Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Ryanair Sun - odszkodowanie za opóźniony / odwołany lot
ryanair-sun-odszkodowanie-za-opozniony-odwolany-lot,1498,130312
***
Formularz wniosku o odszkodowanie: https://onlineform.ryanair.com/pl/pl/eu-261
Gdy nie można zgłosić wniosku przez stronę, na czacie podali adres mailowy żeby tam napisać i przekażą wniosek dalej:
zapytaniaklientow@ryanair.com
Formularz wniosku o zwrot wydatków: https://eu261expenseclaim.ryanair.com/
Formularz wniosku o zwrot kosztów biletu: https://refundclaims.ryanair.com/
Voucher FAQs https://www.ryanair.com/pl/pl/Przydatne ... el-voucher
***
Odszkodowanie za opóźniony lub odwołany lot Wizzair: odszkodowanie-za-opozniony-odwolany-lot-wizzair,1498,106445
***
Gdzie zrealizować czek Ryanair? czek-ryanair-gdzie-zrealizowac,15,12698


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3091 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 155  Następna
Autor Wiadomość
#181 PostWysłany: 06 Lut 2017 22:49 

Rejestracja: 06 Lut 2017
Posty: 3
Witam.

4.02.2017r. Odwolano nam lot z Poznania do Liverpoolu. Najpierw cofneli nas juz ostatniej bramki, a po godzinie dostalismy wiadoosc ze lot zostal odwolany. Nikt nie podal nam oficjalnie przyczyny. Zawiezli nas z odlotow na przyloty, gdzie czekalismy za potwierdzeniem odwolania lotu i przebookowaniem biletow.
Bylam zmuszona wracac do domu 80km a kolejnego dnia dojchac na lotnisko do Szczecina.
Nie zapewnili nam zadnych swiadczen, voucherow czy nawet wody.
Zostawilam paragony i wzielam fakture za paliwo n stacji.
W Liverpoolu zostawilam auto, gdzie przyszlo mi zaplacic za przekroczenie czasu postoju(przylecialam dobe pozniej).

Czy Ryiner powinien mi zwrocic poniesione koszta?

Z tego co pokatknie sie dowiedzielismy to samolot lecacy z Liverpoolu wyladowal w Rzeszowie, przypuszczam ze z powodu mgly, ale czy nie powinien np. po zejsciu mgly po nas przyleciec tylko opozniajac lot? byl prawie pelen samolot ok 150 osob. Bylam moze 15 w kolecje a juz nie bylo miejsc na wtorek z Poznania, konczyly sie na czwatek z Poznania. Szczerze mowiac nie mam pojecia jakie loty proponowali pozostalym.

Czy przewoznik ponosi za to jakakolwiek odpowiedzialnosc ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu na Cyprze od 2422 PLN. Wyloty z 4 miast Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu na Cyprze od 2422 PLN. Wyloty z 4 miast
Karaiby last minute: loty na Jamajkę z 3 miast od 2423 PLN Karaiby last minute: loty na Jamajkę z 3 miast od 2423 PLN
#182 PostWysłany: 06 Lut 2017 22:57 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7796
złoty
@ewa17171 Musisz złożyć wniosek o odszkodowanie do Ryanaira i poczekać na ich odpowiedź.Nawet jak będzie negatywna możesz potem złożyć do ULC.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#183 PostWysłany: 08 Lut 2017 20:45 

Rejestracja: 06 Lut 2017
Posty: 3
Czy moge zlozyc o zwrot poniesionych kosztow i o odszkodowanie za odwolany lot jednoczesnie ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#184 PostWysłany: 08 Lut 2017 20:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
chcesz zarobić to poświeć 5 min i poczytaj to co już na forum napisano
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#185 PostWysłany: 09 Lut 2017 17:25 

Rejestracja: 29 Lip 2015
Posty: 8
Możesz wystąpić do linii lotniczych z wnioskiem o wypłatę odszkodowania za odwołany lot (w zależności od zasięgu podróży jest to kwota 250 EUR - 600 EUR) i za poniesione w związku z tym koszty jednocześnie. W sytuacji problemów z przewoźnikiem możesz wystąpić do ULC. Jeśli masz ubezpieczenie podróżne możesz wystąpić także do ubezpieczyciela (w ramach takiego ubezpieczenia można zazwyczaj dochodzić zwrotu kosztów jakie powstały na skutek opóźnienia bądź odwołania lotu, musisz poinformować ubezpieczyciela, że roszczenie skierowałaś również do przewoźnika).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#186 PostWysłany: 09 Lut 2017 20:47 

Rejestracja: 06 Lut 2017
Posty: 3
Dziekuje za odpowiedz, wlasnie o to mi chodzilo czy moge wyslac to razem w jednym wniosu ;)
Jeszcze raz dziekuje, pozdrawiam :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#187 PostWysłany: 09 Lut 2017 20:59 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8581
złoty
@‌ewa17171‌
Cytuj:
wlasnie o to mi chodzilo czy moge wyslac to razem w jednym wniosu

Jeśli to wniosek o odszkodowanie na podstawie rozporządzenia PE, to odpowiedź brzmi: NIE.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#188 PostWysłany: 09 Lut 2017 21:16 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Maj 2012
Posty: 972
Loty: 202
Kilometry: 447 127
mfind napisał(a):
musisz poinformować ubezpieczyciela, że roszczenie skierowałaś również do przewoźnika


A na jakiej podstawie?
p.
_________________
Moje relacje:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#189 PostWysłany: 10 Lut 2017 13:44 

Rejestracja: 29 Lip 2015
Posty: 8
Na podstawie przepisów kodeksu cywilnego i ogólnych warunków ubezpieczenia. Odszkodowania z ubezpieczeń majątkowych stanowią rekompensatę poniesionej straty a ich łączna wartość nie może przewyższać powstałej szkody, dlatego ubezpieczyciel nie zwróci kosztów, które zostały zwrócone przez przewoźnika. Roszczenia w ramach szkód majątkowych nie kumulują się.


Ostatnio edytowany przez michzak, 10 Lut 2017 13:54, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off
Gracjan Mazur uważa post za pomocny.
 
      
#190 PostWysłany: 10 Lut 2017 13:47 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8581
złoty
Ale pytanie brzmiało o podstawy prawne do obowiązku poinformowania ubezpieczyciela o skierowaniu roszczeń również do innego podmiotu. I na to nie widzę odpowiedzi...
Góra
 Profil Relacje PM off
puhacz lubi ten post.
 
      
#191 PostWysłany: 10 Lut 2017 14:04 

Rejestracja: 29 Lip 2015
Posty: 8
boots napisał(a):
@‌ewa17171‌
Cytuj:
wlasnie o to mi chodzilo czy moge wyslac to razem w jednym wniosu

Jeśli to wniosek o odszkodowanie na podstawie rozporządzenia PE, to odpowiedź brzmi: NIE.


Dlaczego nie, skoro rozporządzenie PE mówi o obowiązku przewoźnika do zagwarantowania pasażerowi posiłków i napojów, zakwaterowania w hotelu i transportu pomiędzy lotniskiem a miejscem zakwaterowania?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#192 PostWysłany: 10 Lut 2017 14:16 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8581
złoty
Dlatego nie, że rozporządzenie określa ryczałtowe koszty odszkodowania.
Dochodzenie zwrotu kosztów konkretnych szkód powinno następować na podstawie przepisów kc oraz przepisów szczególnych - o ile nie wykluczają one dochodzenia takich roszczeń. No i o ile oczywiście wykażesz winę przewoźnika..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#193 PostWysłany: 10 Lut 2017 14:23 

Rejestracja: 29 Lip 2015
Posty: 8
boots napisał(a):
Ale pytanie brzmiało o podstawy prawne do obowiązku poinformowania ubezpieczyciela o skierowaniu roszczeń również do innego podmiotu. I na to nie widzę odpowiedzi...


Podczas likwidacji szkody ubezpieczyciel zawsze pyta, czy roszczenie zostało skierowane do innego podmiotu, co nie jest działaniem niezgodnym z prawem,a wynika to wprost z ogólnych warunków ubezpieczenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#194 PostWysłany: 10 Lut 2017 14:28 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8581
złoty
Ale powyższe jest merytorycznie zupełnie czymś innym, aniżeli Twoje wcześniejsze twierdzenie...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#195 PostWysłany: 10 Lut 2017 14:37 

Rejestracja: 29 Lip 2015
Posty: 8
boots napisał(a):
Dlatego nie, że rozporządzenie określa ryczałtowe koszty odszkodowania.
Dochodzenie zwrotu kosztów konkretnych szkód powinno następować na podstawie przepisów kc oraz przepisów szczególnych - o ile nie wykluczają one dochodzenia takich roszczeń. No i o ile oczywiście wykażesz winę przewoźnika..


Ok, co nie oznacza, że nie można zawrzeć ich w jednym piśmie kierowanym do przewoźnika :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#196 PostWysłany: 10 Lut 2017 14:40 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8581
złoty
A wysyłasz pismo, czy wypełniasz formularz internetowy? Bo on nie umożliwia łączenia roszczeń z różnych podstaw prawnych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#197 PostWysłany: 10 Lut 2017 14:47 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Maj 2012
Posty: 972
Loty: 202
Kilometry: 447 127
boots napisał(a):
Ale pytanie brzmiało o podstawy prawne do obowiązku poinformowania ubezpieczyciela o skierowaniu roszczeń również do innego podmiotu. I na to nie widzę odpowiedzi...


Dokładnie.

Wydaje mi się @‌mfind‌ że mylisz tytuły z jakich przysługuje odszkodowanie. Ryczałt wynikający z rozp. 261/04 ma się nijak do szody majątkowej likwidowanej w toku likwidacji o której wspomniałeś. Zadałem Tobie to pytanie z dwóch powodów: 1. nie chce mi się wierzyć, że jakiekolwiek OWU przewiduje taki obowiązek (w odniesieniu do roszczenia na postawie rozporządzenia a nie innej szkody majątkowej zgłoszonej w innym podmiocie ubezpieczeniowym) 2. nie mam żadnej wiedzy o ubezpieczeniach podróżnych i była szansa dowiedzieć się czegoś nowego. Ale się nie dowiedziełem ;)

Odszkdowanie na podstawie rozporządzenia ma zupełnie inny cel i charakter. Nie mamy tu do czynienia z naprawą wyrządzonej szkody a ze swojego rodzaju rekompensatą dla pasażera za doznane niedogodności - zwóć na przykład uwagę, że ryczałt przysługuje pasażerowi bez względu na to, kto był płatnikiem biletu. W przypadku szkody, zwrot kosztów przysługuje temu kto je poniósł.

Nadal trwam na stanowisku, że zdanie:

Cytuj:
musisz poinformować ubezpieczyciela, że roszczenie skierowałaś również do przewoźnika


wprowadza czytających forum w błąd i odbiega od prawdy. Jeśli w kontrze istnieje zapis OWU, który stwierdza że nie mam racji, wówczas chętnie posypię głowę popiołem :)

Pozdrówka,
p.
_________________
Moje relacje:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#198 PostWysłany: 10 Lut 2017 15:51 

Rejestracja: 29 Lip 2015
Posty: 8
Ok, przeczytałam 5 razy wszystko od początku i w pewnym momencie się zgubiłam ? Rzeczywiście OWU nie przewidują takiego obowiązku wprost w odniesieniu do rozporządzenia w sytuacji odwołania lotu, jednak z mojej praktyki wynika, że ubezpieczyciel chce zaświadczenia o tym, czy szkoda została zgłoszona do przewoźnika, nawet w sytuacji, gdy ma miejsce rozliczenie ryczałtowe. Wynika to z tego, ubezpieczyciel chce wiedzieć, za co zostały zwrócone pieniądze i jeśli zgłoszone do niego roszczenie będzie przewyższało tę kwotę, a OWU będą przewidywały zwrot określonych kosztów, to kwotę taką wyrówna do poniesionej przez ubezpieczonego kwoty (jeśli oczywiście przyjmie odpowiedzialność odszkodowawczą za zdarzenie) Tak czy siak, @puhacz, @‌boots‌ dzięki za naprostowanie odnośnie prawa lotniczego :) Pozdrawiam, Ula
Góra
 Profil Relacje PM off
puhacz lubi ten post.
 
      
#199 PostWysłany: 11 Lut 2017 12:10 

Rejestracja: 11 Lut 2017
Posty: 9
Witam,
Chciałbym złożyć wniosek o wypłatę pieniędzy w ramach EU261 (lot opóźniony o 20h) Robię to za pomocą strony:
https://eu261claims.ryanair.com
niestety w oknie o kosztach (hotel, taxi itp) nie chcę nic wpisywać (nie mam potwierdzeni w postaci rachunków) i wyskakuje mi wiadomość:
Cytuj:
Prosimy podać całkowitą kwotę wydatków uwzględniając układ dziesiętny, np.: 100.00

Wpisywałem "0" lub "0.00" i nic nie mogę zrobić, czy mieliście taki problem? Może nie ten formularz uzupełniam?
Załączam zrzut ekranu

Załączniki:
ryr.jpg
ryr.jpg [ 71.62 KiB | Obejrzany 1330 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#200 PostWysłany: 11 Lut 2017 12:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
A czytałeś ostatnie zdanie pod tym formularzem?
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3091 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 155  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group