
Góra
 PM off
Santina lubi ten post.
 
      
#148 PostWysłany: 16 Sty 2018 16:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2941
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
Mimo wszystko sytuacja jest jednak mało przyjemna, więc heheszkować możemy sobie siedząc na dupci. Szkoda, że żaden "kumaty" nie był np wczoraj na miejscu, pokazałby nam live, jak statusem na F4F załatwia sprawę od ręki ;)
Przypomnę również, że początkowo założyciel tematu był wyśmiewany, że nic takiego na pewno nie będzie miało miejsca :)
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
 
      
#149 PostWysłany: 16 Sty 2018 17:10 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 171
Zaraz, przejrzałem regulamin polski i angielski i nigdzie nie ma informacji, by warunki przewozu bagażu z/do Izraela były inne niż w pozostałych połączeniach. Może to ktoś wyjaśnić?

EDIT: Dobra, w innym miejscu o tym piszą. W "Ryanair regulations on specific subjects" jest informacja o dodatkowych ograniczeniach z/do Izraela.


Ostatnio edytowany przez Moher, 17 Sty 2018 11:06, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#150 PostWysłany: 16 Sty 2018 17:13 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
@Tom K wiadomo, ale cierpliwości
Redakcja kontaktowała się z Ryanairem, pisaniem co 10-15 minut to samo, lub wklejanie rozmowę z chatem nić nie doda
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#151 PostWysłany: 16 Sty 2018 17:18 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
Pewnie dopiero coś tworzą,by zaktualizować regulamin. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Santina lubi ten post.
 
      
#152 PostWysłany: 16 Sty 2018 17:21 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 171
@Zeus
Ale czy możesz wskazać, jakąkolwiek wiążącą informację na temat tych dopłat na loty z Izraela?
Regulaminy nie wspominają nic o innej polityce na trasie z/do Izraela. Oficjalny komunikat również nie:
https://corporate.ryanair.com/news/only ... ag-policy/

EDIT: Dobra, w innym miejscu o tym piszą. W "Ryanair regulations on specific subjects" jest informacja o dodatkowych ograniczeniach z/do Izraela.


Ostatnio edytowany przez Moher, 17 Sty 2018 11:06, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
Santina lubi ten post.
 
      
#153 PostWysłany: 16 Sty 2018 17:24 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
@Moher nie wskażę, dlatego proszę o cierpliwość na odpowiedz
Góra
 Profil Relacje PM off
Santina lubi ten post.
 
      
#154 PostWysłany: 16 Sty 2018 17:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Sty 2016
Posty: 300
Loty: 165
Kilometry: 286 930
niebieski
Moher napisał(a):
Zaraz, przejrzałem regulamin polski i angielski i nigdzie nie ma informacji, by warunki przewozu bagażu z/do Izraela były inne niż w pozostałych połączeniach. Może to ktoś wyjaśnić?

Tak, zmienili już wersję angielską. Pewnie nie zdążyli przetłumaczyć na inne języki:)
Załącznik:
ryan.png
ryan.png [ 39.95 KiB | Obejrzany 537 razy ]

https://www.ryanair.com/cy/en/useful-in ... conditions
_________________
Lądy i morza przemierzam, kulę ziemską z otwartym czołem. Polski mam paszport na sercu. Skąd, pytam, skąd go wziąłem? A wziąłem go z dumy i trudu, ze znoju codziennej pracy, ze stali, z żelaza, z węgla. A węgiel to koks, to antracyt.


Ostatnio edytowany przez jimi, 16 Sty 2018 17:30, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#155 PostWysłany: 16 Sty 2018 17:29 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11334
Loty: 481
Kilometry: 756 212
Moher napisał(a):
@Zeus
Ale czy możesz wskazać, jakąkolwiek wiążącą informację na temat tych dopłat na loty z Izraela?
Regulaminy nie wspominają nic o innej polityce na trasie z/do Izraela. Oficjalny komunikat również nie:
https://corporate.ryanair.com/news/only ... ag-policy/

już o tym pisałem na poprzedniej stronie ryanair-ograniczenia-bagazu-podrecznego-w-izraelu,228,121719?start=120#p1031771
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#156 PostWysłany: 16 Sty 2018 17:31 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 171
@jimi
To jest FAQ, a nie regulamin. Angielski regulamin nie odbiega treścią od polskiego:
https://www.ryanair.com/gb/en/useful-in ... _696869348

EDIT:
Dobra, w innym miejscu o tym piszą. W "Ryanair regulations on specific subjects" jest informacja o dodatkowych ograniczeniach z/do Izraela.


Ostatnio edytowany przez Moher, 17 Sty 2018 11:05, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#157 PostWysłany: 16 Sty 2018 17:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Sty 2016
Posty: 300
Loty: 165
Kilometry: 286 930
niebieski
To co zalinkowałem to są te same terms&conditions, tylko w wersji na Cypr. Widać, że zmiany wchodzą tak szybko, że sam Ryan nie nadąża nad tym co i gdzie zmienia...
_________________
Lądy i morza przemierzam, kulę ziemską z otwartym czołem. Polski mam paszport na sercu. Skąd, pytam, skąd go wziąłem? A wziąłem go z dumy i trudu, ze znoju codziennej pracy, ze stali, z żelaza, z węgla. A węgiel to koks, to antracyt.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#158 PostWysłany: 16 Sty 2018 17:35 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11334
Loty: 481
Kilometry: 756 212
@Moher na końcu warunków w wersji angielskiej jest jeszcze Ryanair regulations on specific subjects. Tam w części Cabin baggage dodali te informacje o opłatach.
https://www.ryanair.com/gb/en/useful-in ... _368204930
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Moher lubi ten post.
Moher uważa post za pomocny.
 
      
#159 PostWysłany: 16 Sty 2018 17:39 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 171
@Kashpir
Masz rację, w wersji angielskiej jest już o tym zapis. Wersja polska jest zaktualizowana (jest napis, że wchodzi w życie od 15.01), ale nie ma tam mowy o ograniczeniach z/do Izraela.
Czy ma ktoś link do starego regulaminu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#160 PostWysłany: 16 Sty 2018 17:44 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Moher napisał(a):
Poprosiłem o wysłanie tej rozmowy na mojego maila, dostałem informację, że zaraz ją otrzymam


A wystarczyło samemu zaznaczyć okienko na górze rozmowy że prosisz o wysłanie na maila treści rozmowy, to by się pięknie automatycznie po jej zakończeniu samo wysłało
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 286 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 15  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Kashpir oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group