Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Ryanair Sun - odszkodowanie za opóźniony / odwołany lot
ryanair-sun-odszkodowanie-za-opozniony-odwolany-lot,1498,130312
***
Formularz wniosku o odszkodowanie: https://onlineform.ryanair.com/pl/pl/eu-261
Gdy nie można zgłosić wniosku przez stronę, na czacie podali adres mailowy żeby tam napisać i przekażą wniosek dalej:
zapytaniaklientow@ryanair.com
Formularz wniosku o zwrot wydatków: https://eu261expenseclaim.ryanair.com/
Formularz wniosku o zwrot kosztów biletu: https://refundclaims.ryanair.com/
Voucher FAQs https://www.ryanair.com/pl/pl/Przydatne ... el-voucher
***
Odszkodowanie za opóźniony lub odwołany lot Wizzair: odszkodowanie-za-opozniony-odwolany-lot-wizzair,1498,106445
***
Gdzie zrealizować czek Ryanair? czek-ryanair-gdzie-zrealizowac,15,12698


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3091 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68 ... 155  Następna
Autor Wiadomość
#1281 PostWysłany: 29 Maj 2018 09:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Gru 2016
Posty: 56
Tyle, że RYANAIR SUN nie ma żadnej strony ani formularzy kontaktowych.

Sprawa była zgłoszona bezpośrednio do biura podróży, które pokierowało mnie do formularza, którego link podałem wyżej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive za 2190 PLN. Wylot z Warszawy Urlop w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive za 2190 PLN. Wylot z Warszawy
United Airlines: bezpośrednie loty do Nowego Jorku z Berlina za 1576 PLN. Dużo terminów United Airlines: bezpośrednie loty do Nowego Jorku z Berlina za 1576 PLN. Dużo terminów
#1282 PostWysłany: 29 Maj 2018 10:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2078
niebieski
To może dlatego nie masz od nich potwierdzenia, bo sami nie wiedzą czy mają rozpatrywać skargi de facto innego przewoźnika :)

edit: zapytaj na ich na czacie czy także rozpatrują wnioski o odszkodowanie linii czarterowej?

Jeżeli nie to pozostaje pisać listownie tutaj:

Ryanair Sun SA, ul. Cybernetyki 21, 02-677, Warsaw, Poland


Ostatnio edytowany przez lukas63, 29 Maj 2018 10:10, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1283 PostWysłany: 29 Maj 2018 10:09 

Troszkę przesadzasz: nawet samolotów specjalnie nie przemalowują, często są to te same samoloty co na ich tradycyjnych kierunkach

Ja bym uderzył na Czat Ryanair i poprosił o pomoc w pokierowaniu
Góra
 PM off  
      
#1284 PostWysłany: 30 Maj 2018 08:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Gru 2016
Posty: 56
Próbowałem wczoraj ale trzeba było czekać 80 minut. Teraz jest 15, zobaczymy co mi powiedzą...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1285 PostWysłany: 30 Maj 2018 09:23 

Troszkę masz pecha, czy przez pecha innych trochę poczekasz na czat
https://www.fly4free.pl/ryanair-odwoluj ... do-polski/
Góra
 PM off  
      
#1286 PostWysłany: 30 Maj 2018 13:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Gru 2016
Posty: 56
Udało się porozmawiać na Czacie. Nic się jednak nie wyjaśniło. Konsultantka poprosiła bym przedstawił sprawę mailowo na zapytaniaklientów@ryanair.com

Zobaczymy jak się sprawa rozwinie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1287 PostWysłany: 31 Maj 2018 14:50 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 184
Cześć, przyszła mi właśnie informacja o zmianie godziny odlotu.
Mam pytanie, kiedy najpóźniej muszę zaakceptować powyższą zmianę? Jest informacja, że mam kliknąć w link, lub ubiegać się o zwrot kosztów.
Rozumiem, że jak kliknę w link to o zwrot kosztów ubiegać się już nie będę mógł.
Lot jest dopiero za dwa miesiące, więc wolałbym zostawić sobie otwartą furtkę w razie ewentualnych zmian planów podróżniczych.

Załączniki:
fr.jpg
fr.jpg [ 75.64 KiB | Obejrzany 1859 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1288 PostWysłany: 31 Maj 2018 19:41 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7800
złoty
@tomeeek07 Zmianę możesz zaakceptować lub nie ,nawet dzień przed terminem lotu.Po kliknięciu w link zwrotu kosztów musisz wypełnić i wysłać wniosek,dopiero wtedy zwrócą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1289 PostWysłany: 06 Cze 2018 22:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lip 2014
Posty: 139
Ryanair anulował mi lot 8/06 z powodu generalnego strajku we Włoszech. Dali mi dwie opcje do wyboru 1. Apply for a refund 2. Change your Cancelled Flight (for free). Czy przy wyborze opcji nr 1 dostanę całkowity zwrot za bilety plus mogę się ubiegać o odszkodowanie za anulowany lot w terminie krótszym niż 14 dni od daty wylotu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1290 PostWysłany: 06 Cze 2018 23:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2078
niebieski
Nie dostaniesz odszkodowania - przyczyna niezależna od przewoźnika
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1291 PostWysłany: 07 Cze 2018 07:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2013
Posty: 2392
niebieski
Możesz się ubiegać, a to czy dostaniesz to inna sprawa.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1292 PostWysłany: 08 Cze 2018 20:09 

Rejestracja: 08 Cze 2018
Posty: 4
Stansted 27 maja ( niedziela) i kilkadziesiąt odwołanych lotów z powodu awarii systemu tankowania po uderzeniu pioruna. Niesamowita kolejka do okienka Raynaira, wielki tłok i chaos na lotnisku. Brak lotów alternatywnych, ogłaszają że trzeba sobie samemu organizować loty. Udało mi się zarezerwować lot dopiero na czwartek. Nerwy stres, dodatkowe koszty, noclegi, druga rezerwacja (nie potrafiłam przebukować biletu, więc zrobiłam zupełnie nowa rezerwację). Na czacie powiedziano mi, że mam rok na odszkodowanie, więc sie nie spieszyłam, ale dziś chyba zupełnie niepotrzebnie wypełniłam wniosek o zwrot kosztów za ten odwołany lot...? Niestety po raz pierwszy wydarzyła mi się taka historia, więc w sumie to nie wiem jakie kroki mam robić. Kolejna trudność to nieznajomość języka angielskiego - czy wniosek o odszkodowanie i zwrot poniesionych kosztów ( w tym drugiej rezerwacji) składał ktoś po polsku?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1293 PostWysłany: 08 Cze 2018 21:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2016
Posty: 192
Wniosek wypełniony prawie 2 tygodnie temu (lot opóźniony, ale poleciał). Na czacie kazali czekać i powiedzieli, że się odezwą do 30 dni roboczych.
Czy to tak działa?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1294 PostWysłany: 08 Cze 2018 21:35 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7800
złoty
Tak działa.Mają 30dni na odpowiedź.Jeśli nie odpowiedzą możesz skierować sprawę do ULC.
Góra
 Profil Relacje PM off
asnahtful uważa post za pomocny.
 
      
#1295 PostWysłany: 10 Cze 2018 12:58 

Rejestracja: 10 Cze 2018
Posty: 3
Witam Wszystkich!

Z związku z tym, iż Ryanair coraz częściej anuluje loty,
a nie oszukujmy się- podróżując często wybieramy tego właśnie przewoźnika w celu
zredukowania kosztów, chciałabym się Was zapytać:
Jakie ubezpieczenie moglibyście mi polecić, aby koszty związane z nagłymi zmianami
związanymi z anulowaniem lotu zwróciłyby się?

Poniżej moja jedna z licznych historii:
Ostatnio zabookowaliśmy z chłopakiem lot z Nurnberg to Rzymu (plus powrót o tej samej relacji).
Mieliśmy tam też zarezerwowane miejsce parkingowe. Nagle Ryanair powiadomił nas o anulowaniu lotu (7 godz. przed wylotem).
Mając zarezerwowany nocleg w Rzymie, który do najtańszych nie należy zdecydowaliśmy się na spontaniczną podróż Flixbusem
(nawiasem pisząc, która zajęła nam ok 20godz ;) ).
Musieliśmy też ponieść dodatkowe koszty tj: taxi z parkingu przy lotnisku na dworzec Flixbusa itp itd.
Co jest ważne, nie mogliśmy zastąpić lotu na lot innego przewoźnika, ponieważ anulowanie podróży spowodował strajk pracowników lotniska.


Finalnie Ryanair oddał nam koszty biletów odwołanego lotu (oczywiście pomniejszone o podatek).
Niestety podróż wygenerowała nam dodatkowe, niepożądane wydatki.

Chciałabym się jakoś zabezpieczyć na przyszłość jeśli chodzi o takie sytuacje.
Jak najlepiej to zrobić?:)

Z góry dziękuję za każdą sugestię/odpowiedź.
Pozdrawiam :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1296 PostWysłany: 10 Cze 2018 13:59 

Rejestracja: 10 Cze 2018
Posty: 1
Witam,
Chciałbym się dowiedzieć czy i ewentualnie gdzie jest możliwość sprawdzenia z jakiego powodu opóźniony był lot?
W dniu 21.05 podróżowałem z London Luton do Rzeszowa z ponad 3 godzinnym opóźnieniem. Na tyle na ile mi mój poziom języka angielskiego pozwalał i z tego co się dopytałem wśród pasażerów, obsługa nie podawała z jakiego powodu było to opóźnienie. Po złożeniu wniosku o odszkodowanie dostałem odpowiedź, że z racji zderzenia samolotu z ptakiem nie przysługuje mi odszkodowanie.
Czy taka odpowiedź przewoźnika zamyka już sprawę odszkodowania? Po przeczytaniu wielu wypowiedzi z tego wątku mam również wątpliwości co do prawdziwości podanego powodu opóźnienia.
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1297 PostWysłany: 10 Cze 2018 17:14 

Rejestracja: 28 Gru 2017
Posty: 10
Hej. W grudniu ubiegłego roku Ryanair odwołał mój lot. Dostałem już zwrot za bilety, jednak walczę o odszkodowanie. Na tę chwilę wysłałem pismo do ULC (poszło w marcu) i tutaj pytanie - czy ULC ma obowiązek odpowiedzi i czy jest jakiś czas przewidziany na ewentualną odpowiedź? Druga kwestia, czytałem o firmach, które za procent ze zwrotu podejmują się walki o odszkodowanie a jako, że rozważam również taką opcję czy ktoś z szanownych bywalców forum miał styczność/ może polecić tego typu firmę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1298 PostWysłany: 10 Cze 2018 17:18 

Rejestracja: 02 Lip 2015
Posty: 2199
Loty: 44
Kilometry: 65 890
niebieski
Ta firma nie zrobi nic więcej niż ty już zdążyleś zrobic :lol:
Czekaj spokojnie na rozwój sytuacji.
_________________
Jeśli masz jakieś pytania o Poznań pomogę!
I klikamy "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...


Ostatnio edytowany przez Roku, 10 Cze 2018 18:44, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1299 PostWysłany: 10 Cze 2018 17:39 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8595
złoty
@Angelus
Cytuj:
wysłałem pismo do ULC (poszło w marcu)

Dostałeś zawiadomienie o wszczęciu postępowania?
Cytuj:
czy jest jakiś czas przewidziany na ewentualną odpowiedź

Na decyzję czeka się aktualnie średnio około 8 miesięcy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1300 PostWysłany: 10 Cze 2018 21:40 

Rejestracja: 28 Gru 2017
Posty: 10
boots napisał(a):
@Angelus
Cytuj:
wysłałem pismo do ULC (poszło w marcu)

Dostałeś zawiadomienie o wszczęciu postępowania?
Cytuj:
czy jest jakiś czas przewidziany na ewentualną odpowiedź

Na decyzję czeka się aktualnie średnio około 8 miesięcy.


Nie dostałem zawiadomienia, jedyne co dostałem to powiadomienie o doręczeniu przesyłki przez PP :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3091 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68 ... 155  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group