Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Ryanair Sun - odszkodowanie za opóźniony / odwołany lot
ryanair-sun-odszkodowanie-za-opozniony-odwolany-lot,1498,130312
***
Formularz wniosku o odszkodowanie: https://onlineform.ryanair.com/pl/pl/eu-261
Gdy nie można zgłosić wniosku przez stronę, na czacie podali adres mailowy żeby tam napisać i przekażą wniosek dalej:
zapytaniaklientow@ryanair.com
Formularz wniosku o zwrot wydatków: https://eu261expenseclaim.ryanair.com/
Formularz wniosku o zwrot kosztów biletu: https://refundclaims.ryanair.com/
Voucher FAQs https://www.ryanair.com/pl/pl/Przydatne ... el-voucher
***
Odszkodowanie za opóźniony lub odwołany lot Wizzair: odszkodowanie-za-opozniony-odwolany-lot-wizzair,1498,106445
***
Gdzie zrealizować czek Ryanair? czek-ryanair-gdzie-zrealizowac,15,12698


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3091 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125 ... 155  Następna
Autor Wiadomość
#2421 PostWysłany: 21 Cze 2019 08:24 

Rejestracja: 12 Cze 2019
Posty: 6
dziabulek napisał(a):
@mariuszxxxx rozmawiałem z nimi na czacie, zapytali jaka przyczyna napisałem, ze przewoźnik podał "ptaka" . Odpowiedzieli, że się nie zajmują.


skierowałem sprawę do firmy po odmowie przez Rajana, napisali że przysługuje odszkodowanie i sprawa się kwalifikuje do sądu tyle tylko że wezmą z 250 euro 155 jeśli dobrze liczę ;p oczywiscie w przypadku wygranej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast
Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży
#2422 PostWysłany: 21 Cze 2019 22:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2078
niebieski
zawsze możesz spróbować sam w Sądzie ;) czas darmowego dochodzenia odszkodowań skończył się wraz z nowelizacją prawa lotniczego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2423 PostWysłany: 22 Cze 2019 14:00 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2329
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
https://bezprawnik.pl/koszty-zastepstwa ... wego-2019/

Z pozwem należy uiścić opłatę sądową 30/100 zł. Sąd wydaje nakaz zapłaty, jeśli linia nie wniesie sprzeciwu poza kwota roszczenia zwraca koszty zastępstwa procesowego, o ile masz pełnomocnika. Jeśli wniesie sprzeciw koszty wzrastają. Jeśli kierujesz sprawę lotu za 400€ i idziesz do sądu, a nie znasz przyczyny odwołania to w przypadku przegranej płacisz co najmniej 900 zl. O ile firma to nie kancelaria to w przypadku przegranej nie dosc, że nic nie zarobią to wydadzą 1017 zł i muszą zapłacić za swojego pracownika, biuro, obsługę prawna etc.

Biorą 100€, ale ponoszą ryzyko. Ty nigdy nie zdecydujesz się na ryzyko kosztów 1117 zł przy dodatkowym wydatku na pomoc prawną, gdy możesz dostać tylko 400€, a uwierz mi jedno to wezwanie,drugie pozew, później replika i ewentualnie stawiennictwo. Być może dla wielu 200 zł/h to duże pieniądze, ale gdy minimalne koszty zastępstwa wynoszą 600/900 to mecenas za prowadzenie sprawy przed sądem nie weźmie mniej, a ryzyka zapłaty kosztów nie poniesie.

Czy teraz inaczej to widzisz? Oczywiście możesz złożyć wniosek po odmowie przewoźnika, ale nie dziw się że linia bierze 100€ bo ryzyko wzrasta.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
lukas63 lubi ten post.
 
      
#2424 PostWysłany: 23 Cze 2019 20:55 

Rejestracja: 03 Mar 2018
Posty: 5
Pabloo napisał(a):
seal napisał(a):
@Pabloo: wiesz co, chyba nie ma co szydzić. Fajnie że ktoś tu przyszedł po radę i potem zadziałał a nie tylko popłakał jak to się tu często zdarza... ;-)

Po prostu nie wydaje mi się, by kategoryczny ton maila miał tu jakiekolwiek znaczenie ;)
A działania wobec przewoźników to ja jestem tutaj chyba jednym z głównych orędowników 8-)

A czy gdzieś napisałam, że ton mojego maila był kategoryczny i Ryanair się mnie przestraszył i postanowił zapłacić? Napisałam, że zapytałam jakie kroki mam podjąć dalej i taką odpowiedź na moje zapytanie otrzymałam. Skoro rady forumowiczów mi pomogły to przyszłam podziękować za ich czas i chęć odpisania, bo tak zostałam wychowana. Czytanie ze zrozumieniem się kłania.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2425 PostWysłany: 25 Cze 2019 11:36 

Rejestracja: 25 Cze 2019
Posty: 4
ansbach1 napisał(a):
Ryanair nie ma oddziału w Polsce, z wyjątkiem linii czarterowej. Napisz do nich przez formularz kontaktowy z załączona decyzją. Mi tak wypłacili kasę bez dalszego postępowania egzekucyjnego.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka


Załącznik:
Przechwytywanie.JPG


Nie wiem czy zdajecie sobie sprawę jak oddział w Polsce ułatwia postępowanie przed sądem. Nie ma obowiązku tłumaczenia dokumentów, doręczenie jest szybsze, egzekucja jest bezproblemowa.[/quote]

Właśnie stoję przed problemem wysłania pozwu do sądu i zastanawiam się, czy pozwanie oddziału Ryana będzie właściwe. Masz doświadczenie w tym zakresie, że pozwanie oddziału było skuteczne i nie mówili, że to nie oni powinni być pozwani w sprawie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2426 PostWysłany: 25 Cze 2019 16:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2078
niebieski
Ryanair Sun to nie jest żaden oddział Ryanaira tylko samodzielna linia lotnicza należąca do holdingu Ryanaira

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2427 PostWysłany: 25 Cze 2019 16:56 

Ryanair Sun obsługuje oficjalnie wszystkie loty Ryanair z/do Polski samolotami z bazą w Polsce

Jest każdorazowo przy rezerwacji informacja o tym na stronie, tylko nikt tego przeważnie nie spostrzega
Góra
 PM off  
      
#2428 PostWysłany: 25 Cze 2019 17:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2078
niebieski
Jest to polska spółka a nie oddział Ryanaira i należy ją pozywać jeżeli obsługiwała dany lot

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2429 PostWysłany: 25 Cze 2019 22:56 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2329
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
Wystarczy wejść na ekrs.gov.pl tam wyszukiwanie podmiotów i wpisać w nazwie Ryanair. Pojawia się trzy pozycje, a wśród nich Ryanair DAC sp. Z o. o. Oddział w Polsce. Nie wszystkie loty wykonywane są przez Sun.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2430 PostWysłany: 25 Cze 2019 23:03 

Wejdź na stronę Ryanair i sprawdź co pisze przy rezerwacji lotu np Kraków - Amman Jordan czyli trasa obsługiwana przez samolot z bazą w Krakowie

Potem trzeba w Google wyszukać tylko Ryanair Sun, żadne tam "wynalazki"
Góra
 PM off  
      
#2431 PostWysłany: 26 Cze 2019 08:39 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2329
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
Wystarczy sprawdzić numer samolotu jeśli jest SP to Sun jeśli EN to DAC.

Myśle o przypadku, gdy samolot z UK przylatuje do Polski. Nie jest to wtedy Sun, chyba że magicznie zmienia numer.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2432 PostWysłany: 26 Cze 2019 10:22 

Rejestracja: 25 Cze 2019
Posty: 4
Dzwoniłam na infolinię pasażerską ULCu i tam powiedzieli mi, że jeśli nr lotu jest z FR to chodzi o głównego irlandzkiego przewoźnika, a nie Sun. Poza tym mój lot był Berlin - Barcelona. Ale zupełnie nie potrafili pomóc jeśli chodzi o konkrety do pozwu :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2433 PostWysłany: 26 Cze 2019 17:01 

Rejestracja: 26 Cze 2019
Posty: 2
Witam
Mam pytanie dotyczące lotu 02.06. Korfu -Poznań
Czy ktoś zrobił zdjęcie tablicy ogłoszeń ? Była tam inf.dot.opóźnienia .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2434 PostWysłany: 26 Cze 2019 17:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2013
Posty: 2392
niebieski
@AndzelikaM
Załącznik:
cfu.PNG
cfu.PNG [ 44.33 KiB | Obejrzany 1375 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
AndzelikaM lubi ten post.
AndzelikaM uważa post za pomocny.
 
      
#2435 PostWysłany: 26 Cze 2019 17:24 

Rejestracja: 26 Cze 2019
Posty: 2
@sobo
Proszę wysłać na maila andzela.m@interia.pl
Dziękuje


Ostatnio edytowany przez Abcn, 26 Cze 2019 19:55, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2436 PostWysłany: 26 Cze 2019 17:26 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8539
złoty
Cytuj:
Proszę wysłać na maila

:lol: :twisted:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2437 PostWysłany: 26 Cze 2019 18:10 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2329
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
Krawcowa napisał(a):
Dzwoniłam na infolinię pasażerską ULCu i tam powiedzieli mi, że jeśli nr lotu jest z FR to chodzi o głównego irlandzkiego przewoźnika, a nie Sun. Poza tym mój lot był Berlin - Barcelona. Ale zupełnie nie potrafili pomóc jeśli chodzi o konkrety do pozwu :(


Gratulacje, że udało się dodzwonić. Loty z Polski również mają FR to czartery maja RYR, ale samolot mimo, że FR należy do Sun
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2438 PostWysłany: 27 Cze 2019 19:44 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2329
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
Jeniszek napisał(a):
Chciałbym Was prosić o pomoc i ostateczne rozwianie wątpliwości. Złożyłem wniosek o odszkodowanie za opóźniony lot (opóźnienie > 3 h, przyczyna: awaria techniczna samolotu). Lot z WRO do WMI który miał miejsce ok. 2,5 roku temu. Wniosek złożony wczoraj, dzisiaj otrzymałem odmowną decyzję z powodu przekroczenia 1 roku od opóźnionego lotu. Jak to w końcu jest, czy roczne przedawnienie obowiązuje w przypadku linii zarejestrowany w Polsce, czy wszystkich? Czy walczyć z linią, czy lepiej skierować wniosek do ULC (tu ponoć przedawnienie nie obowiązuje). Jaka jest szansa na wygranie sprawy w przypadku skierowania wniosku do ULC?


Wątek przedawnienia pojawił się w styczniu, ale nie został wyjaśniony. Owszem okres przedawnienia w Polsce wynosi 1 rok, ale czy dotyczy tylko przewoźników zarejestrowanych w Polsce czy lotów, których początek lub koniec miał miejsce w Polsce? Jeśli pierwsza opcja to Ryanair czy AirFrance można pozywać w Polsce, bo pozew można złożyć w sądzie przylotu i wylotu i termin przedawnienia jest inny. W drugiej opcji LOT nie można pozwać w Polsce, ale można pozwać w Niemczech ponieważ okres przedawnienia jest dłuższy. Opcji jest bardzo dużo, ale kwestia ta nie jest jasna. Jeśli pozwę BA za lot WAW-LHR po 4 latach w Polsce to roszczenie będzie przedawnione, a jak w Londynie nie będzie? A może jest to kwestia siedziby sądu?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2439 PostWysłany: 28 Cze 2019 10:05 

Rejestracja: 25 Cze 2019
Posty: 4
ansbach1 napisał(a):
Wystarczy sprawdzić numer samolotu jeśli jest SP to Sun jeśli EN to DAC.

Myśle o przypadku, gdy samolot z UK przylatuje do Polski. Nie jest to wtedy Sun, chyba że magicznie zmienia numer.


Chciałabym odpowiedzieć Ci na Twoje pw, ale jestem nowa na forum i nie mam jeszcze włączonej takiej opcji :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2440 PostWysłany: 28 Cze 2019 10:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2078
niebieski
ansbach1 napisał(a):
Jeniszek napisał(a):
Chciałbym Was prosić o pomoc i ostateczne rozwianie wątpliwości. Złożyłem wniosek o odszkodowanie za opóźniony lot (opóźnienie > 3 h, przyczyna: awaria techniczna samolotu). Lot z WRO do WMI który miał miejsce ok. 2,5 roku temu. Wniosek złożony wczoraj, dzisiaj otrzymałem odmowną decyzję z powodu przekroczenia 1 roku od opóźnionego lotu. Jak to w końcu jest, czy roczne przedawnienie obowiązuje w przypadku linii zarejestrowany w Polsce, czy wszystkich? Czy walczyć z linią, czy lepiej skierować wniosek do ULC (tu ponoć przedawnienie nie obowiązuje). Jaka jest szansa na wygranie sprawy w przypadku skierowania wniosku do ULC?


Wątek przedawnienia pojawił się w styczniu, ale nie został wyjaśniony. Owszem okres przedawnienia w Polsce wynosi 1 rok, ale czy dotyczy tylko przewoźników zarejestrowanych w Polsce czy lotów, których początek lub koniec miał miejsce w Polsce? Jeśli pierwsza opcja to Ryanair czy AirFrance można pozywać w Polsce, bo pozew można złożyć w sądzie przylotu i wylotu i termin przedawnienia jest inny. W drugiej opcji LOT nie można pozwać w Polsce, ale można pozwać w Niemczech ponieważ okres przedawnienia jest dłuższy. Opcji jest bardzo dużo, ale kwestia ta nie jest jasna. Jeśli pozwę BA za lot WAW-LHR po 4 latach w Polsce to roszczenie będzie przedawnione, a jak w Londynie nie będzie? A może jest to kwestia siedziby sądu?


https://www.rp.pl/Konsumenci/304069948- ... czymi.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3091 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125 ... 155  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group