Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Ryanair Sun - odszkodowanie za opóźniony / odwołany lot
ryanair-sun-odszkodowanie-za-opozniony-odwolany-lot,1498,130312
***
Formularz wniosku o odszkodowanie: https://onlineform.ryanair.com/pl/pl/eu-261
Gdy nie można zgłosić wniosku przez stronę, na czacie podali adres mailowy żeby tam napisać i przekażą wniosek dalej:
zapytaniaklientow@ryanair.com
Formularz wniosku o zwrot wydatków: https://eu261expenseclaim.ryanair.com/
Formularz wniosku o zwrot kosztów biletu: https://refundclaims.ryanair.com/
Voucher FAQs https://www.ryanair.com/pl/pl/Przydatne ... el-voucher
***
Odszkodowanie za opóźniony lub odwołany lot Wizzair: odszkodowanie-za-opozniony-odwolany-lot-wizzair,1498,106445
***
Gdzie zrealizować czek Ryanair? czek-ryanair-gdzie-zrealizowac,15,12698


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3091 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144 ... 155  Następna
Autor Wiadomość
#2801 PostWysłany: 19 Cze 2022 22:16 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4766
platynowy
dmirstek napisał(a):
Lot wykonywany przez samolot z bazy w Krakowie, nie będzie "strajkował"

Tyle, że ktoś ten samolot musi np. w Beauvais obsłużyć, takie prowizoryczne rzeczy jak obsługa check in i gate, wypakowanie i załadunek bagażu nadawanego itp itd :roll:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
#2802 PostWysłany: 19 Cze 2022 22:21 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
Pytanie czy to personel Ryanaira czy firmy handlingowej.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2803 PostWysłany: 19 Cze 2022 22:28 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4766
platynowy
Beauvais mimo, że to kurnik to jedna z większych baz Ryanair.
Odpowiedz sobie, czy kalkuluje im się wynajmować taką firmę.

....


Jak w tej skali strajk będzie miał miejsce to nigdzie na żaden np czat się nie załapiemy. Po odwołaniu będzie można się zalogować i z tego co zostanie samemu podmienić.
Choć zapewne trzeba będzie samemu coś organizować i zbierać rachunki.
Ja tam z flex w Wizzair coś tam sklecilem na 25.06.
Góra
 Profil Relacje PM off
SPLDER lubi ten post.
 
      
#2804 PostWysłany: 19 Cze 2022 23:32 

Rejestracja: 21 Wrz 2011
Posty: 38
dg72 napisał(a):
dmirstek napisał(a):
Lot wykonywany przez samolot z bazy w Krakowie, nie będzie "strajkował"

Tyle, że ktoś ten samolot musi np. w Beauvais obsłużyć, takie prowizoryczne rzeczy jak obsługa check in i gate, wypakowanie i załadunek bagażu nadawanego itp itd :roll:


I tu pojawia się mój niepokój. Zakładając najgorsze... Pewnie dla większości pytania, które zadałem nie są niczym nowym, jednak będę wdzięczny za odpowiedź punkt po punkcie jak to wygląda/może wyglądać w przypadku odwołania lotu.

Z góry dziękuję
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2805 PostWysłany: 19 Cze 2022 23:39 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4766
platynowy
Jak cię dopadnie na lotnisku to idziesz do okienek Ryanair i sprawdzasz co Ci zaproponują tj. możliwy alternatywny lot, hotel itp
Jak w hotelu logujesz się w rezerwację i zmieniasz z tego co zostało TYLKO z ich siatki lotów.
Możesz też próbować połączyć się na czacie i mediować np do jakiej kwoty zwrócą za lot np EasyJet.
.....
Ale temat jest o odszkodowaniu, te zapewne po anulowaniu trzeba będzie wyszarpać w sądzie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2806 PostWysłany: 22 Cze 2022 15:48 

Rejestracja: 22 Cze 2022
Posty: 4
Witam mam pytanie. 5 czerwca lecieliśmy z Berlina do Mediolanu Bergamo, nasz lot został opóźniony o ponad 4 godziny, złożyłem wniosek do linii o odszkodowanie za opóźnienie lotu. Dziś przyszła odpowiedź że lot był opóźniony z powodu burzy nad Mediolanem. Jak mogę sprawdzić czy w 5 czerwca o godzinie 8 była rzeczywiście burza w tym rejonie i czy inne samoloty lądowały w tym czasie?, bo coś mi tu nie pasuje :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2807 PostWysłany: 22 Cze 2022 16:09 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22322
Była ostra burza i gradobicie

https://www.ilmeteo.it/notizie/meteo-mi ... dia-120118
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#2808 PostWysłany: 25 Cze 2022 15:22 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3126
platynowy
Wczoraj FR opoznil FR2494. Powolujac sie na EU261, na czacie podmienilem lot na dzisiejszy FR2897, ktory najpierw zostal opozniony, a na koncu odwolany. Dostalem na maila informacje:

Witaj Adrian!

Z przykrością informujemy, że lot FR2897 from Palma to Barcelona on 25-06-2022, został odwołany. Jeśli podróżujesz z innymi osobami, poinformuj ich o odwołanym locie. Serdecznie przepraszamy za wszelkie niedogodności.

Twój lot został odwołany z powodu opóźnień na lotnisku i w slotach ATC.

Wiec do rzeczy, 2 x 250€ sie nalezy, czy zrzuca wine na to co sie dzieje na lotniskach?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2809 PostWysłany: 29 Cze 2022 01:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Lis 2019
Posty: 425
Loty: 108
Kilometry: 129 341
srebrny
A co w sytuacji overbookingu? Konkretnie - jeśli na trasie BGY - ZAG brakłoby miejsc (póki co strona FRancy pokazuje, że wszystkie bilety wykupione więc OB nie można wykluczyć), to czy ew alternatywne połączenie FRancy to musi być BGY - ZAG (następny lot na tej trasie jest 2 dni później), czy np. może być BGY - ZAD /odlatuje 3h później/ i autobus z Zadaru do Zagrzebia? :D

(albo jakieś połączenie z przesiadką na dwóch osobnych biletach, niekoniecznie ryanairem?)

Pytam, bo nie wiem czy gdyby w tej konkretnej sytuacji wystąpił OB, to czy się zgłaszać, czy nie :lol:
_________________
https://www.zamiedzaidalej.pl/

https://www.facebook.com/zamiedzaidalej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2810 PostWysłany: 30 Cze 2022 07:04 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3126
platynowy
Kothson napisał(a):
Wczoraj FR opoznil FR2494. Powolujac sie na EU261, na czacie podmienilem lot na dzisiejszy FR2897, ktory najpierw zostal opozniony, a na koncu odwolany. Dostalem na maila informacje:

Witaj Adrian!

Z przykrością informujemy, że lot FR2897 from Palma to Barcelona on 25-06-2022, został odwołany. Jeśli podróżujesz z innymi osobami, poinformuj ich o odwołanym locie. Serdecznie przepraszamy za wszelkie niedogodności.

Twój lot został odwołany z powodu opóźnień na lotnisku i w slotach ATC.

Wiec do rzeczy, 2 x 250€ sie nalezy, czy zrzuca wine na to co sie dzieje na lotniskach?

Decyzja o przyznanym odszkodowaniu po paru dniach, informacja o tym ze srodki trafia na konto do 10 dni roboczych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2811 PostWysłany: 30 Cze 2022 16:50 

Rejestracja: 16 Wrz 2020
Posty: 51
Czy jest możliwość przewidzenia ze dany lot może zostać odwołany? Będę wracać z kolonii do Katowic w niedzielę. Samolot ma przylecieć z Katowic wiec teoretycznie lot nie powinien być odwołany. Ale skąd on przyleci do Kato?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2812 PostWysłany: 30 Cze 2022 16:56 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4766
platynowy
Do i z Aten, prawdopodobnie.
Góra
 Profil Relacje PM off
mzagro lubi ten post.
mzagro uważa post za pomocny.
 
      
#2813 PostWysłany: 30 Cze 2022 17:01 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3923
platynowy
Czy Ryanair płaci bez gadania za odwołany lot przez strajki załóg? Kiedyś odmawiali, ja z nimi wygrałem w ULCu (po C-195/17, C-28/20, C-613/20, C-287/20) ale walka trwała ponad 3 lata.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2814 PostWysłany: 30 Cze 2022 21:02 

Rejestracja: 22 Sty 2016
Posty: 192
Loty: 118
Kilometry: 241 266
Właśnie też mnie to interesuje. Miałem teraz lądowanie opóźnione o prawie 4 godziny przy locie Bolonia - Wrocław i to jeszcze takie pechowe, bo miałem być w niedzielę przed północą we Wrocławiu a do domu trafiłem o 4:30 i na rano do pracy... od razu złożyłem wniosek. Po trzech dniach odpowiedź - "wypchaj się".

Cytuj:
Dear Customer,

We refer to your correspondence dated 27 czerwca 2022.

Following a review of your claim, we regret to advise that no liability to compensation arises under the EU261 regulation, as your flight was delayed due to restrictions of the airspace imposed by air traffic control services, outside Ryanair’s control.

If you are unhappy with our decision, you can take your complaint to your local Alternative Dispute Resolution (ADR) body, details of which can be found in our help centre page on our website.


Jest jakakolwiek szansa, ktoś wie może? Teraz cwaniaki korzystają z sytuacji i bronią się jak mogą. 3 tygodnie temu kolega miał podobne opóźnienie w Ryanie i też odwołania nie przyjęli, bo był "bird strike". Mam wrażenie, że teraz każde opóźnienie mogą zwalić na cokolwiek żeby tylko rekompensaty nie wypłacić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2815 PostWysłany: 04 Lip 2022 19:27 

Rejestracja: 04 Lip 2022
Posty: 3
Witam. 28.06. Ryanair odwołał mój lot FR208 z Berlina na Ibize godzinę przed planowanym wylotem, powód odwołania: Twój lot został odwołany z powodu opóźnień na lotnisku i w slotach ATC.

Od kilku dni próbuje złożyć wniosek o odszkodowanie, ale formularz nie dziala prawidlowo. Kiedy wchodzę na stronę z formularzem i wpisuje nr rezerwacji, w kolejnym kroku nie pokazują mi się loty do wyboru, a jedynie lista pasażerów. Bez wybrania lotu, za który chcę dostać odszkodowanie nie mogę przejść do kolejnego kroku. Gdy klikam dalej, pokazuje mi się informacja "na jedno roszczenie musi byc wybrany jeden lot". Czy miał ktoś taką sytuację? Istnieje jakiś inny sposób złożenia wniosku o odszkodowanie jeżeli formularz nie działa prawidłowo?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2816 PostWysłany: 04 Lip 2022 19:29 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2869
złoty
Numer lotu musisz wpisać samodzielnie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2817 PostWysłany: 04 Lip 2022 19:38 

Rejestracja: 10 Lip 2018
Posty: 295
Po co skladasz wniosek o odszkodowanie? Przeciez FR napisal ze to wina ATC i zdania nie zmieni.

Pozostaje sad.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2818 PostWysłany: 04 Lip 2022 19:47 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8551
złoty
Po to, że przed złożeniem pozwu trzeba wyczerpać drogę postępowania reklamacyjnego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2819 PostWysłany: 04 Lip 2022 19:58 

Rejestracja: 04 Lip 2022
Posty: 3
-- 04 Lip 2022 19:57 --

Chupacabra napisał(a):
Numer lotu musisz wpisać samodzielnie

Z tym, że nie ma na tym kroku żadnego pola do wpisania nr lotu :( Możliwe że formularz nie działa prawidłowo na telefonie i na komputerze takowe pole będzie już widoczne? Do jutra nie mam dostępu do komputera, bo jestem jeszcze na IBZ.

-- 04 Lip 2022 19:58 --

Rajesh Kuthrappali napisał(a):
Po co skladasz wniosek o odszkodowanie? Przeciez FR napisal ze to wina ATC i zdania nie zmieni.

Pozostaje sad.


Ktoś trochę wyżej pisał, ze miał taki sam powód odwołania lotu i ryanair przyznał odszkodowanie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2820 PostWysłany: 05 Lip 2022 22:26 

Rejestracja: 29 Lis 2013
Posty: 328
niebieski
kamcilla napisał(a):
Witam. 28.06. Ryanair odwołał mój lot FR208 z Berlina na Ibize godzinę przed planowanym wylotem, powód odwołania: Twój lot został odwołany z powodu opóźnień na lotnisku i w slotach ATC.

Od kilku dni próbuje złożyć wniosek o odszkodowanie, ale formularz nie dziala prawidlowo. Kiedy wchodzę na stronę z formularzem i wpisuje nr rezerwacji, w kolejnym kroku nie pokazują mi się loty do wyboru, a jedynie lista pasażerów. Bez wybrania lotu, za który chcę dostać odszkodowanie nie mogę przejść do kolejnego kroku. Gdy klikam dalej, pokazuje mi się informacja "na jedno roszczenie musi byc wybrany jeden lot". Czy miał ktoś taką sytuację? Istnieje jakiś inny sposób złożenia wniosku o odszkodowanie jeżeli formularz nie działa prawidłowo?


Mi nie chciało zaakceptowac numeru konta. Na czacie dostałem poradę zeby napisac przez formularz kontakowy i to zadziałało :D :

'Powód kontaktu - Po locie - Skarga - Inne pytanie. Proszę tam wszystko opisać w tej kwesti. Prosze
podać wszystkie dane jakie wymaga normny formularz recznie wraz z IBAN/SWIFT nasze Biurko
reklamacji dokona przekierowania wniosku do odpowiedniego działu.'
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3091 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144 ... 155  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group