Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 26 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 01 Lip 2015 22:16 

Rejestracja: 17 Mar 2015
Posty: 33
Loty: 59
Kilometry: 158 294
Witajcie,
wczoraj zarezerwowałem bilety dla 4 os. do Kopenhagi na jednodniówkę (już druga w tym sezonie dzięki F4F) I dziś mi przysłali mail:
Cytuj:
Szanowny Pan/i

Numer rezerwacji XXXXXX
Ryanair z przykrością zawiadamia, że z powodów operacyjnych od 15/07/2015 poniższe lot(y) nie odbędą się. Prosimy poinformować wszystkich pasażerów podróżujących na rezerwacji.

W zwiazku z powyższym pasażerowie moga ubiegać sie o pełny zwrot kosztów rezerwacji - prosze kliknąć na poniższy link i wypełnić formularz.

Link do formularza

Kontakt z centrum rezerwacji Ryanair lub kliknij tutaj aby rozpocząć chat.

Brak odpowiedzi z Pana/i strony na ten email, spowoduje automatyczne skasowanie w/w rezerwacji i zwrot pieniędzy w ciągu 21 dni pracujących.

Ryanair serdecznie przeprasza za zaistniałe niedogodności.


Wiadomo coś z jakich przyczyn te odwołania ?
bo są rzeczywiście wszystkie odwołane od połowy lipca ;/ a bardzo fajne połączenie było.
czy mogę się domagać czegoś innego oprócz refundacji ? bo już się napaliliśmy na ten wyjazd :D
_________________
Blog podróżniczy, z elementami geocachingu i jedzenia: https://wolakphoto.pl/ Zapraszam! :)


Ostatnio edytowany przez Abcn 01 Lip 2015 23:25, edytowano w sumie 2 razy
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
#2 PostWysłany: 01 Lip 2015 22:28 

Rejestracja: 02 Kwi 2015
Posty: 1815
niebieski
Do lotu zostało 14 dni, więc chyba masz prawo do przebookowania na inną linię (o ile nie liczę źle).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 01 Lip 2015 22:30 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Kasują połączenie, nie będzie dostępne

zmiany-w-siatce-lotow-nowe-bazy-itd,191,24030&start=780#p600278

możesz tak jak napisał silvershark, starać się o zmianę na inną linię (lub z przesiadkami), ewentualnie zwrot pieniędzy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 01 Lip 2015 22:32 

Rejestracja: 02 Kwi 2015
Posty: 1815
niebieski
Już widzę entuzjazm FR by przerzucić Cię na lot SASem za >1000 zł ;) Negocjuj twardo, bo będą próbowali Cię spławić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 01 Lip 2015 22:35 

Rejestracja: 17 Mar 2015
Posty: 33
Loty: 59
Kilometry: 158 294
Rezerwacja była na 23 września jak coś :P wiec nie mniej niż 14 dni. Jutro jak będzie dostępny czat to z nim pogadam może jakieś inne połączenie zaoferują :)
_________________
Blog podróżniczy, z elementami geocachingu i jedzenia: https://wolakphoto.pl/ Zapraszam! :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 01 Lip 2015 22:42 

Rejestracja: 02 Kwi 2015
Posty: 1815
niebieski
Nie podałeś innej daty, więc założyłem, że Twój lot jest właśnie 15.07, sory ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 01 Lip 2015 22:46 

Rejestracja: 03 Lut 2013
Posty: 15
Nieźle mnie załatwili miałem mieć miłe dwa dni w Kopenhadze a potem dalszy lot, czy da się w ogóle negocjować jeśli do lotu został miesiąc? Może jakieś ichnie połączenie z przesiadką byleby tam dotrzeć na interesujący mnie termin?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 01 Lip 2015 22:52 

Rejestracja: 02 Kwi 2015
Posty: 1815
niebieski
FR stał się ostatnio bardzo "customer friendly", o czym świadczą choćby przypadki, gdy ludzie z powodu opóźnień (mgła itp.) nie zdążyli na przesiadki, a Ryanair ich przebookował na inne loty. Opisz sytuację, napisz jak bardzo Ci zależy, a może coś wykombinujesz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 01 Lip 2015 22:53 

Rejestracja: 22 Sty 2014
Posty: 833
Jak nic nie znajdziesz albo nie wynegocjujesz, to zostaje Malmo Wizz Airem. Tylko koło stówki trzeba przygotować na dojazd lotnisko - Kopenhaga.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 01 Lip 2015 22:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Gru 2012
Posty: 272
Loty: 104
Kilometry: 143 742
niebieski
http://www.konsument.gov.pl/files/rozp261-2004.pdf

polecam ten artykuł. jeśli dobrze rozumiem to wg. niego należy się tylko zwrot kosztów.

"1. W przypadku odwołania lotu, pasażerowie których to odwołanie dotyczy:
mają prawo do odszkodowania od obsługującego przewoźnika lotniczego, zgodnie z art. 7, chyba że:
i) zostali poinformowani o odwołaniu co najmniej dwa tygodnie przed planowym czasem odlotu;"

zostaliśmy poinformowani 2tyg przed. więc nara. zwrot kosztów na konto tylko.

dobrze rozumiem?
_________________
Po więcej relacji zapraszam na mój blog Gotowi do drogi i Gotowi do Drogi kanał na YT
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 01 Lip 2015 23:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1571
Loty: 565
Kilometry: 709 491
niebieski
Źle rozumiesz. Przeczytaj ze zrozumieniem całe rozporządzenie (długie nie jest) albo przynajmniej art. 5 i art. 8.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
shiver lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 01 Lip 2015 23:15 

Rejestracja: 26 Kwi 2015
Posty: 176
smarzyk napisał(a):
http://www.konsument.gov.pl/files/rozp261-2004.pdf

polecam ten artykuł. jeśli dobrze rozumiem to wg. niego należy się tylko zwrot kosztów.

"1. W przypadku odwołania lotu, pasażerowie których to odwołanie dotyczy:
mają prawo do odszkodowania od obsługującego przewoźnika lotniczego, zgodnie z art. 7, chyba że:
i) zostali poinformowani o odwołaniu co najmniej dwa tygodnie przed planowym czasem odlotu;"

zostaliśmy poinformowani 2tyg przed. więc nara. zwrot kosztów na konto tylko.

dobrze rozumiem?


Uwielbiam takich zoltodziobow. Hajs, hajs, hajs.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 02 Lip 2015 13:32 

Rejestracja: 17 Mar 2015
Posty: 33
Loty: 59
Kilometry: 158 294
Skontaktowałem się dziś na Live Chacie z Ryanair.
Sprawa zakończyła się dla mnie bardzo pozytywnie - nie spodziewałem się tego nawet.
Pani zaproponowała mi darmową zmianę terminu wylotu do 14.07 włącznie, jako że wykupiłem na wrzesień 4 bilety a brat akurat wraca 14.07 to nie mogłem tak zrobić więc zapytałem czy mogę dostać zwrot za dwa bilety a dwa bilety zmienić datę wylotu i powrotu. Jak się okazało dało rade i w ten sposób do Kopenhagi lecę już niedługo ;)
Bardzo się ciesze z takiego obrotu sprawy i polecam innym na przyszłość kontakt z obsługą w takim przypadku.
_________________
Blog podróżniczy, z elementami geocachingu i jedzenia: https://wolakphoto.pl/ Zapraszam! :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 02 Lip 2015 13:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2078
niebieski
silvershark napisał(a):
Do lotu zostało 14 dni, więc chyba masz prawo do przebookowania na inną linię (o ile nie liczę źle).


Bez względu na ilość dni przysługuje przebookowanie na inne połączenie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 02 Lip 2015 14:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2012
Posty: 1183
niebieski
lukas63 napisał(a):
silvershark napisał(a):
Do lotu zostało 14 dni, więc chyba masz prawo do przebookowania na inną linię (o ile nie liczę źle).


Bez względu na ilość dni przysługuje przebookowanie na inne połączenie.


Było już wiele razy, że teoretycznie przysługuje zmiana na inną linię ale w praktyce FR nie daje takiej możliwości, a koszt ewentualnej sprawy cywilnej oraz poświęcony czas nie jest adekwatny do korzyści, nawet w przypadku wygrania takiego postępowania.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 02 Lip 2015 14:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2078
niebieski
Cytuj:
a koszt ewentualnej sprawy cywilnej oraz poświęcony czas nie jest adekwatny do korzyści, nawet w przypadku wygrania takiego postępowania.


Kto co lubi. Takim postępowaniem dalej usługodawcy będą tak postępowali a nasze prawa będą mieli w ...
Góra
 Profil Relacje PM off
shiver lubi ten post.
 
      
#17 PostWysłany: 02 Lip 2015 14:25 

Rejestracja: 17 Mar 2015
Posty: 33
Loty: 59
Kilometry: 158 294
@up postu powyżej się nie cytuje
panprofesor82 napisał(a):
Było już wiele razy, że teoretycznie przysługuje zmiana na inną linię ale w praktyce FR nie daje takiej możliwości, a koszt ewentualnej sprawy cywilnej oraz poświęcony czas nie jest adekwatny do korzyści, nawet w przypadku wygrania takiego postępowania.

chyba opisałem wyżej że dostałem taką możliwość i ją wykorzystałem...
_________________
Blog podróżniczy, z elementami geocachingu i jedzenia: https://wolakphoto.pl/ Zapraszam! :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 02 Lip 2015 14:29 

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 2351
Loty: 239
Kilometry: 330 534
złoty
@Wolak Wolak

Ty dostałeś propozycję zmiany terminu, a dyskusja dotyczy alternatywnego lotu innymi liniami w pierwotnym terminie. Dla FR to znacząca różnica, bo to pierwsze oferuje zawsze, tego drugiego udaje, że nie musi.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
livien lubi ten post.
 
      
#19 PostWysłany: 02 Lip 2015 14:35 

Wolak Wolak napisał(a):

chyba opisałem wyżej że dostałem taką możliwość i ją wykorzystałem...


Mylisz się, tobie Ryanair poszedł tylko na ustępstwo, że zmienił Ci z powodu zaistniałej sytuacji na lot na tym samym kierunku ze swojej siatki lotów poza wyznaczonym przez nich okresem bodajże -14/+30 dni od daty lotu pierwotnego
Koledzy piszą i miałbyś rację, gdybyś wywalczył, by wrześniowy zlikwidowany lot Ryanair na tym kierunku zmienili Ci na zakupiony przez nich lot na tym kierunku we wrześniu tj. np. Warszawa - Kopenhaga - Warszawa np. liniami SAS, LOT itp
Generalnie koledze się łatwo pisze, kto chce ten walczy z skutkiem zapewne marnym, bo mało kto się tu na forum chwali w temacie dedykowanym (póki co linie lcc jak Ryanair nie są zrzeszone w sojuszach i zapewne jest jak jest i co najwyżej sądy lub ulc mają sporo roboty)
Góra
 PM off  
      
#20 PostWysłany: 02 Lip 2015 14:48 

Rejestracja: 17 Mar 2015
Posty: 33
Loty: 59
Kilometry: 158 294
a no teraz to już rozumiem ;) raczej byłoby cieżko zamienić lot za 60zł w obydwie strony na coś za 600zł czy nawet 1000zł :P
_________________
Blog podróżniczy, z elementami geocachingu i jedzenia: https://wolakphoto.pl/ Zapraszam! :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 26 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group