Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Ryanair Sun - odszkodowanie za opóźniony / odwołany lot
ryanair-sun-odszkodowanie-za-opozniony-odwolany-lot,1498,130312
***
Formularz wniosku o odszkodowanie: https://onlineform.ryanair.com/pl/pl/eu-261
Gdy nie można zgłosić wniosku przez stronę, na czacie podali adres mailowy żeby tam napisać i przekażą wniosek dalej:
zapytaniaklientow@ryanair.com
Formularz wniosku o zwrot wydatków: https://eu261expenseclaim.ryanair.com/
Formularz wniosku o zwrot kosztów biletu: https://refundclaims.ryanair.com/
Voucher FAQs https://www.ryanair.com/pl/pl/Przydatne ... el-voucher
***
Odszkodowanie za opóźniony lub odwołany lot Wizzair: odszkodowanie-za-opozniony-odwolany-lot-wizzair,1498,106445
***
Gdzie zrealizować czek Ryanair? czek-ryanair-gdzie-zrealizowac,15,12698


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3091 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120 ... 155  Następna
Autor Wiadomość
#2321 PostWysłany: 29 Kwi 2019 09:13 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
Wybacz,ale wydaje się to zbyt piękne aby mogło być... ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic
#2322 PostWysłany: 29 Kwi 2019 09:18 

Ktoś juz wcześniej wystąpił i mają jasne stanowisko w sprawie tego lotu: kto wystąpi z reklamacją o.odszkodowanie dostaje

A i piszemy tylko o.odszkodowaniu, sporym zresztą
Góra
 PM off
miriam lubi ten post.
 
      
#2323 PostWysłany: 29 Kwi 2019 10:25 

Rejestracja: 18 Sie 2010
Posty: 335
niebieski
No własnie .Mnie także dotyczył ten lot.
Napisałem wniosek o odszkodowanie i zwrot kosztów za hotel,posiłki i taxi w dniu 22 kwietnia wieczorem korzystając ze wzorów powyżej. Już o 4.35 następnego dnia otrzymałem odpowiedź o przyznaniu odszkodowania o równowartości 400 euro na osobę i zwrot poniesionych kosztów.
Ma to nastąpić w ciągu 10 dni :)
Dziś mija dopiero 6 dzień.Poczekamy, zobaczymy...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2324 PostWysłany: 04 Maj 2019 20:39 

Rejestracja: 03 Mar 2018
Posty: 5
Czy ktoś może mnie pokierować co mam dalej robić? Mam decyzję z ULC nakazującą Ryanair wypłatę odszkodowania w ciągu 14 dni. Mam im teraz po 14 dniach wysłać mailem/listem wezwanie do zapłaty i załączyć to pismo oraz mój numer konta ? Jakie są dalsze kroki gdyby jednak nie zapłacili? Czytałam o nadaniu klauzuli wykonalności. Mieszkam w UK, pismo leży u mamy w Polsce, a Ryanair jest z Irlandii i teraz nie wiem w którym kraju mam to załatwiać. Czy takiej decyzji z polskiego ULC mogę nadać klauzulę wykonalności w UK, jeżeli tak to jak się do tego zabrać? Z góry dzięki za wszystkie informacje
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2325 PostWysłany: 05 Maj 2019 09:01 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2329
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
-- 05 Maj 2019 08:55 --

Wysłałbym wezwanie do zapłaty wraz z kopią decyzji na adres oddziału w Polsce. KRS 0000712043 ekrs.ms.gov.pl Prawie każda linia lotnicza ma oddział w Polsce, co pozwala pozywać linię wskazując, że na terenie RP reprezentuje ją oddział

-- 05 Maj 2019 09:01 --

Anonymous napisał(a):
Ktoś juz wcześniej wystąpił i mają jasne stanowisko w sprawie tego lotu: kto wystąpi z reklamacją o.odszkodowanie dostaje

A i piszemy tylko o.odszkodowaniu, sporym zresztą


Otóż to. Jest jakiś guru, który podejmuje decyzję, a później obsługa wysyła te same odpowiedzi do wszystkich. Nikt nie analizuje sprawy, ba pewnie nie zna przepisów. Wysyłałem reklamacje do LOT. Wina zrzucona na silniki. Rejs ma obsługiwać 787-9 tego dnia wszystkie były w powietrzu, ale wina zrzucona na silniki. Podobno wysłali wszędzie zapytania, a jeden z 787-7 stal i nigdzie nie latał przez trzy dni. Pomijam fakt, że wiedzieli o problemie już od dłuższego czasu i w ciągu 24 godzin mogli znaleźć samolot
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2326 PostWysłany: 05 Maj 2019 11:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2078
niebieski
Ryanair nie ma oddziału w Polsce, z wyjątkiem linii czarterowej. Napisz do nich przez formularz kontaktowy z załączona decyzją. Mi tak wypłacili kasę bez dalszego postępowania egzekucyjnego.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2327 PostWysłany: 05 Maj 2019 11:52 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2870
złoty
@lukas63 Poczytaj o Ryanair Sun i popatrz gdzie są rejestrowane ostatnio samoloty operujące z Polski.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2328 PostWysłany: 05 Maj 2019 13:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2078
niebieski
A cos się zmieniło, że siedzibą linii czarterowej nie jest Warszawa?

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2329 PostWysłany: 05 Maj 2019 13:26 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2870
złoty
Ryanair Sun przejął, bodajże, wszystkie operacje lotnicze wykonywane z polskich lotnisk.
Cytuj:
Ryanair Sun obsługuje połączenia czarterowe dla biur podróży i część połączeń regularnych dla Ryanaira - te z polskich lotnisk.


Ostatnio edytowany przez Chupacabra 05 Maj 2019 13:29, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2330 PostWysłany: 05 Maj 2019 13:26 

Ryanair, Ryanair Sun to linia, z która skontaktujesz się tylko i wyłącznie przez dedykowany formularz czy w/w wskazany adres e-mail

Adres korenspondencyjny czy siedziby , w tym wypadku Ryanair Sun jest potrzebny jakiemuś ułamkowi procenta klientów która zapragnie kontynuować spór na drodze post. sądowego
Góra
 PM off
lukas63 lubi ten post.
 
      
#2331 PostWysłany: 05 Maj 2019 13:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2078
niebieski
Chupacabra napisał(a):
Ryanair Sun przejął, bodajże, wszystkie operacje lotnicze wykonywane z polskich lotnisk.
Cytuj:
Ryanair Sun obsługuje połączenia czarterowe dla biur podróży i część połączeń regularnych dla Ryanaira - te z polskich lotnisk.
To że połączenie jest wykonane z Polski nie znaczy, że samolot jest zbazowany w Polsce. Przy zakupie biletu dowiadujesz się z jakim podmiotem zawierasz umowę, więc każdy może się dowiedzieć w tym względzie czy ostatecznie może kontaktować się z polska spółka.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2332 PostWysłany: 05 Maj 2019 13:55 

Obecnie kupując przez stronę Ryanair bilet/y z Polski dowiadujesz się, że przy większości tras z Polski "Lot jest obsługiwany przez Ryanair Sun" (część bo np. trasę Walencja Kraków w środę obsługuje samolot zbazowany w Wallencji, w niedzielę z bazą w Krakowie z "Lot jest obsługiwany przez Ryanair Sun")

Ale ma to się nijak do ewentualnego odszkodowania od FR,RR. Post wcześniej napisałem jak linia życzy sobie kontaktować z nimi w tej sprawie, by w ogóle moc czy rozpocząć proces reklamacji
Góra
 PM off  
      
#2333 PostWysłany: 05 Maj 2019 14:05 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2870
złoty
Chodzi o to, że Ryanair Sun przestał być linią stricte czarterową a został podmiotem wykonującym regularne loty dla Ryanair’a.
Dodatkowo, pytanie dotyczyło tego gdzie wysłać decyzję ULC a odpowiedź wskazała na podmiot: RYANAIR DESIGNATED ACTIVITY COMPANY SP Z O O ODDZIAŁ W POLSCE
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2334 PostWysłany: 05 Maj 2019 14:17 

Czyżby....

RYANAIR SUN S A

02-643 Warszawa
Ul. Etiudy Rewolucyjnej 40/34

lub

ul. CYBERNETYKI 21/---
02-677 WARSZAWA


NIP 5213788049
Regon 367803358
Góra
 PM off  
      
#2335 PostWysłany: 05 Maj 2019 18:11 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2329
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
Ryanair nie ma oddziału w Polsce, z wyjątkiem linii czarterowej. Napisz do nich przez formularz kontaktowy z załączona decyzją. Mi tak wypłacili kasę bez dalszego postępowania egzekucyjnego.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka[/quote]

Załącznik:
Przechwytywanie.JPG
Przechwytywanie.JPG [ 64.08 KiB | Obejrzany 785 razy ]


Nie wiem czy zdajecie sobie sprawę jak oddział w Polsce ułatwia postępowanie przed sądem. Nie ma obowiązku tłumaczenia dokumentów, doręczenie jest szybsze, egzekucja jest bezproblemowa.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2336 PostWysłany: 05 Maj 2019 18:29 

Rejestracja: 03 Mar 2018
Posty: 5
Ok najpierw spróbuję przez ten formularz kontaktowy, może coś zdziałam. Do Polski się nie wybieram w najbliższym czasie więc wolałabym to na miejscu w UK załatwić jeżeli miałoby się to wiązać z sądem, komornikiem itd. to tak by było łatwiej dla mnie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2337 PostWysłany: 05 Maj 2019 18:34 

A nie lepiej przez

zapytaniaklientow@ryanair.com

jako załączniki skany


przez formularz może być ciężko, trzeba wiedzieć co wybrać
Góra
 PM off  
      
#2338 PostWysłany: 05 Maj 2019 18:45 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2329
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
spikloje napisał(a):
Ok najpierw spróbuję przez ten formularz kontaktowy, może coś zdziałam. Do Polski się nie wybieram w najbliższym czasie więc wolałabym to na miejscu w UK załatwić jeżeli miałoby się to wiązać z sądem, komornikiem itd. to tak by było łatwiej dla mnie


Wiesz, że wszystko możesz wysyłać pocztą? W przypadku decyzji ulc chodzi o klauzulę wykonalności, o która profilaktycznie mógłbyś wystąpić tak na wszelki wypadek, gdyby ryanair nie wypłacił dobrowolnie. Nadanie klauzuli to minimum 3 miesiące.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2339 PostWysłany: 05 Maj 2019 19:37 

Rejestracja: 21 Wrz 2013
Posty: 66
Tak odnośnie drogi jaką trzeba pokonać po pozytywnej decyzji z ULC.

Po otrzymaniu pozytywnej decyzji z ULC wysłaliśmy skan na maila zapytaniaklientów. Ogólnie bardzo słaby oddzew ze strony Ryanaira, zero konkretów.
Upłynęło 14 dni od odebrania decyzji, wysłaliśmy papierowe wezwanie do zapłaty w polskiej i angielskiej wersji na adres z decyzji czyli do Irlandii. Dodatkowo skan dokumentu ponownie na maila zapytaniaklientów. Dopiero wtedy poinformowali że jeszcze nie mają decyzji z ULC i wysłali zapytanie w celu potwierdzenia. Jak tylko dostaną kopię to będą się kontaktować. Decyzja wydana 27.03 - jeszcze jej nie mają!
Po konsultacji z Komornikiem aby można było nadać klauzuli wykonalności trzeba do wniosku załączyć zaświadczenie o ostateczności decyzji gdyż można złożyć wniosek o ponowne rozpatrzenie skargi (Jest na to 14 dni od uprawomocnienia) lub zaskarżyć ją do Sądu Administracyjnego (30 dni od doręczenia).

Czekamy na info z Ryanaira czy dostali już decyzję a między czasie czekamy na zaświadczenie z ULC jakby ktoś się ociągał.
Jako ciekawostka lot odwołany 11.06.2018, skarga do ULC wysłana 27.07.2018.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2340 PostWysłany: 05 Maj 2019 20:04 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2329
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski



Nie ma lepszego i prawdziwszego komentarza do tej sytuacji :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
lukas63 lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3091 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120 ... 155  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group