Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Ryanair Sun - odszkodowanie za opóźniony / odwołany lot
ryanair-sun-odszkodowanie-za-opozniony-odwolany-lot,1498,130312
***
Formularz wniosku o odszkodowanie: https://onlineform.ryanair.com/pl/pl/eu-261
Gdy nie można zgłosić wniosku przez stronę, na czacie podali adres mailowy żeby tam napisać i przekażą wniosek dalej:
zapytaniaklientow@ryanair.com
Formularz wniosku o zwrot wydatków: https://eu261expenseclaim.ryanair.com/
Formularz wniosku o zwrot kosztów biletu: https://refundclaims.ryanair.com/
Voucher FAQs https://www.ryanair.com/pl/pl/Przydatne ... el-voucher
***
Odszkodowanie za opóźniony lub odwołany lot Wizzair: odszkodowanie-za-opozniony-odwolany-lot-wizzair,1498,106445
***
Gdzie zrealizować czek Ryanair? czek-ryanair-gdzie-zrealizowac,15,12698


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3091 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60 ... 155  Następna
Autor Wiadomość
#1121 PostWysłany: 06 Lut 2018 11:56 

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 122
Loty: 40
Kilometry: 80 330
@pioabra

To byłeś w tej grupie szczęśliwców , których przewieźli na WAW ;)
Barcelona i Ateny.

Pozostałe loty po 4-5h oczekiwania na lotnisku skasowali.
Na flightradarze sprawdziłem i wszystkie samoloty odleciały na pusto z WAW.

Odnośnie reklamacji odpowiedź otrzymałem tego samego dnia.
Ryan twierdzi, że to było poza jego kontrolą.

Proszę napisz jak już otrzymasz odpowiedź od Ryanair w tej sprawie.

Ja na pewno sprawę przekieruję do ULC.

PS. Zrezygnowałem z wyjazdu , także nie wiem czy proponowali hotele dla pasażerów.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Tanie loty do Singapuru z Warszawy od 2297 PLN Tanie loty do Singapuru z Warszawy od 2297 PLN
Urlop na Teneryfie: 4 dni w 4* hotelu ze śniadaniami za 1327 PLN. Wylot z Krakowa Urlop na Teneryfie: 4 dni w 4* hotelu ze śniadaniami za 1327 PLN. Wylot z Krakowa
#1122 PostWysłany: 09 Lut 2018 18:48 

Rejestracja: 09 Lut 2018
Posty: 1
pioabra napisał(a):
@aldam, ja tego dnia miałem lot do Barcelony. Przekierowany na Lotnisko Chopina i odlot z opóźnieniem 4h. Złożyłem reklamację w środę, ciągle czekam na odpowiedź.

Możesz napisać co Wam zagwarantował Ryanair? Jaki hotel i kiedy odlecieliście?

@pioabra - i jak wygląda sytuacja? Leciałem tym samym lotem do Barcelony, ale jeszcze nie złożyłem wniosku. Jakie dokumenty załączyłeś do niego? Ryanair sam przesłał na maila informacje o opóźnieniu, więc tyle chyba powinno wystarczyć, aby stwierdzić, że lot był opóźniony.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1123 PostWysłany: 12 Lut 2018 14:56 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 5
Loty: 38
Kilometry: 44 501
pfurman napisał(a):
pioabra napisał(a):
@aldam, ja tego dnia miałem lot do Barcelony. Przekierowany na Lotnisko Chopina i odlot z opóźnieniem 4h. Złożyłem reklamację w środę, ciągle czekam na odpowiedź.

Możesz napisać co Wam zagwarantował Ryanair? Jaki hotel i kiedy odlecieliście?

@pioabra - i jak wygląda sytuacja? Leciałem tym samym lotem do Barcelony, ale jeszcze nie złożyłem wniosku. Jakie dokumenty załączyłeś do niego? Ryanair sam przesłał na maila informacje o opóźnieniu, więc tyle chyba powinno wystarczyć, aby stwierdzić, że lot był opóźniony.


Hej, jeszcze nie mam odpowiedzi. Reklamację złożyłem 31 stycznia. Na odpowiedź mają 30 dni :-)

Załączyłem skan biletów oraz informację, którą mi wysłali w mailu. Dodatkowo opisałem, że straciłem opłaconą noc w hotelu, a także, że w czasie oczekiwania nie dostaliśmy jedzenia i napojów, które powinniśmy dostać itp.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1124 PostWysłany: 15 Lut 2018 23:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6419
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
Gaszpar napisał(a):
Przeczytałem ostatnie 25 stron tematu (mniej więcej od wrześniowej fali odwołań lotów) Widziałem, że parę osób ma podobny problem do mojego ale nikt nie pisał jak/ lub czy się rozwiązał. Mi Ryan wisi kasę za 2 odwołane loty. Pierwszy był 8 lipca a drugi 1 października. Wypełnione wnioski, odpowiedź pozytywna- tak należy się odszkodowanie wysyłamy przelew. Następnie po kilku dniach kolejny maila. Mieliśmy problemy z realizacją płatności wyślemy ją w ciągu 10 dni... I tak z lipcowym lotem na czacie i w odpowiednich formularzach przypominałej się 3 razy. Za każdym razem dostawałem odpowiedź, że przekażemy sprawę do odpowiedniego działu. Następnie przychodził mail, że przepraszemy za opóźnienie z powodów technicznych i wyślemy kasę za X dni ... A tej ciągle nie ma. Czy da się z tym coś zrobić? Dzisiaj kolejny raz dopytawłem się o to na czacie i kolejny raz sprawa została przekazana do odpowiedniego działu.

W sprawie październikowego lotu odpisano mi 5 grudnia, że akceptują roszczenia odszkodowania i zwrotu kosztów ale w innej wyskości niż wnioskowałem. 9 grudnia mail o problemach z płatnością i że zrealizują go w max X dni... Przy czym nie zgadza się wysokość zwrotu kosztów o które wnioskowałem a dane adresowe są zupełnie nie moje ("niezły mają tam burdel w tym archeo")... To już do nich zgłosiłem z prośbą o wyjaśnienie.
Da się ich jakoś pogonić w sprawie wypłaty odszkodowania.


To dziś po kilku wcześniejszych monitach nastąpił ten dzień kiedy wypłacono mi odszkodowanie za lot i hotel z 1.10.2017 Na lipcowy cały czas czekam.
Tak więc chyba warto się przypominać i ich męczyć na czacie.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Gaszpar, 16 Lut 2018 10:19, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
jacek96 lubi ten post.
 
      
#1125 PostWysłany: 15 Lut 2018 23:47 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8593
złoty
Cytuj:
To dziś po kilku wcześniejszych monitach nastąpił ten dzień kiedy wypłacono mi odszkodowanie za lot i hotel z 1.10.2018

Oni to potrafią antycypować... ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Gaszpar lubi ten post.
 
      
#1126 PostWysłany: 16 Lut 2018 01:02 

Rejestracja: 04 Lis 2014
Posty: 114
Loty: 44
Kilometry: 147 937
Cześć, mam pytanie czy ktoś z Was składał reklamację do Ryanair za odwołane loty z 10.12.2017 z lotniska London Stansted albo czy kierował ktoś sprawę do ULC? Będę wdzięczny za wszelkie informację.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1127 PostWysłany: 16 Lut 2018 04:57 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4065
złoty
@Gaszpar zmotywowałeś mnie do działania swoim wpisem :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Gaszpar lubi ten post.
 
      
#1128 PostWysłany: 27 Lut 2018 22:29 

Rejestracja: 27 Lut 2018
Posty: 1
Witam! Założyłam tutaj konto aby się poradzić, ponieważ po raz pierwszy mam sytuację z odwołanym lotem i może jest tu ktoś kto miał podobną sytuację do mojej i próbował coś z tym zrobić... Otóż mój wczorajszy lot 26.02.18 Ryanair z Modlina do Rzymu został odwołany godzinę przed planowanym wylotem z powodu złych warunków atmosferycznych w Rzymie (przewertowałam cały wątek i wiem, że w takiej sytuacji nie należy mi się żadne odszkodowanie), czekałam prawie 2h w kolejce do okienka na lotnisku po to aby dowiedzieć się że lot mogę przebukować najwcześniej na czwartek 01.03.18, z czego z miejsca zrezygnowałam, ponieważ lot powrotny zaplanowany mam na środę 28.02.18, z którego jak wiadomo nie skorzystam... I moje pytanie brzmi czy mogę ubiegać się o jakąś rekompensatę poniesionych kosztów tj. nocleg w Rzymie dla 3 osób, lot powrotny z Rzymu linią Wizzair na Okęcie oraz wczorajszy dojazd i powrót na Lotnisko Modlin? Dodam, że zwrot za odwołany lot już otrzymałam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1129 PostWysłany: 27 Lut 2018 22:38 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7798
złoty
Jeśli nie kupiłaś ubezpieczenia,które zawiera opcję odszkodowania za odwołany lot, to ciężka sprawa coś ugrać jeśli to pogoda była przyczyną.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1130 PostWysłany: 27 Lut 2018 22:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2078
niebieski
Jeżeli pogoda zawiniła to nic się tobie dodatkowego nie należy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1131 PostWysłany: 28 Lut 2018 11:03 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 23
Witam, złożyłem wniosek za odwołany lot z linku z tego wątku. Mija pojutrze 30 dni. Czy powinienem się im przypomnieć? W jaki sposób najlepiej? Odwołany lot Berlin-Barcelona.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1132 PostWysłany: 28 Lut 2018 16:48 

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 122
Loty: 40
Kilometry: 80 330
lukas63 napisał(a):
Jeżeli pogoda zawiniła to nic się tobie dodatkowego nie należy.


Ja pierwszy raz dostałem już odszkodowanie za odwołany lot z powodu warunków atmosferycznych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1133 PostWysłany: 28 Lut 2018 17:02 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4065
złoty
Trochę pomęczylem na czacie, informując na koniec, że będę pisał codziennie, nawet po kilka razy i następnego dnia 17.02 otrzymałem e-mail z adresu customers serwis, bym po raz kolejny wysłał dane bankowe. 22.02. kolejna wiadomość, że wypłata została zlecona i sprawa jest ostatecznie załatwiona, a roszczenie całkowicie zaspokojone kwotą 250€. Nienormalni tam pracują, bo zapomnieli o 40€ za skasowany bilet, co im wytknąłem bezzwłocznie. Nastąpiła cisza, pewnie za miesiąc poproszą ponownie o dane bankowe :mrgreen:
Oczywiście 250€ nie dotarło do dzisiaj.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1134 PostWysłany: 28 Lut 2018 20:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2012
Posty: 575
Loty: 196
Kilometry: 540 350
niebieski
Hej, dostałem właśnie SMS, że jutrzejszy 1.03 lot Dublin-Newcastle o 20:55 mam odwołany i jedynie co mogę zrobić to zmiana na inny lub zwrot pieniędzy. Nie mam za bardzo jak ogarnąć wszystkiego bo zaraz mam powrót do AMS z el buritto deal. Czy będzie szansa pomimo zmiany lotu uzyskać jakiś odszkodowanie? Zważywszy, że 18:20 mam AMS-DUB, który póki co, ma lecieć planowo więc to chyba nie sprawa pogody. Zakładam, że jeśli się uda zmienić na jakiś poranny lot DUB-NCL to nie mam co liczyć na nocleg? Będę wdzięczny za podpowiedzi jak z tego wybrnąć
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Odszkodowanie
#1135 PostWysłany: 28 Lut 2018 21:34 

Rejestracja: 23 Sty 2018
Posty: 2
Witam wszystkich . Chciałabym się was poradzić. Otóż lecialam liniami Ryanair 18 grudnia z Bristolu do Krakowa. Lot był opóźniony ok 5 godzin, problemy techniczne. Pisałam do Ryanair w sprawie przyznania odszkodowania i przyznali ale.. i tu sie zaczyna problem. Czekam już prawie 2 miesiące, a pieniędzy jak nie było tak nie ma. Pisałam do Ryanair emaila, oczywiście zero odezwu. Pisałam także na czacie online, Panie w ogóle nie wiedzą co i jak, kazały czekać... Proszę ,doradzcie mi co mam zrobić. DZIĘKUJĘ
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1136 PostWysłany: 28 Lut 2018 22:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2078
niebieski
Przypomnij się im jeszcze raz przez ich formularz zgłoszeniowy powołując się na poprzedni nr sprawy.

Cytuj:
Ja pierwszy raz dostałem już odszkodowanie za odwołany lot z powodu warunków atmosferycznych.


Jakieś szczegóły?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1137 PostWysłany: 03 Mar 2018 17:33 

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 122
Loty: 40
Kilometry: 80 330
lukas63 napisał(a):
Przypomnij się im jeszcze raz przez ich formularz zgłoszeniowy powołując się na poprzedni nr sprawy.

Cytuj:
Ja pierwszy raz dostałem już odszkodowanie za odwołany lot z powodu warunków atmosferycznych.


Jakieś szczegóły?



Pisałem stronę wcześniej
Rok temu

Była mgła na WMI
Samoloty przekierowanie do WAW
Mój do BGY odwołany . Cześć lotów pasażerów przewieziono do WAW autobusami
Dostałem odszkodowanie


W tym roku ta sama sytuacja odmowa odszkodowania
Czekam jeszcze jakią odpowiedz otrzymali koledzy z forum którzy pisali w tym wątku ( loty z tego samego dnia) i składam skargę do ULC
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1138 PostWysłany: 03 Mar 2018 19:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2078
niebieski
A przypadkiem ten samolot co miałeś lecieć wylądował w Waw i odlecial na pusto i dlatego dostałeś odszkodowanie? Znasz może historię tego samolotu w tym dniu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1139 PostWysłany: 03 Mar 2018 19:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2236
złoty
Albo z powodów operacyjnych zabrał ludzi z innego rejsu i poleciał gdzieś indziej (zamiast anulować inny lot, anulowali ten do BGY)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
lukas63 lubi ten post.
 
      
#1140 PostWysłany: 03 Mar 2018 20:57 

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 122
Loty: 40
Kilometry: 80 330
Wszystkie loty które miały tego dnia rotacje wylądowały w WAW
Sprawdziłem to dokładnie na flightradarze łącznie z nr rejestracyjnymi samolotów
Po prostu pasażerów na 2 loty przewieziono do WAW autokarami a pozostałe samoloty po 24 jeden po drugim na pusto odleciały na lotniska docelowe.

To w takiej sytuacji pytam czy samoloty mogły wykonać operacje. Mogły .
Odwołania były po stronie przewoźnika który nie potrafił zabezpieczyć się na taką sytuacje u firm które zapewniają transport autobusowy

Wszystko fajnie tylko z tego powodu miałem dodatkowe koszty. Musiałem zorganizować sobie transport samochodowy co kosztowało mnie niemało itp problemy z rezerwacjami noclegów


Btw
wystarczyło wyjechać z WMI i mgła z każdym kilometrem malała
W Warszawie praktycznie było bezproblemowo .
Z tego co mówiła obsługa na lotnisku to podobno zdarza się dość często .
Lokalizacji WMI tylko pogratulować . Postawili ten bajzel na bagnach blisko 2 dużych rzek.
Więc w takim okresie jesienno-zimowym radzę przemyśleć plany wyjazdowe uwzględniające WMI jak port startu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3091 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60 ... 155  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group