Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 286 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Następna
Autor Wiadomość
#221 PostWysłany: 18 Sty 2018 17:17 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
Bo pewnie lubi obie rzeczy tak samo .Inaczej mógłby skończyć jak pewien osiołek z wierszyka. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy) Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy)
Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN
#222 PostWysłany: 18 Sty 2018 17:37 

Rejestracja: 18 Sty 2018
Posty: 4
pracuje tam, wiesz, dlatego lece
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#223 PostWysłany: 18 Sty 2018 17:45 

Rejestracja: 14 Lip 2016
Posty: 94
Eeee no jak tam pracujesz to i masz papiery na to, więc pieczątka z Libanu nie powinna ich obchodzić;-)))
Sama myślałam o takiej akcji kupna taniego biletu i strugania głupa, ale...a jak wpuszczą jednak na pokład? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#224 PostWysłany: 18 Sty 2018 18:26 

-- 18 Sty 2018 17:12 --

Anonymous napisał(a):
adasstadnicki napisał(a):
Witam,
ja lecę do Izraela z Gdańska w marcu dopiero. Bilety kupowałem w grudniu 2017 roku przed wprowadzeniem zmian polityki bagażu.

(...)

Jak widać lepiej mieć priorytet i nie tracić na nich nerwów. Trudno, zapłaciłem 116 zł.


I po co się tak śpieszyć z tym kupnem priorytetu? Do marca sporo czasu. Może się okazać, ze do tego czasu Ryanair będzie musiał wycofać się z tego co aktualnie ma miejsce. Jeśli by wszystko poszło po myśli pasażerów, to wtedy Ty zwrotu kasy z kupna Priority już nie dostaniesz.


@adasstadnicki - chciałoby się powiedzieć, a nie mówiłem? Niestety niepotrzebnie śpieszyłeś się z kupnem "priorytetu" na marzec. Jak informuje Fly4Free na stronie głównej, od 20 stycznia Ryanair wycofuje się z dodatkowych opłat dla lotów z/do Izraela.

-- 18 Sty 2018 17:26 --

I ogólnie - brawa dla redakcji Fly4Free za duże zaangażowanie w temacie. Żadne poważniejsze polskie media/portale nie były specjalnie zainteresowane nagłośnieniem tematu, związanego z naruszaniem praw konsumenta przez Ryanaira (może częściowo poza tą "akcją" na lotnisku w Gdańsku). Wkład redakcji Fly4Free na pewno był ważny - na ile, to tego się nie dowiemy nigdy. Jednak pokazuje to, jak bardzo potrzebny jest taki serwis internetowy jak Fly4Free.

Nie zdziwię się, jeśli w Izraelu "pogrożono palcem" Ryanairowi i to było decydujące (opinia, nie fakt). Fragment artykułu z SG daje dużo do pomyślenia.

Cytuj:
Po medialnej burzy, jaką wywołała decyzja Ryanaira, izraelski odpowiednik Urzędu Lotnictwa Cywilnego (IAA) poinformował, że po ich stronie nic się nie zmieniło. W ostatnim czasie nie było aktualizacji przepisów bezpieczeństwa, która zmusiłaby irlandzkiego przewoźnika do zmiany polityki bagażowej. IAA zwrócił się także to Ryanaira z prośbą o wyjaśnienie sytuacji.

Ryanair otrzymuje corocznie od rządu izraelskiego dotacje o wartości setek tysięcy szekli na trasy operacyjne do nowych destynacji w Europie oraz za sprowadzanie turystów do Ejlatu. Loty przewoźnika do Ovda w pobliżu Ejlatu są również zwolnione z opłat za lądowanie.
Góra
 PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#225 PostWysłany: 18 Sty 2018 18:40 

Rejestracja: 18 Sty 2018
Posty: 7
Ryanair to złodziejska firma. Też zakupiłem te $#%#% priority i się okazuje, że straciłem niepotrzebnie pieniądze bo się z nowu wycofali. To jest złodziejstwo. Inaczej tego nazwać nie można, nie mogą zmieniać sobie regulaminu na prawo i lewo. Co oni sobie myślą?! Czuje się oszukany przez tę firmę. Celowo wprowadzili mnie w błąd- oni zarobili a ja straciłem. Czy myślicie, że uznają reklamacje? Moim zdaniem to, co teraz jest jeszcze gorsze niż ta nieszczęsna zmiana regulaminu....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#226 PostWysłany: 18 Sty 2018 19:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
klozet, złodziejstwo zgłaszamy na policji nie na forum
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#227 PostWysłany: 18 Sty 2018 19:01 

Rejestracja: 18 Sty 2018
Posty: 7
Tutaj jest dyskusja o tej polityce, wyraziłem tylko swoją opinię. Myślę, że dużo osób ma żal do ryanair. Niepotrzebna uwaga.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#228 PostWysłany: 18 Sty 2018 19:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2013
Posty: 1845
Loty: 76
Kilometry: 125 391
niebieski
:D Brawo dla tych, którzy coś próbowali robić :!:
_________________
Image
MOJE RELACJE Z PODRÓŻY
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#229 PostWysłany: 18 Sty 2018 19:07 

Rejestracja: 03 Sty 2018
Posty: 5
Wiesz, lepiej dmuchać na zimne, nie lecę sam, wejdę pierwszy i tyle, nic nie tracę :) Ma być romantycznie i przyjemnie i tak płacę tylko 60 zł za 1 bilet więc mi to tam rybka. Dla mnie ważniejszy jest spokój i bezpieczeństwo a nie zszargane nerwy.

Cieszę się że się udało. Jednak rząd Izraela to ma siłę w działaniu. Myślę że dzięki nim udało się zażegnać pożar.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#230 PostWysłany: 18 Sty 2018 19:08 

Rejestracja: 16 Sty 2018
Posty: 29
I bardzo dobrze, że się z tego wycofali! Dzięki dla redakcji f4f za zaangażowanie się w sprawę. Też już kupiłam te priority, ale nie będę narzekać, co odwali ryanair nigdy nie wiadomo, może za tydzień znowu wystrzelą z jakąś opłatą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#231 PostWysłany: 18 Sty 2018 19:15 

Rejestracja: 18 Sty 2018
Posty: 7
Dobrze że się wycofali, ale po co tracić niepotrzebnie pieniądze? Naprawdę nie widzicie w tym nic złego, że poniekąd "wymuszono" na was tą dodatkową opłatę? Może jak jedziecie sami to nie ma to dla Was aż takiego znaczenia, ale ja je kupiłem je dla 5 osób...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#232 PostWysłany: 18 Sty 2018 19:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Maj 2017
Posty: 997
wycofali się ale furtkę bezpieczeństwa zostawili sobie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#233 PostWysłany: 18 Sty 2018 19:33 

Rejestracja: 02 Cze 2014
Posty: 427
niebieski
No właśnie: "Na lotniskach o zaostrzonych przepisach bezpieczeństwa, na których pasażerowie zostaną zawróceni do stanowisk odprawy check in w celu nadania bagażu, będą także zobowiązani do uiszczenia opłaty – informuje przedstawicielka firmy."

Czyli i tak może być pewna "uznaniowość". Tylko w sumie co to znaczy, że ktoś będzie zawrócony do odprawy w celu nadania bagażu? To już nie wezmą to "kosza" koło samolotu, czy jak?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#234 PostWysłany: 18 Sty 2018 19:33 

Rejestracja: 14 Lip 2016
Posty: 94
6 razy Priority-kto mi teraz odda??? :twisted: :twisted: :twisted:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#235 PostWysłany: 18 Sty 2018 19:36 

kloze91 napisał(a):
Ryanair to złodziejska firma. Też zakupiłem te $#%#% priority i się okazuje, że straciłem niepotrzebnie pieniądze bo się z nowu wycofali. To jest złodziejstwo. Inaczej tego nazwać nie można, nie mogą zmieniać sobie regulaminu na prawo i lewo. Co oni sobie myślą?! Czuje się oszukany przez tę firmę. Celowo wprowadzili mnie w błąd- oni zarobili a ja straciłem. Czy myślicie, że uznają reklamacje? Moim zdaniem to, co teraz jest jeszcze gorsze niż ta nieszczęsna zmiana regulaminu....


Wow :o I takie to jest straszne, że Ryanair wycofał się po kilku dniach z tego wszystkiego? I tylko po to założyłeś konto na forum F4F, aby wyładować tutaj swoją frustrację, że Ty kupiłeś priority a inni tego nie będą musieli zrobić? Cóż, przyjmij moje "kondolencje", że Ryanair przez wiele miesięcy nie "zdzierał" kasy z innych osób lecących do/z Izraela, a trwało to zaledwie przez kilka dni. Straszne to musi być uczucie, że innym się udało, a Tobie nie :(
Góra
 PM off  
      
#236 PostWysłany: 18 Sty 2018 19:40 

Rejestracja: 14 Lip 2016
Posty: 94
Grzegorz nie kpij sobie, ja wydałam prawie 200 teraz na te zakichane priority, których nie chcę i nie potrzebuję :evil: :evil: :evil:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#237 PostWysłany: 18 Sty 2018 19:47 

Rejestracja: 18 Sty 2018
Posty: 7
Anonymous napisał(a):
kloze91 napisał(a):
Ryanair to złodziejska firma. Też zakupiłem te $#%#% priority i się okazuje, że straciłem niepotrzebnie pieniądze bo się z nowu wycofali. To jest złodziejstwo. Inaczej tego nazwać nie można, nie mogą zmieniać sobie regulaminu na prawo i lewo. Co oni sobie myślą?! Czuje się oszukany przez tę firmę. Celowo wprowadzili mnie w błąd- oni zarobili a ja straciłem. Czy myślicie, że uznają reklamacje? Moim zdaniem to, co teraz jest jeszcze gorsze niż ta nieszczęsna zmiana regulaminu....


Wow :o I takie to jest straszne, że Ryanair wycofał się po kilku dniach z tego wszystkiego? I tylko po to założyłeś konto na forum F4F, aby wyładować tutaj swoją frustrację, że Ty kupiłeś priority a inni tego nie będą musieli zrobić? Cóż, przyjmij moje "kondolencje", że Ryanair przez wiele miesięcy nie "zdzierał" kasy z innych osób lecących do/z Izraela, a trwało to zaledwie przez kilka dni. Straszne to musi być uczucie, że innym się udało, a Tobie nie :(


Źle zrozumiałeś... Nie obchodzi mnie to, że inni tego nie zakupili, a ja tak. Mam pretensje do Ryanaira, a nie do ludzi. Tak, czuję się oszukany że zmieniają regulamin na lewo i prawo wprowadzając w błąd w klientów. Skoro tego nie zakupiłeś, to brawo dla Ciebie. Ja natomiast jestem stratny 300 złotych więc musisz zrozumieć, że nie jestem z tego powodu zadowolony. Jeszcze raz: mam pretensje tylko do Ryanair'era.
Góra
 Profil Relacje PM off
Santina lubi ten post.
 
      
#238 PostWysłany: 18 Sty 2018 19:56 

@kloze91 - rozumiem, że Ty jesteś stratny na tym wszystkim co ostatnio wyprawiał Ryanair. Wiadomo, mało kto byłby zadowolony z takie obrotu spraw. Aczkolwiek nie wszyscy tak nerwowo reagują, poczytaj sobie wcześniej wypowiedź użytkownika @adasstadnicki - można spokojnie podejść do tematu.

A jedyne co możesz zrobić, to przysiąść sobie, że już nigdy więcej nie skorzystasz z usług Ryanaira, a będziesz wybierał konkurencję. Wtedy Ryanair straci więcej na Tobie niż zarobił na tym priority. Oczywiście o ile będziesz czasem chciał zapłacić więcej u konkurencji (czasem po prostu najtaniej wychodzi lecąc Ryanairem, nawet kupując priority).
Góra
 PM off  
      
#239 PostWysłany: 18 Sty 2018 20:03 

Rejestracja: 18 Sty 2018
Posty: 7
-- 18 Sty 2018 20:02 --

Anonymous napisał(a):
@kloze91 - rozumiem, że Ty jesteś stratny na tym wszystkim co ostatnio wyprawiał Ryanair. Wiadomo, mało kto byłby zadowolony z takie obrotu spraw. Aczkolwiek nie wszyscy tak nerwowo reagują, poczytaj sobie wcześniej wypowiedź użytkownika @adasstadnicki - można spokojnie podejść do tematu.

A jedyne co możesz zrobić, to przysiąść sobie, że już nigdy więcej nie skorzystasz z usług Ryanaira, a będziesz wybierał konkurencję. Wtedy Ryanair straci więcej na Tobie niż zarobił na tym priority. Oczywiście o ile będziesz czasem chciał zapłacić więcej u konkurencji (czasem po prostu najtaniej wychodzi lecąc Ryanairem, nawet kupując priority).


@adasstadnicki pogodził się z tym, że musiał płacić. Ja jestem jednak to 300 złotych stratny i mam prawo do bycia niezadowolonym z obrotu spraw, szczególnie że to nie pierwsza nieprzyjemna sytuacja tej linii. Po prostu nie lubię być wprowadzany w błąd i wyrzucać pieniędzy do śmietnika. Nawet gdybym nie wykupił tego priority to i tak uznałbym, że to co wyprawia Ryanair to przesada. Pewnie wiele osób jest przez to stratnych i czuje się oszukanym. :/


Ostatnio edytowany przez michzak, 18 Sty 2018 20:09, edytowano w sumie 1 raz
wycieczki
Góra
 Profil Relacje PM off
Santina lubi ten post.
 
      
#240 PostWysłany: 18 Sty 2018 20:09 

Rejestracja: 16 Sty 2018
Posty: 29
W artykule podali, że praktyki te prowadzą od 15 stycznia, jednak nie jest to prawdą, bo w różnych źródłach czytałam relacje osób o zdzieraniu po 50 euro od drugiego bagażu podręcznego mieszczącego się w rozmiarach już od połowy grudnia. Kłamią gdzie się tylko da. Najbardziej jednak nie mieści mi się w głowie, że dostając dofinansowania od Izraela na sprowadzanie turystów i mając tam darmowe lądowania jeszcze próbowali zedrzeć kasę z pasażerów tylko na tym kierunku! To jest wręcz zniechęcanie turystów... Teraz wydaje mi się, że nie informując o tych opłatach głośno, nie chcieli żeby te informacje dotarły do odpowiednich organów w Izraelu. Wcale bym się nie zdziwiła, gdyby Ryan ogłosił niedługo upadłość, bo zachowują się jakby już im w ogóle nie zależało na opinii o nich. Izrael płacił im żeby sprowadzali turystów, a oni pobierali od turystów dodatkowe opłaty za "wzmożone kontrole bezpieczeństwa" w Izraelu. Mindfuck...

Wracając do tematu priority, ja bym z tego tak szybko nie rezygnowała właśnie przez tą furtkę "bezpieczeństwa" (dla nas niebezpieczeństwa), którą sobie zostawili.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 286 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 16 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group