Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wikipost
Ryanair Sun - odszkodowanie za opóźniony / odwołany lot
ryanair-sun-odszkodowanie-za-opozniony-odwolany-lot,1498,130312
Formularz wniosku o odszkodowanie: https://contactform.ryanair.com/?cr=4-0 ... 0%93+EU261
Gdy nie można zgłosić wniosku przez stronę, na czacie podali adres mailowy żeby tam napisać i przekażą wniosek dalej:
zapytaniaklientow@ryanair.com
Formularz wniosku o zwrot wydatków: https://eu261expenseclaim.ryanair.com/
Formularz wniosku o zwrot kosztów biletu: https://refundclaims.ryanair.com/
Voucher FAQs https://www.ryanair.com/pl/pl/Przydatne ... el-voucher
Odszkodowanie za opóźniony lub odwołany lot Wizzair: odszkodowanie-za-opozniony-odwolany-lot-wizzair,1498,106445
Gdzie zrealizować czek Ryanair? czek-ryanair-gdzie-zrealizowac,15,12698

[ 2851 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136 ... 143  Następna
Autor Wiadomość
#2641 PostWysłany: 06 Gru 2020 01:48 

Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
-- 06 Gru 2020 01:46 --

Pabloo napisał(a):
Zależy skąd wyleciałaś. Jeśli z Polski, to rok.
Dochodzenie odszkodowania na podstawie rozporządzenia 261/04 poprzez organ wyznaczony z tegoż nie ma związku z miejscem zarejestrowania linii.

Jeśli strony nie uzgodnią inaczej to stosuje się przepisy państwa zamieszkania pasażera, o ile w tym państwie nastąpił wylot lub przylot. W innym przypadku stosuje się przepisy państwa siedziby przewoźnika. Kluczem jednak jest, że strony uzgadniają.

#2642 PostWysłany: 09 Sty 2021 22:06 

złoty
Udało się tu komuś zmienić anulowany lor Francy na lot inną linią?
 Relacje PM off  

#2643 PostWysłany: 09 Sty 2021 22:09 

platynowy
Tylko kupując nowy bilet u innego przewoźnika.
 Relacje PM off  

#2644 PostWysłany: 09 Sty 2021 22:19 

niebieski
Mi udało się zamienić tylko jeden lot : BER-LIS na KRK-LIS. To był lot OW. Nie przywiązuję się zbytnio do niego ;) ,tak szybko znikają ;)
Dwóch następnych niestety nie . Jeden OW z WMI do BGY; nalicza opłatę i róznicę w cenie. No i RT z Krakowa do Wenecji (już głównego lotniska nie ma z Polski cały rok).
Próbowałam zmienić na POZ-TSF; to samo-dopłata i suma nie do akceptacji :(
 Relacje PM off  

#2645 PostWysłany: 09 Sty 2021 22:20 

Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
Chupacabra napisał(a):
Udało się tu komuś zmienić anulowany lor Francy na lot inną linią?

Na przełomie kilku lat przed covid było kilka takich przypadków na zasadzie pisemnych ustaleń po reklamacji przez formularz np. zwrot do kwoty 165 euro za bilet/osoba w innej linii lotniczej

Nie są w sojuszu linii lotniczych czyli wprost to nie.

...........................
@ewaolivka pilnują tego -7/+14 dni, jak nie pasuje stanowcze proszę anulować i kupić wybrany nowy
 Relacje PM off
Chupacabra uważa post za pomocny.

#2646 PostWysłany: 09 Sty 2021 22:24 

złoty
ewaolivka napisał(a):
Mi udało się zamienić tylko jeden lot : BER-LIS na KRK-LIS. To był lot OW. Nie przywiązuję się zbytnio do niego ;) ,tak szybko znikają ;)
Dwóch następnych niestety nie . Jeden OW z WMI do BGY; nalicza opłatę i róznicę w cenie. No i RT z Krakowa do Wenecji (już głównego lotniska nie ma z Polski cały rok).
Próbowałam zmienić na POZ-TSF; to samo-dopłata i suma nie do akceptacji :(

Pytanie dotyczy zmiany na lot inną linią lotniczą.
Na wiosnę walczyłem o taką zmianę i nagle rezerwacja zniknęła i Franca uparcie twierdzi, że sam ją anulowałem i poprosiłem o refund.
 Relacje PM off  

#2647 PostWysłany: 09 Sty 2021 22:28 

HON fly4free
Jak przez formularz reklamacyjny tego nie wyjaśnisz to innej szansy załatwienia tego nie widzę

Po przesłaniu reklamację z formularza wyjaśnia "żywy człowiek" z FR Irlandia
 Relacje PM off
Chupacabra uważa post za pomocny.

#2648 PostWysłany: 09 Sty 2021 23:18 

niebieski
Czyli, jeśli anulowany lot był na poczatku lutego to jakakolwiek zmiana jest niemożliwa, bo przecież nic nie lata ? Nie mówiąc juz o dacie tydzień przed anulowanym terminem.
 Relacje PM off  

#2649 PostWysłany: 09 Sty 2021 23:21 

HON fly4free
Po zadaniu tego pytania na czacie padnie "proszę anulować i wystąpić o zwrot środków"
 Relacje PM off
ewaolivka uważa post za pomocny.

#2650 PostWysłany: 13 Sty 2021 11:32 

Odwołano moj lot Teneryfa -Modlin 6 lutego. na chacie proponowali zwrot kosztow, a jak powołałem sie na regulamin o alterntywnym locie to odpisali:
"Jesli chodzi o lot innymi liniami , moze Pan zakupic bilet, jednak cena musi byc ekonomiczna. Nastepnie prosze wyslac rachunki przez ten formularz; eu261compensationclaims.ryanair.com/index.php?l=pl_PL"

jakie sa szanse ze uznaja lot easyjet np. teneryfa berlin lub gran canaria berlin?
czy jak go nie uznaja to po prostu zwroca mi koszt biletów?
do kiedy moge zdecydowac sie na inna opcje?
 Relacje PM off  

#2651 PostWysłany: 13 Sty 2021 11:40 

Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
Kup bilet do miejsca docelowego czyli Warszawy, porób zrzuty kilkunastu cen biletu ze wskazaniem daty, kup najkorzystniejszy i najtańszy - jeśli nie oddadzą sąd zasądzi. Jeśli opcją będzie Lufthansa to Lufthansa jest w porządku.

#2652 PostWysłany: 21 Sty 2021 17:57 

Mi również odwołali lot powrotny, nie mam jak wrocić z Teneryfy. Na pytania na chacie o pokrycie kosztów biletów u innego przewoźnika udzielają pokrętnych odpowiedzi, że może najpierw lot przesiadką ich liniami. Nawet z przesiadką nie bardzo się da, bo odwołali loty Teneryfa-Madryt. Pozostałe opcje to przez Dublin, Londyn albo Brukselę, tylko tam pewnie nie wpuszczą do samolotu bez testu COVID. Jedyny lot bezposredni to Wizz, który kosztuje 280 EUR. Od nich slyszę tylko, że mogę kupic bilety na swój koszt i może zwrócą. Podkreślam może. Ktoś ma pozytywne doswiadczenia z pokryciem kosztów biletów przez Ryanair?

Druga sprawa, to odwołali mi 30.12 lot do Londynu 1.01. Nie wyrobili się w 14 dniach, zakazu lotów do UK nie było, ale oni nie latali. Przywrócili loty od 3.01. Dzisiaj złożyłem wniosek o 400 EUR. Zapłacą, czy będą kombinować z odmową? Słyszałem, że robią wszystko żeby nie płacić, a teraz wymówką na wszystko jest COVID.
 Relacje PM off  

#2653 PostWysłany: 21 Sty 2021 18:03 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Nie dostaniesz raczej te 400 eur

https://www.thelocal.es/20201221/spain- ... ts-from-uk
 Relacje PM off  

#2654 PostWysłany: 21 Sty 2021 18:36 

złoty
@tomeki Daj znać co i jak bo mam identyczny problem z powrotem z TFS i też kombinuję przez Dublin oraz usiłuję dostać potwierdzenie zwrotu kosztów dodatkowych.
 Relacje PM off  

#2655 PostWysłany: 21 Sty 2021 18:45 

HON fly4free
tomeki napisał(a):
Mi również odwołali lot powrotny, nie mam jak wrocić z Teneryfy. Na pytania na chacie o pokrycie kosztów biletów u innego przewoźnika udzielają pokrętnych odpowiedzi, że może najpierw lot przesiadką ich liniami. Nawet z przesiadką nie bardzo się da, bo odwołali loty Teneryfa-Madryt. Pozostałe opcje to przez Dublin, Londyn albo Brukselę, tylko tam pewnie nie wpuszczą do samolotu bez testu COVID. Jedyny lot bezposredni to Wizz, który kosztuje 280 EUR. Od nich slyszę tylko, że mogę kupic bilety na swój koszt i może zwrócą. Podkreślam może. Ktoś ma pozytywne doswiadczenia z pokryciem kosztów biletów przez Ryanair?

Druga sprawa, to odwołali mi 30.12 lot do Londynu 1.01. Nie wyrobili się w 14 dniach, zakazu lotów do UK nie było, ale oni nie latali. Przywrócili loty od 3.01. Dzisiaj złożyłem wniosek o 400 EUR. Zapłacą, czy będą kombinować z odmową? Słyszałem, że robią wszystko żeby nie płacić, a teraz wymówką na wszystko jest COVID.

Wpisz w przeszukaj temat u góry z prawej strony słowo ZWROT

Napisz to co tu natychmiast przez formularz reklamacyjny Ryanair - odszkodowanie i wydatki

https://eu261compensationclaims.ryanair ... hp?l=pl_PL

wskazując czym możesz "ekonomicznie" wrócić, cenę lotu i co oni (KWOTA REFUNDACJI ) na piśmie proponują
 Relacje PM off  

#2656 PostWysłany: 21 Sty 2021 19:44 

Bardzo szybko odrzucili wniosek o 400 EUR, bez sprawdzania i wskazali, że moge się odwołac do regulatora ruchu lotniczego w UK, co jest wprowadzeniem w błąd. Chodzi o lot Warszawa Modlin - London Stansted, a nie lot z Hiszpanii. Zresztą wylot z Hiszpanii do UK był i jest możliwy, tylko teraz wprowadzili obowiązek testów w UK. Nawet tranzyt przez UK chyba z testem. Nie bylo zakazu lotów z Polski do UK, następnego dnia już latali i zabierali pasazerow z Polski.

Przez godzinę chatowałem in English i dowiedziałem sie, że za bilet nie zaplacą, bo jest możliwość lotu z przesiadką. Lot z przesiadką przez Dublin czy UK będzie wymagał zrobienia testu covid i oni za niego nie zaplacą. Jak wskazałem, że dla tranzytu w Irlandii nie ma wymogu testu to Pani nie byla w stanie powiedzeic, czy oni testu wymagają przed boardingiem czy nie. Ogólnie porażka. NIe mam zamiary placic ponad 700 EUR za testy i nie mam tez ochoty dowiedziec się, że nie wpuszczą nas do samolotu.
Nie wiem jak z lotem przez Brukselę, czy tez wymagają testu przed boardingiem.

Kolejny formularz EU261 oczywiscie wyślę.
 Relacje PM off  

#2657 PostWysłany: 21 Sty 2021 19:50 

HON fly4free
Odwołali lot z Teneryfy, teraz PL - UK ....

Czat jest najprostszą formą kontaktu, ale też ma zero kompetencji

Takie rzeczy tylko formalnie przez formularz, korepondując pisemnie z załatwiającym tą skargę pracownikiem Ryanair Irland
 Relacje PM off  

#2658 PostWysłany: 21 Sty 2021 21:48 

platynowy
tomeki napisał(a):
Bardzo szybko odrzucili wniosek o 400 EUR, ... Chodzi o lot Warszawa Modlin - London Stansted.

Pomijając ich ogólną niechęć do płacenia odszkodowań to coś mi się wydaje,że ty też za dużo chciałeś. ;) Sprawdź czy między tymi lotniskami jest więcej niż 1500 km.
 Relacje PM off
Zeus lubi ten post.

#2659 PostWysłany: 24 Sty 2021 13:22 

Rzeczywiście do Londynu z Wawy jest mniej niż 1500 km, więc to powinno byc 250 EUR. Co jednak nic nie zmienia, bo oni nie chcą płacić ani centa. Ponownie odpisali, że nie bo nie powołując się na COVID interpretative guidelines for EU261. Przeczytałem ten dokument i stwierdzam, ze podstawy ich odmowy są co najmniej wątłe. Nasza ustawa Covidowa z marca 2020 zawierała zapisy o zwolnieniu z odpowiedzialności przewoźników za odwołane loty, ale te przepisy zostały uchylone jeszcze w zeszłym roku.

Na wysłany przeze mnie formularz EU261 w sprawie pokrycia kosztów zakupu biletu u innego przewoźnika nawet nie odpowiedzieli. Koniec końców kupilem bilety do BER z przesiadką w MAD. Na przesiadkę mam tylko 70 minut, a samolot z TFN bardzo często się spóźnia, więc mam nadzieję na 2 dni w MAD na koszt Iberii.
 Relacje PM off  

#2660 PostWysłany: 12 Lip 2021 20:55 

Dzień dobry, mój lot FR4260 Modlin - Pescara wylądował o 3 godziny i 1 minutę później (według flightradar24), według mnie drzwi otwarto jeszcze 2 minuty później. Powód oficjalny "problemy operacyjne", w tym czasie na płycie lotniska wykonywano pracę przy lewym silniku.

Ryanair wysłał mi potwierdzenie opóźnienia że było równo 3 godziny 0 minut. Czyli odszkodowanie wtedy już nie przysługuje, bo musi być więcej niż 3 godziny, a nie równo 3 godziny.

Jak udowodnić Ryanairowi że opóźnienie wynosiło więcej niż 3 godziny?

Wniosek o odszkodowanie wysłałem przez ich formularz. Zapewne odrzucą i co wtedy?

Ostatnio edytowany przez klapio, 12 Lip 2021 20:58, edytowano w sumie 1 raz
Duże litery
 Relacje PM off  

[ 2851 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136 ... 143  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości